Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

18-tka ILE DAĆ ???

23 sty 2011 - 17:52:09

A ja od chrzestnej dostałam 200zł,a od chrzestnego nawet nie usłyszałam ' wszystkiego najlepszego.. ' po mimo tego, iż zapraszaliśmy Go na moją 18stkę , stwierdził,że jest bardzo ślisko na drodze.. (a dzień później przyjechal od babci pozyczyc kase..)
Teraz mam nauczkę :) Nawet na wesele nie było sensu zapraszać, bo pewnie i tak by nie przyjechał... :))

18-tka ILE DAĆ ???

23 sty 2011 - 17:56:01

Ja 4 marca ide z mezem do jego kuzynki i damy 100 zl nie wiecej mysle ze rodzina tyle moze dac ,tesciowa jest chrzestna i daje 300 zl i srebrne kolczyki,zgadzam sie nie mozna wariowac i dawac nie wiadomo ile,jednak nadal w Polsce panuje zasada- postaw sie a zastaw sie ,ludzie biora pozyczki na 18-stki,komunie czy wesela zeby tylko sie pokazac,dla mnie to bez sensu

18-tka ILE DAĆ ???

23 sty 2011 - 17:59:35

My na 18-nastke wybieramy się 29 kwietnia do mojego kuzyna i damy zapewne 150 zł w koperte ...moja mam jest chrzestną i powiedziała ,że da 400 zł . ! :) Będzie wielka impreza na 60 osób ..masakra prawie jak wesele :D ... a 8 maja moja siostra ma komunie i chciałam jej kupic złotą bransoletke ...a jak nie to damy ok 400 zł ... ;) Same wydatki ... potem w sierpniu ślub kuzyna ale nad tym jeszcze się nie zastanawiałam ;)

18-tka ILE DAĆ ???

23 sty 2011 - 18:03:00

Ja na swoją 18-tkę, którą miałam 10lat temu, od chrzestnej dostałam złoty łańcuszek i bransoletkę, a od chrzestnego srebrny łańcuszek, bransoletkę i 100zł.

18-tka ILE DAĆ ???

23 sty 2011 - 18:22:50

Ja 4 lata temu miałam :D ...imp odbyła się w restauracji ...sala ,muzyka,goście itp :) Dostałam od rodzinki pieniądze,które straciłam na ciuchy i gadżety :D ...a od znajomych dostałam biżuterie ..zegarek ,kolczyki itp. a od mojego M. komplet-- złote kolczyki,łańcuszek i bransoletka :)
Jest co wspominac :)

18-tka ILE DAĆ ???

23 sty 2011 - 18:26:07

Cytat
izulaa36
Chrześnica mojego męża na 18-ste urodziny dostała od nas 50 zl. Dałam tylko tyle ponieważ jej tatuńcio też jest chrzestnym mojej corki i na chrzciny do koperty dał 10 zl tak więc sądząc po tym jak sie chrzestny tatuńcio wykosztował ja nie pozostawałam dłużna i dalam 50 .W innych przypadkach dajemy do koperty więcej i robimy prezenty za większe kwoty.
Uwazam że to zalezy od stosunków jakie między wami są itd.

O matko.. To już lepiej jakąś bombonierkę za 15 zł kupić, przynajmniej jakoś to wygląda, a nie 10 zł;/

Cytat
hawanka81
Ja 4 marca ide z mezem do jego kuzynki i damy 100 zl nie wiecej mysle ze rodzina tyle moze dac ,tesciowa jest chrzestna i daje 300 zl i srebrne kolczyki,zgadzam sie nie mozna wariowac i dawac nie wiadomo ile,jednak nadal w Polsce panuje zasada- postaw sie a zastaw sie ,ludzie biora pozyczki na 18-stki,komunie czy wesela zeby tylko sie pokazac,dla mnie to bez sensu

Skromny obiad na 30 osób to wydatek ok. 5 tysięcy, więc niestety większość chcąc nawet bardzo skromny ślub cywilny musi się zapożyczać.. A już raczej mało kto może sobie pozwolić na to, żeby za swoje, odłożone zrobić wesele.. No i jeśli chodzi o ślub, to to rozumiem.. Ale chrzciny/komunie w restauracji, jak się nie ma na to pieniędzy - głupota.

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

18-tka ILE DAĆ ???

23 sty 2011 - 18:27:58

Właśnie o to też tu chodzi że matka jej robi imprezę ale tylko dla koleżanek i kolegów...ja sobie jedynie POMYŚLAŁAM że nas na kawę i ciasto zaproszą z tej okazji...ale tak szczerze to zaczynam w to wątpić !!!

18-tka ILE DAĆ ???

23 sty 2011 - 19:12:08

O matko, przeraziłam się! Za miesiąc idziemy na 18tkę do mojej bratowej, ale nie myślałam o takich dużych kwotach:O.

Wg mnie powinno się dawać tyle, ile kogo stać. Jeżeli ktoś zarabia kokosy to niech da i 1000.... ale dać 400 i martwić się czy do wypłaty wystarczy, raczej nie...

18-tka ILE DAĆ ???

23 sty 2011 - 20:01:28

Przyłączam się do opinii iż kwota 200,00 - 500,00 to odpowiednia na 18-tke. 1000,00 to dużo. Myślę że nasze opinie będą się różnić w zależności od tego czy mieszkamy w dużych miastach takich jak Warszawa itd. czy w mniejszych miasteczkach. Pozdrawiam Magdalena.

18-tka ILE DAĆ ???

23 sty 2011 - 20:54:04

te wasze cenniki mnie przeraziły ja dałam ostatnio 50 zł w tym m-c nie stać mnie na więcej ale jak bym mogła dałam bym z 100zeta

zweryfikowana
Moderator
Posty: 114

18-tka ILE DAĆ ???

23 sty 2011 - 21:52:51

ja miałam 7 lat temu 18-stkę, od chrzestnej niestety nie jestem w stanie powiedzieć ale chyba 100 zł mi dała, a chrzestny kupił mi biżuterię:)
miałam 18- stkę brata (rodzony) kupiłam mu bon w reserved za 200 zł, kupił sobie ubrania, siostrze ciotecznej daliśmy 100 zł...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zamykanie niewygodnych wątków