Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 1.818
Ostrzeżenia: 1/5

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:58:01

ja cie rozumie poniewaz mam to samo ,cóz takie sa kobiety lubimy ciuszki ładnie wygladac itd,tylko ze w pewnym momencie staje sie to problemem ja co prawda wszystkich pieniazków nie wydaje na ciuchy bo mam rodzine dzieci ale faktem jest ze nie potrafie przejsc obojetnie np do sh i czasem kupuje cos co mi nie potrzebne chodz łądne,potem raz na miesiac robie przeglada mojej szafy wywalam to co nie chodze i tylko wisi na wieszaku i rozdaje wszystkim naokoło darmo bo taka juz jestem naiwna za szczera itd tak wiec trace niekiedy kase na cos niepotrzebnego i potem to rozdaje :)

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 13:08:27

ale zazdrośnice jesteście, dziewczyna nie musi odkładać bo dostaje od rodziców a wy od razu po niej jedziecie, takie jest życie jedni mają lepiej drudzy gorzej, ludzie zawsze zazdroszczą i zazdrościć będą

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 13:24:42

Cytat
inessential
ale zazdrośnice jesteście, dziewczyna nie musi odkładać bo dostaje od rodziców a wy od razu po niej jedziecie, takie jest życie jedni mają lepiej drudzy gorzej, ludzie zawsze zazdroszczą i zazdrościć będą

jedziemy po niej dlatego,że nie szanuje pracy własnych rodziców i nie szanuje pieniędzy ot co

uważam,że w pewnym wieku,nie wiem ile lat ma autorka, po prostu nie wypada brać od rodziców kasy na swoje zachcianki typu ciuchy
nie ma to nic wspólnego z zazdrością, a odmiennym sposobem na życie i innym punktem widzenia

rodzice tez nie myślą, bo zamiast w córce wzbudzac szacunek do pracy, płacy etc dają jej kasę na pierdoły
ciekawe czy autorka kiedykolwiek gdzieś pracowała, choćby chwilowo - śmiem wątpić, bo znałaby wartość pieniądza i wiedziałaby ile rodzic muszą się naharować,żeby ona miała kolejne hot/top spodnie z sieciówki za stówkę

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 2/5

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 07:11:45

W związku z obchodami Światowego Dnia Oszczędzania, eksperci z Meritum Banku opracowali raport „Jak oszczędzają Polacy” - wynika z niego, że aż 16% ankietowanych przechowuje swoje pieniądze w gotówce a nie na lokacie w banku. Zapraszamy do obejrzenia filmu dającego cenne wskazówki nt. oszczędzania „Uzbieraj pieniądze na dowolny cel”: http://youtu.be/pszjtjpkhAY

Pozdrawiam,
eRzecznik Meritum Bank

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 07:17:46

Cytat
matylda_jasmin
jak zaczniesz zarabiać i wydawać własne pieniądze, to zmieni ci się optyka
mnie byłoby wstyd nic nie odłożyć i ciągnąc kasę od rodziców na kolejny, niepotrzebny ciuch

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 07:57:09

Cytat
matylda_jasmin
jak zaczniesz zarabiać i wydawać własne pieniądze, to zmieni ci się optyka
mnie byłoby wstyd nic nie odłożyć i ciągnąc kasę od rodziców na kolejny, niepotrzebny ciuch

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 09:18:23

Cytat
matylda_jasmin
Cytat
inessential
ale zazdrośnice jesteście, dziewczyna nie musi odkładać bo dostaje od rodziców a wy od razu po niej jedziecie, takie jest życie jedni mają lepiej drudzy gorzej, ludzie zawsze zazdroszczą i zazdrościć będą

jedziemy po niej dlatego,że nie szanuje pracy własnych rodziców i nie szanuje pieniędzy ot co

uważam,że w pewnym wieku,nie wiem ile lat ma autorka, po prostu nie wypada brać od rodziców kasy na swoje zachcianki typu ciuchy
nie ma to nic wspólnego z zazdrością, a odmiennym sposobem na życie i innym punktem widzenia

rodzice tez nie myślą, bo zamiast w córce wzbudzac szacunek do pracy, płacy etc dają jej kasę na pierdoły
ciekawe czy autorka kiedykolwiek gdzieś pracowała, choćby chwilowo - śmiem wątpić, bo znałaby wartość pieniądza i wiedziałaby ile rodzic muszą się naharować,żeby ona miała kolejne hot/top spodnie z sieciówki za stówkę
jak czytam takie przemądrzxałe komentarze ,to mi sie az nieprzyjemnie robi,jakim prawem ty piszesz ze autorka nie szanuej swoich rodziców itd itd,to ze nie potrafi oszczedzac i sama zdaje sobie z tego sprawe?a skad ty mozesz wiedziec jaka ona jest i jak jest w domu?ty jestes taka idealna i wszystkowiedząca? nie gniewaj sie ale masz bardzo mało kultury osobistej ,widac to po tym co piszesz ,nie znasz osoby a potrafisz skrytykowac ,bardzo nieładnie ,opisac ,nikt z nas nie jest idealny ,kazdy ma jakies wady i zalety ,ale nie mozna kogos osoadzac ,obrazac bez powodu ,tylko dlatego ze autorka napisała o pomoc w swoim problemie

zweryfikowana
Posty: 1.065
Ostrzeżenia: 1/5

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 09:26:29

Ojj to naprawdę masz duży problem:/ musisz koniecznie to zmienić.. staraj się odkładać te drobne pieniądze. Ustal sobie cel, coś co jest ci konieczne np. kurtka i zbueraj na nią. Wiem, że takie gadanie nic nie da. Nastawienie musisz zmienić w głowie.

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 09:27:07

Moja mama ciężko pracuje!..
Nie wyobrażam sobie wziąć ciężko zapracowanych pieniędzy na jakieś niepotrzebne szmatki ;/

Może zrób coś dobrego dla rodziców i powiedz że chcesz żeby Ci kupili bilet i przestali dawać pieniądze bo i tak na nic wartościowego nie odkładasz.

Ja wyprowadziłam się z domu mając 18 lat.
Jak zaczęłam pracować, sama się utrzymywać ..zobaczyłam co to znaczy!.
Teraz jak nie zarabiam najgorzej..mogę pozwolić sobie na częste zakupy to nie wyobrażam sobie nie pomóc mamie ..a Ty jeszcze ciągniesz na jakieś zbędne duperele ..;/

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 09:39:56

Duzo winy w Twojej rozrzutności ponoszą rodzice, to oni powinni wpajać Ci tego typu wartości byś przyszłości byla zaradną kobietą. Możliwe, ze ich na to stać, ale kiedyś może się to przeciwko nim odwrócić.

Zacznij małymi kroczkami oszczędzać, kup taką skarbonkę bez możliości podbierania pieniążków(są takie sama mam). I wrzucaj po ile możesz 1zł,5 zł itd. i czekaj aż się napełni...zobaczysz jaką frajdę będziesz miała z uzbieranych pieniążków i napewno nie wydasz ich na byle co- będzie Ci szkoda :)

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 09:41:23

A ja Cie rozumiem. Dostaję kieszonkowe od rodziców i z miesiąca na miesiąc też nie udało mi się chyba nic zaoszczędzić. Faktycznie- jak masz czas możesz iść do pracy i zobaczyć jak to jest wydawać swoje pieniądze. Ja zarabiałam jedynie w wakacje lub weekendowo jako hostessa (szkoda później takiej kasy wydać na byle co).

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 09:42:56

Co do tego że nie pracujesz bo studiujesz dziennie, to nie jest wymówka. Powiem tak: Jeśli poszukasz to znajdziesz. Ale jak nie zaczniesz szukać to nikt do Ciebie sam nie zadzwoni z ofertą pracy. Na początku jest ciężko bo trzeba się łapać czegokolwiek. Pomyśl też o tym że jak skończysz studia i będziesz szukała pracy to nie zachęcisz pracodawcy swoim "gołym" CV. Często szukają do pracy na weekendy albo popołudniami. Pracodawcy płacą niższe podatki za osoby studiujące więc "student jest w cenie" :)

Jeśli już kompletnie nie możesz znaleźć czy też nie chcesz iść do pracy to proponuję założyć konto w banku. Wszystkie oszczędności które dostajesz od rodziców wkładasz na konto, a kartę do bankomatu chowasz głęboko w pokoju. Absolutnie nie noś jej przy sobie. Gdy znajdziesz ładną rzecz, będziesz musiała wrócić do domu po kartę czy też gotówkę a w międzyczasie zastanowisz się czy faktycznie dana rzecz jest warta swojej ceny. Zakładam że jak każda maniaczka zakupów, kupujesz ciuchy pod wpływem impulsu a potem żałujesz. Gdybyś nie miała przy sobie kasy aby sobie sprezentować nową szmatkę to zdąrzysz jeszcze 10x zastanowić się czy to jest TO na co chcesz wydać oszczędzone pieniążki.

Pozdrawiam

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 09:45:31

Cytat
basia141110
Duzo winy w Twojej rozrzutności ponoszą rodzice, to oni powinni wpajać Ci tego typu wartości byś przyszłości byla zaradną kobietą. Możliwe, ze ich na to stać, ale kiedyś może się to przeciwko nim odwrócić.

Zacznij małymi kroczkami oszczędzać, kup taką skarbonkę bez możliości podbierania pieniążków(są takie sama mam). I wrzucaj po ile możesz 1zł,5 zł itd. i czekaj aż się napełni...zobaczysz jaką frajdę będziesz miała z uzbieranych pieniążków i napewno nie wydasz ich na byle co- będzie Ci szkoda :)
zgadzam sie z tobą:) i mało tego ja mysle ze jej rodzice ,dobrze ja wychowali ,bo jak pisałam nikt idealny nie jest ,a dziewczyna ma problem z tym i zdaje sobie z tego sprawę i szuka pomocy ,co swiadczy o tym ze rozumie ze zle robi i chce toi w sobie zmienic ,wiec mysle ze rodzice wychowali ja na inteligentna i madra dziewczynę ,gdyby tak nie było to byłaby dalej rozrzutna i twierdziłaby ze dobrze robi a nie zle ,a jest całkiem inaczej:) jest na dobrej drodze do poradzenia sobie z problemem swoim ,czego jej zycze z całego serca,do krytykujacyh i obrazajacych pan tutaj ,proponuje przyjrzec sie samym sobie najpierw ,nizm zaczniecie kogos obrazac ,poza tym troszke zrozumienia i zyczliwosci ,rownierz by wam sie przydało:)

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 09:54:37

martynakkkkk nie mówię, że jest zle wychowana absolutnie :), ale często właśnie rodzice przyczyniają się do tego, że kiedy pociecha wyfruwa z gniazda okazuje się, że nie potrafi sobie poradzić sama w wielu kwestiach. Kończy się tak, że co miesiąc z miną "zbitego psiaka" biega do rodziców po "zapomogę".

Zdaje sobie dziewczyna sprawę ze swojego problemu i bardzo dobrze, chce to zmienić super :). I nie ma się co gniewać, tylko pomyśleć i wyciągnąć wnioski, które zaowocują w przyszłości.

Nie umiem oszczędzać !!

03 lis 2012 - 09:54:42

Wiesz co? Z własnego doświadczenia wiem, że pieniądze ktore dostaję jest mi łatwiej wydać, niż te zarobione. co miesiąc dostaję kieszonkowe, które pomimo że jest spore- rozchodzi się niewiadomo gdzie. Dodatkowo pracuję dorywczo. I wiesz co? Ciężko mi wydać te pieniądze, gdyż mam świadomość ile mnie kosztowało zarobienie ich. Myslę, ze gdy zaczniesz zarabiać jakieś większe pieniążki, zauwazysz, ze cenisz je brdziej, że masz świadomość ile godzin pracy kosztuje dany ciuszek ;).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KIM JEST TROLL - ciekawe:)