Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:10:54

Sorrki za nowy wątek, ale ma pytanie zupełnie pod innym kątem co do sprzedaży na targowiskach.
Wiadomo towar nie zawsze sprzedacie cały jednego dnia i teraz pytanie jak się jedzie kilka razy w miesiącu trzeba zakładać działalność rozliczać się jakoś z podatku?Rozumiem,że płaci się tzw postojowe, ale czy to wszystko?znów nie chce mi się wierzyć,że Ci wszyscy ludzie łącznie z tymi babuszkami co tam stoją mają działalność gosp.

Niech ktoś mądry mnie oświeci, jak to wygląda.Bardzo proszę o taką informację.
Jak sprawa wygląda ze sprzedażą rękodzieł?

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:12:45

Ja tam nie wiem ;p Ale musisz przeszukać forum, bo jeszcze nie tak dawno był wątek na temat sprzedaży na targu :)

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:12:56

Też się chętnie dowiem :)

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:13:09

ooo fajny wątek:D ja bym pojechała na Targ sprzedać moje rzeczy, bo muszę się ich do poniedziałku pozbyć:D

niezweryfikowana
Posty: 380
Ostrzeżenia: 1/5

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:17:29

Cytat
logorea
Też się chętnie dowiem :)

:)

niezweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 1/5

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:20:12

Musisz mieć działalność gospodarczą, i odprowadzać podatek od sprzedaży, inaczej zapłacisz karę... Jeśli już zarejestrujesz to musisz płacić zus/krus... zusu w pierwszym roku ok. 320 zł... możesz też nielegalnie tzn. nie rejestrować, ale to się też wiąże z większymi kosztami jak cię złapią... takie durne prawo mamy

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:24:46

Cytat
Emisia1012
Musisz mieć działalność gospodarczą, i odprowadzać podatek od sprzedaży, inaczej zapłacisz karę... Jeśli już zarejestrujesz to musisz płacić zus/krus... zusu w pierwszym roku ok. 320 zł... możesz też nielegalnie tzn. nie rejestrować, ale to się też wiąże z większymi kosztami jak cię złapią... takie durne prawo mamy

A jakbym chciała jechać tylko raz sprzedać swoje rzeczy, to co wtedy?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.797

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:27:18

jest kwota wolna od podatku, jeśli jej nie przekroczysz to nie musisz płacić dochodowego, anie mieć działalności.

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:27:21

Cytat
logorea
Cytat
Emisia1012
Musisz mieć działalność gospodarczą, i odprowadzać podatek od sprzedaży, inaczej zapłacisz karę... Jeśli już zarejestrujesz to musisz płacić zus/krus... zusu w pierwszym roku ok. 320 zł... możesz też nielegalnie tzn. nie rejestrować, ale to się też wiąże z większymi kosztami jak cię złapią... takie durne prawo mamy

A jakbym chciała jechać tylko raz sprzedać swoje rzeczy, to co wtedy?

To wtedy ryzyk fizyk:)

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:30:08

Teoretycznie oczywiście że musisz mieć działalnosc- by odprowadzać podatek. Nawet od zakupów na allegro, czy tu na szafie jak się przekroczy pewną kwotę trzeba się zarejstrować. Ostatnio moja kolezanka miała nieprzyjemną sytuacje.
Sprzedała dużo rzeczy na all, bo się wyprowadzała i co? Po miesiącu jak z banku przyszło rozliczenie pocztą przyszło też pismo że ma zgłosić się do urzedu skarbowego i musiała oddać vat niestety;) Nie ma tak, że masz przychody a nie wiadomo skąd;) Oczywiscie tu muszą być wieksze kwoty już.
Ale co do stania na targu jak mówilam teoretycznie musisz mieć, jednak połowa z tych babulek stojących tam oczywiście ze go nie ma, bo rzadko ktoś tam chodzi i sprawdza wszystkich taka prawda. Więc możesz iść stać i liczyć na szczeście, najwyżej wlepią Ci kare i tyle;) Jeśli chcesz iść tylko kilka razy to powinno się udac:)

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:30:38

ja już nie ogarniam tego, a jaka to kwota wolna od podatku?

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:33:41

wpisz sobie w google "kwota wolna od podatku " i sie dowiesz;P

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:35:39

jeśli sprzedajesz swoje ciuszki używane to sa wolne od podatku i działalności nie musisz mieć. Możesz stanąć na targu zapłacisz tylko placowe, możesz sprzedać na all Na all licz się z tym, że jest pod ścisłą kontrolą US więc nie pisz "nowe bez metki"

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.797

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:35:40

Cytat
oAgnieszkAo
ja już nie ogarniam tego, a jaka to kwota wolna od podatku?
3091,00zł/rok
ale i tak musisz złożyć zeznanie podatkowe.

Spzredaż na targu:)

28 wrz 2011 - 13:36:19

Cytat
ANIUULKA
wpisz sobie w google "kwota wolna od podatku " i sie dowiesz;P

wpisałam , czytam i czytam i dalej nie wiem za bardzo o co chodzi z tym.
Cytat
sariel
Cytat
oAgnieszkAo
ja już nie ogarniam tego, a jaka to kwota wolna od podatku?
3091,00zł/rok
ale i tak musisz złożyć zeznanie podatkowe.

tzn że tyle można dorobić, do tyle sprzedać ? czy to tylko na określone rzeczy darowizny spadki itd?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-28 13:38 przez oAgnieszkAo.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

człowiek trup