Obecnie rozmawiamy o:

obraz na płótnie

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Na pewno powiadom allegro, oni maja program ochrony , nie wiem jak on działa, ale na pewno trzeba zgłosić sprawę na policje.

no wlasnie chodzi o to czy odzyskam stracone pieniadze-allegro w swoim regulaminie zamieszcza taka informacje iz po spelnieniu paru warunkow oni zwroca poniesione w wyniku oszustwa koszty,m.in. trzeba taka sprawe zgłosic na Policji-czy oni w ogole przejmuja sie takimi zgłoszeniami czy raczej je ignoruja???
od tylu lat robie tam zakupy i nigdy mi9 sie to nie zdarzylo-jestem strasznie zla na siebie tym bardziej ze to mial byc prezent dla coreczki.....a z dziewczyna nie ma w ogole kontaktu-na maile nie odpisuje a w tel zglasza sie poczta....:(((((((((((

na policje, na pewno cos w tym zrobia, gwarantuje

mnie sie nie zdażyło nigdy, choc ostatnio zamawialam części do auta za 400zł i szczerze mowiąc lekko się bałam. Zawsze patrzę na ilość pozytywnych komentarzy. Jak jeden czy dwa, przy wielkiej ilości pozytywów, raczej się nie zrażam. Ale moja koleżanka zamówiła bluzkę (dobrze że za 25 zł tylko) i od 2 miesiecy nie dostala, potem dopiero spojrzala na komenty a tam czerwono, że szkoda gadać...

A ja proponuje zanim nazwie sie kogos oszustem pomyslec i sprawdzic czy tak jest na prawde . Może coś się stało stad brak kontaktu - nie zawsze sprzedający ( i kupujący tez ) ktoremu "cos wypadło" np choroba i pobyt w szpitalu czy rodzinna tragedia mysli o tym by poinformowac kontrahentow o zaistniałej sytuacji.

Odpukać , ale ja jeszcze nie zostałam oszukana , ale ja sie kieruję zawsze zdrowym rozsądkiem bo nigdy nie kupuje nic droższego za płatnośc z góry tylko zawsze przy odbiorze bo wiem że jak dostane rzecz to zapłącę a jak nie to nie ma kasy :)

teraz to ja juz tez bede sie tego trzymac...ale wiadomon Polak madry po szkodzie:(
fakt mozliwe zo cos sie sytalo-tez o tym myslalam...ale za duzo jest fakto swiadczacych o oszustwie...oczywiscie teraz dopiero to dostrzegam np.po transakcji mail z prosba od kupujacego -aby przelac na inny nr konta....brak odezwu jesli chodzi o informdot.wysylki-natomiast jak wyslalam mail z zapytaniem o dane do przelewu to odp.byla natychmiastowa,nastepnie-podany nr tel-brak jakiegokolwiek kontaktu-wciaz wlacza sie poczta,noi transakcji na allegro ok 40 czy 50 miala ta osoba....aa i w tym mailu w ktorym podala dane do przelewu napisala tez ze nastepnego dnia zostanie wyslana paczka /a przeciez wtedy jeszcze nie miala wplaty na koncie/....ehhhh...mam jeszcze nadzieje ze moze rzeczywiscie jakis przypadek losowy opoznil wysylke....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-16 14:32 przez adka31.

ja zostałam oszukana na allegro na kwotę 150 zł. Allegro zwróciło mi pieniądze.
Warunkiem zwrotu pieniędzy przez all jest zgłoszenie sprawy na policję lub do prokuratury.

Ja tak zrobiłam, przesłałam nr sprawy do allegro, a oni zwrócili mi pieniądze za zakupioną rzecz na mój nr konta (bez kosztów przesyłki, za sam przedmiot)

Kliknij poniżej, tam masz instrukcję co trzeba zrobić gdy zostało się oszukanym:
PROGRAM OCHRONY KUPUJĄCYCH - kliknij

szczegółowo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-16 15:04 przez paolka06.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 159

Hej dziewczyny.
Chciałam się z Wami podzielić jednym problemem i poradzić
Otóż kupiłam na allegro bluzeczkę CUDO
A przynajmniej tak wynikało z aukcji
tytuł: "NEXT_2008 UPSY DAISY BAJECZNA BLUZECZKA roz 92"


oczywiście nick allegrowicza usunęłam

dostałam szmatę


założyłam spór ale baba upiera się ze bluzeczka jest taka jak w opisie
nie wspomnę o wulgaryzmach jakie używała w korespondencji.

Chcę oczywiście zwrotu pieniędzy i mam zamiar wystawić "negatyw"
jestem pewna że w odwecie dostanę również negatyw.

Moje pytanie: czy jeśli wrzucę ją na czarną listę to blokuję tylko możliwość zakupu czy również wystawianie komentarzy?

POMOCY!!!!

Przez takie osoby utwierdzam się w przekonaniu że nie należy kupować używanych rzeczy:(

Cytat
elka_kulpa


Moje pytanie: czy jeśli wrzucę ją na czarną listę to blokuję tylko możliwość zakupu czy również wystawianie komentarzy?
niestety nawet jeśli dodasz na czarną listę ta osoba może wystawić komentarz :(

zweryfikowana
Moderator
Posty: 159

O rany jakie to niesprawiedliwe
wystawisz komentarz zasłużony a dostajesz odwetowy za uczciwość i zapłatę natychmiastową:(

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
elka_kulpa
Hej dziewczyny.
Chciałam się z Wami podzielić jednym problemem i poradzić
Otóż kupiłam na allegro bluzeczkę CUDO
A przynajmniej tak wynikało z aukcji
tytuł: "NEXT_2008 UPSY DAISY BAJECZNA BLUZECZKA roz 92"


oczywiście nick allegrowicza usunęłam

dostałam szmatę



założyłam spór ale baba upiera się ze bluzeczka jest taka jak w opisie
nie wspomnę o wulgaryzmach jakie używała w korespondencji.

Chcę oczywiście zwrotu pieniędzy i mam zamiar wystawić "negatyw"
jestem pewna że w odwecie dostanę również negatyw.

Moje pytanie: czy jeśli wrzucę ją na czarną listę to blokuję tylko możliwość zakupu czy również wystawianie komentarzy?

POMOCY!!!!

Przez takie osoby utwierdzam się w przekonaniu że nie należy kupować używanych rzeczy:(



Ja rozumiem że kolory mogą nieznacznie się różnić bo wiadomo sprzęt,oświetlenie itp.ale żeby aż tak !!! Szok !!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-16 20:25 przez kejsi0782.

ja sprawdziłam tego sprzedawcę i ma kilka negatywów za sprane ciuchy :( a sprawiedliwie nigdy nie było
ja od jakiegoś czasu nie kupuję na allegro narazie na szafce mi wystarczy znajdę to co potrzebuję a do tego się mozna potargować i mniej prawdopodobne że zostanę oszukana :):) a i detektywów nie brakuje więc czuję się na tym portalu 100% bezpiecznie :):)

Witam !
Mam takie pytanie moze ktoras mama mi cos doradzi.Wylicytowalam u pewnej pani na all kilka przedmiotow zaplacilam i do tej pory nie otrzymalam przesylki.W niedziele bedzie juz trzeci tydzien od licytacji i pisze do tej pani ,ale cisza nic nie odpisuje mi,a widze ze co chwile cos wystawia wiec jest aktywna.Prosze mi poradzic co mam zrobic ,czy zglosic all ze zostalam oszukana ,czy nadal czekac??Dodam ze kwota ktora wplacilam to prawie 200 zl wiec nie sa to male pieniazki.Prosze o pomoc:(
Z gory dziekuje!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-09 12:06 przez moderator.

a moze zadzwon doniej masz nr tel zobaczysz co ci powie , powiem wam ze czasem ci ludzie sa smieszni okradac kogos za pare groszy , jak krasc to bank a nie biednych ludzi masz jej dane poszukaj ja na NK i tam jej napisz troche zastrasz ze powysyłasz do jej znajomych ze jest oszustką moze cos wywalczysz bo to nie 1 zł tylko 200 zł, ale ostatnio sie poprostu sam smiej do siebie 11 maja osoba wygrała aukcje za 1 zł i napisała e-maila ze wpłaci 10 czerwca bo nie ma pieniedzy ... to jzu chyba jest paranoja!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-04 17:05 przez iwo25.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ogrzewanie gazowe pomoc