Obecnie rozmawiamy o:

Meble na wymiar Warszawa

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 19:44:34

Tak się nieraz zastanawiam... przeglądam szafę i co rusz widzę "wspaniały sweterek", "cudna sukienusia" "przepiękne buty". Skoro coś jest "przepiękne" i nie jest za małe/za duże, to czemu ktoś chce się tego pozbyć? Czy ktoś myśli, działa to jakoś na potencjalnego nabywce? Na mnie w ogóle, więc zastanawiam
1) się czy na Was tak,
2) jeśli nie to po co? po co? no po co tak pisać?
Mnie to wręcz denerwuje, podobnie jak zdrobnienia (j.w. "sukienusia";). Przecież to ubrania dla dorosłych kobiet, nie dla niemowlaków. Czy to oferty kierowane do niedorozwojów?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 19:47:17

a moze ktos ma te ,,sliczne buty,, ale potrzebuje kasy bo ma wazniejsze wydatki...itp

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 19:55:55

w większości przypadków obiektywnie nie są to "śliczne" rzeczy... dziewczyny, które wystawiają rzeczywiście śliczne rzeczy nie reklamują się (bo i nie muszą), a i tak mają po 200 pozytywów

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 19:57:52

czepiasz sie :) CO mają napisać "nudny sweter" nikt sie nie zainteresuje:)

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 19:58:24

Cytat
lola17xD
a moze ktos ma te ,,sliczne buty,, ale potrzebuje kasy bo ma wazniejsze wydatki...itp
jak wyżej

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 19:58:50

Na allegro mnie to strasznie denerwuje :P W ogóle jestem uczulona na takie wmawianie, że coś jest piękne, skoro mi się nie podoba i za nic bym tego nie kupiła! Wolę jednak jak się napisze nazwę ubrania, firmę, rozmiar i kolor, wystarczyłoby w zupełności.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-16 19:59 przez FuckLimits.

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 19:59:44

A skąd wiesz,że nie jest za duże/za małe? W mojej Szafie jest mnóstwo ciuszków,które na prawdę mi się podobają i uważam,że są śliczne ale co z tego,jak się w nie nie mieszczę ale wiszą na mnie. Nudzi Ci się? Chyba tak,bo szukasz problemu tam,gdzie go nie ma.

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 19:59:49

takie wyrażenia mają przyciągać uwagę. a pozatym nigdy nie miałaś tak, że po paru latach ulubiona rzecz, przestaje być już taka super w twoich oczach? ;o

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 20:00:09

kamilka257 ma racje

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 20:00:20

ja zauważyłam ze przy takich okresleniach im bardziej przepiękne i sliczne tym bardziej stare znoszone masakryczne :)
zwłaszcza na alledrogo :)

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 20:00:36

Zgadzam się z Tobą, to bardzo irytujące.
"Śliczna bluzeczka" a tam... bluzka, jaką nosiłam X lat temu w podstawówce. Mam wrażenie, że ktoś szuka głupiego. Mnie to wręcz odstrasza :P
Na innym portalu dziewczyna chciała się ze mną wymienić, wchodzę w jej rzeczy, a tam wszystko "stylowe". Stylowe buty, stylowe bluzki, stylowe spódnice... Oczywiście wszystko modne 10 lat temu, masakra :D

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 20:00:50

to chwyt marketingowy ;)

ja się łapie na tym,że nie mówię ugotowałam kalafior,brokuły i ziemniaki tylko kalafiorka,brokułki,ziemniaczki...
jak jakaś walnięta dzidzia- piernik :P

więc niektóre mają w szafach cudne sukienusie,urocze sweterki etc. ;)))

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 20:04:09

Moim zdaniem problem leży troszkę głębiej, wśród wszechogarniającego odmóżdżenia zdrobnienia są nie tyle popularne, co konieczne- nie tyle w formie reklamy ubrań co codziennego dialogu.Kiedyś zakładałam na ten temat wątek, czytając agresywne odpowiedzi już wiem, że jestem typem na wymarciu- bez facebooka,nk, nie używając emotek z języczkiem i zdrobnień typu ''buciki'', ''sukienusia'', ''torebusia''.

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 20:04:41

Ja zdobieniom mówię nie. Nie cierpię nawet jak zdrabnia się imiona. Chyba, że dzieciakom.

"cudowny" "piękny" 'wspaniały"

16 sie 2011 - 20:07:25

hahaha jaka irytacja:p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nieuczciwe sprzedawczynie