Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 09:59:00

hm, ja uwazam ze tez za duzo kupuje moglabym miec za to super wakacje za granica (a nigdy nie byłam... ) ale mam straszne kompleksy i mam pewną chorobe, przez co nie wygladam normalnie... i nienawidze swojego ciala a wszczegolnosci nago, bo ubrania wszystko przykryją... i sie usprawiedliwiam w taki sposob, ze skoro nie mam normalnego ciala nalezą mi sie przynajmniej ubrania :( zeby moc wygladac jak czlowiek

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 10:00:03

Cytat
basia141110
martynakkkkk nie mówię, że jest zle wychowana absolutnie :), ale często właśnie rodzice przyczyniają się do tego, że kiedy pociecha wyfruwa z gniazda okazuje się, że nie potrafi sobie poradzić sama w wielu kwestiach. Kończy się tak, że co miesiąc z miną "zbitego psiaka" biega do rodziców po "zapomogę".

Zdaje sobie dziewczyna sprawę ze swojego problemu i bardzo dobrze, chce to zmienić super :). I nie ma się co gniewać, tylko pomyśleć i wyciągnąć wnioski, które zaowocują w przyszłości.
nie nie :) ja napisałam ze sie zgadzam z twoim komentarzem ,bo tak jest ,madrze napisałas:) z ta krytyka to nei chodziło mi o ciebie:) ja sie z toba zgadzam :)

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 10:06:49

Cytat
agniesik91

Boje sie pomyśleć co będzie kiedy założę rodzinę, bedę musiała opłacic rachunki, kupić jedzenie itp...

a bój sie bój:D bo nie wym czy znajdziesz takiego faceta co bedzie pozwalal bys wszytskie pieniadze wydawala na szmatki.

poza tym niegospodarnosci juz sobie nie tlumacz. musisz duzo czasu spedzac na chodzeniu po sklepach. znajdz sobie inne zajecie. cokolwiek. nie chodzisz po sklepach- nie kupujesz

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 10:13:29

a jakie kwoty wydajesz na te ubrania miesięcznie? Zresztą tu przecież nie chodzi o to, żebyś odkładała to kieszonkowe na przyszłość, tylko żebyś potrafiła tą kwotę sobie rozłożyć na miesiąc. Żebyś miała i na bilet i na kino i na inne przyjemności- po to jest kieszonkowe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-03 10:15 przez monisia_key.

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 10:21:14

Ja też dużo wydaję na ubrania, robię nieprzemyślane zakupy ale zawsze tak, zeby mi coś zostało :D No jak dziewczyny wyzej pisaly, jak bedziesz miala wlasne pieniadze to Ci sie odmieni. Miejmy nadzieje

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 10:28:42

Cytat
Mildred
Tak sobie to tłumacz... Dosłownie jak leń tłumaczy sobie robienie błędów ortograficznych dysortografią.

Jak zaczniesz sama zarabiać to zrozumiesz co to pieniądz. Wydasz na niepotrzebne fatałaszki? Zęby w tynk. Nauczysz się w końcu :P Mnie też byłoby wstyd brać pieniądze od rodziców, ale może to mnie zawsze śpieszyło się do bycia niezależną.

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 10:31:04

też jestem zakupoholiczką, lepsze to niż alkoholizm

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 10:50:54

ja tez jestem srednio oszczedna a ale zawsze umialam odlozyc kasę.
Zawsze miałam swoje pieniądze, chciałam pracować i wydawać na to co mi się podoba- od rodziców nie wyciągałam kasy na bzdury- to własnie te pieniądze od rodziców bardziej szanowałam niż swoje. Myslę ze ci przejdzie jak pewnego dnia otworzysz swoją szafę i stwierdzisz ze wszytskie te ciuchy to kasa wyrzucona w bloto i nadal nei masz w czym wyjsc.
ja miałam taki prysznic jak sprztałam szafy- niektóre ciuchy jeszcze z metka- w odóle nie nadające sie do założenia , kupione gdzies na all których nie chcialo mi sie odsyłać.
Teraz idac na zakuy kupuje może i drogie rzeczy ale porządne i takie które mi sie beda podobać długi czas. Kupuje rzadziej i mniej ale lepszej jakości ciuchy/buty i torebki.

Nie umiem oszczędzać !!

07 lis 2012 - 18:02:59

Ja też nie potrafiłam nic oszczędzać do póki nie zaczęłam sama pracować teraz udaje mi się zaoszczędzić z wypłaty to co odłożyłam + jeszcze to co miałam dla siebie do wydania na cały miesiąc ... i jakaś tam kwota miesięcznie się zbiera :) Szkoda mi coraz bardziej wydawać to co zarobię...Ale też uwielbiam zakupy...

Nie umiem oszczędzać !!

07 lis 2012 - 18:11:37

Nie umiesz oszczędzać i próbujesz to zgonić na jakąś chorobę? Trochę zachodzi na granicę paranoii ;) Po prostu nie zarabiasz własnych pieniędzy, dostajesz je od razu od rodziców którzy ulegają twoim zachciankom i nie jesteś w stanie tego docenić.

Oczywiście to, że ktoś zawsze wszystko dostaje co chce nie sprowadza się zawsze do nieumiejętności oszczędzania - moja rodzina sobie bardzo dobrze radzi, ale nie dostaję kieszonkowego i nigdy nawet o nie nie prosiłam, rzadko proszę o pieniądze. Jestem osobą która bardzo oszczędza, kupuję w second-handach mimo że nie muszę, chętnie szukam promocji. Nie jestem skąpa; po prostu nie widzę sensu w kupowaniu rzeczy, które mogę mieć w niższej cenie (lub jak to często bywa w sh, lepszej jakości). Wydawanie pieniędzy na rzeczy które nie są potrzebne jest według mnie głupotą, i nie chorobą tylko zlekceważeniem cudzej pracy.

Nie umiem oszczędzać !!

07 lis 2012 - 18:16:28

Ja też nie oszczędzam, bo nie mam co:) tak się składa, że jestem bezrobotna.

Nie umiem oszczędzać !!

07 lis 2012 - 18:17:02

A może po prostu wybierz się do jakiegoś psychologa?:) Albo szczerze, od serca porozmawiaj o problemi z rodziną i przyjaciółką i nie chodź na zakupy sama;)
Oni Ci doradzą, a przyjaciółka będzie pilnować(zabieraj ją ze sobą na zakupy);)

Nie umiem oszczędzać !!

07 lis 2012 - 18:32:10

Ja akurat nie z "tych" co Ty bo ja to mam raczej odwrotny problem.
Robię tak że sobie wyznaczam, ile pieniędzy w danym miesiącu wydam, reszta idzie na oszczędnościowe. Ale to są moje pieniądze, na własne pierdoły i ciuchy nie wydaje więcej niż 300 - 400zł [mąż zajmuje się rachunkami i jedzeniem].
Kiedy dostawałam jakieś pieniądze od rodziców, za czasów liceum to wydawałam na pierdoły, ale dostawałam bardzo rzadko i malutkie sumy, bo u mnie w domu nigdy się nie przelewało.
Ciężko mi coś radzić, bo sama jestem strasznie oszczędna.

Nie umiem oszczędzać !!

07 lis 2012 - 18:32:36

tak jak dziewczyny już napisały, minie Ci jak zaczniesz wydawać swoje czesto ciezko zarobione pieniądze ;p
ja przynajmniej tak miałam :D

Nie umiem oszczędzać !!

07 lis 2012 - 18:43:17

Napisz może ile masz lat i czy trudziłaś się jakąś pracą zarobkową?
Ja dość wcześnie zaczynałam, może stąd moje zdolności.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PAY PAL