Obecnie rozmawiamy o:

Montaż Klimatyzacji

dzisiaj o 15:09

Książka

dzisiaj o 11:49

auto skup

dzisiaj o 11:00

Gdzie kupić materac ?

dzisiaj o 10:58

Nowe mieszkanie

dzisiaj o 8:23

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 13:07:11

Witam:) Wysłałam ostatnio na szafce ubranka jednej z mamusiek i okazało sie, że list nie doszedł. Zdażyło wam sie tak kiedys?? Jestem bardzo zła, bo nie dosc, że stracilam fajne ubranko to jeszcze musiałam zwrocic pieniazki...bardzo niefajna sytuacja, ktora nie daje mi spokoju :/
Wiem, że moge miec tylko pretensje do siebie bo wysłałam zwyklym priorytetem a nie poleconym...ale zastanawiam sie czy mozna cos w tej sytuacji zrobic??
Napiszcie,czy ktoras z Was tak miala i co zrobilyscie?? :))

zweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 13:28:38

Wg mnie nic nie możesz zrobić bo nie masz potwierdzenia nadania.

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 13:29:04

Witam :) owszem ja tez miałam taka sytuację. Mamusia do mnie pisała, ze paczuszka nie dotarla i czekała aż dwa tygodnie. Było mi przykro z tego powodu :( Poprosilam tamta mamusię, aby sprawdzila na poczcie...i...okazało się, ze paczuszka leżała tam tydzień, alez była moja ulga. Moim zdaniem trzeba poprosic mamusie, która kupiła ciuszek..a nie dotarł, aby poszła na poczte sprawdzić...bo tak to jest z nasza kochana Poczta Polską :))

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 13:52:08

Skoro ktoś wysyła zwykłym listem powinien mieć pretensje do siebie. List polecony nie jest dużo droższy a ubezpieczony bodajże na 100zł, więc nawet jeśli zaginie to i zarobić na tym można.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-12 13:52 przez Itallly.

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 14:22:55

Ja niestety miałam taka samą sytuację, ale nie na szafce.. To były moje początki jesli chodzi o sprzedawanie rzeczy po dzieciach no i wysłałam jakiejś mamusi ciuszki zwykłym listem// List rzekomo nie dotarł, "czekałysmy" prawie m-c po czym zwróciłam pani pieniążki;( Jakież było moje zdziwienie kiedy po kilku tygodniach zobaczyłam ten ciuszek że jest na sprzedaż.... Wiem że to ten bo hmm miał znaki szczególne;)) I wystawiła go niestety osoba która twardo upierała się że niby list nie dotarł....

Życzę żeby w tym przypadku tak nie było tzn żebyś nie została oszukana..

zweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 14:46:52

Trzeba wysyłać poleconym-wtedy ma się dowód nadania i jest to jakieś zabezpieczenia w razie takich sytuacji !!!

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 14:59:43

niestety reklamacji złożyć nie możesz bo nie masz potwierdzenia nadania listu :( ale poproś tę mamuśkę /jak już ktoś wyżej sugerował/ aby sprawdziła na poczcie, może tam list leży i czeka na odbiór, ja tak miałam ale z poleconym, zero awizo, czekałam codziennie na listonosza, denerwowałam się a paczka czekała na poczcie

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 15:02:08

a jesteś pewna, że nie dotarł? nie chce nikomu ublizać, ale sa różni ludzie... ta mamusia mogłą zobaczyć, że przyszedł zwykłym i po prostu Cię oszukała... tak tez mogło być...
ja zawsze wysyłam poleconym, wiecej nie kosztuje, a tylko minutę więcej na poczcie spędzam bo karteczke trzeba wypełnic...

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 15:20:59

Witam!Mi dwa razy zdarzyła się taka sytuacja.Poprosiłam kupującą o parę dni cierpliwości i jak mi odpisała ze paczka nadal nie doszła to zwróciłam pieniążki.Jeżeli wysyła się zwykłym listem to nic na to nie da się poradzić.Takie uroki naszej poczty.Pozdrawiam!!!

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 15:31:47

Cytat
kejsi0782
Trzeba wysyłać poleconym-wtedy ma się dowód nadania i jest to jakieś zabezpieczenia w razie takich sytuacji !!!
teraz wiem :]

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 15:37:19

właśnie ja tez wysłałam raz z allegro listem zwykłym i niby nie dotarł a po 2 miesiącach patrze a kobita wystawia na alegro bluzke która niby nie dotarła-dlatego nigdy wiecej

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 16:04:22

Witam
Ja też miałam taką sytuację - ale jako kupująca. Kupiłam u dziewczyny ciuszek, nie miała żadnych komentarzy ale zaryzykowałam. Po dwóch tygodniach gdy nie otrzymałam paczki zapytałam jakim listem wysłała - zwykłym. Minął już miesiąc a ona nawet nie zapytała czy dostałam tą paczkę czy też nie więc myślę że mnie oszukała. Ja gdybym była na miejscu tej sprzedającej byłoby mi głupio i przynajmniej bym zapytała po jakimś czasie czy coś się wyjaśniło a ona nic. I co mam teraz zrobić ? żądać pieniędzy ??? Obwiniam sama siebie że nie zapytałam przed zakupem jakim listem wysyła - co teraz za każdym razem robię...

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 17:58:12

rzadaj zwrotu kasy! a jak nie bedzie chciala oddac, to sprawe pokieruj na policje! trzymaj wsztystkie maile, wiadomosci itp, bedzie miala dowody

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 22:20:40

Mój mąż pracuje na poczcie i powiedział że niestety nie da się ustalić czy paczka do niej doszła, można jedynie zadzwonić do Urzędu niedostarczonych przesyłek Koluszki koło Łodzi.

zaginiecie przesyłki

12 kwi 2011 - 22:21:44

Cytat
Klauduska1212
a jesteś pewna, że nie dotarł? nie chce nikomu ublizać, ale sa różni ludzie... ta mamusia mogłą zobaczyć, że przyszedł zwykłym i po prostu Cię oszukała... tak tez mogło być...
ja zawsze wysyłam poleconym, wiecej nie kosztuje, a tylko minutę więcej na poczcie spędzam bo karteczke trzeba wypełnic...

ja wlasnie mailam teraz taka sytuacje :( wyslalam listem zwyklym, i pani twierdzi ze nie doszlo. Mysle ze zobaczyla ze to list zwykly i chciala zarobic. Niby glupie 8 zl ale glupia sytuacja. Ja wiem ze wyslalam i ze mam czyste sumienie ale lipe dostalam :( TRUDNO moj blad wiem ze nastepnym razem wysle POLECONYM bo hieny tylko czekaja na okazję ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

aqua jebbo! opinie