Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kontenery PCK

25 lip 2011 - 23:13:26

Zdarzyło Wam się oddać ciuszki z myślą o pomocy innym? Wrzucałyście/wrzucacie je do słynnych kontenerów PCK?
Właśnie przeczytałam sobie, że PCK nie ma już z nimi nic wspólnego.
Artykulik TUTAJ


Przyznam się, że nie wrzucałam tam rzeczy, a zwłaszcza hamowałam się po tym reportażu KLIK

Kontenery PCK

25 lip 2011 - 23:31:24

oczywiscie ze oddaje tylko u mnie to nie jest PCK bo nie mieszkam w polsce. dostaje naklejki na worki do domu z data kiedy bedzie odebrane. co jakis czas robie czystki w szafie bo mi sie juz nie ktore rzeczy znudzily albo po prosu nie chodze w tym to po co ma mi zalegac w szafie a moze komus sie to przyda. oddaje wszysko tj. ubrania, posciel, reczniki czasem jakies buty (to rzadko:-)
a co do artykulu to dla mnie paranoja- facet chcial dobrze a wyszlo jak zawsze! zabral- spoko ale nie sprzedal tego tylko zabral zeby pomoc swojej rodzinie nie wiem o co halloooo. po to sa kontenery na odziez a jak im nie pasi to niech nie zapominaja ze je maja i kontroluja jak wyglada sytuacja. polskie prawo....
sortownia czy nie sortownia ja oddaje bo po czesci mysle ze zawsze cos skapnie potrzebujacym, wole zyc w blogiej nieswiadomosci:-)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-25 23:44 przez kinay83.

Kontenery PCK

25 lip 2011 - 23:34:20

Tam oddaje się ciuszki na odzież używaną, wszyscy myslą ze to nadal PCK a tak nie jest. Nie raz byłam świadkiem jak przyjeżdza pod nie cieżarówka z napisem Sortownia odziezy uzywanej.

Kontenery PCK

25 lip 2011 - 23:36:10

u mnie cyganie wyciągają z tych kontenerów ciuchy (nie chce oczywiście nikogo obrazić) a to że pck dzierżawi te kontenery to juz dawno było pisane na szafie:) ja to robie tak że oddaje szwagierkom a co one nie chcą to babcia męża wywozi do koleżanki na wieś i ona je tam rozdaje:) oczywiście czyste, nieporwane, nadające się do chodzenia:)

Kontenery PCK

25 lip 2011 - 23:39:45

Dla mnie spoko, bo wiele osób po prostu chce wyrzucić niepotrzebne ciuchy, ale przydałoby się zamieścić informację na kontenerze...
Ja pakuję w siaty albo kartony i zostawiam obok śmietnika-przeważnie po krótkim czasie są przebrane:). Wolę żeby ktoś sobie wziął swobodnie jeśli potrzebuje. A resztę może i tak "sortownia" zabierze:)

PastwaLosu no szukałam wątku na Szafie, ale ups, wyszukiwarka tutejsza jakoś nie działa...Przynajmniej u mnie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-25 23:41 przez kaplenz.

Kontenery PCK

25 lip 2011 - 23:40:26

Heh, nie oddawałam nigdy odzieży bo wiedziałam, że jest sortowana i sprzedawana do lumpeksów, a nie trafia do potrzebujących. Ale dopiero niedawno dowiedziałam się, że ta sortownia jest w moich rodzinnych stronach

Kontenery PCK

25 lip 2011 - 23:42:33

faktycznie. to nie ma nic wspólnego. wszystko idzie do Tesco i innych prywatnych firm, a tam je przerabiają bądź oddają do lumpa na zachodzie ;)

Kontenery PCK

25 lip 2011 - 23:45:36

PastwaLosu - robie podobnie, z tym, ze ja oddaje rzeczy do cioci na wies i ona rozdziela pomiedzy swoje sasiadki, kolezanki. Niektorym ludziom te ciuchy naprawde sie bardzo przydaja. Ostatnio mojej kuzynce, ktora tam mieszka (chodzi do 1szej gimnazjum) zawiozlam 5 reklamowek ciuchow, ktore sa mi albo za male albo juz mi sie nie podobaja - widziałybyście ten błysk w jej oku, szał normalnie;) Reszta ciuchów poszła do jej mamy albo właśnie do ciotki - a co one z tym zrobią to ich sprawa, ale wiem, że rzeczy na pewno się nie zmarnują i nie pójdą na "handel" do lumpeksów czy gdzieś, tylko naprawdę się komuś przydadzą.

Kontenery PCK

25 lip 2011 - 23:47:31

daaaaaaaaaaaaaaaaaawno o tym pisałam...

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

Kontenery PCK

27 maj 2022 - 13:09:55

Najpierw staram się oddawać wsród bliskich - jeżeli nie ma chętnych to wrzucam do kontenerów, Niestety te co są w mojej okolicy są rzadko opróżniane, albo przez niemądre osoby wywracane i tylko te rzeczy mokną, brudzą się walając po okolicy - i niestety już nie posłużą nikomu!!!
Smutne to!!!


_________________
kontenery morskie
transport morski
https://ecocontainers.com/33-biurowe


Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jestem gruba a siedze i zre :)