Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

30 lis 2009 - 15:10:15

Cytat
szendercia
Cytat
gosienka523
a gdzie ci przyszlo to wezwanie ? do omu czy na emaila? dziewczyno nie plac tj oszustwo

Na e-mail.

Ale w regulaminie niestety piszą o tej zapłacie.

Ale większość osób na innych forach pisze, że to właśnie oszustwo, że skoro nie podpisywałam żadnej umowy własnoręcznie to nic mi nie mogą zrobić...

I żeby to zgłosić jako oszustwo internetowe i do rzecznika praw konsumenckich...


jakakolwiek umowa bez recznego podpisu nie jest wazna!!! chca Cie naciagnac:)

Cytat
milena_decor
oj tak ,za zerwanie umowy z erą zapłacil mój mąż 5 lat temu kilkaset złotych..........

za przedterminowe zerwanie umowy sa zawsze kary umowne , ktore sa zawarte w umowie


Nie pisz dwóch postów bezpośrednio pod sobą



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-20 23:06 przez moderator.

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

30 lis 2009 - 16:19:54

Cytat
MrsK84
Cytat
milena_decor
oj tak ,za zerwanie umowy z erą zapłacil mój mąż 5 lat temu kilkaset złotych..........

za przedterminowe zerwanie umowy sa zawsze kary umowne , ktore sa zawarte w umowie

No tu się zgodzę tylko dlaczego mam płacić za coś, gdzie ja żadnej umowy nie podpisywałam?? Przecież zgodnie z ustawą, powinnam dostać kopię zawartej umowy i zostać poinformowana o możliwości od jej odstąpienia, a tu jest tylko że się logujesz i zgadzasz z regulaminem... to chyba nie to samo?? ja nawet jak zamawiałam przez internet telefon to umowę podisywałam własnoręcznie i zawsze jeszcze mogłam w ciągu 10dni zrezygnować... więc jak dla mnie to nie jest to samo... oni po prostu znaleźli jakiś kruczek prawny i żeruja na ludziach takie jest moje zdanie... i jak chcą to niech mnie o te 90zł po sądach ciągają... i tak ze mnie nic nie wyciągną bo ja nie pracuje, nie mam dochodów więc nawet jakby chcieli to nie mają z czego mi zabrać...

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

20 sty 2010 - 23:02:42

co do pobieraczka rowniez dostałam takie wiadomości z zaplata po tym jakmaz sie zarejstrował

sprawa wyglada nastepujaco:

sa to oszusci

gowno za przeproszeniem prawda, ze jest tylko 10 dni na wymowienie uslug ,wedluh neta sa to 3 miesiace ktore sa niezmienne


po trzecie nie placcie nawet grosza

ja nie zaplacilam, ich upomnienia olalam i mam spokoj

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

21 sty 2010 - 00:32:17

Moja koleżanka, miała identyczną sytuację na pobieraczku :(

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

21 sty 2010 - 07:23:38

a co do podpisywania umów, to przez internet wystarczy ze zaznaczysz ze zapoznales sie z regulaminem i klikniesz ok, to tak samo jkabys recznie podpisała:)

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

25 sty 2010 - 22:35:06

ja też miałam styczność z pobieraczkiem NIE ZAPŁACIŁAM minęło już sporo czasu i dali mi spokój więc nic nie płać oszustom!!!

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

25 sty 2010 - 23:20:34

Ja niestety też miałam z tym styczność :( straciłam kasę, bo zapłaciłam oszustom :( przestraszyłam się ich gróźb :( Wiem, że jestem głupia, ale stało się :(

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

11 maj 2010 - 13:44:21

Mam nowe wiadomości :)

Oferta portalu zachęcała do skorzystania przez okres 10 dni pobierania za darmo filmów, gier, programów, muzyki oraz innych.
Po wypełnieniu formularza i dokonaniu rejestracji użytkownik akceptował znajomość Regulaminu usług Usenet, który stanowił m.in., iż w przypadku nie złożenia w terminie 10 dni oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość, umowa zostaje automatycznie przedłużona i naliczana jest oplata za kolejne miesiące obowiązywania umowy.
Spółka zażądała od konsumentów uiszczenia kwoty w wysokości 94,80zł za rok z góry, nawet jeżeli użytkownik nie korzystał już z serwisu i nie pobierał plików.
Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny - umowa nie może nakładać na konsumenta obowiązku zapłaty ceny lub wynagrodzenia przed otrzymaniem świadczenia.
Rzecznik przyjmowała wnioski o udzielenie pomocy w sprawie, które zgodnie z kompetencjami przekazała do UOKiK, bowiem działania przedsiębiorcy wskazywały na naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.
Powyższe działania skłoniły prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów do wszczęcia postępowania wyjaśniającego, mającego na celu ustalenie, czy korzystający z usług serwisu byli wprowadzani w błąd treścią komunikatów reklamowych oraz czy przedsiębiorca stosuje klauzule niedozwolone we wzorcach umów i regulaminów.
W kwietniu zakończyło się postępowanie wyjaśniające prowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Poniżej zamieszczamy treść decyzji w sprawie praktyk stosowanych przez portal pobieraczek.pl.
"10 dni pobierania za darmo - to jedno z haseł reklamowych portalu pobieraczek.pl, który umożliwiał jedynie płatne pobieranie plików. Prezes UOKiK uznała, że spółka wprowadziła internautów w błąd, dlatego nałożyła na nią karę finansową i nakazała natychmiastową zmianę praktyki. właściciele portalu - spółka Eller Service - naruszyli zbiorowe interesy konsumentów i muszą zapłacić karę
w wysokości 239 140 zł. Spółka musi zmienić zakwestionowany sposób informowania o usługach oraz publikować przez 6 miesięcy na swoim portalu treść decyzji. Ponadto, zdaniem UOKiK, by skutecznie w tym wypadku chronić konsumentów niezbędne było nadanie niektórym punktom decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że spółka musi zmienić praktykę oraz poinformować o tym konsumentów zaraz po otrzymaniu decyzji, nawet jeśli skorzysta z drogi odwoławczej (od każdej decyzji Prezes UOKiK przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów). Jednocześnie podkreślamy, że każdy poszkodowany przez portal konsument będzie mógł dochodzić swoich praw indywidualnie. Decyzja Prezes UOKiK nakazuje przedsiębiorcy zmianę praktyki niezgodnej z prawem, nie rozwiąże natomiast automatycznie problemów internautów, którzy zawarli umowy z portalem. Informujemy, że w przypadku kłopotów z odstąpieniem od umowy zawartej na odległość pomocy należy szukać u miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów".

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

13 lis 2010 - 09:39:50

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="

?fs=1&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="

?fs=1&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

29 sty 2011 - 20:25:14

i jak dziewczyny sie skonczylo?zaplacilyscie czy nie?moj madry mezulo sie tak zalogowal a dzis przyszlo wezwanie do zaplaty:/noo rozniose go!

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

29 sty 2011 - 20:49:26

Cytat
szendercia
Witam!
Jakiś czas temu znalazłam tą stronę, która niby za darmo i legalnie udostępnia możliwość sciągania filmów. Zarejestrowałam się na 10cio dniowy okres próbny ale wogóle nic nie ściągnęłam. I przyznam się że nie doczytałam regulaminu (szczerze mówiąc żadko się to robi i przypuszczam że większość z nas tego nie robi) i po tymm czasie przyszła mi informacja że dziękuja że przedłużyłam umowę na czas roku i wterminie 7 dni mam im zapłacić prawie 100zł nza umowę na rok. Napisałam im że ja pieniedzy nie mam i nie chcę korzystać z ich usług bo nic nie ściągnełam i wogóle nawet nie umiałam nic ściągnąć no i po jakimś czasie dostałam przedsądowne wezwanie do zapłaty... No a teraz wchodze na różne fora i czytam o pobieraczku to okazuje się że bardzo wiele osób ma ten problem... Niektórzy niestety sie przestraszyli i zapłacili a inni znowu piszą że jest to oszustwo żeby pisac do rzecznika praw konsumentów... No i nie wiem co robić w takiej sprawie... Miałyście taką sytuację? Doradźcie bo z powodu 100zł nie chę żeby mnie po sądach ciagali...
JA TEZ TAK ZROBIŁAM I NIC IM NIE ZAPŁACIŁAM DO DZIS DNIA A MINELO OK PÓŁ ROKU

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

29 sty 2011 - 21:12:00

wpisz sobie w google pobieraczek tam ci wyskoczy wszystko

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

29 sty 2011 - 21:16:11

Cytat
iwo25
ha ja teraz mam umowe z cyfrą plus i musze pilnowac konca terminu bo bende miec tak jak z z tym pobieraczkiem , pare dni temu dostałam pismo ze abonament cyfry plus nie został zapłacony przyszła kara w wysokosci 10 zł a ja miałam zapłacone chciałam tam zadzwonic ale długo sie czeka na połaczenie i ta gadka z nimi wyszło by wiecej musimy uwarzac na regulamin ale to prawda nikt go tak naprawde nie czyta a po drugie i tak nie jest zrozumiały do konca dla odbiorcy a tacy na nas zytuja

Co do cyfry plus, to wole wogole sie nie wypowiadać !!! Mieliśmy podobną sytuację.. Rachunki z cyfry plus były popłacone, a potrafili 5 razy dziennie dzwonić i jeszcze sie beszczelnie upominać o dokonanie wpłaty !! Nie umieliśmy sobie z nimi poradzić.. Mama wkroczyla do akcji.. I jak na razie mamy z nimi spokój.. A z cyfry plus zrezygnowałam natychmiast, od kiedy zaczęli wysylać pisma i dzwonić,żeby tylko im wysłać kase.. !!

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

29 sty 2011 - 21:46:10

Cytat
szendercia
Witam!
Jakiś czas temu znalazłam tą stronę, która niby za darmo i legalnie udostępnia możliwość sciągania filmów. Zarejestrowałam się na 10cio dniowy okres próbny ale wogóle nic nie ściągnęłam. I przyznam się że nie doczytałam regulaminu (szczerze mówiąc żadko się to robi i przypuszczam że większość z nas tego nie robi) i po tymm czasie przyszła mi informacja że dziękuja że przedłużyłam umowę na czas roku i wterminie 7 dni mam im zapłacić prawie 100zł nza umowę na rok. Napisałam im że ja pieniedzy nie mam i nie chcę korzystać z ich usług bo nic nie ściągnełam i wogóle nawet nie umiałam nic ściągnąć no i po jakimś czasie dostałam przedsądowne wezwanie do zapłaty... No a teraz wchodze na różne fora i czytam o pobieraczku to okazuje się że bardzo wiele osób ma ten problem... Niektórzy niestety sie przestraszyli i zapłacili a inni znowu piszą że jest to oszustwo żeby pisac do rzecznika praw konsumentów... No i nie wiem co robić w takiej sprawie... Miałyście taką sytuację? Doradźcie bo z powodu 100zł nie chę żeby mnie po sądach ciagali...



hehe mialam to samo 2 lata temu ,syn znalazł ta strone ściagłam bo własnie pisało 10 dni za darmo podałam swoje dane ble ble ble ,oczywiście tez nie doczytałam regulaminu co i jak przyszlo mi na e-maila do zaplaty iles tam juz nie pamietam ale do 3 miesiecy mozesz rozwiazac z nimi umowe wyslalam meilem ze nie sciagalam nic i nie bede sciagac a i tak nie bede placic za cos czego nie uzywam i nie uzywałam ,i rownież na ich adres wyslalam polecony z rezygnacja za potwierdzeniem odbioru przyszedl mi do domu jakis list od nich jako polecony ale go nie odebralam kazalam go odeslac im spowrotem.Wyslij rezygnacje listem poleconym za potwierdzeniem odbioru ,kiedys nawet w ekspresie reporterów mówili o tym.Nie plac zadnych pieniedzy oni wlasnie zastraszaja ze cos ci tam grozi,ze do sadu pozwia,itd.wszystkie meile zapisuj sobie jako dowód.Mam nadzieje ze jeszcze ci te 3 miesiace nie minely zeby rozwiazac z nimi umowe.Mnie od tego czasu juz nic nie przychodzi i mam spokój:)

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

29 sty 2011 - 22:48:22

Podobno zajmują się już tym pobieraczkiem było kiedyś o tym w sprawie dla reportera

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szlachetna paczka