Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

operacja oczu

50 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:40:00

Zastanawiam sie dziewczyny czy ktoras ma jakis sprawdzony sposob na oszczedzanie pieniedzy?
Jak oszczędzacie/kombinujecie?

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:42:27

Mój sposób, to nie kupowanie tylu ciuchów. Bo na to przeznaczam najwięcej kasy. Do tego mniej wyjść na jedzenie do restauracji, czy pizzerii.

zweryfikowana
Posty: 506
Ostrzeżenia: 3/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:43:25

ojj ja też potrzebuję jakiś sprawdzony patebt... ponieważ ciągle brak mi kasy i jestem zadłużona 200 zł pożyczki od siostry... ;/

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:43:41

kupuje tyle jedzenia ile zjem zeby sie nie popsulo ;P

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:43:44

wiesz ja kiedyś potrafiłam 100 zł trzymać pol roku i nie wydawac, ale od kiedy pracuję zrobiłam się strasznie rozrzutna ... wiec sama teraz potrzebuje pomocy hehehe:)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:45:28

ja kompletnie nie umiem oszczedzac wiec chetnie poslucham dobrych rad:)

zweryfikowana
Posty: 1.153
Ostrzeżenia: 2/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:47:07

też nie umiem oszczędzać ;D szkoda mi odłożyć pieniądze xd hahaha:D ale mam nadzieję, że w końcu ktoś się zlituje i kupi mi skarbonkę (taką, której nie da się otworzyć, bo mi SZKODA PIENIĘDZY na nią:D) i wtedy może jakoś zaoszczędzę... ;d a patentu innego nie znam :(

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:47:57

ciężko jest zrezygnowac ze swoich przyjemności, np. przestac kupowac ciuchy, żucic palenie, czy zrezygnowac z samochodu bo bezyna droga. Niestety wygoda i przyjemnosci kosztują, ale jak to sie mówi "dla chcącego nic trudnego" :p

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:49:05

ja kupiłam sobie METALOWĄ skarbonkę , nieprzezroczystą z jednym tylko otworem, i wrzucam co mi zostanie z zakupów, 5zł , 2 zł itp. jak mam coś więcej to 20zł i otworzę ją dopiero na wakację :D plusem jest , że nie widać ile jest w środku i ,że nie można jej otworzyć :D:D a jak sie wyciągnąć z niej kasę to trzeba ja rozwalić :P:P zobaczymy ile się uzbiera :D

zweryfikowana
Posty: 1.153
Ostrzeżenia: 2/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:56:21

Cytat
paulusia20
ja kupiłam sobie METALOWĄ skarbonkę , nieprzezroczystą z jednym tylko otworem, i wrzucam co mi zostanie z zakupów, 5zł , 2 zł itp. jak mam coś więcej to 20zł i otworzę ją dopiero na wakację :D plusem jest , że nie widać ile jest w środku i ,że nie można jej otworzyć :D:D a jak sie wyciągnąć z niej kasę to trzeba ja rozwalić :P:P zobaczymy ile się uzbiera :D

gdzie można taką dostać?:D

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:57:14

Mój chłopak wpadł na taki właśnie pomysł.. co tu zrobić żeby zaoszczędzić.. a więc poszedł do banku, założył konto oszczędnościowe (w innym banku niż tam gdzie na konto otwarte) i przelewamy na niego co miesiąc jakąś kwotę. Z tego konta można tylko raz w miesiącu wypłacać, reszta transakcji płata - także nawet jak korci to nie ma szans jak wybrać, bo płatne wybieranie się nie opłaca. Ja tak przelewam skromne 100 zł, ale juz mam zaoszczędzone nawet dość pieniążków.
a czy to mądre oszczędzanie? hmm.. dla mnie świetny sposób :) może i wam się przyda.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-10 14:58 przez magdabzb.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 14:59:47

Ja dużo zakupów robię na promocjach - są czasem promocje dwa produkty za cenę jednego, sprawdzam gazetki promocyjne sklepów, oczywiście nie jeżdżę daleko do sklepów, jak są promocje, bo szkoda czasu i paliwa, kupuję w pobliskich sklepach tesco i real, rossmann lub czasem przy okazji w innych sklepach. Kupuję tyle jedzenia ile da się przejeść - nie robię zapasów, bo jedzenie się szybko psuje. W sklepie z ciuchami oglądam dokładnie ciuszki i zastanawiam się czy będę w tym chodzić czy nie, aby nie kupować rzeczy, które powieszę w szafie i nawet ich nie ubiorę. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-10 15:01 przez oliga.

zweryfikowana
Posty: 1.153
Ostrzeżenia: 2/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 15:00:46

z konta też bym wyjęła chociażby były duże opłaty :D

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 15:04:17

Umiałam oszczędzać żyjąc z rodzicami. Odkładałam wtedy połowę pensji, a czasem i więcej. Tak też udało mi się uzbierać na samochód m.in. Miałam też sporo oszczędności na start zaczynając życie na swoim. Teraz niestety nie umiem oszczędzać, a i nie widzę w tym sensu. Wolę wziąć coś na kredyt nawet dysponując taką ilością gotówki jaka jest na daną rzecz potrzebna. Żeby odkładanie do przysłowiowej skarpetki się opłacało trzeba by odkładać naprawdę duże kwoty. Lokaty w banku w ogóle się nie opłacają.
A jeśli mówimy o małych kwotach, na potrzeby nastolatków to możliwości jest wiele. Ja lubiłam sobie zawsze gdzieś schować pieniądze tak, żebym nawet zapomniała o nich ;) Teraz można się fajnie ubrać kupując tylko na przecenach i w SH, albo przez takie serwisy jak Szafa. Jest Groupon i tym podobne - tu też można znaleźć fajne okazje. Z drugiej strony wiem, że te rzeczy kuszą i często kupuje się coś na co w ogóle by się człowiek nie zdecydował gdyby nie ta okazja, która się trafia.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 paź 2011 - 15:10:58

skarbonka. ale taka tradycyjna, bez dziury na dole ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Opłaca się??