Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

02 cze 2011 - 12:38:30

Witajcie, chcialabym was prosic o pomoc, moze ktoras z was miala podobny przypadek.
Otoz moze zaczne od tego, ze moja dobra znajoma, ktora mieszka obok mojego domnku ma duzy a wrecz ogromny problem z mezem.
Rozwodza sie po 20 latach bycia razem. Z tego zwiazku mja dwojke dzieci syna 19 lat i corke 14 lat, wiadomo ze corka nieletnia wiec musi zostac z ktoryms z rodzicow.
Kolezanka nie pracuje, gdyz maz nigdy jej na to nie pozwalał.
Teraz w sadzie wzial sobie adwokata prywatnie, a ona nie ma nikogo, poradzilam jej aby wziela adwokata z urzedu.
Maz w sadzie oczernia ja strasznie, mimo ze ja zdradzal przez lata- niestety dowodow ona na to nie ma.
Zamyka kuchnie na klucz, lodowke...nie moze sie dziewczyna nawet wykapac, stwierdzi ze nic nie nalezy do niej! na sprawe rozwodowa musiala jechac autobusem bo mąz nie zabral jej ich wspolnym autem gdzy jak twierdzi jest nie jej.
w sadzie zada odebrania praw rodzicielskich, zeby ona placila alimanty na dzieci itd.. ona jak pisalam nie pracuje, byla 2 lata z odstepami w anglii zarabiala grosze , ale wysyalal pieniadze dla dzieci. Wyjechala bo maz nia poniewieral, ublizal.... najpierw nie chcial zeby pracowala potem jednak stwierdzil ze ma pracowac.Odpowiadalo im takie rozdzielenie... on mial tu kochanki.

poradzcie co ona powinna zrobic.Ja wszelich rad jej udzielilam.. moze jednak macie jakies konkretne pomysly;)

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

02 cze 2011 - 12:51:48

ciezko cos powiedziec powinnam cos wymyslec bo w koncu studiuje prawo:) adwokat z urzedu to dobre rozwiazanie ale najlepszym wydaje mi sie zeby poswiadczyc to co mowi twoja kolezanka jest powolanie na swiadkow dziecki. one bylyby wiarygodne powinny opowiedziec o sytuacji w domu . wedlug mnie to starsze dziecko bedzie bardziej bezstronne bo jest dorosle i mysle ,ze nie powinno bac sie zlego taty.:) sad napewno tez zapyta przy ustalaniu opieki mlodsza corke o to z kim i dlaczego chcialaby zostac. chyba ze dzieci sa pod wplywem ojca ale sadze ,ze jesli jest jak piszesz to poswiadcza w sadzie o tym co ojciec robi matce, a jesli w czasie jej pobytu za granica on sprowadzal do domu kobiety to przeciez dzieci musialy o tym wiedziec i to widziec wiec tu jest caly dowod. mysle ,ze Twoja kolezanka nie powinna bardzo bac sie rozprawy i zachowac spokoj, moze powolac tez np Ciebie na swiadka jako przyjaciolke, zebys opowiedziala tez jaka jest sytuacja i co sie dzieje to samo np jej rodzice , jesli byly awantury w domu sasiedzi itp. niech sie nie przejmuje ,ze maz wzia sobie adwokata platnego , prawo to prawo i sad bez powodu nie odbierze jej dzieci. a tak na marginesie... i tak czesciej dzieci trafiaja do matki tak juz sie utarlo ,mama musialaby byc alkoholiczka czy jakims tyranem zeby zabrac jej dzieci. bym sie tylko bala troche tego ,ze maz moze zarzucic zonie ,ze wyjechala sobie za granice i zostawila dzieci bez opieki no ale tutaj tez kolezanka powinna uzyc jakichs argumentow ze byla bez pracy ze w domu byla ciezka sytuacja ze maz wymusil itp. niech wspomni ze maz teraz maltertuje ja psychicznie i gnebi ze nie moze nic zjesc nie moze normalnie funkcjonowac w domu i za rozpad malzenstwa tez powinna obwinic meza no bo w koncu to on ja zdradzal , to tak po lepkach bo nie znam calej sytuacji i nie chce mi sie tez bardzo myslec. PS : SĄDU NIE MOZNA SIE BAC. :) to nic strasznego to jest normalna rozprawa i nikt nie bedzie tak krzyczal i obrazal bo sad na takie sytuacje nie pozwala,byc moze bedzie nie przyjemnie ale mysle ze sprawa zakonczy sie pomyslnie dla twojej kolezanki.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

02 cze 2011 - 12:59:12

problem w tym, ze straszy syn jest dokladnie "przekupiony" przez tatusia:) w sadzie bedzie zenawal na niekorzysc matki!

dziwie sie jak ludzie po tylu latach moga sobie takie "cyrki" robic;(

niewyobrazalne!

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

02 cze 2011 - 13:06:10

ciezko bedzie jej wygrac tę sprawe....jezeli ma rodzine to niech jej pomoga rowniez na adwokata...to jest bledem kobiet ze staja sie zalezne od facetow np. nie pracujac, bo jednak zycie rozne figle plata i niewiadomo co nam przyniesie...i w takiej sytuacji moze zostac bez niczego....nawet bez dzieci...gdyz sad zada podstawowe pytanie...gdzie bedzie pani mieszkala ( jezeli np maz tak zakąbinuje ze nie bedzie miala gdzie mieszkac, moze byc podzial majatku ) i jak utrzyma dzieci, skoro nigdy nie pracowala i nie ma pracy...zostają jej zeznania, dzieci i rodziny...chyba ze bedzie miala niezbite dowody badz duzo swiadkow...na to co piszesz...

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

02 cze 2011 - 13:07:07

nie ma to jak rozstac sie z klasa :((((

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

02 cze 2011 - 13:13:08

Po 1sze, wszystko czego dorobili sie po slubie jest WSPÓLNE, mimo, że on pracował, bo jest to wspólnota majątkowa, chyba że podczas ślubu podpisali np. intercyze, więc jak ten cham może jej nie pozwalać się wykąpać albo zamyka jej lodówkę?! Niech wszystko zezna w sądzie!!

Po 2gie, ja bym szukała świadków, którzy dobrze znają tą rodzinę i będą mogli zeznawać jak on ją traktuje! Niech gnojek nie myśli sobie, że wszystko ujdzie mu płazem..

Po 3cie i tak będzie podział majątku, wiec jak np. on dostanie dom to musi "spłacić" jej część - przynajmniej w przypadku rozwodu mamy mojej kumpeli tak było - ona dostała mieszkanie, ale 50% wartości mieszkania musiała oddać męzowi, także Twoja znajoma nie zostanie całkiem na lodzie.

No i warto byłoby gdyby jednak zainwestowała w dobrego prawnika.. Hmm, moze moglaby pozyczyc te pieniadze od kogos z rodziny? Przyjaciol? Adwokat bedzie wiedzial jaka linie obrony najlepiej przyjac i wyciagnie ją z tego bagna!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

02 cze 2011 - 13:33:37

jej matka nie jest dosc zamozna , takze na adwokata jej nie da, myslała o kredycie, ale zaden bank nie da jej kredytu jak nie pracuje. Zeznania swiadkow wchodza w gra, ja na pewno pojde opowiedziec jaki to czlowiek;(.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-02 13:39 przez Ajjc.

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

02 cze 2011 - 13:42:59

Niech się nie ogląda tylko idzie i sobie załatwi tego adwokata z urzędu, bo sama tej sprawy nie wygra. Tu jeszcze nie zapadła klamka, może wygrać tę rozprawę, tylko żeby trafiła na dobrego prawnika.

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

02 cze 2011 - 13:44:47

Jeśli on tak mocno się wybiela przed sądem, zainwestujcie w jakiś dyktafon czy mini kamerę (w długopisie) i niech sfilmuje/nagra jakieś zdarzenia poświadczające jej prawdomówność. Przecież to dramat "czterech ścian" i w grę wchodzi nie tylko jej życie ale przede wszystkim 14 letniego bądź co bądź dziecka, któremu i tak się to odbije na psychice.
Jeśli nie ma dowodów zdrad, świadków naocznych, niech sama dokumentuje co może, póki mieszkają razem i może to robić. Tym bardziej, ze nie stać ją na adwokata. A sąd nie uwierzy nikomu "na słowo", fakty to jedyna rzecz, która może być kartą przetargową.

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

02 sie 2021 - 21:31:09

Sprawdzeni adwokaci mają dodani wizytówki tutaj https://zaufanyadwokat.pl/. Polecam poszukać adwokata którzy mają odpowiednią specjalizacje w naszej sprawie. Dodatkowo, porównać opinie i dopiero wtedy zadecydować czy warto go "zatrudnić".

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

23 sie 2021 - 09:34:56

może są jakieś tanie konsultacje prawnicze i to da dużo więcej niż takie porady na forum

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

03 sty 2022 - 15:26:50

Ja jedyne mogę polecić świetnego adwokata Pawła Marchewkę, numer do niego masz na stronie https://www.adwokatmarchewka.pl/

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

03 cze 2022 - 10:27:13

Bardzo ciężka i poważna sprawa, ja korzystałem z kancelarii z Bydgoszczy. Pomógł mi uporać się z rozwodem.

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

02 lip 2022 - 09:39:47

Hej, ciężka sytuacja, ale nie bez wyjścia, im wcześniej tym lepiej, byłam w podobnej sytuacji, miła pani z Kancelarii Migas http://www.migas-adwokat.pl/ pomogła mi poprowadzić sprawę rozwodową i wszystko przeszło pomyślnie, wreszcie mam spokój.

niezweryfikowana
Posty: 125
Ostrzeżenia: 1/5

Adwokat - pomoc dla przyjaciolki!!!

14 lip 2022 - 15:11:59

Akurat dla mnie pomogła przy rozwodzie kancelaria adwokacka Strzelin http://www.kancelariaskwara.pl/ Mój rozwód był ciężki i nie dałabym sobie sama rady, za dużo emocji i siły mnie to wszystko kosztowało.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

TO JUZ SZCZYT WSZYSTKIEGO;/