Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:26:18

pjona, mam to samo z tym, że ja nie przejdę obojętnie koło sh i wydaję własną kasę.

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:29:05

ja pamiętam że będąc w liceum zawsze wstyd mi było wołac kasę na ciuchy od rodziców;/ a kupowałam tylko to czego na prawde potrzebowalam.

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:33:10

jagoda_xd tak, tak, zrozumiałam jak raz jeszcze przeczytałam;-)))

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:33:31

ja za bardzo oszczędzam i jakoś też ciuchów za 200zł nie noszę;p i ogólnie szkoda mi kasy na siebie.. jak pójdziesz do pracy lub będziesz żyła na własny rachunek- może wtedy się zmieni..

zweryfikowana
Posty: 909
Ostrzeżenia: 1/5

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:35:24

jak wyżej dziewczyny pisały przejdzie Ci jak zaczniesz się sama utrzymywać i będziesz miała rachunki do zapłacenia i cały miesiąc przed sobą, a pieniędzy niewiele

Też bym ta chciała, a wczoraj byłam zła, bo musiałam odmówić sobie spodni za 60 zł, których długo szukałam, bo nie miałabym na buty na jesień. Ale to się nazywa dorosłość i wybieranie priorytetów, ja niekiedy muszę 2-3 miesiące zbierać na droższą rzecz by sobie kupić. Dobrze, ze istnieją sh, przynajmniej zawsze coś tanio można kupić.

A jeśli chcesz kupić sobie coś droższego, to nie chodź po galeriach/sklepach/targach/sh, będzie łatwiej. musisz mieć silną wolę. Kup sobie skarbonkę, z bez otwarcia, którą trzeba rozbić, ale bardzo ładną, żeby Ci było żal rozbijać dla kilku złotych :)

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:39:55

Nie widzę w tym nic złego o ile Twoich rodziców na to stać...jeśli nie to jest to problem i to duży.

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:41:16

No cóż, głupio mi... Macie rację, jestem za stara żeby ciągnąc od rodziców, ale nie moge iść do pracy bo studiuję dziennie.. Nikt nie chce do pracy studentów dziennych. poza tym..nie proszę ich o to.. mama sama wie, że potrzebuję, tylko ze ona nie wie ze czesto to co mi da wydaję na niepotrzebne rzeczy..

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:43:39

zobaczysz za jakiś czas, każdy grosz znaleziony będzie cieszył bo będziesz wiedziała jak ciężko trzeba na niego zapracować.

zweryfikowana
Posty: 1.536
Ostrzeżenia: 1/5

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:45:25

Jak szukałam pracy to widziałam oferty również dla studentów dziennych ;) Jak ktoś chce to może ;)

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:46:56

Przestań brać od rodziców , a zacznij zarabiać na swoje wydatki sama. Gdy się naganiasz z gazetkami po piętrach to nie będziesz myślała o kolejnych zakupach. Praca na własne wydatki to najlepsza szkoła.

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:48:13

Cytat
agniesik91
No cóż, głupio mi... Macie rację, jestem za stara żeby ciągnąc od rodziców, ale nie moge iść do pracy bo studiuję dziennie.. Nikt nie chce do pracy studentów dziennych. poza tym..nie proszę ich o to.. mama sama wie, że potrzebuję, tylko ze ona nie wie ze czesto to co mi da wydaję na niepotrzebne rzeczy..

Wydaje mi się, że tłumaczysz swojego lenia, bo jeśli poszukałabyś, mogłabyś coś znaleźć, dla chcącego nic trudnego.
Jeśli mieszkasz w jakimś większym mieście możesz zostać promotorką, tą pracę realizują głównie studenci.
Poza tym.. jest naprawdę dużo zajęć, gdzie studenci są chętnie przyjmowani, trzeba tylko chcieć.

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:48:22

JAK TO NIE MOŻESZ PRACOWAĆ?:)
- mc donald, kfc itp
- praca na barze w pubie itp
- praca weekendami jako opiekunka (nocki itp)
- hostessa w weekendy w galeriach itp
- sklepy sieciowe często mają studentów, którzy ustalają sobie grafiki ( studiują dziennie czasem mają jeden dzień cały wolny, czasem można zrezygnować z jakichś wykładów)
- sh często potrzebują na pół etatu młodych dziewczyn
- inwentaryzacje nockami
- roznoszenie ulotek
- udzielanie KOREPETYCJI matma, fiza dla ścisłowców, języki dla lingwistyków - przecież jesteś po maturze
- opieka dzieci w podstawówce - gimnazjum - pomoc przy odrabianiu lekcji , sprawdzanie prac domowych itp - to się sprawdza w dużych miastach - dzieci bogatych rodziców często posiadają takie opiekunki - idziesz 3 razy w tygodniu na godzinkę, dwie :)

Ja sama śpiewam w zespole weselnym akurat - w wakacje jest super ale zaraz adwetnt post i juz nie ma tylu imprez:) wiec udzielam korepetycji :) i żyję i studiuję dziennie:)

zawsze te nawet trzy. cztery stówki wpadną akurat na kosmetyk i ciuch czy piwko i kino oraz małe prezenty dla najbliższych

zweryfikowana
Posty: 226
Ostrzeżenia: 1/5

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:49:20

Ja mam to samo, szczególnie z zakupami internetowymi, jak zarabiałam przez jakiś czas to było to samo ;/

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:50:51

witaj w klubie rozrzutności!!!

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:54:02

Powiedz rodzicom, żeby Ci nie dawali, tylko to, co mają dać "zbierali" u siebie, dali wtedy na kurtkę większą kasę, skoro nie potrafisz sama uzbierać, a jak kupisz jakieś pierdoły zamiast tego, to niech Ci już nie dają i tyle. Masz to wydajesz, nie będziesz miała, nie będziesz wydawała. No chyba że zaczniesz kraść ;p
A co do choroby, którą u siebie "podejrzewasz", bo zostałaś zraniona przez chłopaka... Nie robiłam żadnej statystyki, ale chyba każdy kiedyś został zraniony, więc nie wiem, czy to dobre "usprawiedliwienie" ;) lepiej nie szukaj dziury w całym.

Powodzenia! Może w końcu nauczysz się oszczędzać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

odstapienie od umowy /pomocy