Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 22:41:42

Ja dawałam 100 zł ale z własnej woli bo ksiądz nie chciał ani grosza. Chociaż chrzcił mojego synka osobno niż inne dzieci w mieście:)

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 23:01:51

chrzciłam dzieci w innej parafii a w obecnej parafii był taki proboszcz że dzieciom recepty na leki wykupywał i nie brał nigdy pieniędzy za usługi ale teraz juz inna sekta to kasę trzeba dać w podpisanej kopercie na składki inwestycyjne :(:(

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 23:13:04

ja dawałam 150,moja koleżanka 200-ta sama parafia.Moja siostra 30zł -inna parafia;-)-w jednej i drugiej parafii "co łaska".zaświadczenia -nie pamiętam ile i czy w ogóle coś.

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 23:15:27

Ja dalam ale na tace :P chyba z 15 zl!
Jestem przeciwna takiemu placeniu!!Kosciol to nie instytucja finansowa!

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 23:18:07

U nasz kosztuje 50zł:)

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 23:37:32

A jak myslicie kobietki? Zastanawiam sie, czy ochrzcic moje dziecko kiedy sie urodzi.. Moj maz jest niewierzacy, nie wyznaje zadnej wiery, a ja bylam chrzczona i mialam 1 komunie, ale na tym zaprzestalam moja "kariere" z religia.. Ja pochodze z rodziny chrzescijanskiej. Nikt mi nie narzuca, zeby chrzcic moje dziecko, nie o to chodzi, ale sie nad tym jednak zastanawiam.. Odpycha mnie tez troche fakt, jakie podjescie bedzie mial ksiadz, czy nie bedzie mial jakiegos "ale", ze nie mamy slubu koscielnego, ze maz nie wyznaje tej religii itd.
Ochrzcic dziecko czy dac sobie spokoj.. ?

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 07:35:26

Przy pierwszym dziecku ksiądz powiedział ,ze się nic nie płaci (i tak powinno być).Przy trzecim chciał już 150 .Mąż mu dał 50-powiedział ,ze tyle ma.Ksiadz powiedział ,ze dobrze- innym razem pan dołoży.....Co ,jak co,ale chrzest powinien być co łaska ,albo za darmo,w końcu" dajemy" jeszcze jedną owieczkę :)))

Cytat
anusia89
A jak myslicie kobietki? Zastanawiam sie, czy ochrzcic moje dziecko kiedy sie urodzi.. Moj maz jest niewierzacy, nie wyznaje zadnej wiery, a ja bylam chrzczona i mialam 1 komunie, ale na tym zaprzestalam moja "kariere" z religia.. Ja pochodze z rodziny chrzescijanskiej. Nikt mi nie narzuca, zeby chrzcic moje dziecko, nie o to chodzi, ale sie nad tym jednak zastanawiam.. Odpycha mnie tez troche fakt, jakie podjescie bedzie mial ksiadz, czy nie bedzie mial jakiegos "ale", ze nie mamy slubu koscielnego, ze maz nie wyznaje tej religii itd.
Ochrzcic dziecko czy dac sobie spokoj.. ?

Jeśli nie macie takiej potrzeby, to nie ma przecież przymusu. Może kiedyś sam/sama podejmie taką decyzję - że chce ,to się ochrzci-w pełni swiadomie.Znam chłopaka,który dopiero w wieku ok 20 lat sie ochrzcił,bo chciał wziąć ślub z ukochaną w kościele.Musiał wtedy przejsć Chrzest, I komunię, bierzmowanie. Na komunię dostał od nas zegarek z kiosku (żeby wszystko było,jak trzeba:))))))))))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-16 07:39 przez rybka.

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 07:42:21

MY chrzcząc naszą małą daliśmy 150zl bo ksiądz powiedział że tyle dają i co prawda to prawda bo wszyscy którzy chrzcili z nami swoje dzieci po tyle dawali..za ślub temu samemu księdzu daliśmy 500zl+250zl organista ale szanuje go za to że powiedział w prost ile bierze a nie co łaska i potem jęczenie że mało, bo tak zachował się proboszcz mojego męża kiedy do ślubu braliśmy jego pułślubek ciągał nas do siebie ze 3 miesiące i za każdym razem powtarzał że co łaska zaznaczając, że kwotę dzieli na trzy: na siebie , organiste (on jest organistą, puszcza pieśni nagrane przez siebie na kasecie z magnetofonu), i kościelnego to była czysta parodia.... i wole już usłyszeć stawkę niż przechodzić taki cyrk....

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 07:46:35

100 u nas-lubelskie

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 08:01:01

Cytat
pretty_woman
U nas np jest ,,cennik,, i ksiądz normalnie powiedział 200zł. Mina chrzestnego - bezcenna;) - opowiadał, że za zaświadczenie do chrztu ksiądz zawołał ,,co łaska,, , więc położył piątkę - ksiądz był lekko zawiedziony;)

nie rozumiem jak chrzestnego ??? on on wam płaciła za chrzest ??

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 08:10:58

Cytat
emitatynka
nie wiem ja nie dałam ani grosza ( i też ochrzcił dziecko ) a myślę że 50 mu styknie

powiedział co łaska....dostał 50zł...

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 08:12:06

my rok temu placilismy 150,tez bylo co laska no ale...

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 08:47:13

Nam ksiądz powiedział że jak bardzo chcemy to możemy coś wrzucić do skarbonki na potrzeby kościoła:) W ogóle jestem mega zadowolona bo były problemy z zaświadczeniami od chrzestnych, a on powiedział że nawet jakby się nie udało to trudno- dziecko musi być ochrzczone:)

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 09:01:19

powiem Wam ze W ŻYCIU NIE DAŁA BYM 200 ZŁ ZA CHRZEST NAWET 100 TEŻ NIE !! bo z jakiej racji ??
skoro jest cennik to ja poprosze o rachunek albo paragon fiskalny ......
u nas było tak ... wiedziałam ze daja 100 zł wiec pytam ILE?? a on mówi 200 dają ( NIE SPOJRZAŁ W OCZY ) a ja więc ja dam 50 zł JAK NIE PASUJE BOGU TAKA OFIARA PÓJDE GDZIE INDZIEJ buhahahaa ...... dla janosci stać mnie aby dać nawet 500 :) ale W ŻYCIU BYM NIE DAŁA ......
ksiadz dostał 50 zł zrobił mine ja mówie coś nie pasuje ?
a on do mnie ILE PANI WYDAŁA NA PRZYJĘCIE DLA DZIECKA W LOKALU ? bo napewno nie 50 !!!
więc mówie bierze ksadz 50 czy mam wyjśc ... wziął :D ...

BEZCZELNY !!!

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 09:16:51

Cytat
szafamajulki
powiem Wam ze W ŻYCIU NIE DAŁA BYM 200 ZŁ ZA CHRZEST NAWET 100 TEŻ NIE !! bo z jakiej racji ??
skoro jest cennik to ja poprosze o rachunek albo paragon fiskalny ......
u nas było tak ... wiedziałam ze daja 100 zł wiec pytam ILE?? a on mówi 200 dają ( NIE SPOJRZAŁ W OCZY ) a ja więc ja dam 50 zł JAK NIE PASUJE BOGU TAKA OFIARA PÓJDE GDZIE INDZIEJ buhahahaa ...... dla janosci stać mnie aby dać nawet 500 :) ale W ŻYCIU BYM NIE DAŁA ......
ksiadz dostał 50 zł zrobił mine ja mówie coś nie pasuje ?
a on do mnie ILE PANI WYDAŁA NA PRZYJĘCIE DLA DZIECKA W LOKALU ? bo napewno nie 50 !!!
więc mówie bierze ksadz 50 czy mam wyjśc ... wziął :D ...

BEZCZELNY !!!
dobre:))) Ja tez tak uważam ,ze skoro jest cennik to poprosze o rachunek .Ja dałam księdzu 100 zł za chrzciny ale dlatego,ze był na tyle kochany,załatwił nam wszystko w ciągu tygodnia ,bo chrzestnego miałam z Anglii ,a mały musiał byc pod ochroną i nie mogłam go ochrzcić na normalnej mszy,bo to za duże skupisko ludzi i była msza tylko dla nas i rodzinki wiec uważam,że mu się należało ,bo wszystko było super! Nie usłyszałam,że cos muszę zrobił to dla nas ,teraz mam komunie i widzę ,że tez nie ma jakiś cenników ,ale to własnie wszystko zależy od księdza z powołaniem lub bez ,bo tacy się jeszcze zdażają :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ogrzewanie gazowe pomoc