Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 09:57:14

Hej dziewczyny.. Każda z nas lubi zakupy, ale ja zaczęłam się zastanawiać od pewnego czasu, czy nie mam jakiegoś problemu.. Ciągle kupuję !! A najlepsze jest to, że nie pracuje i nie mam swoich pieniędzy, wszystko co rodzice mi dadzą wydaje na ciuchy..Zawsze jestem spłukana, czasami nawet nie mam na bilet, wydaję wszystko co do grosza, czasami nawet kupuję coś co nie do końca mi sie podoba, tylko dlatego, że akurat mam tyle kasy, zazwyczaj to jest 20zł, bo wiecej nie potrafię uzbierać.. Nie mam porządnej kurtki, torby, bo to są drogie rzezy, a ja wydaję od razu to co mam...
Czytałam kiedys o zakupoholizmie, że jest to spowodowane doświadczeniami z przeszłości, ja byłam zraniona kiedyś przez chłopaka, zdradził mnie.czy to jest powód, żeby kupować ciągle bluzeczki, sweterki itp? Mam strasznie niską samoocenę, chociaż mam super chłopaka to ciągle staram się ładnie wyglądać dla znajomych którzy wiedzą że tamten mnie zdradził (wszyscy o tym wiedzieli..)
Boje sie pomyśleć co będzie kiedy założę rodzinę, bedę musiała opłacic rachunki, kupić jedzenie itp...

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:06:47

jak zaczniesz zarabiać i wydawać własne pieniądze, to zmieni ci się optyka
mnie byłoby wstyd nic nie odłożyć i ciągnąc kasę od rodziców na kolejny, niepotrzebny ciuch

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:10:16

jak zaczniesz sama zarabiać to ci sie odmieni.

zweryfikowana
Posty: 1.536
Ostrzeżenia: 1/5

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:10:39

Tak sobie to tłumacz... Dosłownie jak leń tłumaczy sobie robienie błędów ortograficznych dysortografią.

Jak zaczniesz sama zarabiać to zrozumiesz co to pieniądz. Wydasz na niepotrzebne fatałaszki? Zęby w tynk. Nauczysz się w końcu :P Mnie też byłoby wstyd brać pieniądze od rodziców, ale może to mnie zawsze śpieszyło się do bycia niezależną.

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:13:21

Cytat
matylda_jasmin
jak zaczniesz zarabiać i wydawać własne pieniądze, to zmieni ci się optyka
mnie byłoby wstyd nic nie odłożyć i ciągnąc kasę od rodziców na kolejny, niepotrzebny ciuch

Spróbuj zarobić troche sama zobaczysz jak sie wtedy "szanuje";(mam tu na mysli jka ciężko sie je wydaje :P ) pieniądze. Ja swoich nie lubei wydawać ale rodziców to i owszem :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-08 12:13 przez jagoda_xd.

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:13:33

heh
mam to samo i to wina szafy!!!
od kiedy tu jestem( jakiś rok) kupuje kupuje i kupuje
ale dzięki niej odnalazłam swój styl- w reszcie!!!

z tym że mnie rodzice nie utrzymuja
na szczescie na szafie jest też moja siostrzyczka i ona mnie pilnuje, żebym nie przesadzała z zakupami;) KOCHAM CIE ZA TO;)

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:15:07

Jakoś sobie tego nie wyobrażam... ja przez 3 lata studiów dostawałam co miesiąc stypendium 700zł i rodzice powiedzieli że cała ta kasa jest do mojej dyspozycji. A więc mogłabym sobie co miesiąc wydawać tyle kasy na super ciuchy, a ja łaziłam po lumpeksach i wyprzedażach żeby kupić jak najtaniej. Takim sposobem na ciuchy wydawałam 200zł miesięcznie no chyba że kupowałam jakiś płaszcz czy buty no to wtedy więcej. Każdy zakup - nawet bluzka za 20zł musialam dobrze przemysleć. Dzięki temu teraz mam troche kasy na koncie i wiem że jak zaistnieje sytuacja że nie znajde pracy to nie będe musiała ciagnąć od rodziców tylko będę mieć coś swojego na moje wydatki. A i dodam że ja tez uwielbiam zakupy i do lumpeksu to chodzę 2 razy na tydzień no ale wiadomo że tam nie wydam tyle kasy co w sklepie. Może ty też zacznij własnie kupować w lumpeksach? Nawet za te 20zl można kupic kilka rzeczy a potem jaka jest radość że kupiłaś kilka ciuchów za grosze....

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:16:02

jagoda_xd - chyba nie mnie chciałas cytować, bo to nie ja mam kłopot z oszczędzaniem a autorka wątku

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:17:40

a może dziewczyna studiuje albo się uczy i utrzymują ją rodzice? nie przesadzajcie....ja studiuję, nie pracuję, utrzymuje mnie mama, chcę to odkładam wolną kasę, nie chcę to wydaję....

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:17:50

Wiem. Tez nie umiałam oszczędzać. Ale to samo przyjdzie. Też wydawałam na ciuchy zbyt duzo. Ale to zweryfikuje życie. Teraz muszę odkładać kasę na wesele, mimo, że będzie skromne, ale pieniędzy trzeba oraz na umeblowanie mieszkania;) A to, że chcesz wyglądać ładnie przed znajomymi, by podnieść swoją samoocenę, to normalne. Każdy chce się podobać innym, a tym bardziej, gdy chcesz im coś udowodnić;)

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:18:14

wiadomo nie zarabiasz, rodzice dają Ci pieniądze, to i je wydajesz lekką ręką
jak zaczniesz samodzielnie zarabiać, to będziesz bardziej oszczędna , dwa razy zastanowisz się przed zakupem czegoś i w konsekwencji tego nie kupisz.
A teraz wydawaj póki masz taką możliwość;)

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:20:07

moim zdaniem to nie tyle nie umiesz, co nie musisz oszczędzać

wydaje mi się, że jak będziesz na własnym utrzymaniu, dojdą dzieci, wydatki, rachunki to raz dwa zaczniesz inaczej myśleć

a nie życzę nikomu, żeby był zmuszony do spłacania nie swoich długów - wtedy uczysz się oszczędzania, przeliczania, w ogóle innego myślenia

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:22:49

jeśli liczba w Twoim nicku to Twój rocznik to w ogóle Cię nie rozumiem.
Tak się składa, że również jestem z rocznika 91, pracowałam pół roku zarabiałam bardzo mało, odłożyłam dużo a mimo to mogłam się rodzicom dołożyć do zakupu węgla na zimę, do normalnych domowych wydatków. Gdy coś kupię do domu - nie chcę żeby mi oddawano, a co dopiero mówić wstyd byłoby mi w tym wieku brać od rodziców kasę na ciuszek.

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:23:52

ta, jak nie bedziesz miala co do geby wlozyc, to moze przejrzysz na oczy....

Nie umiem oszczędzać !!

08 wrz 2011 - 12:25:11

Cytat
matylda_jasmin
jagoda_xd - chyba nie mnie chciałas cytować, bo to nie ja mam kłopot z oszczędzaniem a autorka wątku

Ciebie Ciebie chodziło mi o kontynułacje Twojej wypowiedzi może żle to ujełam :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

gdzie taniej????