Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 19:20:52

skarbonkę kupiłam w sklepie typu "wszystko po 3zł" :D:D:D:

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 19:24:44

a ja sobie w skarbonkę wrzucam tylko dwuzlotówki od jakiegoś czasu, żadnej nie wydaje i już się ładna sumka uzbierała. :D kasa się przyda na święta np :D

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 19:25:47

Nie potrafię oszczędzać. Ja jestem marnotrawcą dosłownie wszystkiego.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 08:12:17

mimo, że jestem średnio oszczędna staram się nie kupywac niczego pod pływem chwilki, chociaż mi się to zdarza i zostawiam sobie jakąś gotówkę na czarną godzinę :) mi to pomaga :)_

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 08:20:34

Jesli chodzi o jedzenie staram się planować na cały tydzień menu. Nie jakoś tak strasznie oszczędnie, bo lubię zjeść zdrowo, co zwykle wiąże się z tym, że niektóre produkty sa droższe od tych standardowych, ale jesli idzie się do sklepu z gotową listą i nie kupuje "ponad plan" to nic się nie wyrzuci, wszystko się zje a i pieniędzy nie wyda się na niepotrzebne produkty.
Ciuchy kupuję głównie na wyprzedażach - wtedy mogę kupić więcej za mniej.
Mam też skarbonkę - w sumie dla synka, ale sie sprawdza. Dzięki temu mogę mu zrobić jakąś przyjemnosć ze skarbonkowych pieniędzy.
Poza tym prowadze domowy budżet. Wiem wiem, to może dziwne, ale ja juz mam rodzinę więc warto, a dzieki temu nie spinam sie tak bardzo i wiem ile mogę wydac na przyjemności. W excellu zapisuję sumę jaka w danym miesiącu jest z wypłat mojej i męża i dzielę wydatki na stałe typu opłaty, paliwo itd, a resztę rozdzielam np. na chemię, ciuchy itd.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 08:32:52

Ja po prostu nie kupuję rzeczy, które nie są mi potrzebne, a że jestem minimalistką to przychodzi mi to z łatwością. I nie chodzę na zakupy jak jestem głodna ;) A pieniądze trzymam na koncie oszczędnościowym.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 08:34:36

ja bym chcciała oszczędzać ale nie mam z czego:) szukam pracy aktualnie:P

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 08:56:12

jednym z lepszych sposobów to plan wydatków, którego trzeba sie skrupulatnie trzymac, wtedy widzicie ile wydajecie i mozecie pewne wydatki zredukowac
do tego oczywiscie trzeba miec silna wole - to tak jak z odchudzaniem

poza tym warto sie zastanowic nad zuzyciem wody, pradu zeby zredukowac rachunki

no i zaprzestanie kupowania nagminnie ciuchów i kosmetyków :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 08:56:18

ja oszczędzam wrzucając drobniaki do skarboki;)
chomikuje kase na koncie w banku i aż mi żal jej wypłacać więc robię to tylko raz w miesiącu :)
Pozatym odkąd mąż więcej zarabia więcej wydaję, a kiedyś dało się przeżyć za 1500zł cały miesiąc teraz już za 3500zł - wszystko droższe plus wkrocyło się na lepszy standart życiowy

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 09:05:05

Na ciuch i butach się staram ograniczać jak mogę, kupuję tylko te najpotrzebniejsze rzeczy, ale nie palę i nie piję alkoholu więc uważam że raz na jakiś czas mogę sobie pozwolić na jakieś szaleństwo zakupowe ;D

A poza tym staram się oszczędzać na prądzie i wodzie, nie kupuję tanich bubli co zaraz się rozpadną, tylko trwalsze rzeczy ;] Nie stołuję się na mieście i staram się kupować to co potrzebne by nie wyrzucać ;]]]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-03 09:08 przez modystka.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 09:08:57

hmm mam zalozona ksiazeczke- w innym banku niz osobiste konto, oprocentowanie 5%-niby niewiele ale parę złotych za nic zawsze wpadnie :)

zaczęłam spisywać wydatki - zeby zobaczyc ile pieniedzy na co idzie

odkąd mam własne pieniadze skupiam sie na tym, zeby mi wystarczylo do 1 :D

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 09:12:29

ja mam metalową skarbonkę (sklep za 5zł) wrzucam 5zł i 2zł. W tamtym roku po pół roku wyjęłam 1300zł, ale wcześniej miałam inną i łatwo było wyjąć kasę, więc na pewno byłoby więcej. (obie bez możliwości otworzenia na dole) Teraz w tej metalowej nie łatwo wyjąć kasę, więc już rok zbieram. Można ładne sumki odłożyć, sama jestem ciekawa ile wyciągnę teraz. Mam też konto oszczędnościowe i tam też wrzucamy z narzeczonym "resztki" wypłat, tzn. jak coś nam zostaje ze starej wypłaty to wrzucamy, jakieś dodatkowe pieniądze, np. z urodzin, świąt ;) i też ładna sumka się zbiera ;)

zweryfikowana
Posty: 1.065
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 09:15:58

Ja mam skarbonkę bez otworu ale tam wrzucam tylko monety. Rok temu założyłma konto oszczędnościowe i odkładanie na nim mi nie najgorzej idzie. Jedzenie kupuje w promocji, a ubrania staram się z przeceny. Mam niestety chwile załamania i tak w październiku kupiłam 2 płaszcze, 3 pary butów, 3 t shirty, 2 swetry i pasek (to było wyjątkowe załamanie budżetu i nie odłoźyłam nic, bo ledwo mi starczyło) Na szczęście tak mi się zdaża bardzo rzadko.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 09:21:26

małymi kroczkami dojdzie się do celu :) ja wkładam tylko te monety jak mam z zakupów, specjalnie nie rozmieniam. Dorzuca się czasem teść i rodzice :) kasę ze świąt czy urodzin zawsze wrzucam na konto, chyba że mam zaplanowany jakiś wydatek. Ogólnie najlepiej idzie mi ubieranie ostatnio w SH, na wyprzedażach rzadko co coś kupię. Czasem kupię coś lepszego w normalnej cenie, ale musi to być rzecz, którą naprawdę potrzebuję, wtedy nie patrze ;) nie pale, nie pije, ograniczam słodycze, na szczęście mieszkam z rodzicami więc łatwiej mi :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 lis 2012 - 09:24:20

ja odkladalm na konto oszczednosciowe, ale jak zachrowal mi maluch to wyjelam wszystko i poszło na leczenie. Teraz nie tylko nie odkladam ale i dorabiam czym popadnie zeby miec na dalszą rehabilitacje.
Wiec nie pomoge, ale powodzenia! :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Myslovitz