Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Zapalenie pęcherza

wczoraj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 21 22 --> ->|

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 18:40:09

Jak ma do mnie przyjść grubszy list polecony to listonosz mi go przyniesie wtedy jak ma miejsce w torbie.Nie zostawił mi jeszcze awizo bo się nie zabrał z przesyłką.Natomiast paczki do nas w ogóle nie przychodzą.Po tygodniu dopiero awizo,że paczka już tydzień czeka na odbiór.Chciałam sobie roślinki zamówić na Allegro ale się trochę obawiam,bo nie wiem kiedy mogłaby ta paczka przyjść,żeby ją odebrać na poczcie jak najszybciej.Codziennie też by mi się nie chciało na pocztę biegać bo mam daleko

zweryfikowana
Posty: 134
Ostrzeżenia: 1/5

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 18:43:31

I ja się zgadzam z Wami Kochane u mnie listonosz w ogóle nie przynosi mi listów do domu nawet gdyby to był polecony do sądu czy co kolwiek innego! I mnie szlag trafia bo u mnie listonosz jeździ samochodem!
Normalnie raz było tak,że dziadek mój zmarł w szpitalu to nawet nie przyniósł do domu karteczki z informacją tylko poprosił sąsiada o pół km który mieszka ode mnie aby nam ją doniósł!! paranoja!!
Normalnie nie wiem za co im płacą na tej poczcie!
Rozumie tych którzy chodzą na nogach zapinkalają z tą torbą ale samochodem jak się jeździ nie chce się ruszyć tyłka!
Teraz u mnie listonosz zostawia mi paczki w sklepie pobliskim w zimie bynajmniej tak robił ale teraz jak już się zaczyna lato mam nadzieję,że będzie do domu przynosił..nie mam zamiaru iść 6km na pocztę tylko po odebranie przesyłek czy listów poleconych!
Jak jestem w domu cały czas praktycznie.Lub jest ktoś inny z rodziny.
Bo zawsze ktoś jest..
Dużo jest skarg na pocztę ale nie dziwię się..Jak takie cyrki odprawiają!

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 18:48:30

To moze warto sobie popracowac na poczcie i zobaczyc jak to fajnie?:)
Lity "zwykle" polecone oczywiscie, ze ma prawo przynosic i jesli tego nie robi to skarga sie nalezy, ale nie, ze wam nie przynosi listow w ktorych sa bluzeczki, płyty czy ksiazki :)

Cytat
mamapatryka
Jak ma do mnie przyjść grubszy list polecony to listonosz mi go przyniesie wtedy jak ma miejsce w torbie.Nie zostawił mi jeszcze awizo bo się nie zabrał z przesyłką.Natomiast paczki do nas w ogóle nie przychodzą.Po tygodniu dopiero awizo,że paczka już tydzień czeka na odbiór.Chciałam sobie roślinki zamówić na Allegro ale się trochę obawiam,bo nie wiem kiedy mogłaby ta paczka przyjść,żeby ją odebrać na poczcie jak najszybciej.Codziennie też by mi się nie chciało na pocztę biegać bo mam daleko
Paczki tez oczywiscie powinny byc dostarczone do domu. I tu nie ma zlituj sie... mowie tylko o listach poleconych w ktorych jest cos wiecej niz list czy kartka z wakacji :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-09 18:50 przez 19aga87.

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 18:50:10

Ja szczerze mówiąc ,mam dobrego listonosza,przynosi mi wszystko,chociaż wiem od Pani z poczty,że jak duży pakunek jest wysyłany poleconym to listonosz nie przynosi,tylko zostawia avizo.I ja to rozumiem:-)ale czemu Pani listonosz l nawet małych istów nie donosi to jest dla mnie niezrozumiałe

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 18:51:25

U mnie listy roznosi listonoszka i zawsze przynosi mi do domu, nie zostawia awizo. Pani jest bardzo miła i jak wiem że np czekam na kilka paczek to mówię jej żeby przyniosła mi wszystkie jednego dnia np w piątek, chociaż dla niej roznoszenie to nie problem bo sobie jeździ autem :D

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 18:51:39

Cytat
matkapolka30
Ja szczerze mówiąc ,mam dobrego listonosza,przynosi mi wszystko,chociaż wiem od Pani z poczty,że jak duży pakunek jest wysyłany poleconym to listonosz nie przynosi,tylko zostawia avizo.I ja to rozumiem:-)ale czemu Pani listonosz l nawet małych istów nie donosi to jest dla mnie niezrozumiałe
:)

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 19:22:03

a u mnie różnie bywa...bujaczek przyniósł a po bluzeczkę zapitalałam:)

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 19:43:53

U mnie ZAWSZE przynosi listy nawet te duze, a czesto odbieram po 4-5 sztuk, wie ze jestem w domu, bardzo zadko mnie niema to wtedy mi do skrzynki wpycha a podpisuje na drugi dzien,lub przyniesie na drugi dzien, jest poprostu swietny :) wie ze niemam jak na poczte latac :) paczki sa mi dostarczane samochodem, na poczcie jedynie musze odebrac gdy koperty sa uszkodzone.
listonosz podobno musi dostarczac listy polecone nawet w duzych kopertach niepowinien zostawiac awiza, gdzies czytalam ze maja to zmienic

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 19:48:48

Cytat
19aga87
Wybaczcie, ale dla mnie to smieszne. Trudno wam isc z dzieckiem na poczte, a listonoszowi ma byc łatwo nosic tysiace listow poleconych??!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bez przesady. Te grubsze zostaja na poczcie i nie widze w tym nic dziwnego:/ Czasami zdazy sie, ze jak w jakis dzien ma mniej listow, to weznie jakis grubszy(ale to jego dobra wola). Ludzie zastanowcie sie troche, bo kazdyjest czlowiekiem i kazdego nalezy szanowac i postawic sie na jego miejscu. !!!!!

O masz ;) Idź do fryzjerki, tylko wcześniej się sama ostrzyż i umyj włosy, jej zostaw suszenie ;) No daj spokój, przecież to jego praca i za to dostaje pieniądze. A wkładanie do skrzynki awiza zamiast przyniesienia przesyłki kiedy ktoś jest w domu, jest zwyczajnym niedopełnieniem obowiązków. Gdyby było tak w jakiejś firmie (np. prywatnej poczcie) wyleciałby na zbitą twarz za taką postawę.

Cytat
19aga87
Skoro chcecie otrzymywac do domu to oplacajcie paczki, wtedy dostaniecie prosto do domu. Z jakiej racji listy ma wozic ten co przywozi paczki? Skoro szkoda nam dorzucic pare zł. na paczke to trzeba liczyc sie z tym ze trzeba bedzie isc po nie na poczte.
ale kto was zmusza do wysylki przez poczte polska? placcie za kuriera to dostaniecie prosto do domu.

Czy Ty nie rozumiesz, że wysyłając list powinno się go także dostać do domu? Listów nie wysyła się za darmo, podobnie jak i paczki ;) Listy ma nosić ten, co roznosi listy, a jeśli może tak się umówić z "tym od paczek", że większe mu da, to w czym problem? Ja się nie liczę z tym, że po list polecony będę szła na pocztę, bo powinien być do mnie dostarczony, po prostu. Poczta Polska, to firma jak każda inna i nie widzę powodu, żebym miała z niej nie korzystać, szczególnie jeśli ma konkurencyjne ceny. Jest to gdzieś zabronione???

U nas listonosz jest świetny. Zawsze wszystko dostarcza :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-09 19:55 przez kinius33.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 19:50:12

hehe rozbawiłaś mnie tym fryzjerem :D

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 19:51:10

Cytat
19aga87
Wybaczcie, ale dla mnie to smieszne. Trudno wam isc z dzieckiem na poczte, a listonoszowi ma byc łatwo nosic tysiace listow poleconych??!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bez przesady. Te grubsze zostaja na poczcie i nie widze w tym nic dziwnego:/ Czasami zdazy sie, ze jak w jakis dzien ma mniej listow, to weznie jakis grubszy(ale to jego dobra wola). Ludzie zastanowcie sie troche, bo kazdyjest czlowiekiem i kazdego nalezy szanowac i postawic sie na jego miejscu. !!!!!

listonosz tez czlowiek - to prawda ale my placimy za listy a jemu placa za to ze je przyniesie prawda? po co w innym wypadku wogóle ich zatrudniać? to tak jak sprzatajace klatki- moze i one beda kazaly nam samemu posprzatac a one zgarną kase?

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 19:56:21

Cytat
CHRUPEK
hehe rozbawiłaś mnie tym fryzjerem :D

No ale czy nie taka prawda...?
:D

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 19:57:37

Moja siostra była listonoszką i jeśli miala wieksze przesylki to przywozili jej autem i zostawiali w takich specjalych skrzynkach a ona to miala tylko wniesc na gore lub do kamienicy/bloku obok wiec nie mowcie ze maja tyle do noszenia. Moja listonoszka jest taka wredna ze nie chce sie jej wychodzic na 4 pietro i mi zostawia awizo ale raz ja "dorwałam" jak mi je wypisywała a nawet nie byla u mnie pod drzwiami tak ja 'opierniczyłam" i zlozylam skarge na poczcie ze teraz mam wszystkie paczki do domu:)

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 20:00:26

" Poczta ma obowiązek dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres. Listonosz nie może przynieść od razu awiza. Awizo zostawić można dopiero wtedy, gdy adresata nie ma w domu - tłumaczy Jacek Strzałkowski z UKE"
Takie coś znalazłam

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

09 kwi 2010 - 20:13:45

Cytat
mamapatryka
" Poczta ma obowiązek dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres. Listonosz nie może przynieść od razu awiza. Awizo zostawić można dopiero wtedy, gdy adresata nie ma w domu - tłumaczy Jacek Strzałkowski z UKE"
Takie coś znalazłam
Szkoda, ze nie dopisałas, ze mowa tu była o paczkach, bo ze paczki musza byc dostarczone to wiem, ale listów grubszych, niz zwykly list nie maja obowiazku, wiec co to za porownywanie do fryzjera? Tak samo jak Pani w skalpie nie ma obowiazku pakowania zakupow, tak listonosz nie ma obowiazku dostarczania listow tych "wiekszych". I tyle.
Cytat
magda1039
listonosz tez czlowiek - to prawda ale my placimy za listy a jemu placa za to ze je przyniesie prawda? po co w innym wypadku wogóle ich zatrudniać? to tak jak sprzatajace klatki- moze i one beda kazaly nam samemu posprzatac a one zgarną kase?
Owszem płacimy.
I w tym jest roznica, ze za list GRUBSZY płacimy mniej niz za paczke? dlaczego? Bo paczka musi byc dostarczona, a list nie! chyba ze ten cienki ;) A te porownywania sa abstarkcyjne i tyle;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-09 20:17 przez 19aga87.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wasze doświadczenia z ebay