Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 22:56:00

Jakie mialyscie wpadki jezykowe?
Moje wpadki byly w jezyku angielskim.

Zaprosilam angielska kolezanke na kawe i ciasto, i jak ode mnie wychodzila chcialam sie spytac czy jej smakowala ale powiedzialam,

'musiz zaplacic mi za ciasto' :)

W okresie Swiat Bozego Narodzenia w sklepie chcialam sie spytac w jakiej cenie jest figurka balwanka a powiedzialam

'Ile to kosztuje Mikolaju?'


To bylo w UK.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-18 22:57 przez kasialubiciuchy.

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 22:59:47

ja ciągle mówię invent i invite odwrotnie! no ciągle się na tym łapię haha

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:03:59

do kolezanki, ktora zmienila fryzure: jakbym cie nie znala, to bym cie nie poznala O.o do tej pory sie z tego ze mnie smieja ;)

zweryfikowana
Posty: 694
Ostrzeżenia: 1/5

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:05:54

Cytat
jolieetolie
do kolezanki, ktora zmienila fryzure: jakbym cie nie znala, to bym cie nie poznala O.o do tej pory sie z tego ze mnie smieja ;)

Chyba chodzi o obcojęzyczne :)
Ale twoje dobre.;d

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:06:14

Moja koleżanka na kursie angielskiego miała za zadanie opisać swoje ulubione danie i mówi "patato grandmother" :D Chodziło jej o babkę ziemniaczaną. :D myślałam, że wyjdę z siebie ze śmiechu :D

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:08:01

Cytat
morbidaniolek
Moja koleżanka na kursie angielskiego miała za zadanie opisać swoje ulubione danie i mówi "patato grandmother" :D Chodziło jej o babkę ziemniaczaną. :D myślałam, że wyjdę z siebie ze śmiechu :D

uśmiałąm się..;D;D

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:10:01

Na angielskim mówię kiedyś do koleżanki "ile masz lat" , a ona do mnie "Dziękuje wszystko ok" :D

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:13:31

moj maz kiedys rozwiazujac krzyzowke mowi tak,po rozwiazamiu hasla: kurcze ale krzyzowka,chyba zadzwonie tam i cos im powiem bo wszystkie hasla rozwiazalem dobrze ,a glowne brzmi tak:
"wyszlo saydło z worka"
po czym mowi dalej: a przeciez ma byc:
"wyszło sajdło z worka":)

MYSLALAM ,ZE UMRE

dla wyjasnienia ,ma byc:"wyszlo szydło z worka"
albo mowie ze:" ludzie stoja na tym przestanku autobusowym i stoja:)"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-18 23:15 przez klaudick.

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:15:32

przerabialiśmy "wesele" wyspiańskiego na polskim i miałam przeczytać jakiś fragment, występowała w nim kobieta o imieniu Rachela po prostu, a ja przeczytałam "Rejczel" :P potem polonistka do końca LO mówiła do mnie "Rejczel"

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:16:20

Kiedyś na angielskim koleżanka pyta się mnie "Jak jest kultura?". Ja na to : "Hmmm...KALCIUR". Hahaha przez całe liceum się z tego śmiałyśmy ;).

zweryfikowana
Posty: 492
Ostrzeżenia: 1/5

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:19:42

Cytat
kinga250511
przerabialiśmy "wesele" wyspiańskiego na polskim i miałam przeczytać jakiś fragment, występowała w nim kobieta o imieniu Rachela po prostu, a ja przeczytałam "Rejczel" :P potem polonistka do końca LO mówiła do mnie "Rejczel"
haha u mnie w LO była taka sama sytuacja ;D

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:20:42

my bylysmy z kolezanka na wymianie we francji, dziewczyna u ktorej mieszkalysmy bardzo sie stresowala,ze nie bedzie potrafila rozmawiac po angielsku i pierwszego dnia,chciala pokazac nam dom i lazienke w ktorej jest prysznic no i wyszlo jej,cos w stylu 'chodzcie do lazienki,gdzie wezmiecie prysznic,ale razem' nasze miny bezcenne.. nie wiedzialysmy czy oni tacy oszczedni na wodzie,czy u nich tak sie robi.. :)

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:21:13

Cytat
villemo225
Na angielskim mówię kiedyś do koleżanki "ile masz lat" , a ona do mnie "Dziękuje wszystko ok" :D
to fajne

wczoraj na angielskim nauczycielka rozdawala kserowki a kolezanka po angielsku powiedziala
Czy moge prosic dlaczego? ha ha smielismy sie wszyscy
Kolega w pracy chcial powiedizec ide na przerwe a powiedzial
Jestem przerwa .

Dlugo sie smielismy z tego czasami jak mi sie cos przypomni to nie moge sie opanowac ze smiechu i smieje sie sama do siebie

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:24:03

ja mam więcej polskich niż angielskiech, ale taka dzika angielska, to np. gdy zamiast ' go and cut your veins', napisałam 'go and catch yourself' .. xD

Wpadki jezykowe.

18 wrz 2011 - 23:41:21

.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-09-18 08:27 przez Dusiaczek1989.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pobieraczek -problemy pomozcie