Obecnie rozmawiamy o:

Domek w górach

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Iść na policję?

09 maj 2011 - 15:06:06

Witam... Mam taki problem... Wymieniłam się z pewną szafowiczką ubraniami.. Ja miałam wysłać jej swój sweterek, a ona mi letni płaszczyk.. Odrazu po zaakceptowaniu wymiany umówiłyśmy się, że rzeczy wyślemy na drugi dzień priorytetem. Ja wysłałam swój sweterek zgodnie z umową i czekałam na płaszczyk.. Minęło kilka dni i nic... Pisałam do niej lecz nie logowała się na swoje konto... Po jakimś czasie napisałam jej, że jeśli się do mnie nie odezwie to sprawę zgloszę do Administracji.... Nic nie pisała, chociaż zalogowała się na swoje konto.. Sprawę zgłosiłam do Administracji i odpisali mi, że blokują jej konto i żebym zgłosiła tą sprawę na policję... I właśnie tu mam problem. Czy iść z tym na policję? Co oni mogą zrobić w przypadku wymiany? Bo jeśli bym coś kupiła i tego nie dostała to już bym to zgłosiła... A jak jest wymianą? Policja zajmuje się takimi sprawami? Chciałabym coś z tym zrobić, bo nie pozwolę aby ktoś mnie oszukiwał ale czy nie zrobie z siebie idiotki jak pójde z tą sprawą na policję? :) Miała któraś z Was taką sytuację? Z góry dzięki za pomoc.. :)

Jeśli chodzi o przesyłkę to sweterek wysłałam oczywiście poleconym priorytetowym



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-09 18:34 przez BesSstia.

Iść na policję?

09 maj 2011 - 17:26:27

ja bym sobie dala spokoj tak szczerze..... i tak juz niec nie zrobisz, pojdziesz , doniesiesz,myslisz że płaszczyk odzyszakasZ? Wątpie. , Chodź próbować zawsze mozna....TRZYMAM KCIUKI:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.797

Iść na policję?

09 maj 2011 - 17:32:07

jak wysyłka priorytetem to ja się nie dziwię, że paczka nie dotarła. do niej też mogła nie dotrzeć.

Iść na policję?

09 maj 2011 - 17:41:42

właśnie..sam priorytet rzadko kiedy dochodzi;/ już nawet zgłosiłam sugestię,żeby był obowiązek wysyłania rzeczy z dowodem nadania,bo już naprawdę ręce opadają..walka z wiatrakami. co do policji- nie wiem,co oni by powiedzieli. Ale czasami sobie myślę,że dziewczyny,które oszukują korzyść mają z tych osób,które pobłażają nawet takim drobiazgom...

Iść na policję?

09 maj 2011 - 17:43:59

Przede wszystkim wysyła się zawsze poleconym! Wtedy możesz ubiegać się o swoje. A w tej sytuacji to równie dobrze dziewczyna może powiedzieć że wysłała, a Ty kłamiesz, ze nie dostałaś. Ona też nie ma pewności czy tego nie otrzymałaś. A zwykłe listy moim zdaniem to głupota. Ich otrzymanie zależy jedynie od uczciwości osób, które pracują na poczcie. Bo mogą sobie wziąć taki płaszczyk i nie udowodnisz im tego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-09 17:47 przez Zocha2292.

Iść na policję?

09 maj 2011 - 17:45:28

Rękojmia - wymiana podchodzi pod to. Możesz spokojnie iść na policję zgłosić sprawę.

Iść na policję?

09 maj 2011 - 17:51:30

Cytat
iwona2610
ja bym sobie dala spokoj tak szczerze..... i tak juz niec nie zrobisz, pojdziesz , doniesiesz,myslisz że płaszczyk odzyszakasZ? Wątpie. , Chodź próbować zawsze mozna....TRZYMAM KCIUKI:)
Uważam tak samo... Dlatego boję się trochę wysyłać rzeczy ale jest ryzyko jest zabawa heh :D

Zapraszam do siebie i pozdrawiam :*

Iść na policję?

09 maj 2011 - 18:33:48

Cytat
Zocha2292
Przede wszystkim wysyła się zawsze poleconym! Wtedy możesz ubiegać się o swoje. A w tej sytuacji to równie dobrze dziewczyna może powiedzieć że wysłała, a Ty kłamiesz, ze nie dostałaś. Ona też nie ma pewności czy tego nie otrzymałaś. A zwykłe listy moim zdaniem to głupota. Ich otrzymanie zależy jedynie od uczciwości osób, które pracują na poczcie. Bo mogą sobie wziąć taki płaszczyk i nie udowodnisz im tego.


Przepraszam.. Pomyliłam się :) Oczywiście wysłałam poleconym i mam potwierdzenie.. Ja poprostu ZAWSZE wysyłam poleconym więc to było dla mnie takie normalne i nie napisałam tego :) To byl polecony priorytet

Iść na policję?

09 maj 2011 - 18:38:44

idź na policje oczywiście!!!! przez to ze niektórzy odpuszczają takie sprawy jest coraz więcej kombinatorek i oszustek

Iść na policję?

09 maj 2011 - 18:41:55

Cytat
kasiakasiakasia
idź na policje oczywiście!!!! przez to ze niektórzy odpuszczają takie sprawy jest coraz więcej kombinatorek i oszustek

Chciałabym, bo nie dam się oszukać... Gdybym moga to bym osobiście do niej pojechała.. gdyby to nie było tak daleko... ;/ Tylko nie wiem jak policja na takie zgloszenie zareaguje... Gdyby to była sprzedaz to nie byłoby problemu... Każdy tu pisze żeby iść na policję jak ktoś kogoś oszuka (zasze przy sprzedaży) ale nic nigdy nie bylo o wymianach,..

Iść na policję?

09 maj 2011 - 18:42:33

niedotrzymanie umowy wymiany również jest przestępstwem!
idź koniecznie na policję!

Iść na policję?

09 maj 2011 - 18:42:41

z tego co wiem nic to nie da, chyba rzeczy do wartości 200 zł podchodzą tylko pod wykroczenie. W najgorszym wypadku dostanie upomnienie ..

zweryfikowana
Posty: 577
Ostrzeżenia: 1/5

Iść na policję?

09 maj 2011 - 18:43:24

czemu priorytet nie dochodzi? I czym właściwie różni się od normalnego? pogubiłam się...

Iść na policję?

09 maj 2011 - 18:44:08

Cytat
Ruda_12345
z tego co wiem nic to nie da, chyba rzeczy do wartości 200 zł podchodzą tylko pod wykroczenie. W najgorszym wypadku dostanie upomnienie ..

Kiedyś jedna z moderatorek pisała, że trzeba zgłaszać każde oszustwo nawet jak jest to 10 zł... I nie ma czegośtakiego, że zgłoszenia przyjmują od iluś tam... No nie wiem..
Cytat
untamed
czemu priorytet nie dochodzi? I czym właściwie różni się od normalnego? pogubiłam się...

nie nie.. to była pomyłka.... Są dwa rodzaje listu.. Polecony i zwykły.. Polecony zawsze ma dowód nadania, że się coś tam wysłało a ekonomiczny nie.. Priorytetm to jest, że przesyłka ma dojść szybciej... Dlatego list może byc zwykly priorytet albo polecony priorytet (w potwierdzeniem). Ja wysłałam właśnie poleconym priorytetem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-09 18:46 przez BesSstia.

Iść na policję?

09 maj 2011 - 18:47:32

a ile czasu minelo od wyslania tej przesylki? moze ona wyslala pare dni pozniej?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ile z was mieszka same?:)