Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

Klimatyzacja w bloku

5 minut temu

Jakie ogrzewanie domu

50 minut temu

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Spzredaż na targu:)

29 wrz 2011 - 13:22:47

Cytat
Darmoszka
na allegro - możesz sprzedawać używane pod warunkiem że jednorazowo kwota za jedną rzecz nie przekroczy 1200 zł ( chyba że podnieśli ) - jeśli sprzedasz coś powyżej tej kwoty = odprowadzasz podatek.

sprzedaje na allegro od ponad 3 lat i nigdy nie mam problemu :) nie przekraczam tej kwoty i jest ok :) Tyle że nie handluje nowymi rzeczami - oczywiście nie mówię o działalności bo to co innego :D ale na krzywy ryj spokojnie można sobie dorobić :)

I to, ze nie handlujesz nowymi robi wielka roznice:)

Spzredaż na targu:)

29 wrz 2011 - 13:25:25

Cytat
carmeen55
Cytat
Darmoszka
na allegro - możesz sprzedawać używane pod warunkiem że jednorazowo kwota za jedną rzecz nie przekroczy 1200 zł ( chyba że podnieśli ) - jeśli sprzedasz coś powyżej tej kwoty = odprowadzasz podatek.

sprzedaje na allegro od ponad 3 lat i nigdy nie mam problemu :) nie przekraczam tej kwoty i jest ok :) Tyle że nie handluje nowymi rzeczami - oczywiście nie mówię o działalności bo to co innego :D ale na krzywy ryj spokojnie można sobie dorobić :)

I to, ze nie handlujesz nowymi robi wielka roznice:)

ja to wiem bo nowymi handluje jako firma ;)

Spzredaż na targu:)

29 wrz 2011 - 14:45:58

Cytat
vaustyna
Cytat
bamboszek007
Teoretycznie oczywiście że musisz mieć działalnosc- by odprowadzać podatek. Nawet od zakupów na allegro, czy tu na szafie jak się przekroczy pewną kwotę trzeba się zarejstrować. Ostatnio moja kolezanka miała nieprzyjemną sytuacje.
Sprzedała dużo rzeczy na all, bo się wyprowadzała i co? Po miesiącu jak z banku przyszło rozliczenie pocztą przyszło też pismo że ma zgłosić się do urzedu skarbowego i musiała oddać vat niestety;) Nie ma tak, że masz przychody a nie wiadomo skąd;) Oczywiscie tu muszą być wieksze kwoty już.
Ale co do stania na targu jak mówilam teoretycznie musisz mieć, jednak połowa z tych babulek stojących tam oczywiście ze go nie ma, bo rzadko ktoś tam chodzi i sprawdza wszystkich taka prawda. Więc możesz iść stać i liczyć na szczeście, najwyżej wlepią Ci kare i tyle;) Jeśli chcesz iść tylko kilka razy to powinno się udac:)

a jaką kwotę przekroczyła?
to co skarbówka sprawdza po kolei konta na allegro ? :D
czy po prostu ktoś ją zgłosił?

Skarbowka co jakis czas prosi wladze all o przekazanie informacji o osobach sprzedajacych na duza skale na ich portalu.
Cytat
lubuss19
bzdura nie musisz miec żadnej dzialalnosci, dzialalnos to musisz jak mam gdzes w budynku np zrobiony sklep lub cos takiego a nie jak stoisz na rynku

Kochana nie wypisuj takich bzdur, poczytaj troche na ten temat skoro nie masz pojecia:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-29 14:47 przez carmeen55.

Spzredaż na targu:)

07 paź 2011 - 11:35:13

Cytat
oAgnieszkAo
Sorrki za nowy wątek, ale ma pytanie zupełnie pod innym kątem co do sprzedaży na targowiskach.
Wiadomo towar nie zawsze sprzedacie cały jednego dnia i teraz pytanie jak się jedzie kilka razy w miesiącu trzeba zakładać działalność rozliczać się jakoś z podatku?Rozumiem,że płaci się tzw postojowe, ale czy to wszystko?znów nie chce mi się wierzyć,że Ci wszyscy ludzie łącznie z tymi babuszkami co tam stoją mają działalność gosp.

Niech ktoś mądry mnie oświeci, jak to wygląda.Bardzo proszę o taką informację.
Jak sprawa wygląda ze sprzedażą rękodzieł?
żeby sprzedawać na targu musisz mieć firmę
żeby reklamować się i sprzedawać na szafie (pomimo, że zwykle piszesz, czy "HorN" albo "które kupić" to wszyscy wiedzą, ze to próba sprzedaży) musisz się zweryfikować

Spzredaż na targu:)

22 lip 2013 - 20:01:13

a



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-23 18:53 przez Aguuuulek001.

Spzredaż na targu:)

17 gru 2013 - 18:59:25

Witam, mam kilka pytań.
Jeśli można to prosze o kontakt na tega maila:
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)
Pozdrawiam

Spzredaż na targu:)

17 gru 2013 - 19:10:31

To ciekawe;) przecież tu na Szafie jest pełno dziewczyn sprzedających nowe rzeczy i w dużych ilościach,a nie mają firmy. Czyli ryzykują?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-17 19:10 przez asija777.

Spzredaż na targu:)

17 gru 2013 - 19:11:03

Trzeba mieć działalność,gdyż czasami zdarza się(co prawda rzadko),że wpada kontrola i sprawdza dokumenty.Kasa fiskalna potrzebna jest od momentu przekroczenia kwoty 20 000zł dochodu,na początek możesz stosować rachunki.Jeżeli chodzi o koszty związane z opłatami za stoisko to musisz dowiedzieć się na "bazarku"w administracji na którym chcesz handlować.


Cytat
http://www.rp.pl/artykul/676353.html
Ponadto osoba prowadząca sprzedaż na targu, bazarze może – w określonych sytuacjach – zostać ukarana mandatem. Ich wystawianiem zajmują się funkcjonariusze straży miejskiej.

– Najczęściej handlujących karzemy mandatem za brak wpisu do ewidencji – mówi Monika Niżniak, rzecznik prasowy warszawskiej Straży Miejskiej. – Stosownie bowiem do art. 60 1 kodeksu wykroczeń każdy, kto wykonuje działalność gospodarczą bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wpisu do rejestru działalności regulowanej lub bez wymaganej koncesji albo zezwolenia, podlega karze ograniczenia wolności lub grzywny.

Straż miejska może również ukarać ulicznego sprzedawcę mandatem za zaśmiecanie lub zanieczyszczanie miejsc publicznych (art. 145 k.w.).

– Warszawscy strażnicy asystują ponadto pracownikom stołecznego biura działalności gospodarczej i zezwoleń przeprowadzającym kontrole zezwoleń na prowadzenie ulicznego handlu – wyjaśnia rzecznik.
Według aktualnie obowiązującego prawa pozarolnicza działalność gospodarcza to działalność zarobkowa wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły (jednocześnie), prowadzona we własnym imieniu i na własny lub cudzy rachunek, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów czyli m.in. do źródła jakim jest sprzedaż rzeczy.

Sprzedaż rzeczy wykonywana w sposób zorganizowany ma miejsce wówczas gdy zaistnieją pewne zorganizowane powiązania np.: jest biuro lub magazyn przeznaczony na składowanie rzeczy do sprzedaży, sprzedający posiada stałe kontakty z odbiorcami i dostawcami oraz kurierami, działania będą wspomagane przez osoby trzecie.

O Sprzedaży rzeczy wykonywanej w sposób ciągły można powiedzieć, gdy sprzedający w sposób ciągły zawiera umowy sprzedaży albo np. wystawia przedmioty na aukcjach. Ciągłość działalności będzie zachowana również w przypadku prowadzenia działalności sezonowo.

Aby sprzedaż dokonywana za pośrednictwem internetu nie została uznana przez organ podatkowy za działalność gospodarczą nie może być wykonywana w sposób zorganizowany oraz ciągły. Co oznacza, że jeżeli sporadycznie wystawiałaby Pani np. parę kolczyków nie musiałaby Pani rejestrować działalności.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-17 19:30 przez anioleeek22.

Spzredaż na targu:)

18 lut 2020 - 17:29:41

Witam, Chciałabym się spytać czy może wiecie jak wygląda aktualnie sytuacja ze sprzedażą na targach osób nie posiadających działalności? Pytam ponieważ od założenia wątku minęło trochę czasu. Zważywszy na sytuacje ze zmianą prawa,a dokładnie chodzi mi o " działalność bez rejestracji oraz sprzedaż okazjonalną " czy wpływa to jakoś na sprzedaż na targach? Czy można to robić nie posiadając działalności gospodarczej? Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy wy tez dalyscie się nabrac na ta reklame butow?