Obecnie rozmawiamy o:

Cyfrowe menu

gorący temat

Pediatra Kielce

24 minut temu

Ginekolog Rzeszów

26 minut temu

Budowa domu

40 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->
zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 14:24:02

Kiedyś miałam fazę na to...
I nadal mnie coś przyciąga do takich miejsc...

Szkoda, że nie zdarzyłam załapać się na dziecięcy szpital psychiatryczny w Owińskach.
Klimat niesamowity, ciarki przechodzą po plecach...




Ale ktoś wykupił teren i już wejść nie można.

W Poznaniu na Malcie jest szkoła plastyczna... wygląda jakby wszyscy w jednej chwili stamtąd zniknęli.
Wszystko leży tak jak leżało. Sztalugi, farby, ławki, jakieś manekiny...

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 14:37:12

Cytat
Sacrum
W Poznaniu na Malcie jest szkoła plastyczna... wygląda jakby wszyscy w jednej chwili stamtąd zniknęli.
Wszystko leży tak jak leżało. Sztalugi, farby, ławki, jakieś manekiny...[/color]

Brr też ciarki przechodzą... I też nikt tego tam nie rusza...



A co do Soliny to próbowałam poszukać czegoś na temat historii tego miejsca (czy faktycznie jest to zatopione miasto) ale nie ma żadnych informacji na ten temat w internecie :|

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 19:22:16

Cytat
Jidysz
Nie oszukujmy się, ale nie jesteśmy aż tak bogatym krajem, żeby wszystko, ot tak, zostawić.




[attachment 595812 026_kp.jpg][attachment 595817 032_kp.jpg][attachment 595818 085_ht.jpg][attachment 595822 075_len.jpg][attachment 595825 22_ht.jpg]

Aż mnie ciarki przechodzą jak patrzę na te zdjęcia... :)

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 21:13:44

Cytat
Hooney_M
Cytat
Jidysz
Nie oszukujmy się, ale nie jesteśmy aż tak bogatym krajem, żeby wszystko, ot tak, zostawić.




[attachment 595812 026_kp.jpg][attachment 595817 032_kp.jpg][attachment 595818 085_ht.jpg][attachment 595822 075_len.jpg][attachment 595825 22_ht.jpg]

Aż mnie ciarki przechodzą jak patrzę na te zdjęcia... :)

A ja o tej godzinie nie chcę do nich wracać ;D
O Solinie znalazłam tylko to zły/i]

' Do 30 grudnia 1999 Solina była siedzibą gminy Solina (siedziba przeniesiona do Polańczyka).

W latach 1975−1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krośnieńskiego.

W pobliżu wsi znajduje się Zbiornik Soliński powstały w 1968 r. poprzez spiętrzenie wód rzek San i Solinka. Przed powstaniem zapory wieś znajdowała się w miejscu obecnego dna zbiornika. Pozostałości dawnej wsi Solina znajdują się na dnie obecnego zbiornika.
'


Więc, chyba nadal ta wieś jest :) Jak byłam na wycieczce w tamtym roku, to przewodnik nam o tym mówił, ale wtedy pomyślałam sobie, że to zwykły pic na wodę, gadane po to, żeby był dreszczyk przy zwiedzaniu... :D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 21:19 przez Jidysz.

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 21:30:04

Cytat
agniecha1502
Cytat
justys1808
Solina- dla wielu ludzi super atrakcja- a dla innych miejsce bólu.. Nie lubię tego miejsca mieszkam 20 km od niej i nie jeźdzę tam prawie wcale..

A dlaczego? Mój mężczyzna już kilka razy wspominał, że chciałby tam jechać na kilka dni wypocząć..
Wcale nie jest łatwo przesiedlić się z ojczystej ziemi. Tam pozostały prochy zmarłych przodków, domy, zagrody, ziemia. Wszystko pod wodą. Dla jednych Solina jest wypoczynkiem dla innych koszmarnym przeżyciem, cieniem przeszłosci

opuszczone miejsca

06 paź 2011 - 20:56:06

Dziewczyny opisujcie więcej miejsc:)

opuszczone miejsca

06 paź 2011 - 23:13:09

Cytat
Hooney_M
Dziewczyny opisujcie więcej miejsc:)



Szkoda, że aż tak upadł wątek ;P

Pstrąże
(w okresie gdy stacjonowały tam wojska radzieckie nosiła nazwę Strachów) (niem. Pstransse, w latach 1933-45 Strans[1]) - miejscowość oddalona 20 km od Bolesławca. Do 1992 roku miasto należało do Armii Radzieckiej, w 1994 miasto zostało podporzadkowane polskiej administracji[2]. Dziś Pstrąże jest miejscem ćwiczeń dla wojsk i popada w coraz większą ruinę. Jeszcze przed rokiem 1992, w mieście tętniło życie. Były tu budowane: szkoły, bloki mieszkalne, sklepy czy też domy oficerów.


Janowa Góra
zanikająca wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Stronie Śląskie w dolinie potoku, prawego dopływu Siennej Wody w Masywie Śnieżnika.


Niestety, tylko tyle udało mi się znaleźć...

opuszczone miejsca

06 paź 2011 - 23:38:09

piszcie wiecej

opuszczone miejsca

07 paź 2011 - 07:29:06

Piszcie , piszcie, piszcie ! :)

opuszczone miejsca

07 paź 2011 - 07:47:35

Dziewczyny piszcie :D

opuszczone miejsca

07 paź 2011 - 07:48:03

u mnie niestety nie ma nic opuszczonego :/ więc chętnie poczytam o waszych miejsach :D

opuszczone miejsca

07 paź 2011 - 08:02:32

Ja tylko podbijam :)
Imponujące historie.

opuszczone miejsca

07 paź 2011 - 08:07:18

witadag, pytalas o takie miejsca na dolnymslasku. Tez jestem stad i ostatnio prawie co tydzien bywam w takim miejscu. Zaraz na obwodnica Legnicka w strone Ulesia jest stary teren wojskowy. Obecnie wykupil to znajomy mojego taty i wlasnie moj tato tam mieszka teraz. Powinnam byc tam za tydzien (bo teraz mam szkole) to porobie zdjeciai wrzuce. Jak tam chodzilam to tez mnie ciary przechodzily, w dodatku ze poszlam z malym na spacer, byly tam dalej takie ruiny i uslyszalam stukanie, wialam az sie kurzylo. Potem jednak sie okazalo, ze to robotnicy, bo ten znajomy bedzie tam robil osiedle domkow. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-07 08:08 przez gochka.

opuszczone miejsca

07 paź 2011 - 08:07:59

Cytat
Jidysz
Cytat
Hooney_M
Dziewczyny opisujcie więcej miejsc:)



Szkoda, że aż tak upadł wątek ;P

Pstrąże
[attachment 596967 800px-Pstraze.jpg]
(w okresie gdy stacjonowały tam wojska radzieckie nosiła nazwę Strachów) (niem. Pstransse, w latach 1933-45 Strans[1]) - miejscowość oddalona 20 km od Bolesławca. Do 1992 roku miasto należało do Armii Radzieckiej, w 1994 miasto zostało podporzadkowane polskiej administracji[2]. Dziś Pstrąże jest miejscem ćwiczeń dla wojsk i popada w coraz większą ruinę. Jeszcze przed rokiem 1992, w mieście tętniło życie. Były tu budowane: szkoły, bloki mieszkalne, sklepy czy też domy oficerów.


Janowa Góra
[attachment 596970 799px-Koci_-_Janowa_Gra.jpg]
zanikająca wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Stronie Śląskie w dolinie potoku, prawego dopływu Siennej Wody w Masywie Śnieżnika.


Niestety, tylko tyle udało mi się znaleźć...
moje strony:) ale jakoś nigdy nie zawracałam uwagi na te miejsca

opuszczone miejsca

07 paź 2011 - 08:12:22

kolo mojej szkoly gimnazjalnej sa tez stare ruiny po ruskich. mama opowiadala mi, ze skakala tam przez plot do ruskow po cukierki;d plotu niestety juz nie ma, ale jak mialam jakies 11 lat to jeszcze byl :) naprzeciwko mojego domu byly tez garaze na ktorych sie bawilismy, ale teraz zrobili tam lidla;p poszukam zdjec i postaram sie wkleic

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

świetny! co sądzicie? :)