Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 15:26:08

Witam
mam nadzieje ze uzyskam jakies pomocne wskazowki od dziewczyn
Otoz złozyłam zlecenie w KURIER-BROKER EU
przesyłka za pobraniem dnia 30 listopada
opłaciłam wszystko było ok,przesyłke kupujaca otrzymałam na drugi dzien,wiem bo otrzymałam od niem telefon z podziekowaniem
Jednak do tej pory a mineło juz ponad 2,5 tygodnia nie otrzymałam zwrotu pieniedzy od firmy kurierskiej u ktorej zrobiłam to zlecenie.
Pisałam maile ale zadnej odpowiedzi od nich nie otrzymałam ,wiec raczej nie bede czekac i zgłosze to na policje.Czy miałyscie taka sytuacje? Kwota to 425 zł wiec nie odpuszcze.Jak wyglada takie zgłoszenie na policje? i co ze soba trzeba zabrac? Prosze o rade




WĄTEK ZBIORCZY



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-28 23:59 przez moderator.

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 15:30:03

ja składałam zamówienie na paczkę w tej firmie i jak przyjechał kurier to powiedział że nie mają zlecenia na taką paczkę, pomimo wielu maili nie otrzymałam zwrotu za nie wykonaną usługę, nie polecam tej firmy, u mnie to była to mała kwota bo tylko 19,9

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 15:35:22

Sprobuj moze wyslac najpierw przedsadowne wezwanie do zaplaty, oczywiscie poleconym zebys miala dowod. Jak to nic nie da to na policje. W wiekszych miastach maja specjalne wydzily ktore przyjmuja takie zgloszenia.

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 15:37:14

a dzwonilas tam najpierw?
moze jakas pomylka zaszla, albo co. Ich strona raczej profesjonalnie wygląda...

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 15:39:31

Cytat
kamilak86
Sprobuj moze wyslac najpierw przedsadowne wezwanie do zaplaty, oczywiscie poleconym zebys miala dowod. Jak to nic nie da to na policje. W wiekszych miastach maja specjalne wydzily ktore przyjmuja takie zgloszenia.
Czyli takie przedsadowe wezwanie to moge sama napisac czy jest jakis specjalny druk? pierwszy raz mam taka sytuacje.Zawsze wysyłałam przez poczte i po 3 dniach pieniadze były na moim koncie.
Dziekuje za odpowiedzi.
Cytat
adarose
a dzwonilas tam najpierw?
moze jakas pomylka zaszla, albo co. Ich strona raczej profesjonalnie wygląda...
nie maja telefonu,tysiac razy sprawdzałam.Draga mailowa to jedyny kontakt.Niby maja jakis czat informacyjny ale nie uzyskałam odpowiedzi.Znalazłam forum kurierskie na ktorym ludzie pisza ze firma to powinna sie znalezc w prokuraturze za niewypłacanie pieniedzy..gdybym wczesniej na nie trafiła to z pewnoscia nic bym tej pobraniowej nie wysłała.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-17 15:42 przez mamaszymona.

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 15:53:06

Przedsądowe wezwanie do zapłaty możesz sama napisać, nie pamietam dokładnie, bo pisałam kiedyś, ale na pewno takie zdanie powinno się tam znaleźć "Przedsądowe wezwanie do zapłaty". Może w tytule... czy tam nagłówku. A masz w mieście rzecznika praw konsumenta? Jeśli nie u Ciebie w mieście, to może w najbliższym większym jest, tam nie musisz osobiście, możesz zadzwonić i na pewno ktoś Ci pomoże. Ja u siebie korzystałam właśnie z pomocy rzecznika.

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 15:54:46

Jest rzecznik wiec w poniedzałek sie do niego wybiore
Napisze tak jak mowisz ,i jutro wysle.Dziekuje za pomoc:)

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 16:45:07

A ja pierwszy raz słyszę o takiej firmie..... Przed sądowne wezwanie możesz sama napisać najlepiej z jakiegoś wzoru a i zrób sobie ksero i z potwierdzeniem dostarczenia wyślij ....

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 16:48:36

Zgadza się wezwanie przed sądowe możesz sama wysłać listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.

WEZWANIE DO ZAPŁATY – OSTATECZNE PRZED SĄDOWE

Niniejszym wzywam Pana/Panią do zapłaty na moją rzecz kwoty..................zł w nieprzekraczalnym terminie do dnia.........................r.
Zapłaty proszę dokonać na mój rachunek bankowy. Numer rachunku i dane ................................ .
Na powyższą kwotę składają się:
Kwota............zł wynikająca z tytułu (wpisać charakter zobowiązania).................

W przypadku nie uiszczenia powyższej kwoty sprawa zostanie skierowana na drogę sądową bez ponownego wzywania do zapłaty, co spowoduje dodatkowo obciążenie Pana/Panią kosztami procesu.

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 17:21:53

Dziekuje bardzo.Tak własnie zrobie i jeszcze jutro to wysle.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 17:25:21

Tylko polecony z potwierdzeniem odbioru i trzymaj druczek nadania.

FIRMY KURIERSKIE

17 gru 2010 - 18:55:22

Ja bym jeszcze skserowala te wezwanie przedsadowne i razem z drukiem nadania oryginalu trzymala do dalszego postepowania.

FIRMY KURIERSKIE

23 gru 2010 - 08:34:14

Musze się wygadać bo aż mnie roznosi zamówiłam dla córki wózek dla lalek od razu zrobiłam przelew i napisałam do faceta że zależy mi na czasie bo ma to być prezent pod choinkę i ogólnie ok facet wysłał w poniedziałek wózek Kurierem przesyłkę na moje nieszczęście SIÓDEMKĄ no i zaczeły sie znowu problemy . Dlaczego znowu bo 2 m-ce temu zamówiłam łóżko dla córki i oczywiście kurier nie wzniósł przesyłki do gory i mój mąż sam musiała sobie je wnieść zero kontaktu z firmą więc zadzwoniłam wściekła do kuriera którego zrugałam napisałam na niego skargę ale przeszło bez echa, potem niestety kolejna przesyłka nie wiedziałam ze tą firmą kurierską tym razem nie było nas w domu ale przynajmniej zostawił awizo więc zadzwoniłam żeby uzgodnić godzinę dostarczenia przesyłki i jakie było moje zdziwienie jak pan stwierdził że nie wie o której będzie i mam siedzieć i czekać na niego mój M stwierdził że ok jeżeli zapłaci za stracony dzień facet z łaską stwierdził że będzie następnego dnia koło 17 a tu kolejna niespodzianka o godzinie 20 dzwonek do drzwi i inny kurier z tej firmy mówi mi że kolega prosił żeby dostarczyć to dziś bo jutro nie da rady . No i ostatnia feralna przesyłka z wózkiem siedzę 3 dni w domu i czekam na tego piep..... kuriera i widzę że przesyłka wyszła z oddziału a wieczorem ze nieudana próba dostarczenia a przecież byłam w domu !!!!!!!!!! tym razem nawet awizo nie było !!!!!!! następnego dnia powtórka z rozrywki zero kontaktu z firmą w koncu napisałam do dostawcy ze taka sytuacja miała miejsce on stwierdził ze mam sama sie z nimi skontaktować podał tylko telefon do koordynatora wiec dzwonie a teraz czekam na odpowiedz co z moja paczka mam dosc gdybym wiedziała ze tak bedzie to by, sama pojechała to 100 km zeby tylko nie mieć tego stresu :(((((((

FIRMY KURIERSKIE

23 gru 2010 - 09:22:58

Niektore firmy kurierskie to po prostu nie powinny istniec.
Moja siostra zamowiła sanki 30 listopada z mysla ze na 6 grudnia dojda....nie dosc ze facet ktory sanki sprzedawał opoznił wysyłke to firma kurierska Opek dostarczała ja przez cały tydzien.Co dzien dzwoniłysmy do Opeka, pani z obsługi ze zdziwieniem twierdziła ze nie wie czemu ale kurier nie zabrał tej przesyłki do przekazania,dopiero po telefonie w głownej centrali sanki dostraczyli po kolejnych 3 dniach.Sanki dotarły 13 grudnia. Firma kurierska cały tydzien sanki trzymała w magazynie wiec jak tu sie nie denerwowac.
Wysyłałam DPD i nie mam zastrzezen ,przesyłki szybko dochodza wiec smiało polecam.

FIRMY KURIERSKIE

23 gru 2010 - 09:43:18

Ja akurat nie narzekam na Siódemkę,bo ona dostarczała mi najszybciej paczki ze wszystkich kurierów.Ale fakt,mają niezły bałagan przed świętami.Wiem,bo mam sąsiada,który pracuje w Siódemce i on wraca do domu nawet o 2 w nocy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PORZĄDKI