Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 14:13:02

Jestem w czwartym mc ciąży. Od dwóch miesięcy na chorobowym bo miałam straszne mdłosci i wymiotowałam praktycznie od rana do wieczora.Teraz troche lepiej , zdarza mi sie jeszcze wymiotowac raz na tydzien dwa. Jak np w domu sprzatam to potem czasem boli mnie dól brzucha ale lekarz mówił ze to normalne , to moja pierwsza ciąza i wszystko sie rozciąga.
W czwartek idę na wizytę i tu moje pyt, czy prosić o kolejne zwolnienie. Nie czuje sie strasznie zle itd ale mam 10 godzinna pracę zaznaczam ze siedzaca ale czasem musze na krzesłach latac i wywieszac różne rzeczy i trochu się obawiam to moja pierwsza ciąża i nie chciała bym aby przez moją głupote coś sie stało....
. Ponoć można całą ciąze na chorobowym byc czy to prawda?

Pomóżcie

<moderacja> Podczas zakładania nowego wątku nadaj mu tytuł odzwierciedlający jego treść. Nie używaj ogólnych sformułowań typu "Problem", "Pomocy”, „???”, „Poszukuję”, „Sprzedam” etc. Wprowadzają one ogólny chaos. Tytuł powinien być krótki zwięzły i treściwy. Pomaga to Użytkownikom w poruszaniu się po forum i odpowiadaniu na tematy, które ich najbardziej interesują.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-28 15:46 przez moderator.

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 14:19:10

Jasne.Ciągnij chorobowe do końca ciąży.Ja na chorobowym siedziałam od 5 tygodnia ciąży do końca.Miałam pracę siedzącą ale strasznie stresującą

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 14:21:34

powiem ci ze u mnie tez czasem stresu duzo jak sie klienci wykłócają...
i te 10 godzin. razem z sobotą(9 godzin) i niedziela(8 godzin) za to w tygodniu wolne .

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 14:26:15

Niektórzy lekarze czasem tacy są,że jak już jesteś na chorobowym w ciąży to sami przedłużają jak przyjdziesz na wizytę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-28 14:26 przez mamapatryka.

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 14:27:56

no ostatnim razem nie prosilam i sam mi dal. zobcze jak teraz bd najwyzej poprosze:)

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 14:31:19

To jak ci dał sam to teraz pewnie będzie tak samo.Przeważnie jak są jakieś problemy w ciąży i kobieta jest na chorobowym to lekarz już nie puszcza do pracy

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 14:40:20

Chyba zdrowie Twoje wazniejsze niż praca , zwłaszcza ,że pozytku z Ciebie w niej nie będzie - jak ciagle zle sie czujesz .Rozumiem dylemat ale ja bym chyba nie wyrobiła 7 dni w tyg tyle godzin z ciagłymi mdłosciami , przypuszczam że dale,w dalszych msc bedziesz lepiej sie czuła
jakbym o sobie czytała w pierwszej ciazy też ciagle rzygałąm , mdlałam w tramwajach autobusach , często kierowcy sie zatrzymywali , robiło sie zmieszanie , zawsze ktos chetny do odprowadzenia do domu sie znalazł .A po 5 msc juz z górki , niewiele przytyłąm bo 7 kg ,le nie oszczedzałąm sie latałam na działke , jak cos miałąm dźwignąć wołałam sasiada .Tobie tez rdze na razie odpuśc pracę , jak bedziesz sie dobrze czułą zawsze wrócisz na troche , przecież ciężarnej przysługuje krótszy dzień pracy.Daje lekarz zwolnienie bierz nie pekaj , praca nie zając nie ucieknie

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 14:47:33

Dokładnie.Nawet sam lekarz,jak mi dawał chorobowe powiedział,że zdrowie mamy i dziecka jest najważniejsze.

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 15:00:29

oczywiście że bierz zwolnienie nie po to całe życie człowiek odprowadza kosmiczne składki ubezpieczeniowo-zdrowotne.

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 16:12:32

Ja jestem na zwolnieniu od 2 mca ciazy. Miałam minimalne plamienia i lekarz odrazu mi dal zwolnienie. Na zwolnieniu jest super wreszcie ma sie czas na odpoczynek i nabranie sil na pozniej. Płaca 100 % wiec czemu sie nie zgodzic. Zdrowie dziecka wazniejsze bierz zwolnienie.

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 16:40:21

ja pracuje w tzw "budżetówce" z paniami w wieku 40-56 lat i od kiedy dowiedziały sie ze jestem w ciąży zrobiły sie złośliwe i okropne, stresowały mnie wszystkim nawet herbaty przestały mi robic, otwierały okno (w zime!!!) pracowalam do 3 msc i to po 9 h przy komputerze, i moja szefowa nawet nie mrukneła ze moge isc po 4 h do domu (wracałam wykończona) i dalej nie moglam zniesc takiej sytuacji w pracy wiec poszlam na l4 co jeszcze bardziej je rozwścieczyło!! Takze dziewczyny nie miejcie skrupułów isc na zwolnienie kiedy czujecie sie w swoim miejscu pracy jak trędowate...

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 16:41:45

Witam,
ja byłam na L4 od 2 tyg ciąży, też rozważałam decyzję powrotu do pracy, zwłaszcza, że już w ok. 2 mce względnie dobrze się czułam, a to praca biurowa na uczelni wiec było oki, bardzo ja lubiłam. Ostatecznie zdecydowałam siedzieć w domu, czasami się nudziło, ale skoro lekarz sam przedłużał L4 bez żadnej prośby to stwierdziłam, niech ZUS w końcu płaci, a ja sobie odpocznę, także korzystaj póki możesz, zdrówko najważniejsze, bo nic tak bezcennego nie ma:)
powodzenia

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 17:45:26

dziekuje wam:*
tak tez mysle bede prosic o zwoolnienie. dziecko jest wazniejsze :)

zweryfikowana
Posty: 56
Ostrzeżenia: 1/5

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 18:26:43

ja tez jak juz dostalam pierwsze zwolinienie bo zaczelam plamic a bylam w 9 tyg po kilku dnich juz bylo wszystko ok to i tak do konca ciazy bylam juz na zwolnieniu i wogole o nie nie musialam prosic ani mowic ze chce,idz dalej na L4 I ODPOCZYWAJ ZANIM NIUNKA SIE URODZI BO POTEM KONIEC LABY(:

L4 w ciąży- co zrobić?

28 mar 2011 - 18:32:23

możesz chorować w ciąży 270 dni:))) pracuję w ZUS więc wiadomość jest pewna

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bohaterowie bajek Disney'a w wersji dla dorosłych