Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 20:08:32

Dziewczyny jestem chrzestną, ide w tym roku na komunie chrześnicy-przyjecie w lokalu,nasza rodzinka jest 4 osobowa...nie wiem "ile sie teraz daje"? Nie chce kupować prezentu, dam książkę z pamiatką i kase...Jakie sa u Was "stawki "od chrzestnych?I prosze nie piszcie żebym dała ile uwazam i na ile mnie stać...POzdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-08 20:29 przez aganiokk.

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 20:29:58

na ile cie stać to chyba dobra odpowiedź-nikt nie siedzi w twoim portfelu! chyba że bierzesz udział w nieoficjalnym konkursie "kto da najwięcej żeby wstydu nie było że to nie byla chrzestna" :/

przepraszam za te zlośliwości ale już mnie dobijają te watki tu i na szafie że dzieciom się teraz daje po 500-1000 zł albo kupuje komórki i laptopy żeby Ci "źli" rodzice nie zabrali:/ dzieciom się w tyłkach poprzewracalo i teraz to jest kto dostanie węcej żeby się w szkole pochwalić i po białym tygodniu zapomniec o chodzeniu do kościoła a nie przyjęcie Jezusa do serca:(((
oczywiście nie mam na myśli wszystkich dzieci i wbrew pozorom nie chciałam nikogo urazić:/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-08 20:31 przez anciuniamako.

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 20:34:32

Nie bede szalec z laptopem czy skuterem.Nie chciałam nikogo zdenerwować postem-naprawdę nie mam nikogo kto miałby niedawno taką uroczystość i mam kłopot...Zreszta ide na komunie "służbowo", bo nie utrzymujemy ze sobą kontaktu, a rodzina jest bardzo zamozna i napewno nie łasa na to co włożę do koperty...

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 20:50:06

wiec tak byłam 3 lata temu na chrzcinach jka kupałm prezent za 300zł, moja mam była chrzesna i dała 500zł natomiast chrzesny dał zegarek za 1000zł plus 1000zł w gotówce, dziadkowie dali po 4tys ja na weselu mniej zebrałam niż młody na chrzcinach...
kazdy daje na tyle ile go stac
tez inaczej sie patrzy na to jak sie robi w lokalu wypada dac tyle zeby komuś chociaz za jedzenie sie zwróciło... ale to tez nie reguła

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 20:50:47

ja też mam komunię chrześnicy ,mam zamiar dać 700zł

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 21:01:33

mnie w tym roku czeka komunia córki i od razu zaznaczyłam żadnych laptopów!! chrzestna kupiła rower i to też zaznaczyłam, że nie jakiś drogi, bo potem ja się tylko będę martwić czy go ktoś nie ukradnie. Chrzestny jest tylko służbowo więc nie wiem co da. A rodzina? Powiedziałam o jakimś drobnym prezencie (drobnym mam na myśli nie jakieś laptopy czy psp itp). Myślę, że jakaś mp3 lub mp4, lub jakiej rolki. Zobaczymy:D. Ale macie rację to co się wyprawia na komuniach to jest wręcz śmieszne. Wesele by można zrobić.

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 21:07:00

My mieliśmy w zeszłym roku komunię chrześnicy męża i daliśmy 500 zł. Ale załamałam się, jak usłyszałam, że mała zbierała z kasy z komunii na quada:-/ Totalny cyrk się z tego robi...

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 21:19:43

Cytat
nazina
chrzesny dał zegarek za 1000zł

abstrahując od tematu to co to dziecko ma zrobić z takim zegarkiem? na półce postawić?:/ czasami dorośli sa mniej rozgarnięci niż dzieci albo chcą się po prostu popisać:/ a co do quada to przecież dziecko może się zabić na takim czymś:/ trzeba pamiętać że to są JESZCZE DZIECI i to wcale nie takie duże:(

my z mężem i córa idziemy w maju na komunie szwagra (tak szwagra:P) i ja robię tort w stylu angielskim żeby troche odbarczyć tesciową i kupimy młodemu zegarek jakiś taki do 50zł, a z tego co wiem to dostanie rower a od chrzestnego nie wiem co... pieniądze na pewno weźmie teściowa bo jej nie stac po prostu żeby robić nie wiadomo jakiej imprezy w lokalu na 100 osób:/ no ale kazdy robi wg wlasnego uznania i zawartości portfela:P

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 21:23:46

daj 400-500 zł :)

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 21:42:06

mysle ze 500zł w zupelnosci wystraczy na komunie ,
jak ktos ma moze dac wiecej, a kto mniej daje mniej -proste ;)

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 21:49:37

Ja miałam w tamtym roku komunie chrześniaka. Kupiłam rower za 700 zł. i jeszcze do koperty włożyłam 300 zł.

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 22:17:17

teraz na przyjecia daje sie tyle co na wesela. Dzieciom robi się wodę z mózgu. Żeby co kupic to problem bo komórke już ma , rower też , zegarek w komórce itd. komputer prawie każde dziecko ma w domu też. Uważam , że dzieci nie powinny dostawać takich drogich prezentów.

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 22:21:26

Ja dałam chrzesniakowi 800 zł i zakończyłam prezenty na Mikołaja :) Ale tak serio to daj tyle na ile Cię stac.Pozdrawiam

Ile na komunie?

08 kwi 2011 - 22:39:28

myślę,że 500zł w zupełności wystrczy. My z mężem idziemy do jego siostry na komunię i dajemy 300zł. Nie dlatego,że żałuję na nią. Bardzo ją lubię,ale więcej nie dam bo nie mam i już.
Ja jak miałam komunię to dostałam po 50zł a od chrzestnych po 100zł, wtedy to było dla mnie bardzo dużo, a dziś jak mi syn kuzynki który teraz idzie do komuni powiedział? Jak ktoś mi da mniej niż dwie stówy to obciachu sobie narobi bo tak mało się nie daje.

Teraz dzieci są tak uczone ,że pieniądze dają szczęście.
Ja rozumiem,że można za nie spełnic marzenia itp, ale uczmy dzieci wartości pieniądza,niech same sobie zapracują, odkładają trochę kieszonkowego etc. Niech wiedzą,że kasa nie leży na ulicy.

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 01:08:41

Moze troche w tym winy tych ,ktorzy daja prezenty ponad stan..Czesto slychac ze chrzestni wrecz zapozyczaja sie zeby tylko nie odbiec od normy czyt.od oczekiwan rodzicow i samych komunujnych dzieci...Bo co maja powiedziec rodzice zyjacy z jednej pansji a majacy chrzesniaka nowobogackiego,ktory ma wszystko?Daj tyle na ile Cie stac bez okrzywdzania swoich dzieci...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mamusie z Chorzowa i okolic