Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:15:53

Hej dziewczyny któraś z was była świadkową na ślubie? jakie zadania leżą takiej osobie, czym trzeba się wtedy zająć, co robić, organizować?

potrzebuje waszych rad :)


czyli mamy juz z wypowiedzi:
"- organizacja panienskiego

- zabawianie gosci

- dbanie o pare mloda by o nic nie musieli sie martwic

- pomoc w przygotowaniu do slubu[ czyt. w ubieraniu, stylizacji :] )

- pomoc przy zalatwianiu zespołu jesli mlodzi sobie tego zycza

--świadkowa kupuje bukiet pannie młodej, oczywiście młoda sobie go sama wybiera, ale świadkowa stawia

- zorganizowanie drugiego bukietu - jeden zostaje w kościele a drugi oczywiscie panna mloda ma przy sobie przy sesji czy fotkach rodzinnych

- a początku wesela trzeba przypinac wszystkim gościom kotyliony( niewiem jak z kupnem raz kupuje młoda para a raz starsi)

- zorganizować ryż lub płatki róż aby sypnąć pod kościołem

- oczepiny

- odbieranie kwaitow, prezentow od mlodej "



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-19 16:04 przez kala1989.

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:17:32

zależy w której części Polski :)

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:17:58

niestety nie wiem ale chetnie sie dowiem:):) takze podbijam

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:18:01

mazowieckie.. ;) ale czy to wazne :) swiadkowa chyba powinna zorganizowac wieczor panienski..? ale co dalej, czy sa jakies specjalne zadania?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-19 15:18 przez kala1989.

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:19:46

słodzenie wódki hahaha :). Ja nigdy nie byłam ale racja wszystko zależy od regionu najlepiej zapytac kogos znajomego albo obejrzeć jakieś wesele z danej rodziny :)

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:22:20

swiadkowa powinna pomoc panstwu mlodym zabawiac gosci:)

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:22:29

mam nadzieje, ze odezwie sie jakas dziewczyna ktora juz miala zaszczyt sprawowac ta funkcje :D

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:23:24

co region to zadania inne.
Byłam świadkową 3 razy, 2 razy na pomorzu i tu wiedziałam co robić, ale jak pojechałam w góry i tam byłam świadkową to ciężko było mi się połapać.
Także popytaj jak to jest w tej rodzinie, w danym regionie.
na pewno będzie fajnie:)
min odbierasz kwiaty i prezenty od panny młodej, organizujesz wieczór panieński, wyciągasz ludzi do tańca



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-19 15:25 przez Sylwunia1987.

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:23:56

świadkowa organizuje wieczór panieński , pomaga pannie młodej w przygotowaniach (zakładanie sukni ślubnej , przypinanie welonu etc. ) , pomaga przy oczepinach , pilnuje by panna młoda wyglądała oszałamiająco :);) tyle wiem :)

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:25:21

Też chętnie się dowiem, bo mnie również to czeka, ale mam jeszcze trochę czasu do tego :)

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:26:45

Cytat
jagoda_xd
słodzenie wódki hahaha :). Ja nigdy nie byłam ale racja wszystko zależy od regionu najlepiej zapytac kogos znajomego albo obejrzeć jakieś wesele z danej rodziny :)

aha, czyli jak się obejrzy wesele to już będzie wszystko wiadomo? jak niby?

np. organizacja wieczoru panieńskiego
ogólnie świadkowie pomagają w przygotowaniu wesela, po prostu spytaj co masz robić, w czym pomóc, co załatwić... może okaże się, że nic para młoda z Twojej strony nie będzie potrzebować, ale musisz koniecznie to zaproponować

po prostu w dniu ślubu o wszystko mają dbać rodzice i świadkowie, aby para młoda w pełni mogła się cieszyć tym dniem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-19 15:30 przez xanthina.

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:26:58

byłam;) prócz wieczoru panieńskiego nic takiego,w kościele podpis na weselu pomoc np.przy zdjęciu welonu itd.;)

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:27:08

ja tez mam jeszcze troche czasu jednak juz sie tym ineteresuje :) i dzieki za odpowiedzi

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:27:31

To zależy jak się umówią z Panną Młodą... często jest tak,że organizuje wieczór panieński,pomaga na ślubie ,na weselu,czasem może pomóc w " załatwieniu" np orkiestry,d j, jest przy przymiarce sukni ślubnej etc....

ŚLUB! świadkowa

19 wrz 2011 - 15:33:25

ja niby mam byc swiadkowa, ale raczej na slubie tylko cywilnym, wiec problem mniejszy:P z reszta to u dobrej kumpeli, wiec nawet jakby bylo wesele i cala ta szopka to nie musialabym raczej robic okropnych rzeczy typu calowac sie ze starszym;D co wiem, ze bywa na weselach, i do czego swiadkowie sa jakby ,,zobowiazani", bo wypada:P nie zostalabym swiadkowa gdybym wiedziala, ze osoba ta lubi wiejskie typowe wesela, nie dosc ze nie lubie takich imprez to jeszcze tak jka pisalam wczesniej , ,,wypadałoby" sie zachowywac w konkretny sposob, obtanczyc wszystkich dookola, podtrzymywac impreze gdy trzeba itp.. jak dla mnie- koszmar. totez moje zadanie raczej skonczy sie na urzadzeniu wieczoru panienskiego ( jupi ;D) noi sprawek w urzedzie stanu cywilnego. aha noi oczywiscie pomoc przyszlej pannie mlodej, ubiór, makijaż i cala ta szopka ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-19 15:34 przez tullia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

100% bawełny! Reklama Bella Panty