Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 21:32:13

Dziewczyny mam pytanie, ile mniej wiecej placi sie ksiedzu za chrzciny :/
W kwietniu moja corcia bedzie miala chrzest i dzisiaj rodzice pytali o szczegoly, w tym o cene, a ksiadz odpowiedzial "oj ile kosztuje....co laska" ile teraz wynosi "co laska" bo nie mam pojecia :////
Prosze pomozcie!!!

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 21:51:42

nie wiem ja nie dałam ani grosza ( i też ochrzcił dziecko ) a myślę że 50 mu styknie

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 21:55:25

My daliśmy 150zł jak się dowiadywaliśmy to ludzie dają od 100 do 200zł ale wiadomo daje się tyle na ile kogo stać cennika za chrzciny nie ma.

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 21:55:29

...to zalezy chyba od rejonu i mentalności ludzi ,myśle ze na wsi dają więcej....
my 3 lata temu i 1,5 roku temu ----30zł . bez szaleństw!
zawsze można zapytać w kancelarii ile dają inni ,ile to jest "co łaska"?!

mąż spytał jak "płacilismy" za ślub i powiedzieli :to jest "co łaska "ale dają tyle i tyle........

zweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 2/5

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 21:55:37

Cytat
zara042010
Dziewczyny mam pytanie, ile mniej wiecej placi sie ksiedzu za chrzciny :/
W kwietniu moja corcia bedzie miala chrzest i dzisiaj rodzice pytali o szczegoly, w tym o cene, a ksiadz odpowiedzial "oj ile kosztuje....co laska" ile teraz wynosi "co laska" bo nie mam pojecia :////
Prosze pomozcie!!!
ja dalam 50zł i starczy i tak był zdziwiony ze dużo,wiec nie wiem po ile ludzie dawają ja dałam tyle

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 21:59:52

moja siostra wa-wie dała 200zł- myśłałam ze sie ksiądz przewróci!

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 22:05:41

U nas np jest ,,cennik,, i ksiądz normalnie powiedział 200zł. Mina chrzestnego - bezcenna;) - opowiadał, że za zaświadczenie do chrztu ksiądz zawołał ,,co łaska,, , więc położył piątkę - ksiądz był lekko zawiedziony;)

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 22:07:40

Koleżanka w lutym chrzciła dziecko i ksiądz w ogóle nie chciał i nie wziął pieniędzy.

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 22:09:23

My dawalismy 100 zl i 50 koscielnemu :) co kosciol co ksiadz to inaczej .Np z slubem tak dla przykladu my dawalismy 300zl a inni po 800

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 22:09:44

u nas zaswiadczenie (dla chrzestnej /chrzestnego) ze "swojej" parafii jako osoba praktykująca -za darmo!

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 22:18:55

W moim Kościele był cennik, ksiądz powiedział 150zł., ale okazało się, że nie chciał ochrzcić dziecka, bo mamy ślub cywilny, a dla niego taki ślub to nie ślub... Więc ochrzciliśmy w innym mieście i było powiedziane: "co łaska" daliśmy 100zł i wszystko bylo super.

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 22:26:20

To prawda, wszystko zależy od parafii. Ja do dzisiaj mam uraz psychiczny, bo robiliśmy chrzciny razem z naszym ślubem kościelnym. Ksiądz wiedział, że to będzie bardzo skromna uroczystość, że nie będę miałą na sobie sukni za 2 tyś i że tak naprawdę będę obecni chrześni, świadkowiei nasi rodzice czyli z 10 osób. Zapłaciliśmy za wszystko 1100zł ( w tym chrzest 200zł), mało tego, mimo naszych wcześniejszych pytań o ceny, zostaliśmy o nich poinformowani, gdy wszystkie papiery były już podpisane. W przeciwnym wypadku od razu z tego pomysłu ślubu kościelnego byśmy zrezygnowali, no ale powiedziliśmy a, trzeba było powiedzieć b i jakoś poszło, ale uraz mam do dzisiaj i nigdy nikomu nie będę polecać ślubu kościelnego o nie, cywilny dużo tańszy, a jak ma się być szczęśliwym, to się będzie:) Także wracając do Twojego pytania, niech nie owija ksiądz w bawełnę, tylko powie wprost.

niezweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 1/5

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 22:31:34

Cytat
ladnyciuszek
Koleżanka w lutym chrzciła dziecko i ksiądz w ogóle nie chciał i nie wziął pieniędzy.

to fajnie trafiliście- szczęściarze...

a my 200 daliśmy, wcześniej zrobiliśmy rozeznanie co i jak, no i wyszło 200 a ksiądz nie był zaskoczony...

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 22:31:46

ludzie sami tak uczą tak samo jest w szpitalach :(

Ile za Chrzciny???

15 mar 2011 - 22:40:25

Cytat
emitatynka
ludzie sami tak uczą tak samo jest w szpitalach :(
...Też prawda!!!

nam powiedzieli za ślub "co łaska"od 300-800zł,to dalismy 200!

...a chrzciło sie z naszym dzieckiem jeszcze 12 dzieci ,więc chyba jest to wystarczajace jak wszyscy dadzą 30 zł?!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ogrzewanie gazowe pomoc