Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 14:13:57

hhehe o smysia:)

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 14:37:41

Cytat
Milena84
Co do Pań pracujących to ich miny mam w nosie,ale zastanawia mnie fakt naliczania za paczki,listy.Przy każdym okienku inaczej He,nawet wiem gdzie zawsze zapłace więcej:/Nie wiem o czego to zależy,ale przypuszczam że jak podejdę z jednym listem do trzech okienek to w każdym będzie widniałą inna opłata:)

.
he he dobre to ....:-)))
tak samo jest u nas jak jest w zastepstwie młoda fajna dziewczyna to od razu wiem ze zapłacę mniej.
co do priorytetu to tłumacza sie tym ze przepisowo maja na to 14 dni i wtedy mozna składać reklamacje!!!!po co zatem płacimy za ten priorytet??????????czasem to az ręce opadaja..

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 14:43:59

u nas panie na poczcie wiecznie niezadowolone,masakra,miny zgorzkniale,jakby pracowały na przymus aż żal patrzeć.:(;/;/

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 15:20:15

Ja tez ciagle nie rozumiem jak oni licza za te przesylki.wiadomo jakas tam cene maja okreslona na przedzialy kg od -do .Sama ostatnio wysylalam praktycznie po raz pierwszy 5 czy 6 szt ubranek dziecinnych w kopercie babelkowej nawet nie najwiekszej ! i poprosilam pania ze chcialabym jaknajtaniej to wyslac to zaplacilam za to 11,50 zł.Chyba troche za drogo bo pani powiedziała ze jako paczka a ja glupia przytaknelam no bo sie nie zna czlowiek.... (a "paczka" wazyla 700dag).


I ostatnio pytalam sie o koszt wysylki kilku rzeczy ktore tez nie byly ciezkie ,to pani powiedziala mi ze wazy malo ale ze wzgledu na gabaryt czy tam wielkosc tego to musialabym nadac jako paczke.Jak tu sie polapac?

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 15:33:10

Cytat
malwinus221
Ja tez ciagle nie rozumiem jak oni licza za te przesylki.wiadomo jakas tam cene maja okreslona na przedzialy kg od -do .Sama ostatnio wysylalam praktycznie po raz pierwszy 5 czy 6 szt ubranek dziecinnych w kopercie babelkowej nawet nie najwiekszej ! i poprosilam pania ze chcialabym jaknajtaniej to wyslac to zaplacilam za to 11,50 zł.Chyba troche za drogo bo pani powiedziała ze jako paczka a ja glupia przytaknelam no bo sie nie zna czlowiek.... (a "paczka" wazyla 700dag).


I ostatnio pytalam sie o koszt wysylki kilku rzeczy ktore tez nie byly ciezkie ,to pani powiedziala mi ze wazy malo ale ze wzgledu na gabaryt czy tam wielkosc tego to musialabym nadac jako paczke.Jak tu sie polapac?
ja czesto zagladam tu http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
choc i tak w rzeczywistosci wychodzi mi co innego ale zawsze to jakis wskaźnik :-))

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 15:36:33

Jak nie moge przejsc sie na poczte to tez tam zagladam no ale wiadomo ze to jest mniej wiecej...Dla mnie bezsensowne sa te gabaryty... i czy naprawde nie moge wyslac czegos listem jesli nie wazy nawet 1 kg a jest faktycznie spore objetosciowo?

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 15:45:44

Ja zawsze wysyłam paczki do 2kg listem poleconym, nawet jeśli jest to spore objętościowo lub w pudełku i nigdy nie miałam z tym problemu. Zresztą tak mi doradziła jedna z miłych pań u mnie na poczcie, " że po co mam płacić za paczkę drożej, skoro mogę wysłać jako list polecony - gabaryt B". Natomiast jak coś waży więcej niż 2 kg to już jako paczka pocztowa.

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 16:05:49

u nas tez są panie nie miłe ale za to jest jedna miła i wytłumaczy wszystko i doradzi

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 16:15:27

U mnie na poczcie juz tak mnie znaja,ze tylko jak widza mnie to z daleka sie usmiechaja..i jak podaje przesylke to tylko pytaja...."PRIORYTARIA?",i ja tylko kiwam glowa na SI;-),Tu we Wloszech nie ma zadnych gabarytow(no chyba ze jakis dziwny format ,lub za duzy to tylko jako pacza idzie),ceny sa wyszczegolnione wg gramow,mankamentem tylko dla mnie jest to ze przesylka jako list to tylko do 2kg:-(bo powyzej to juz paczka...no i ten cholerny polecony-STRASZNIE drogi maja:(
Ostatnio wysylalam wazne dokumenty do Pl,prawie nic nie wazylo i musialam zaplacic 7e:-(i co smiszne jak pytalam ze chce polcony priorytet-by szybko dotarlo..to u nich niema takiej obcji:....albo sam priorytet(z czego nie ma sie zadnego nadania),albo polecony i ma sie pewnosc.Dziwne to dla mnie jest.No ale co raj to obyczaj!
No ale troche zjechalam z tematu...
Ogolnie to pane sa mile,choc walki bywaja na pocztach tutaj...mozna sie usmiac...jak w filmie hehehehe

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 17:58:57

Ja też często mam problem z przesyłkami.Wszystko co do mnie przychodzi otrzymuje w kopertach.Natomiast ja zwykle nie mogę tak wysyłać.Nie kłócę się,ale często klientki(potencjalne)jak czytają 11 zł przesyłka to zwyczajnie rezygnują.Czasem mi się udaje wysłać listem,ale to loteria......

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 18:42:58

Cytat
gato30
u nas panie na poczcie o dziwo są mile i uśmiechnięte-nie robia problemów... pisze o dziwo bo wiem ze praca z ludzmi to żadko jest miła i trzeba miec stalowe nerwy dla niektorych klientów!!!!

Święta racja. Praca z ludźmi to orka.. Tymbardziej,że często zdarza się,że klient ma zły humor,bo np."zupa była za słona" i przychodzi się wyżyć..
Co do gabarytów i wagi przesyłek to nie dajcie się namawiać na paczki,jeśli wiecie,że jest możliwość wysłania tego listem. Na poczcie jest obowiązek wyrabiania planu przez pracowników-często więc zdarza się,że trzeba podwyższyć statystyki,wciskając klientowi różne usługi. W tym wypadku zwiększyć liczbę nadawanych paczek,chociażby miałyby to być przesyłki np. o wadze 0,2 kg.

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 19:12:49

Cytat
madziaR78
Cytat
gato30
u nas panie na poczcie o dziwo są mile i uśmiechnięte-nie robia problemów... pisze o dziwo bo wiem ze praca z ludzmi to żadko jest miła i trzeba miec stalowe nerwy dla niektorych klientów!!!!

Święta racja. Praca z ludźmi to orka.. Tymbardziej,że często zdarza się,że klient ma zły humor,bo np."zupa była za słona" i przychodzi się wyżyć..
Co do gabarytów i wagi przesyłek to nie dajcie się namawiać na paczki,jeśli wiecie,że jest możliwość wysłania tego listem. Na poczcie jest obowiązek wyrabiania planu przez pracowników-często więc zdarza się,że trzeba podwyższyć statystyki,wciskając klientowi różne usługi. W tym wypadku zwiększyć liczbę nadawanych paczek,chociażby miałyby to być przesyłki np. o wadze 0,2 kg.
Ja się średnio rozumiem na tych wysyłkach,ale często wysyłam w kopercie jeden malutki ciuszek i od drzwi słyszę że towaru handlowego nie mogę wysyłać listem.Przecież ta Pani nawet nie wie co tam jest,bo nie widzi.....

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 19:15:01

Poczta żeruje na naszej naiwności.
ja wysyłam mnóstwo paczek i znam praktycznie cennik na pamięć.
Jeżeli chodzi o przesyłki gabarytowe, to są jasno określone wymiary.
Pani na poczcie nie powinna oceniać paczki na "oko" .
ja zawsze w pracy mierzę sobie paczki, i jeżeli mam pewność że mieszczę się w gabarycie A , a pani w okienku wciska mi coś innego , to grzecznie proszę by wzięła sobie linijkę do łapki i sprawdziła :D


naprawdę warto korzystać z http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 2/5

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 20:24:28

a ja wlasnie sie ostatnio zastanawiałam ,w jednym okienku polecony kosztuje mnie 5,10 a w drugim gdzie czasem wysyłam jak jest w poprzednim duza kolejka 4.50 i mysle o co chodzi ,przeciez waga prawie identyczna? a to pewnie jedna mi podwyzsza ,a druga to linijka mierzy.
poza tym ja prawie wszystko wysylam listem nawet buty

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

18 wrz 2009 - 21:47:50

Ciesze sie ze ktos poruszyl ten temat i wiecej nie dam sie oszukac ,to byl pierwszy i ostatni raz!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy ktoras z was pracuje jako kelnerka?