Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 28
Ostrzeżenia: 5/5

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

01 mar 2011 - 08:12:54

a ja napewno odradzam kota, nigdy nie wiadomo na jakiego się trafi a nie każdy jest skory do zabawy, pozatym kota ciężko wychować a źle wychowany to porażka w domu, a zwłacszcza w bloku. Najlepiej psa ale jak nie ma warunków to nie ma się co żucać na psa bo kłopot będzie dla jednego i drugiego,

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

01 mar 2011 - 08:35:44

Po pierwsze trudno mi uwierzyć, że żółwia lądowego trudno dostać- bo sama posiadałam 2 jak byłam dzieckiem. Po drugie trzeba się zastanowić co zrobicie ze zwierzątkiem jak np. pojedziecie na wakacje, bo z psem czy kotem to jest kłopot. Po ente trzeba wziąć pod uwagę koszty finansowe wynikające z utrzymania, warunki w domu, charakter dziecka oraz to czy dziecko nie jest alergikiem!

My aktualnie mamy rybki i jestem bardzo zadowolona synek sam wybrał sobie takie zwierzątka, ciągle można coś zmieniać w akwarium, dokupywać nowe zwierzaczki :)

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

01 mar 2011 - 09:04:57

Cytat
asiunia2706
Po pierwsze trudno mi uwierzyć, że żółwia lądowego trudno dostać- bo sama posiadałam 2 jak byłam dzieckiem.
Ja też miałam dzięcięciem będąc, co nie zmienia faktu, że teraz prawie niemożliwym jest dostać żółwia lądowego. Podejrzewam, że ma to związek z przepisami- uregulowano prawnie sprowadzanie tych zwierzątek.

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł- dziecko uczy się odpowiedzialności. O ILE rodzic pilnuje, bo przecież dziecko może zapomnieć nakarmić, czy napoić, więc rodzic bezwzględnie musi panować nad sytuacją.
Najfajniejsze są psy, można się z nimi pobawić, nauczyć sztuczek. Minus to problem z wychodzeniem- deszcz, śnieg, trzeba iść, a jak jeszcze musisz wziąć ze sobą dziecko, to jest ciężko.
Koty to rzeczywiście indywidualiści, ale chowane od małego w domu z dzieckiem nie powinny sprawiać problemu. Ponadto po sterylizacji/ kastracji kotek robi się jeszcze bardziej potulny.
Chomiki mi się słabo kojarzą- ani się pobawić, ani nic... No i krótko żyją (3 lata). Rybki to już w ogóle nuda ;-) Chociaż niektóre dzieci lubią sobie popatrzyć na akwarium...
Ale świetna jest np świnka morska, jak się oswoi to kwiczy jak widzi/ słyszy właściciela :-) Innych zwierząt nie miałam, więc więcej nie pomogę :-)

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

01 mar 2011 - 09:08:28

glos_rozsadku no zobacz nawet nie wiedziałam, ale też nie interesowałam się ostatnio żółwikami :) Ja miałam 2 żółwiki greckie, fajne tuptusie były, wyciągałam je z akwarium i biegały po domku- gorzej było jak się zsiusiały :P

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

01 mar 2011 - 09:30:57

Cytat
LAURA_13
a ja napewno odradzam kota, nigdy nie wiadomo na jakiego się trafi a nie każdy jest skory do zabawy, pozatym kota ciężko wychować a źle wychowany to porażka w domu, a zwłacszcza w bloku. Najlepiej psa ale jak nie ma warunków to nie ma się co żucać na psa bo kłopot będzie dla jednego i drugiego,
ale bzdury piszesz kota szybciej niż psa nauczysz ,wiem ,bo jestem manaikiem kotków i moje koty nigdy na stół nie wchodziły i słuchały poleceń z kotami jak ma sie domek nie ma żadnego problemu nie trzeba kota wyprowadzać sam sobie pójdzie i przyjdzie a jak chcesz go pogłaskać to zawsze możesz poprzytulać , teraz nie mam zwierzaka ,bo na mojej wsi jakiś czubek wytruł wszystkie kotki łącznie z moimi i boje się wziąść następnego ...bo tutaj naprawdę dziwni ludzie mieszkaja i wszystko moga zrobić .A co do zwierzaków to opowiem Wam taką śmieszną historyjkę z gabinetu alegologicznego ...Pani doktor zapytała sie małej dziewczynki na jakie zwierzątko jej zrobić test a dziewczynka odpowiedziała ,że na żyrafę:)))

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

01 mar 2011 - 12:54:49

chomiki, swinki i inne takie - zyja krótko i jest problem.
rybki nie sa nudne doskonale relaksuja ale wymagają miejsca, inwestycji ale prawie nieklopotliwe na wakacje
psy duzo radosci, ale klopot z wyprowadzaniem, agresja, sprzataniem po radosci itp. z wakacjami - klopot,
zolwie no sorki, ale nudne i brudasy
KOT ok trudno jest z nim sie bawic, bardziej on bawi sie z Toba (zadne zwierze nie sluzy do zabawy), ale jest czysty, nie szczeka, nie je ze stolu, nie slini sie, nie gryzie (ok drapie, ale trzeba obcinac paznokcie), nie trzeba wychodzic na spacer rano przy -20, wakacje - kwestia znalezienia kogos do posprzatanie kuwety i nakarmienia (1dziennie)

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

01 mar 2011 - 13:01:46

a ja zastanawiam sie nad kupnem papuzek nierozlaczek lub innego latajacego dzobaka:)) mam corcie 2.5 letnia

co o tym myslicie??
i mozecie mi jakiegos ptaka poradzic??

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

28 sty 2013 - 17:26:16

Ja polecam żółwia wodnego.

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 4/5

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

20 gru 2017 - 11:08:53

Sama jako dziecko miałam koty i bardzo je kochałam, dlatego też myślę, że to dobry pomysł na zwierzątko dla dziecka. Przeczytałam tutaj <moderacja>, że dobrym pomysłem jest też świnka morska i wspomniane wyżej rybki. W sumie nie myślałam wcześniej o terapeutycznym aspekcie posiadania rybek, a w tym co pisze CHRUPEK może być dużo racji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-21 20:28 przez moderator.

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

28 gru 2017 - 14:04:09

Ja polecam standardowo psa. Pies uczy odpowiedzialności, a przy tym daje wiele radości. W sam raz dla dziecka.

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

19 sty 2018 - 12:04:40

moze najpierw wybierz się do lekarza czy dziecko nie ma uczulenia na zwierzeta hmm



niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

16 lut 2021 - 11:35:35

Mój 5 latek wymarzył sobie chomiczka dzunglskiego, jest malutki, poznaje Młodego, bawią się, Młody mu robi różne labirynty. Lubi go karmić i patrzeć jak ten chomikuje. Ja tylko mu sprzątam. Nie śmierdzi, nie ma sierści itd... Nie trzeba wychodzić na pole, więc jeżeli chcesz mieć jak a niej obowiązku to raczej w tą stronę nie pies czy kot. Mamy psa i kota też, ale niby zajmuje się ją i mąż ale my kochamy zwierzęta i wiedzieliśmy że tak będzie. A j i jeszcze jedno zauważyłam że chomiczki tak chętnie nie uciekają natomiast chomiki często kombinują jak uciec i lepiej jak są w akwarium hehe niż w klatce, lub klatka z małymi szczelinkami. My kupiliśmy mu taka duża, z zjeżdżalniami itd, i szczeliny są za duże, często ucieka.

W perspektywie czasu chcemy wziąć owczarka staroniemieckiego. https://zwierzaki.pl/owczarek-staroniemiecki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-02-26 08:44 przez nataliii23.

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 4/5

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

16 lut 2021 - 13:03:50

my mamy kota i idealnie się sprawdza przy 6-latku

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

28 wrz 2021 - 21:18:46

Jeśli niewiesz jaki piesek, rasa psa jest najlepsza do domu gdzie jest dziecko. Jeśi nie wiesz jak później się nim opiekować to poczytaj sobie stronę https://psadoptuj.pl/ Jest to strona któa jest dedykowana psom

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dla nich to tylko mięso i pieniądze.