Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 ... 6 7 8 -->

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 11:47:02

Cytat
vanilia
Cytat
Hooney_M
U mnie jest takie miejsce,tzw. Kozubnik.
Taki kompleks opuszczonych hoteli położonych w górach,nad rzeką..

Ale to drugi koniec Polski:)

wow, nie wiedziałam o istnieniu czegoś takiego

fascynujące i zastanawiające
znasz może historię tego miejsca, czemu opuszczone i dlaczego nikt się tym nie interesuje?



Znalazlam cos takiego:

"Kozubnik - kurort wypoczynkowy (Porąbka)

Kurort wypoczynkowy potocznie zwany "Kozubnikiem" sięga swoją historią bodajże nawet lat 50-tych. Wybudowany na potrzeby rządu i spółek pracowniczych, niedostępny dla zwykłych szarych zjadaczy chleba, był miejscem wypoczynku zasłużonych partyjnych organizacji. Wypoczywali tam również jugosłowianie, którzy zajmowali się budową "Kozubnika". Główny hotel a zarazem najwyższy budynek był dostępny jedynie dla wybranych. Mniej zasłużonych oraz delegowanych z mniej ważnych placówek pracowniczych, lokowano w budynkach bardziej campingowych.

Wraz ze zmianą ustroju zmienił się sposób zarządzania hotelami, co niestety doprowadziło do zaniedbania budynków i upadku kompleksu. Po pewnym czasie za późno było już na renowacje, ponieważ byli i tacy, którzy zechcieli "wzbogacić się" na świetnie i bogato jak na tamte czasy wyposażonym kompleksie...

W taki oto sposób miejsce które dla wielu było ucieczką od codzienności, relaksem w najlepszych warunkach oraz wspomnieniem mile spędzonych chwil, przekształciło się w ruderę, szkielet wspaniałości i rozmachu, z którymi kiedyś zostało wzniesione. Wiele osób będących niegdyś gośćmi kurortu nie wie nawet o jego tragicznym losie, a Ci co po wielu latach mają okazję wrócić znów na miejsce dziecinnych wspomnień, nie ukrywają wzruszenia oraz smutku. "

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 11:48:44

Hooney_M super zdjęcie - super miejsce
chciała bym teraz tam być
uwielbiam takie opuszczone miejsca a najlepiej jak jest to całe miasto
niestety u mnie takowych nie ma a jak są to nie wiem o tym

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 11:49:35

Ja lubie takie miejsca z tym że jestem z Warszawy. Jest kilka fajnych stronek o tej tematyce..

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 11:51:22

Cytat
anesia90
Może jeszcze ktoś zna :) ?

coś słyszałam o Bornym Sulinowie ale nie wiem czy dalej jest niezamieszkałe

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 11:53:31

Cytat
lastraga
Cytat
Hooney_M
U mnie jest takie miejsce,tzw. Kozubnik.
Taki kompleks opuszczonych hoteli położonych w górach,nad rzeką..

Ale to drugi koniec Polski:)
jak byłam mała to moja ciocia jeździła tam często na wakacje, dlaczego to miejsce jest opuszczone? wiesz może?

Kiedyś w latach 70 i 80-tych to była kwatera przywódców Państwa,bywał tam Gierek,później Wałęsa..
W późniejszych latach przekształcili to na hotele dla zwykłych ludzi,był kompleks basenów,to podobno było w tamtych czasach najnowocześniejsze hotele w Polsce,marmury,wszystko zza granicy.. W tych lasach obok były boiska baseny,nawet takie wielkie szachownice do gry :)
Ale w latach zaczęło to upadać,niszczeć,wszystko zamknęli.. No i oczywiście ludzie zaczęli wszystko rozkradać niszczyć..
Teraz to już tylko ruina,aż strach wchodzić. Byłam tam właśnie niedawno,bo to kilka km od mojego domu:)
Powiem Wam,że teraz to naprawdę smutny i przerażający widok,szczególnie kiedy patrzy się na zdjęcia z lat świetności...

Było to podobno wystawione na sprzedaż,ale nie było chętnych,bo stan jest naprawdę straszny..


opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 11:57:14

Cytat
lastraga
Cytat
Hooney_M
U mnie jest takie miejsce,tzw. Kozubnik.
Taki kompleks opuszczonych hoteli położonych w górach,nad rzeką..

Ale to drugi koniec Polski:)
jak byłam mała to moja ciocia jeździła tam często na wakacje, dlaczego to miejsce jest opuszczone? wiesz może?

Ja czytałam kiedys na jakiejś stronie, że tam starszy, robili różne testy i tak dalej. Nie wiem czy prawda, ale miejsce ciekawe, choć przerażające...

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 11:59:58

Cytat
nayla13
Cytat
lastraga
Cytat
Hooney_M
U mnie jest takie miejsce,tzw. Kozubnik.
Taki kompleks opuszczonych hoteli położonych w górach,nad rzeką..

Ale to drugi koniec Polski:)
jak byłam mała to moja ciocia jeździła tam często na wakacje, dlaczego to miejsce jest opuszczone? wiesz może?

Ja czytałam kiedys na jakiejś stronie, że tam starszy, robili różne testy i tak dalej. Nie wiem czy prawda, ale miejsce ciekawe, choć przerażające...

To prawda,naprawdę przerażające... Podjechaliśmy tam kiedyś samochodem późnym wieczorem,a jeszcze akurat była pełnia.. :)
Zwiewaliśmy stamtąd jak naszybciej,aż teraz ciarki mnie przechodzą:)

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 12:00:50

A ja polecam starą fabrykę w Policach ( zachodniopomorskie ) :)


opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 12:02:34

Wow, to zdjęcie opuszczonych hoteli wzbudziło we mnie dreszcze :D
Takie miejsca kojarzą mi się z horrorami :)

Niedaleko Bydgoszczy jest takie miejsce, gdzie jest fabryka wapna.
Miejscowość nazywa się Piechcin.
Fabryka w prawdzie funkcjonuje nadal, ale nieopodal znajduje się turkusowe jezioro powstałe z kopalni tego wapna.
Byłam tam z moim chłopakiem we wakacje, magiczne miejsce choć nieco przerażające.
Na youtube można zobaczyć co znajduje się na dnie tego jeziorka i jak ludzie skaczą tam z wysokości nawet 16m



opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 12:02:37

hmm, bardzo ciekawy temat:) i zaintrygowałyście mnie tym Kozubnikiem, nie słyszałam wczesniej o tym miejscu :)

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 12:04:23

Kozubnik znam i byłam (jestem z okolic)
Ale nigdy po zmroku ;-)

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 12:09:57

W Bornem Sulinowie jest opuszczone miasto,bloki puste,robia wrażenie.Ciekawe miejsce.Polecam

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 12:10:45

Cytat
devileek_2008
Kozubnik znam i byłam (jestem z okolic)
Ale nigdy po zmroku ;-)

Dokładnie:)

Martuuus-ciekawe to miejsce:)

Dodaję jeszcze kilka zdjęć ze środka.. teraz często są tam urządzane walki Paintballowe:)


opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 12:13:09

Cytat
jatoona19
opuszczone.com

dzięki wchodziłam , ale jakoś mnie jeszcze nie zaspokoiło ;]

opuszczone miejsca

05 paź 2011 - 12:13:39

jakoś tak powiało grozą
takie miejsca są jakieś takie buuuu trochę straszne

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

autko jakie??