Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mieszkanie na 11 pietrze

08 lis 2010 - 17:30:39

moi teście mieszkaja na 10 i jest spoko chodź w lecie jest faktycznie gorąco,ale chyba jak wszędzie.Na dodatek mają okna na jedna stronę wiec o przeciagach nie ma mowy.Mnie osobiście denerwuje winda w nocy bo jest zaraz za sciana i ją słychać.Z plusów to oczywiście widoki,widać super wszystko i piekne zachody słońca i helikopter który lata minumalnie nad balkonem bo niedaleko jest szpital :-))

mieszkanie na 11 pietrze

08 lis 2010 - 17:42:28

Cytat
asiunia2706
Cytat
dasich
a co jak się winda zepsuje;)

no niestety tuptusiasz na górę :D

a jak się ma dziecko to i wózek trzeba dźwigać na górę

mieszkanie na 11 pietrze

08 lis 2010 - 17:55:28

ja wynajmowałam mieszkanie na 11 piętrze. Winda dojeżdżała do 10,jak nie działała to mieliśmy ten plus że można było co 2 piętro z sąsiedniej klatki przejść. Niestety w zimie dach nam przeciekł,ale to minus każdego ostatniego piętra.Jak spółdzielnia uszczelniła to problem znikł. W moim bloku było dużo pijaków a nie miałam żadnych libacji czy innych atrakcji. Śmialiśmy się że w lecie na balustradzie jajecznice można zrobić. Miałam słońce przez cały dzień więc ciepło było a sąsiedzi z przeciwka nie mieli takiego ciepła.Burza,wiatr bardziej odczuwalne niż na parterze(teraz mieszkam).Zimno mieliśmy ale to wina starych okien była a nie piętra. A co do wyjścia na balkon to ja na początku nie podchodziłam do balustrady bo mi się w głowie kręciło po jakimś czasie przeszło.Ja bym kupiła jak oferta atrakcyjna.

mieszkanie na 11 pietrze

08 lis 2010 - 18:01:15

Cytat
rencia163
Cytat
asiunia2706
Cytat
dasich
a co jak się winda zepsuje;)

no niestety tuptusiasz na górę :D

a jak się ma dziecko to i wózek trzeba dźwigać na górę
a w zwykłym czteropietrowcu na III pietro też schodami wózek wciągasz:)

mieszkanie na 11 pietrze

08 lis 2010 - 19:27:47

Ja mieszkam na 10 piętrze( ostatnim ) i jestem zadowolona.Windy są 2 ,więc nigdy nie było tak żeby obie nie działały(generalnie nie pamiętam sytuacji żeby winda któraś niedziałała dłużej niż parę minut,ale to i o rzadko.Plusy: piekny widokna całą Warszawę- szczególnie super w Sylwestra :),.Po za tym ,nikt nie tupie mi nad głową, nikt nie chodzi po piętrze ,oprucz sąsiadów z piętra i ewentualnie ich gości( w sumie 4 lokale na piętrze ,do tego dodatkowo zamykane drzwi dla 2 lokoli ) .Generalnie cisza, spokój, o bezdomnych czy narkomanach, nie ma mowy.Co do dachu to też nie można generalizować, nie każde ostatnie piętro jest tuż pod dachem, u mnie jest np.jeszcze windownia( takie zamknięte półpiętro) więc absolutnie nie ma efektu ,że w lecie jest gorąco a w zimie zimno.Jedyny minus to jak się człowiek spieszy, to trzeba nie raz chwilę poczekać na windę,a plus jeszcze taki, że jak ktoś zadzwoni domofonem na dole np( goscie ,listonosz) to ma się jeszcze chwilę na np. ubranie ;) uczesanie itp ;)
Pozdrawiam Ewa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-09 01:29 przez ewowo.

mieszkanie na 11 pietrze

09 lis 2010 - 00:22:38

Cytat
marwal
aa 10 to tak:)pewnie ale wlasnie chodzi o to 11 bo..z tego co ja wiem to winda dojezdza na 10 tylko,na 11 chyba sa schadzki bezdomnych,cpunkow itd?czy to prawda?Czy na wysokich pietrach jest strasznie goraco w lecie a zimno w zimie?a co jak wiatr wieje? na 10 to do dachu jeszcze jakby jedno pietro wiec problemow z przeciekami nie ma a czy na 11 nie ma tego klopotu?hm czy nie jest straaasznie goraco od dachu?
moi tescie mieszkają na 10 i nieciekawie wygląda to tak latem upał niesamowity, wiecznie zacieki na scianach bo dach przecieka a ilez juz to razy spóldzielnia remontowała , moze widoki super ale nic pozatym

mieszkanie na 11 pietrze

09 lis 2010 - 08:34:22

Mieszkam na 11 i jest bardzo fajnie :) Całe życie mieszkałam na parterze i nie wrócilabym za żadne skarby.
Winda dojezdza do 10 i czasem, wieczorem, spinam się, że ktos bedzie na górze siedział, ale nigdy nic takiego nie miało miejsca. Jest czysto, mało sąsiadów, dach nie przecieka.
Latem jest upał, ale po zimnicy parteru ja się tym rozkoszuję. Teraz wciaż mam kaloryfery zakręcone. Co roku są mega zwroty za ogrzewanie. Czekamy właśnie na instalatora zabudowy balkonu to i wiatry zimowe się skończą :)
Samo mieszkanie było tańsze o około 50 tys od takiego samego na niższym piętrze.
Aha, jak winda nie działa (ale jest prąd) to mamy klucz do sąsiedniej klatki.
Minus? Nasza piwnica jest wlasnie w innej klatce! Bezsens.

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

mieszkanie na 11 pietrze

09 lis 2010 - 09:34:06

ja mieszkam na 3 pietrze w 3 pietrowym bloku, i jedynym minusem jest balkon ktory nie ma zadaszenia i mi pada na glowe jak wychodze na papierosa:)) i tez mam dwustronne mieszkanie, tzn okna na wchod i zachód:)

i jest gitarka

bynajmniej sasiedzi z gory nie skacza mi po suficie:))

mieszkanie na 11 pietrze

30 cze 2022 - 19:49:43

Myślę, że jak najbardziej na takich wysokościach mogą występować problemy z ciśnieniem wody i ja jestem zdania, że warto jest również wiedzieć co robić. Muszę przyznać, że jak dla mnie doskonale o tym napisano w https://abcogrodnictwa.pl/slabe-cisnienie-wody-w-ogrodzie-dlaczego-tak-sie-dzieje-i-jak-temu-zaradzic/ i jestem zdania, że właśnie dlatego takie kwestie są po prostu istotne.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

mieszkanie na 11 pietrze

25 sie 2022 - 12:33:40

Kupowałam ostatnio mieszkanie dla syna i to w zasadzie były główne warunki- nie parter i nie ostatnie piętro, które by ono nie było. Nie ostatnie, bo wszyscy posiadacze takich mieszkań, których znam narzekali na zimno zimą i duchotę latem, ponadto dwa razy spotkałem się z sytuacją, że problem z cieknącym dachem w zasadzie był problemem mieszkańca ostatniego piętra- to on musiał dreptać i zabiegać by coś z tym zrobiono, wspólnota i spółdzielnia nie spieszyły się. Problem z wniesieniem dużych gabarytów (tak niby są windy, ale nie wszędzie towarowe i jednak nie wszystko się mieści), czasami też winda bywa popsuta. Parter- zimno od podłogi, brak słońca, czasem nawet brak naturalnego światła, brak prywatności niezależnie od wielkości okiem i tego czy są od podwórka czy od ulicy, więcej brudu na podłodze= częstsze sprzątanie, śmieci w ogródku, zapachy z pobliskich śmietników, gwar rozmów pod oknami, spaliny z ulicy a już tragicznie bywa jeśli mieszkanie jest nad wjazdem do dużego garażu, wybijające wc Każdy pośrednik, który początkowo próbował wciskać parter/ostatnie piętro po przedstawieniu powyższych argumentów przyznawał mi rację. W biurze pewnego dewelopera miła pani powiedziała wprost: zostało takie mieszkanie, ale tam obok są planowane śmietniki.
W blogu dla prywatności warto ejst zamontować na pewno plisy https://lublinrolety.pl/produkty/plisy/

Djaę namiar na dobrą firmę, która oferuje taki montaż.

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

mieszkanie na 11 pietrze

10 lis 2022 - 10:13:15

Czy z tego 11 piętra są choć ładne widoki??


______________________________
https://www.baciarek.pl/szkolenia-bhp-online/

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

mieszkanie na 11 pietrze

12 lip 2023 - 10:07:46

My mamy zamiar kupić mieszkanie na ostatnim piętrze i zamontować klimatyzacje. Miesięcy a raczej tygodni gorących u nas w kraju jest jak na lekarstwo, a wolę mieć gorąco i w razie co użyć klimy niż grzać cały rok bo zimno .

Jeśli zastanawiacie się nad wystrojem, mogę tutaj dać namiar na doświadczone biuro projetowania wnętrz:
https://marengo-architektura.com/projekty-wnetrz/

Łatwiej rozplanować mieszkanie z projektantem niż samodzielnie.

mieszkanie na 11 pietrze

21 sie 2023 - 13:24:50

Wiele zależy oczywiście od tego co Tobie pasuje, znajomi właśnie szukają mieszkania w Poznaniu, najbardziej spodobało im się osiedle Zacisze Marcelin, bo to ładne osiedle położone wśród zieleni i z parkiem na terenie, na takich rozwiązaniach najbardziej im zależy

mieszkanie na 11 pietrze

18 wrz 2023 - 20:33:06

Mieszkania o wysokim standardzie wykonania oferuje firma https://rbw.com.pl Jestem pewna że znajdziecie w ich ofercie takie spełniające wszelkie Wasze oczekiwania. W branży budowlanej posiadają ogromne doświadczenie a każda z ich realizacji powstaje przy wykorzystaniu wysokiej klasy materiałów. Dodatkowo swoim klientom oferują niesamowicie profesjonalna obsługę.

mieszkanie na 11 pietrze

30 wrz 2023 - 09:07:14

Skoro o mieszkaniach mowa, to powiem wam że i ja rozważam zakup nowego mieszkania. Mam dość życia na rynku wtórnym, chciałabym coś nowego, prosto od dewelopera. W oko wpadły mi inwestycje od http://orion.lublin.pl/ i chętnie poznam waszą opinię.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KTÓRĄ "GWIAZDĘ" CHCIAŁYBYŚCIE POZNAĆ OSOBIŚCIE?