Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:38:35

bzdura nie musisz miec żadnej dzialalnosci, dzialalnos to musisz jak mam gdzes w budynku np zrobiony sklep lub cos takiego a nie jak stoisz na rynku

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:39:58

kwota wolna od podatku to 1500zł miesięcznie, jak zarobisz do tej kwoty to nie musisz płacić podatku, wiem bo mam działalność gosp.

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:42:28

Cytat
lastraga
kwota wolna od podatku to 1500zł miesięcznie, jak zarobisz do tej kwoty to nie musisz płacić podatku, wiem bo mam działalność gosp.

no to cos sie nie znasz;/ kwota wolna od podatku to 3.091zł na ROK!!!!

Moze zapominasz, ze masz koszty i zusy temu nie płacisz podatku.

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:45:31

nie pojmuje kupuje ubranie za zarobione pieniądze od których zaplacilam podatek i jak je ponoszę ,znudzą sie albo zrobią się za małe , sprzedam na aall to jeszcze raz mam za to us zapłacić????a niby z jakiej racji

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:46:59

Cytat
lubuss19
bzdura nie musisz miec żadnej dzialalnosci, dzialalnos to musisz jak mam gdzes w budynku np zrobiony sklep lub cos takiego a nie jak stoisz na rynku


Oj koleżanko nie prawda wcale:) Wszyscy którzy utrzymują się z tego że sprzedają na targu mają ząłożona działalność gospodarczą, nie trzeba do tego budynku. Sklepy internetowe też, bo sama zakladam własnie swój:)
Nawet jak sprzedajesz swoje ubrania i rzeczy na all, to jeśli przekroczysz wyznaczoną kwote to musisz się z niej rozliczyć, bo inaczej okradasz państwo. Masz przychod- placisz podatek jak w normalnej pracy, przecież jak dostajesz pensje tez placisz podatek od tego, wiec czemu 'pensja' ze sprzedazy ma byc nieopadatkowana?
Cytat
lumpka
nie pojmuje kupuje ubranie za zarobione pieniądze od których zaplacilam podatek i jak je ponoszę ,znudzą sie albo zrobią się za małe , sprzedam na aall to jeszcze raz mam za to us zapłacić????a niby z jakiej racji


Z takiej, że jest to handel, Ty masz korzyść bo zarabiasz. Tak jak ludzie w normalnej pracy, więc czemu masz nie odprowadzac podatku, skoro się wzbogacasz? Jeśli sprzedasz coś za 100 zł, nikt Ci nic nie zrobi, ale jak zarobisz ponad tych 3 tysiecy to znaczy, ze niewątpliwie masz z tego przychod



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-28 13:50 przez bamboszek007.

zweryfikowana
Posty: 1.284
Ostrzeżenia: 1/5

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:48:38

na targu jak sie sprzedaje placi sie za miejsce od 3 do 10 zl. ja sprzedawalam pare lat i tak to wygladalo

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:48:40

Cytat
bamboszek007
Cytat
lubuss19
bzdura nie musisz miec żadnej dzialalnosci, dzialalnos to musisz jak mam gdzes w budynku np zrobiony sklep lub cos takiego a nie jak stoisz na rynku


Oj koleżanko nie prawda wcale:) Wszyscy którzy utrzymują się z tego że sprzedają na targu mają ząłożona działalność gospodarczą, nie trzeba do tego budynku. Sklepy internetowe też, bo sama zakladam własnie swój:)
Nawet jak sprzedajesz swoje ubrania i rzeczy na all, to jeśli przekroczysz wyznaczoną kwote to musisz się z niej rozliczyć, bo inaczej okradasz państwo. Masz przychod- placisz podatek jak w normalnej pracy, przecież jak dostajesz pensje tez placisz podatek od tego, wiec czemu 'pensja' ze sprzedazy ma byc nieopadatkowana?

no tak ale, ale te 3 tysiące można tak?bo to jest kwota wolna od podatku? :)

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:49:44

Nie musisz mieć działalności.

Idziesz na rynek i wykupujesz miejsce na te parę godzin i Straż Miejska czy Policja nie ma prawa wlepić Ci mandatu.

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:51:42

Cytat
oAgnieszkAo
Cytat
bamboszek007
Cytat
lubuss19
bzdura nie musisz miec żadnej dzialalnosci, dzialalnos to musisz jak mam gdzes w budynku np zrobiony sklep lub cos takiego a nie jak stoisz na rynku


Oj koleżanko nie prawda wcale:) Wszyscy którzy utrzymują się z tego że sprzedają na targu mają ząłożona działalność gospodarczą, nie trzeba do tego budynku. Sklepy internetowe też, bo sama zakladam własnie swój:)
Nawet jak sprzedajesz swoje ubrania i rzeczy na all, to jeśli przekroczysz wyznaczoną kwote to musisz się z niej rozliczyć, bo inaczej okradasz państwo. Masz przychod- placisz podatek jak w normalnej pracy, przecież jak dostajesz pensje tez placisz podatek od tego, wiec czemu 'pensja' ze sprzedazy ma byc nieopadatkowana?

no tak ale, ale te 3 tysiące można tak?bo to jest kwota wolna od podatku? :)


Tak to jest kwota wolna od podatku, czyli jak sama nazwa mówi nie musisz płacic;)

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:54:21

Cytat
bamboszek007
Cytat
oAgnieszkAo
Cytat
bamboszek007
Cytat
lubuss19
bzdura nie musisz miec żadnej dzialalnosci, dzialalnos to musisz jak mam gdzes w budynku np zrobiony sklep lub cos takiego a nie jak stoisz na rynku


Oj koleżanko nie prawda wcale:) Wszyscy którzy utrzymują się z tego że sprzedają na targu mają ząłożona działalność gospodarczą, nie trzeba do tego budynku. Sklepy internetowe też, bo sama zakladam własnie swój:)
Nawet jak sprzedajesz swoje ubrania i rzeczy na all, to jeśli przekroczysz wyznaczoną kwote to musisz się z niej rozliczyć, bo inaczej okradasz państwo. Masz przychod- placisz podatek jak w normalnej pracy, przecież jak dostajesz pensje tez placisz podatek od tego, wiec czemu 'pensja' ze sprzedazy ma byc nieopadatkowana?

no tak ale, ale te 3 tysiące można tak?bo to jest kwota wolna od podatku? :)


Tak to jest kwota wolna od podatku, czyli jak sama nazwa mówi nie musisz płacic;)

i można sprzedawać obojętnie co?byle nie przekroczyć tej kwoty w roku?a kto sprawdzi to czy przekraczam czy nie?

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:57:22

Cytat
bamboszek007
Teoretycznie oczywiście że musisz mieć działalnosc- by odprowadzać podatek. Nawet od zakupów na allegro, czy tu na szafie jak się przekroczy pewną kwotę trzeba się zarejstrować. Ostatnio moja kolezanka miała nieprzyjemną sytuacje.
Sprzedała dużo rzeczy na all, bo się wyprowadzała i co? Po miesiącu jak z banku przyszło rozliczenie pocztą przyszło też pismo że ma zgłosić się do urzedu skarbowego i musiała oddać vat niestety;) Nie ma tak, że masz przychody a nie wiadomo skąd;) Oczywiscie tu muszą być wieksze kwoty już.
Ale co do stania na targu jak mówilam teoretycznie musisz mieć, jednak połowa z tych babulek stojących tam oczywiście ze go nie ma, bo rzadko ktoś tam chodzi i sprawdza wszystkich taka prawda. Więc możesz iść stać i liczyć na szczeście, najwyżej wlepią Ci kare i tyle;) Jeśli chcesz iść tylko kilka razy to powinno się udac:)

a jaką kwotę przekroczyła?
to co skarbówka sprawdza po kolei konta na allegro ? :D
czy po prostu ktoś ją zgłosił?

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 14:00:10

piszcie :) piszcie :)

niezweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 1/5

Spzredaż na targu:)

29 wrz 2011 - 11:53:59

Cytat
lubuss19
bzdura nie musisz miec żadnej dzialalnosci, dzialalnos to musisz jak mam gdzes w budynku np zrobiony sklep lub cos takiego a nie jak stoisz na rynku
Właśnie, że trzeba to co każdy kto chce założyc sklep, pójdzie na targ i nie będzie opłacał składek?
A jeśli chodzi o takie tam sobie stanie bez działalności, to nie radzę. Lidzie są zawistni i zawsze mogą sprzedać cię, dla swojej durnej satysfakcji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-29 11:58 przez Emisia1012.

Spzredaż na targu:)

29 wrz 2011 - 11:57:43

U mnie na placu ludzie co nie sprzedają w budkach to płacą 20zł za dzień stania i wtedy sprzedają,mają stanowisko przytakim metalowym ,,blacie'' tam rozkładają i stoją i nigdzie nie zgłaszają tego . mają pokwitowanie ze wykupili stanowisko na ten dzien..
I nie wiem jak to jest ale wiem ze nigdzie nei zglaszaja

Cytat
vaustyna
Cytat
bamboszek007
Teoretycznie oczywiście że musisz mieć działalnosc- by odprowadzać podatek. Nawet od zakupów na allegro, czy tu na szafie jak się przekroczy pewną kwotę trzeba się zarejstrować. Ostatnio moja kolezanka miała nieprzyjemną sytuacje.
Sprzedała dużo rzeczy na all, bo się wyprowadzała i co? Po miesiącu jak z banku przyszło rozliczenie pocztą przyszło też pismo że ma zgłosić się do urzedu skarbowego i musiała oddać vat niestety;) Nie ma tak, że masz przychody a nie wiadomo skąd;) Oczywiscie tu muszą być wieksze kwoty już.
Ale co do stania na targu jak mówilam teoretycznie musisz mieć, jednak połowa z tych babulek stojących tam oczywiście ze go nie ma, bo rzadko ktoś tam chodzi i sprawdza wszystkich taka prawda. Więc możesz iść stać i liczyć na szczeście, najwyżej wlepią Ci kare i tyle;) Jeśli chcesz iść tylko kilka razy to powinno się udac:)

a jaką kwotę przekroczyła?
to co skarbówka sprawdza po kolei konta na allegro ? :D
czy po prostu ktoś ją zgłosił?


Znam osobę co zapłaciła gigantyczną karę za sprzedaż na allegro, biżuterii .. ale to już sprzedawali na całego dużymi kwotami i nigdzie nie zgłosili że dokonują sprzedaży jak sklep ..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-29 12:00 przez HellTiga.

Spzredaż na targu:)

29 wrz 2011 - 12:02:44

placisz tylko placowe i tyle .zadnych dzialalnosci !!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czemu?