Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

12 lut 2011 - 13:12:25

MAM ZAMIAR KUPIC JAKIEŚ ZWIERZĄTKO DLA 5 LATKA DO DOMKU,NIE CHCĘ PIESKA ZASTANAWAIM SIĘ NAD ŻÓŁWIEM LĄDOWYM ALE BARDZO TRUDNO JEST DOSTAĆ,CHODZI MI PO GŁOWIE TEZ CHOMIK,MÓJ SYNEK PO DZISIEJSZYCH WIZYTACH W SKLEPACH ZOOLOGICZNYCH BYŁ ZACHWYCONY CHOMIKAMI.DORADŻCIE COS MAMUSIE.
Regulamin pkt.12.Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-12 18:43 przez moderator.

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

12 lut 2011 - 16:33:25

No nie wiem czy chomik będzie odpowiedni dla 5-latka z tego względu że jest maluśki i łatwo można go zgnieść poza tym trafiają się te co gryzą a niestety bardzo mocno i oczywiście zmiana trocin przynajmniej 1-2 razy w tyg. Poza tym to myszowate więc buszuje w nocy i jak się go wypuści to szybko potrafią uciekać, ja kiedyś je miałam więc szczerze nie polecam 5-latkowi. Piesek byłby najfajniejszy ale odpada, więc może rybki choć nie wiem jaką frajdę mógłby mieć synek, a kotki albo coś z ptaków:skrzeczącą papugę lub kanarka, kurde nic na razie mi do głowy nie przychodzi a co synkowi najbardziej spodobało się w zoologicznym.

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

12 lut 2011 - 16:54:00

Zgadzam się że pies to byłoby najlepsze rozwiązanie.
Jeżeli jednak nie wchodzi w grę to polecałabym kota - mam właśnie okazję obserwować roczną sąsiadeczkę z nowym lokatorem -kotkiem- ale tu taka mała uwaga albo jakaś spokojna rasa albo dachowiec lecz troszkę podrośnięty (wtedy już widać prawdziwy charakter zwierza - wiem bo sama mam bardzo fajną kotkę znajdę)
A jak nie kot to królik się sprawdzi. Nie jest za duży ani za mały i wbrew pozorom to dość inteligentne zwierzę.
Żółwia odradzam - mały kontakt a dość kłopotliwa hodowla - specjalne terrarium - odżywki - kosmetyki itp.
Mam nadzieję że się na coś moje wypociny przydadzą.
A można wiedzieć dlaczego pies odpada???

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

12 lut 2011 - 17:50:38

Polecałabym królika miniaturkę mało kłopotliwe zwierzę,pobawić się z nim można,chociaż uważam ,że najfajniejsze są psy lub koty.

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

12 lut 2011 - 18:27:55

Jeśli trudno dostać żółwia lądowego ,polecam parkę małych żółwi czerwonolicych.Zgadzam się z poprzedniczkami,że najlepszy byłby pies lub kot.Co do chomika to też nie jest zły pomysł,mój bratanek ma 5 lat i ma chomika-Olka,zwierzątko ma się doskonale ale trzeba uważać, bo chomik zwierze aczkolwiek delikatne ale bywa charakterne.To dobrze,bo dzięki temu bratanek wie że zwierzątku nie podobają się wszystkie jego pomysły na przytulanie.

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

12 lut 2011 - 18:41:27

my już przerabiałyśmy wszystko:)w tej chwili mamy sunię Buśkę,chomika Mumu i patyczaka Pata(był też Chuck)
z gryzoni najfajniejszy był szczur-HeadHunter,potem świnek morski-Michaś,chomiki są spoko,króliczyca Kinia Królinia-porażka,atakowała inne zwierzęta,nas też!żółwik Maniek-fajny był z niego koleś,ale zżerał mięcho pływające w wodzie i to bardzo smierdziało,stale musiałam wymieniać wodę
kot Dzabs(Piniaczek) był świetny,moja córka woziła go w wózku,spał z nią i podawał się wszelkim torturom z przyjaznym mruczeniem,nie wyobrażam sobie zycia bez zwierząt:D
imiona musiałam napisać na żądanie córki,siedzi obok i czyta:)

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

18 lut 2011 - 23:37:16

hmmm... nie kupuje sie zwierzat dla dzieci... kupujecie zwierze dla siebie, nie dla synka, przynajmniej na razie, on jest jeszcze za maly. Rozumiesz o co mi chodzi? nie umiem sie wyslowic po polsku o takiej godz:)
5letnie dziecko traktuje zwierze jako zabawke, a nie zywa istote, ktora czuje, mysli itp... wiec na poczatke proponuje rybki:) maly nauczy sie systematycznosci, bo bedzie je karmic i nich to bedzie jego jedyny"obowiazek":)
co do innych zwierzat.. jesli zdecydujesz sie np na psa, to pamietaj, ze to Ty i Twoj m jestescie za to zwierze odpowiedzialni a nie synek! jak bedzie chciał z nim wyjsc to ok, jak bedzie chcial nakarmic to mu pozwulcie, ale nie zmuszajcie go do niczego,masz z nim wyjsc, bo to twoje zwierze (jest Twoje i meza)on nie musi z nim wyjsc ani go nakarmic to Wy je kupiliscie a nie on!!! Wiec zwierze to Wsz obowiazek, a dla malego przyjemnosc
nigdy nie powinno sie kupowac zwierzaka dla dziecka, ale z mysla o dziecku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-19 00:30 przez Klauduska1212.

zweryfikowana
Posty: 198
Ostrzeżenia: 1/5

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

19 lut 2011 - 00:21:34

Nie wiem, czy żółwie dla 5latków to najlepszy pomysł. Nie takie kłopotliwe, ale użreć potrafią nieźle. I przede wszystkim trzeba pamiętać o tym decydując się na jakiekolwiek zwierzę, że NIE MOŻE ONO BYC ZABAWKĄ DLA DZIECKA! Bierzesz odpowiedzialość również za zwierzaka

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

19 lut 2011 - 01:29:58

Cos mi swita ze wczoraj bodajze na TVN jakas pani zwiazana ze zwierzetami tlumaczyla wlasnie rodzicom ze zwierzatek nie kupuje sie dzieciom tylko dla siebie...Z grubsza sens tego byl taki,zeby dobrze przemyslec decyzje i zdecydowac sie na zwierze ,ktore ma byc czlonkiem rodziny a nie zastapic dziecku zabawke do przytulania:) Ja boleje ze mam male mieszkanie i nie moge miec zadnego zwierzatka to od zawsze marze o psie...
kasiazarembska twoj post rozwalil mnie az ci pozazdroscilam tych zwierzakow:) podziekuj corce za wklad :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-19 01:31 przez elwira151.

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

19 lut 2011 - 09:08:26

Ja własnie jestem po zakupie chomika i rybki. Pies odpada bo jestesmy wszyscy leniwi i nie bedziemy wychodzic z nim na spacer, kota mielismy juz w zyciu nie jednego i jakos mlody niebardzo sie z nimi zgadzał (trezba pamiętac, ze koty to indywidualisci i nie będa maskotką dla dziecka). Żółwie niestety smierdzą, krolika tez mielismy. Na dzień dzisiejszy stwierdzam, ze najlepszy jest chomik. Nie jest klopotliwy. Mały wyciaga go z klatki, chodzi z nim po domu, mówi do niego. Fajnie jest obserwowac go jak je biega zakopuje sie w trociny.Kupilismy chomika Panda, które podobno według pani wsklepie nie gryzą. No i trzeba pamiętac, ze 5 latek niestety nie będzie raczej czyscil klatki więc od poczatku musimy wziąc ten obowiązek na siebie.

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

19 lut 2011 - 09:25:04

Ja bym przygarnela psa ze schroniska na Twoim miejscu. Chomiki itp: za delikatne, nie pobawi sie z nim.
nie lepiej miec przyjaciela rodziny?ktory jest zawsze otwarty na zabawe, i wdzieczny?
my mamy dwa: yorka i boxera. Psy byly przed dzieckiem, zaakceptowaly go jak swojego brata, olo ma dopiero 13msc a od malego z psami ma swietny kontakt, one mu przynosza zabawki, on im daje jedzenie,i smakolyki,jak zaplacze one sa pierwsze;). No i jak olo nakruszy to sluza mi za odkurzacze (wymiotą wszystko;p)
Nie wiem,ale ja bym stawialam na psa lub ew. kota. :)

tyle jest swietnych w schronisku. Osttanio sama sie zastanawiam nad przygarnieciem kolejnego ''kropka'' :)

zweryfikowana
Posty: 198
Ostrzeżenia: 1/5

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

20 lut 2011 - 01:14:06

Cytat
anna178
"...No i trzeba pamiętac, ze 5 latek niestety nie będzie raczej czyscil klatki więc od poczatku musimy wziąc ten obowiązek na siebie.
"

mam wrazenie, ze jest to odpowiedź na moje "Bierzesz odpowiedzialość również za zwierzaka" :) Nie chodziło mi o to, że dziecko nie zajmie się zwierzątkiem, a o to by nie dokuczało mu i nie robiło krzywdy, nawet nieumyślnie. Z takim maluchem przecież wiadomo, że różnie to bywa, a dorosli czasem nie są w stanie tego dopilnować :) Ja już niańczyłam jednego królika, którego chciano WYRZUCIĆ, bo ugryzł dziecko i parę kotków "bo się znudziły", więc wiem co piszę. Oczywiście nie zakładam takiego scenariusza i w tym przypadku, ale zawsze lepiej się dobrze zastanowić przed zabraniem jakiejkolwiek żywej istoty do domu.

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

20 lut 2011 - 09:59:44

MIMO WSZYSTKO POLECAM PIESKA,JA MAMA 2 W MIESZKANIU-PEKIŃCZYKI.SĄ BARDZO PRZYJAZNE,KOCHAJĄ DZIECI,LUBIĄ ZABAWĘ.ZARÓWNO DLA ROCZNEGO DZIECKA JEKI DLA STARSZAKA JEST TO DOSKONAŁE ROZWIĄZANIE (WIEM Z DOŚWIADCZENIA).PONADTO PIESEK TYLKO Z POCZĄTKU POTRZEBUJE DUŻO UWAGI-TRZEBA GO NAUCZYĆ CZYSTOŚCI -PÓŹNIEJ JEST SAMODZIELNY I DZIECKO MA GO TYLKO DO ZABAWY,NIE MUSI PO NIM SPRZĄTAĆ ITP.CHOMIKI ODRADZAM-TEŻ MIELIŚMY-SMRÓD,BRUD I TO WSZYSTKO.TRZEBA BYŁO SPRZĄTAĆ CO DWA DNI I TO JA MUSIAŁAM ROBIĆ OCZYWIŚCIE.

<moderacja> Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-21 22:38 przez moderator.

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

21 lut 2011 - 17:22:40

Ja polecam rybki. Synek dostał w prezencie gwiazdkowo urodzinowym akwarium i rybki które sam sobie wybierał. Na początku kupiliśmy 30 litrowe ale po tygodniu zamieniliśmy na 72 litry. Synek codziennie rano wstaje i woła że trzeba nakarmić rybki, pomaga w czyszczeniu. Bardzo lubi siedzieć i obserwować rybki. Wyciszają go i uczą koncentracji.
Pomagają też dorosłym się odstresować po ciężkim dniu, lubię wieczorem położyć się i pooglądać jak pływają. Polecam.

JAKIE ZWIERZĄTKO DLA DZIECI DO DOMKU

21 lut 2011 - 17:48:28

Pani Chrupku, dalej z nami?

<moderacja> Odpowiedzi w wątkach muszą skupiać się na temacie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-21 22:35 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hej Mamuśki,czy któraś z Was jest z Kędzierzyna