Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Zapalenie pęcherza

55 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:18:31

Hej dziewczęta. Mam z chłopakiem mały problem przy wymianie towaru w sklepie, sprawa wygląda następująco:

Mój TŻ postanowił mi zrobić prezent i kupić wymarzone niebieskie Conversy, normalnie w sklepie. Przyszedł do sklepu (29.09) po czym okazało się że nie ma granatowych w moim rozmiarze więc sprzedawca poinformował go o tym że we wtorek (04.10) będą mieli dostawę i wtedy na pewno przyjdą niebieskie w rozm 39, mój chłopak chcąc dać mi prezent urodzinowy w piątek zapytał sprzedawcy czy jeżeli kupi czarne to czy we wtorek jak przyjdą granatowe będzie mógł je wymienić, sprzedawca powiedział że bez problemu, że w ciągu 7 dni może je wymienić i nawet zapisał w kajeciku pod ladą że granatowe 39 na jego nazwisko są zamówione. Więc mój chłopak dzwoni wczoraj do nich i pyta czy można przyjechać wymienić trampki i okazało się że granatowe nie przyszły w moim rozmiarze! I w tej sytuacji sprzedawca odmawia wymiany towaru mimo że prędzej ustaliliśmy że będzie możliwość wymiany, czy mam prawo domagać się wymiany na granatowe przy następnej dostawie towaru, po upływie 7 dni? Jeżeli sprzedawca by nas nie zapewnił o tym że będziemy mogli wymienić to po prostu byśmy tam nie kupili tylko poszukali w innym sklepie.

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:21:04

heh pamietam, jak w innym wątku mówiłaś, że chłopak ci kupił conversy;] co do Twojego pytania, to chyba dobra wola sprzedawcy...

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:21:13

wydaje mi się że masz takie prawo, zwłaszcza jeżeli coś takiego obiecywał Wam sprzedawca, poza tym zazwyczaj nieużywaną rzeczy w sklepie firmowym mozna wymienic do 30 dni lub oddać a nie tylko do siedmiu ;/

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:21:32

Głupia sytuacja, nie mam pojecia ..
Moze dziweczyny wiedzac cos wiecej na ten temat

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:23:55

theaddiction88 no niestety możliwość zwrotu towaru skończyła się 13 lat temu ;P teraz to tylko dobra wola sprzedawcy - mówię tu o zwrocie a nie wymianie towaru. A co do wymiany to właśnie się dogadaliśmy i zapewnił nas że będą te trampki i będzie można wymienić, a teraz tu taki klopsik

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:26:41

Noś czarne i będzie po sprawie, a chłopakowi pięknie podziękuj.

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:27:05

wiesz, lepiej jakby nie brał tych czarnych i po prostu powiedział, że pójdziecie pogranatowe we wtorek...a tak to masz czarne...

zweryfikowana
Posty: 564
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:28:04

wydaje mi się, że już nie będziesz mogła, bo skoro w sklepie jest zawarte, że wymiana/zwrot w przeciągu 7 dni to tego się muszą trzymać, tak samo jest w sklepach Kaapahl, wyraźnie jest napisane możliwość wymiany/zwrotu 7 dni, chyba że sprzedawca pójdzie Ci na rękę i wymieni

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:29:51

Moja kolezanka byla kierownikiem w sklepie Tally Weij i mowila ze wrazie zwrotu nawet rzeczy po przecenach mam do tego pelne prawo w przeciagu 2 tygodni, Mowila tez ze sprzedajacy musza mowic ze nie mozna zwrocic dzieki temu sklepy maja wiekszy zysk, tak slyszalam.

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:31:35

a to nie jest tak, że można zwrócić towar w ciągu 10 czy iluś tam dni bez podania przyczyny, jeśli towar był nieużywany i masz paragon? ja kiedyś kupiłam buty w Deichmannie mamie i pytałam czy jeśli nie będą pasować to mogę zwrócić w ciągu paru dni, nie było z tym problemu, bo pani stwierdziła, że każdy ma takie prawo..

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:32:56

Cytat
kasiarz141
wiesz, lepiej jakby nie brał tych czarnych i po prostu powiedział, że pójdziecie pogranatowe we wtorek...a tak to masz czarne...

no dokładnie. Po cholerę brał te czarne skoro i tak we wtorek szedł je wymienić...?

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:33:14

poproś kierownika sklepu, i przedstaw sytuację ;)

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:37:03

po prostu je zwróć, a nie wymieniaj
masz do tego pełne prawo, jeśli są metki, masz paragon itp
a kupisz sobie w innym miejscu

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:37:47

Cytat
madziutex
a to nie jest tak, że można zwrócić towar w ciągu 10 czy iluś tam dni bez podania przyczyny, jeśli towar był nieużywany i masz paragon? ja kiedyś kupiłam buty w Deichmannie mamie i pytałam czy jeśli nie będą pasować to mogę zwrócić w ciągu paru dni, nie było z tym problemu, bo pani stwierdziła, że każdy ma takie prawo..


nie nie, według ustawy wchodzącej w życie 13 lat , teraz zwrot zależy tylko od dobrej woli sprzedawcy.
Sklepy nie mają obowiązku przyjmować zwrotu, jeśli towar nie jest uszkodzony. Możliwosc zwrotu jest tylko w sklepach internetowych, i zakupach na telefon.
Cytat
ananas65
po prostu je zwróć, a nie wymieniaj
masz do tego pełne prawo, jeśli są metki, masz paragon itp
a kupisz sobie w innym miejscu


Własnie nie ma prawa zwrotu.
Przepisy obowiązujące

Kiedy decydujemy się na zakup jakiejś rzeczy warto jest przemyśleć to na spokojnie. Bowiem co do zasady prawo polskie (ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego) nie przewiduje możliwości dokonywania zwrotów zakupionych rzeczy albo ich wymiany na inne. Istnieją oczywiście pewne wyjątki. Dotyczy to na przykład zakupów dokonywanych przez internet, telefon, tzw. sprzedaż na odległość albo zakupy poza lokalem przedsiębiorstwa np. na prezentacji, tzw. sprzedaż poza lokalem przedsiębiorstwa. Zgodnie z ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny można odstąpić od umowy zawartej w ten sposób bez podawania przyczyny w odpowiednim czasie.

W innych przypadkach możliwość odstąpienia od umowy jest jedynie dobrą wolą przedsiębiorcy. Pewnego rodzaju polityką marketingową stosowaną przez niektóre sklepy. Jeżeli zatem nie widzimy w miejscu zakupu żadnej informacji mówiącej o możliwości dokonywania zwrotów w określonym terminie warto jest zapytać o to sprzedawcę. Najlepiej jest mieć potwierdzenie na piśmie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 18:39 przez bamboszek007.

Problem z wymianą towaru w sklepie.

05 paź 2011 - 18:40:14

Wydaje mi się, że nie ma przepisu który wymusiłby wymianę tych trampek przez sprzedawcę po upływie 7 dni..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wesele kiedy się płaci w restauracji