Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"Koszt tatusia" (i mamusi)

01 wrz 2011 - 03:02:09

Z góry piszę, że nie wiem, gdzie umieścić wątek. Powinien być specjalny dział "Trudne sprawyyy". ;)


Znajomy wrzucił na Facebooka ten artykuł, a ja czytam i nie wierzę. :/
polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1518414,1,dzieci-placa-alimenty-rodzicom.read

Generalnie chodzi o to, że dzieci muszą opłacać nie widzianych wieki rodziców, spłacać ich długi. Nawet, jeśli rodzice mieli ich "głęboko w środku gdzieś", bili, znęcali się, zaniedbywali, w końcu stracili prawa rodzicielskie, a dziecko wylądowało w sierocińcu. Gdy pociecha dorasta i gdy w końcu układa sobie życie - przychodzi pozew na kupę kasy za wyrodną matkę lub ojca.

Jeśli ktoś będzie próbował się odciąć od patologicznych rodziców, niech do końca życia zachowa wyroki sądu i wszystkie dowody przeciw matce/ojcu. Nawet one są jedynie sugestią, że płacenie byłoby niesprawiedliwe, ale innej opcji, żeby wygrać sprawę po prostu nie ma.

Fragmenty:

Cytat

Ewa Niedziela sądziła, że wszystko co najgorsze od ojca już ją w życiu spotkało. Do dnia, gdy przyszedł pozew o alimenty. Od tej pory co noc przypomina sobie. Jak na przykład przyniosła psa znajdę, który miał być lekiem na samotność, a ojciec go zatłukł na podwórku. Brał kury i przytrzaskiwał im łby drzwiami, bo mu przeszkadzały. To Ewa, wówczas 10-latka, sprzątała resztki tych kur do wiadra, bo kto miał niby posprzątać? Mama – po dwóch etatach, które brała, żeby ich utrzymać?

Ewa zrobiła sobie pokój na nigdy niewykończonym piętrze domu. Ktoś z sąsiadów dał stary dywan – położyła na cement, przyniosła łóżko polowe. W tym pokoju próbowała się truć. Miała 14 lat. Gdy po dwóch dniach wróciła ze szpitala, zebrała się na odwagę i wygarnęła ojcu, że to przez niego nie chce już żyć – wzruszył ramionami.

Ich życie rodzinne oficjalnie zakończyło się nakazem eksmisji, a wcześniej trzema wyrokami za znęcanie się nad żoną i córką. Były też wyroki za znęcanie się nad zwierzętami. Zawsze w zawieszeniu, więc lepiej zrobiło się dopiero, gdy ojciec poznał nową panią i zaczął znikać z domu. Po którymś takim zniknięciu wymieniły z matką zamki w drzwiach.

Ojciec nie pracował w życiu na tyle intensywnie, żeby dostać emeryturę czy prawo do renty. A czuje się chory i ma w tej kwestii orzeczenie lekarskie. Zgodnie z kodeksem rodzinnym przysługują mu alimenty.
Cytat

Sprawa pani Ć. – jako się rzekło – trafiła do NSA i sąd nie pozostawił wątpliwości: to, że rodzic znęcał się nad dzieckiem, nie jest powodem do zwolnienia z odpłatności za rodzica.

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1518414,2,dzieci-placa-alimenty-rodzicom.read#ixzz1WeoZhW7Y

"Koszt tatusia" (i mamusi)

01 wrz 2011 - 03:18:00

to jest straszne.... taki ktos bo rodzicem nazwac nie mozna takich osob nie dostal by ode mnie nawet grosza... nie wazne czy byl by wyrok sadu... a wczesniej wyprowadzajac sie z ''domu rodzinnego'' odciela bym sie tak skutecznie zeby mnie juz nigdy nie znalezli

"Koszt tatusia" (i mamusi)

01 wrz 2011 - 06:04:11

nawet się nie wypowiadam na ten temat, bo szkoda słów.

"Koszt tatusia" (i mamusi)

01 wrz 2011 - 06:21:07

znam dobrze temat i włąśnie dlatego próbuję zabezpieczyć moje dziecko przed alimentami na "tatusia" pozbawiając go władzy rodzicielskiej! co najśmieszniejsze w kodeksie znajduje się zapis że jeśli dziecko uchyla się od pracy to rodzic może być zwolniony z obowiązku alimentacyjnego, ale już w drugą stronę takiego zapisu brak! i choćbym w przyszłości miała skarżyć Polskę do Str to zrobię to bo przepisy są krzywdzące dla dzieci, a absolutnie nie zamierzam się zgodzić by mój syn dał ojcu choćby złotówkę!

"Koszt tatusia" (i mamusi)

01 wrz 2011 - 06:46:35

Bardzo przykre lecz takie przypadki się zdarzają. Mam koleżankę, której ojciec też jest takim typowym pijaczkiem . Pewnego dnia zachorował i i w jakiś okolicznościach stracił nogę. Chory bez nogi Pan przypomniał sobie że ma córeczkę, której mąż pracuje za granicą. Próbował pozwać ją o alimenty, lecz biedny tatuś nie pamiętał nawet jak się jego dziecko nazywa, nie mówiąc o adresie zamieszkania. Żałosny :/ Nie wiem czy jeszcze się stara, pewnie zajęty jest piciem...

"Koszt tatusia" (i mamusi)

02 wrz 2011 - 18:21:30

Właśnie leci coś takiego w "Trudnych sprawach". Ciekawe co za happy end wymyślą.

"Koszt tatusia" (i mamusi)

02 wrz 2011 - 18:23:59

Moja ciocia płaci alimenty dla swojego męża alkoholika, który ją bił przez kilkanaćie lat, znęcał się psychicznie nad nią i jej 2 dzieci. Nie rozumiem tego :-/

"Koszt tatusia" (i mamusi)

02 wrz 2011 - 18:26:40

A czy dotyczy to długu ojca na rzecz państwa? bo mój ojciec nie płacił alimentów tylko państwo mi wypłacało..nie chcę sppłacać jego długu w wysokości 50tys.zł;/

"Koszt tatusia" (i mamusi)

02 wrz 2011 - 18:27:17

zagazować takich

"Koszt tatusia" (i mamusi)

02 wrz 2011 - 18:27:46

Ja się zastanawiam nad inną sprawą - gdzie ci wszyscy wyrodni rodzice mają sumienie? Nie dość, że niszczą dziecku dzieciństwo, to jeszcze śmią prosić o pomoc na starość, gdy zdrówko i samotność doskwierają... Wstyd, po prostu wstyd...

"Koszt tatusia" (i mamusi)

02 wrz 2011 - 18:29:06

Paranoja jakaś.

zweryfikowana
Posty: 5.787
Ostrzeżenia: 1/5

"Koszt tatusia" (i mamusi)

02 wrz 2011 - 18:29:31

Cytat
Toeris
Moja ciocia płaci alimenty dla swojego męża alkoholika, który ją bił przez kilkanaćie lat, znęcał się psychicznie nad nią i jej 2 dzieci. Nie rozumiem tego :-/
To czemu sie nie rozwiodła wczesniej?

"Koszt tatusia" (i mamusi)

02 wrz 2011 - 18:29:54

No k..... trzęsie mnie jak takie coś słyszę, ch.... j...... całe życie zniszczył matce i córce a teraz jeszcze kasy chcę.

"Koszt tatusia" (i mamusi)

02 wrz 2011 - 18:30:32

Taaa..moja babcia chciała alimenty od mojego taty, poszłam do opieki społecznej i pokazałam przemiłej pani, która strasznie się po mnie darła jak ja to mogę tak babcie traktować( od 20 lat nie odwiedziła mnie ani razu, a moja mame uważała za szmat.e i jeszcze gorzej) wszystkie rachunki za jeden miesiąc i wydatki...więcej juz nas nie wzywali. :D

"Koszt tatusia" (i mamusi)

02 wrz 2011 - 18:30:45

krew się we mnie gotuje od samego czytania. jak można być takim potworem? nie dość, że `ojciec` niszczy życie rodzinie to jeszcze później wymaga pieniędzy od własnych dzieci! rozszarpałabym takiego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciężko nauczyć się jeździć samochodem ?