Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

hurtownia elektryczna

godzinę temu

szkoła nauki jazdy

godzinę temu

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 10:10:16

dziewczyny, z tego co widzę, w zasadzie Szafka nie zajmuje się wymianą, każda chce tylko sprzedawać! jeszcze byłoby to do zrozumienia, gdyby nie to, że większość cen jest nie do przyjęcia! są potwornie wygórowane. ja rozumiem, że kiedy kupuje się nową rzecz za 70zł, dziecko jej nie zniszczy i chciałoby się to sprzedać minimum za 50zł, ale, wybaczcie, równie fajne i w w takim samym stanie ciuszki są w sh i płacisz za to góra do 20zł! oczywiście można powiedzieć, że sorry, to nie kupuj na Szafce, ale w ten sposób żadana nie będzie zadowolona, prawda? a już używane buciki to szczyt naprawdę. przecież to i tak jest duże ryzyko, że buciki są odkształcone w środku po noszeniu przez dziecko, a cena ich jest 20% tańsza niż nowe ze sklepu!
ja osobiście wolę sprzedać kilka rzeczy na poziomie cenowym jak w sh, i cieszyć się, że jakieś dziecko jeszcze z tego skorzysta, a ja nie zerżnęłam z mamy nie wiadomo jakiej ceny:)
a oczywiście nie rozumiem, dlaczego nie chcecie się wymieniać, wiele z nas ma więcej niż jedno dziecko, więc potrzeby mamy duże, a dzieci naprawdę nie niszczą badzo ciuszków. Wymieniajmy się nimi!

i ostatnia uwaga:
KAŻDA Z NAS JEST MAMĄ, I SĄDZĘ, ŻE ŻADNEJ Z NAS SIĘ NIE PRZELEWA, WIĘC NIE WYKORZYSTUJMY SIĘ TAK NA SIŁĘ, POMAGAJMY SOBIE RACZEJ NA CODZIEŃ:)

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 10:16:28

Ja miałam ciuchy uzywane od 1zł np mozna bylo kupic 13szt body pajaceitd za 8,99.... masakra nikt nie chciał.. a byly firmowe i zadbane;/

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 10:18:27

wymiany są bardziej pod znakiem zapytania niż sprzedaż - wiele osob zostalo oszukanych na tym i teraz boją się wymieniać.

Do tego dochodzi fakt, iż często nie ma się na co wymienić - np. mamy dziecko 5 letnie a wystawiamy rzeczy gdy miało 3 lata a wymiane proponuje osoba ktora ma jeszcze niższą rozmiarówke .

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 10:26:01

wymiana szafka=szafka wg mnie bardzo mało prawdopodobna, ale za to szafka=szafa jak najbardziej. Sama miałam właśnie taką wymianę

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 10:31:01

właśnie, ja również miałam kilka wymian typu: szafka-szafa i byłam bardzo zadowolona:)

jeśli chodzi o ryzyko wymian, jest takie same jak na szafie, wiadomo, kiedy ktoś jest nowy to po prostu wysyła mi rzecz pierwszy i tyle:) jeśli będziemy tak ostrożnie podchodzić do wymian to wybaczcie, ale oba te portale przestaną mieć sens bycia! a przypominam, że założeniem i szafy i szafki było WYMIENIANIE SIĘ, nie sprzedaż, "stare" szafowiczki to pamiętają, że kiedyś w zasadzie nikt niczego nie sprzedawał, tylko się wymieniałyśmy.
ja nie mam nic przeciwko sprzedażom, absolutnie, sama to robię, bo wiadomo, każda złotówka się przydaje - ale - apeluję do nie WARIOWANIA z cenami!

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 10:44:57

Ja również miałam kilka wymianek i powiem szczerze ze byłam zadowolona:)Większość z nas wolałabym ubranka sprzedać niż sie wymianić ale jak nadaża sie okazja wymiany c iuszków których już nie potrzebujemy na coś co nas zainteresuje to czemu nie skorzystać?:)
Co do cen- zgadzam się z sandrynka.Dużo rzeczy ma dośc zawyżone ceny i dlatego nikt ich nie kupuje,bo woli pójść do sklepu i sobie kupić.Do tego dochodzi jeszcze wysyłka,często wygórowana i wtedy naprawde nie opłacają sie takie zakupy...

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 10:47:38

o, to jeszcze jedna kwestia, zawsze trzeba doliczyć przesyłkę i wtedy już naprawdę jeśli ja mam za używaną sukienkę zapłacić 30zł, to idę do sklepu i mam nową, albo do sh i mam to samo, też używane, często markowe za 5 lub 10zł.

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 10:54:35

Masz racje sandrynka ,ceny są czasem tu z kosmosu .....................

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 10:54:38

dlatwgo ja co prawda mam wystawione rzeczy malego ale gownie oddaje je dla znajomych za darmo...

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 10:59:26

A na all. widzieliście... używany dres z tygryskiem ktory w sklepie kosztowal ok 60zl wystawiony w licytacji od 40zl;/ ale ludzie sa dziwni

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 11:02:30

na allegro niektore ceny sa tez kosmiczne ale na szafie to juz czasami przesada, drozej niz na allegro

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 11:04:42

Witajcie Mamusie ! :)
Moim zdaniem wymiana szafka-szafka ma w 100% rację bytu, sama mam mnustwo takich wymian na koncie i z wszystkich jestem na prawde zadowolona. ;-) Należy jednak pamiętać, że nie każdą wymianę można zaakceptować .... po pierwsze oczywiste, że muszę znalezć na wymianę coś dla swoich dzieci, nie będę brala rzeczy, które nie są mi potrzebne. Mam córkę w wieku 16 lat, więc tu na szafce poszukuję tylko ubranek dla mojego synka, który ma blisko 3- latka. Na chwilę obecną mamy zapas ubranek i skoro nic nam nie brak to oczywiste, że nie będę wymieniała się na siłę. Chwilowo jeżeli czegoś Nam potrzeba to pojedyńczych rzeczy i jeśli osoba proponująca wymianę ich nie ma to się nie wymieniam. Szukam to czego chcę, kupuję i już. ;-) Ponadto nie zapominajmy o ważnej kwestii cen ..... ???? Jeżeli sama mam niskie ceny to logiczne, że nie oddam połowy ciuszków z mojej szafki za jedną czy dwie, to się mija z celem. Niektóre szafowiczki faktycznie mają powalające ceny, tylko nie piszcie, że towar jest super to takie są, ta zasada jak dla mnie niekoniecznie musi obowiązywać. Jeśli mam tanie ubranka to odrazu musi być mówione, że to zniszczone rzeczy ???? Niestety, ale większość Mam tak do tego podchodzi, a według mnie to absurdalne troszkę. Sama kupuję i mam dowód na to, że, że droższe - nie znaczy lepsze !!!! :) Skoro obecnie mam pełne szafy ubrań i wiem, że chwilowo raczej się nie wymieniam to wolę opuścić ceny by te ubranka mogły przydać się innemu dziecku, a nie czekać na "wielki zarobek", same piszecie, że nie taka jest idea szafki. Tylko podsumowując to wszystko nasuwa mi się jedno istotne zdanie - są Mamy,którym ciężko dogodzić, gdyż jak cena jest wyższa to mówią - eeee DROGO, za to jak mają okazję kupić świetne ciuszki za grosze, to ???? - nie kupują, bo co ??? - Tanie to nie warto ! ;-) Uważam, że jak ktoś chce to znajdzie coś dla siebie i już, nie patrząc czy ta bluzeczka jest z 5 zl, czy u innej Mamy za 10 zl to już lepsza, wkońcu czemuś służą te komentarze, dzięki którym wiadomo jakie ciuszki sprzedaje dana osoba, czyż nie ? ;-)
Myślę, że nie ma co tak narzekać na wymiany, bo tu jest ich pełno, tylko trzeba trafić na odpowiednią wspólniczkę do wymianki, tak by obie strony były zadowolone ;-)
Pozdrawiam wszystkie Mamuśki !!! ;-)

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 11:06:07

Cytat
osaszczecin
A na all. widzieliście... używany dres z tygryskiem ktory w sklepie kosztowal ok 60zl wystawiony w licytacji od 40zl;/ ale ludzie sa dziwni
i pewnie licytacja zakończy się na kwocie 70 hahaha - to jest dopiero dziwne!
Co do wymian to u mnie sprawa wygląda tak:
moja szafa pęka w szwach
małej szafa pęka w szwach
więc generalnie wolałabym zwolnić trochę miejsca, na szafie wystawiłam swoje ubrania za 5-10zł i co? Cisza. Wszystkie w bdb stanie! Ceny śmieszne, bo brakuje miejsca - wszystko poupychane w szafie. Ale wydaję mi się że jest takie przeświadczenie, że jeśli coś jest mega tanio to jest zuzyte.

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 11:09:57

a juz jesli chodzi o ubranka z h &m to jest kosmos wszedzie nawet na szafce , podobala mi sie jedna nowa czapeczka z h&m , na szafce mozna ja kupic za 24 zl plus przesylka oczywiscie , pojechalam do h&m i nowa bez wyprzedazy kosztowala 19,99 i tam sobie ja kupilam ,mysle ze co do cen to kazdy ustala wedlug swoich kryteriow , jesli chodzi o wymianke to ja juz sie kiedys wymienilam kilaka razy i byłam zadowolona , najwieksza wymianke mialam z sandrynka i jestem mega zadowolona z niej pozdrawiam

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

czy nikt tutaj się nie wymienia???

29 lip 2010 - 11:10:15

mi jest cięzko sie wymieniac bo na szafce jest wiekszość rzeczy dla małych dzieci, trudno żebym wymieniała się na rzeczy które będą dla mojego dziecka za małe

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

gdzie szukać MAMUSIEK szydełkujących oraz z umiejętnościami typu szycie, druty?