Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 21 22 --> ->|

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 14:44:37

Cytat
19aga87
Cytat
mamapatryka
" Poczta ma obowiązek dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres. Listonosz nie może przynieść od razu awiza. Awizo zostawić można dopiero wtedy, gdy adresata nie ma w domu - tłumaczy Jacek Strzałkowski z UKE"
Takie coś znalazłam
Szkoda, ze nie dopisałas, ze mowa tu była o paczkach, bo ze paczki musza byc dostarczone to wiem, ale listów grubszych, niz zwykly list nie maja obowiazku, wiec co to za porownywanie do fryzjera? Tak samo jak Pani w skalpie nie ma obowiazku pakowania zakupow, tak listonosz nie ma obowiazku dostarczania listow tych "wiekszych". I tyle.
Cytat
magda1039
listonosz tez czlowiek - to prawda ale my placimy za listy a jemu placa za to ze je przyniesie prawda? po co w innym wypadku wogóle ich zatrudniać? to tak jak sprzatajace klatki- moze i one beda kazaly nam samemu posprzatac a one zgarną kase?
Owszem płacimy.
I w tym jest roznica, ze za list GRUBSZY płacimy mniej niz za paczke? dlaczego? Bo paczka musi byc dostarczona, a list nie! chyba ze ten cienki ;) A te porownywania sa abstarkcyjne i tyle;)
W moim poście była mowa o przesyłkach a nie o paczkach,ze przesyłkę ma obowiązek listonosz dostarczyć.Nawet tą grubą.Jeżeli chodzi o paczki:Nie wiem jak jest na innych pocztach ale u nas paczek nie dostarcza listonosz tylko osoba upoważniona do rozwożenia paczek z poczty.I tego człowieka u nas od jakiegoś czasu brak,bo paczki nie dochodzą.

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 14:58:07

U mnie też listonosz, nawet jak jestem w domu zostawia awizo - mieszkam na III piętrze, nie ma domofonu i pewnie nie chce mu się wchodzić na górę...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-10 15:02 przez agas1975.

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 15:04:15

ja się powoli gubie w tym co Wy piszecie.I wydaje mi się że mamapatryka z tą pracą to do innej agi pisała .. hmm chyba ze taka nie wyspana jestem i źle widzę...

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 15:04:38

nie ma co - kazda praca jest ciezka dla zwyklego czlowieka ( nie mowie o leniach co sie na posadach pasa ) ale kazdy wie co wybiera albo co musi wybrac



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-10 15:17 przez ardhara.

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 15:08:12

Moim zdaniem też listnosze powinni przynosić do domu i doręczać osobiście listy polecone,nawet te duże,niestety taka praca a nie wszyscy mają na pocztę tak blisko że moga sobie iśc odebrać list w każdej chwili.
U mnie też listonosz zostawiał awizo w skrzynce bo mieszkam na 3 piętrze i nie chciało mu się wchodzić ale poszłam z tym na pocztę i zgłosiłam ze jestem w domu a dostaję awiza do skrzynki i Pani sobie zapisała mój adres i miała to zglosić Panu listonoszowi i od tamtej pory wszystko przynosi.
Współczuje im czasem bo naprawde maja czasem sporo tego wszystkiego do dźwigania i szanuje ich prace ale niestety nam z małymi dziećmi też nie jest łatwo stać w kolejkach na poczcie.

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 15:09:24

Cytat
ardhara
agas1975 nie wiem ale posiadanie 2 kont to niezbyt dobrze swiadczy skoro poczuwasz sie do wypowiedzi 19aga87.....

Nie mam dwóch kont :)
Też chyba niewyspana jestem bo myślałam że Twoja uwaga jest do agas1975 (czyli do mnie ) a nie do 19aga87 - te agi mnie zmyliły hehe. Dlatego już zmieniłam swoją wiadomość na inną :)) No ale w taki dzień ( katastrofa lotnicza ) chyba można mi wybaczyć :)))

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 15:19:47

Niestety,ale listonosz roznosi listy - takie są przepisy,(kiedyś listem nazywało się rzeczywiscie list,kawałek kartki,pocztówka...)a że pojawiły się sprzedaże internetowe i większość ze sprzedających wysyła ciuchy,buty,książki i inne większe rzeczy listem to listonosza nie tłumaczy,bo na poczcie forma "list"się nie zmieniła.I niestety,ale pocztówka i buty wysłane listem to wciąż list tylko inny gabaryt i listonosz musi i jeden i drugi list dostarczyć,chyba,że zmienią się przepisy i ciuchy będziemy musieli wysyłać tylko paczką,albo listy większego gabarytu będziemy odbierać osobiście na poczcie.Narazie takich przepisów nie ma

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 15:20:09

Cytat
agas1975
Cytat
ardhara
agas1975 nie wiem ale posiadanie 2 kont to niezbyt dobrze swiadczy skoro poczuwasz sie do wypowiedzi 19aga87.....

Nie mam dwóch kont :)
Też chyba niewyspana jestem bo myślałam że Twoja uwaga jest do agas1975 (czyli do mnie ) a nie do 19aga87 - te agi mnie zmyliły hehe. Dlatego już zmieniłam swoją wiadomość na inną :)) No ale w taki dzień ( katastrofa lotnicza ) chyba można mi wybaczyć :)))


:D:D


a osoby ktore maja np poczte w 2 miescie ? - na wsiach czesto nie ma oddzialu i wez tu lec sobie kilka km na poczte albo kilkanascie ( u mojej babci to 15 min jazdy autobusem a sam jezdzi z 5 razy dziennie w tamte rejony )

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 15:29:28

Cytat
ardhara
Cytat
agas1975
Cytat
ardhara
agas1975 nie wiem ale posiadanie 2 kont to niezbyt dobrze swiadczy skoro poczuwasz sie do wypowiedzi 19aga87.....

Nie mam dwóch kont :)
Też chyba niewyspana jestem bo myślałam że Twoja uwaga jest do agas1975 (czyli do mnie ) a nie do 19aga87 - te agi mnie zmyliły hehe. Dlatego już zmieniłam swoją wiadomość na inną :)) No ale w taki dzień ( katastrofa lotnicza ) chyba można mi wybaczyć :)))


:D:D


a osoby ktore maja np poczte w 2 miescie ? - na wsiach czesto nie ma oddzialu i wez tu lec sobie kilka km na poczte albo kilkanascie ( u mojej babci to 15 min jazdy autobusem a sam jezdzi z 5 razy dziennie w tamte rejony )

No fakt...
U moich rodziców ( mieszkają na wiosce ) jak wysyłam coś priorytetem żeby było szybko to tato musi sobie po to jechać na pocztę i odebrać. Listonoszka przez ich wioskę jeździ raz w tygodniu - zbiera pocztę z całego tygodnia i za jednym zamachem rozwozi. Też mnie to wkórza bo po co płacę za priorytet...

zweryfikowana
Posty: 323
Ostrzeżenia: 1/5

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 16:16:42

U mnie też tak jest. Zgłosiłam nawet skargę na Poczcie to mi powiedzieli, że listonosz nie ma obowiązku noszenia dużych przesyłek, bo i tak już jest obciążony. Ciekawa jestem tylko za co mu płacą??? Za roznoszenie awiz??

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 16:20:59

no ale wiecie co podam Wam przykład, jeśli by ktoś wysłał do mnie list z jakimś ubraniem w srodku, ale zwykły, nie polecony, to miała bym go w skrzynce, z kolei kiedy jest to list polecony zastaję awizo.To mnie właśnie w tym dziwi.I to nie ma nic do rzeczy czy jest wielki czy maleńki.Ostatnio przyniósł mi naprawdę spory a po mniejsze chodzę na pocztę.

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 16:34:18

Cytat
ardhara
19aga87 to widac jakas rozgoryczona osobka ktora pewnie zle trafila na prace albo myslala ze praca na poczcie to sama laba i tyle wiec wylewa swoja flustracje na innych bo WAZA sie nadawac przesylki ;)
Moja praca jest wspaniała i nie mam żadnych problemów, wręcz przeciwnie. Szanuje ludzi i ich rozumiem, dlatego, tak bronie listonoszy, ale nie tylko. Wiem ile maja pracy, owszem nie kazdy z nich wywiazuje sie ze swoich obowiazkow, ale wiekszosc tak. Listy polecone sadowe musza byc dostarczone osobiscie i z tym nie ma watpliwosci. Awizo może być zostawiane, jesli list jest grubszy od "normalnego". Tak jest i tyle. Paczki musza byc dostarczone, zreszta sa o innych godzinnach i przez kurierów zatrudnionych dla PP.
Cytat
mamapatryka
W moim poście była mowa o przesyłkach a nie o paczkach,ze przesyłkę ma obowiązek listonosz dostarczyć.Nawet tą grubą.Jeżeli chodzi o paczki:Nie wiem jak jest na innych pocztach ale u nas paczek nie dostarcza listonosz tylko osoba upoważniona do rozwożenia paczek z poczty.I tego człowieka u nas od jakiegoś czasu brak,bo paczki nie dochodzą.
Tak, rozumiem, pisalas o przesyłkach listowych. A artykuł z którego wzielas to zdanie o PRZESYŁKACH był o PACZKACH, a nie listach.
Cytat
pipilotta87
U mnie też tak jest. Zgłosiłam nawet skargę na Poczcie to mi powiedzieli, że listonosz nie ma obowiązku noszenia dużych przesyłek, bo i tak już jest obciążony. Ciekawa jestem tylko za co mu płacą??? Za roznoszenie awiz??
Dokładnie tak jest. Listonosz tego sobie nie wymyslił, wiec dlaczego pretensje do listonoszy?
Dzisiaj byłam na zakupach... weszłam do sklepu z butami i co widze? Młoda dziewczyna tłumaczy Pani, czemu reklamacja zostala odrzucona... a ta KRZYCZAŁA wrecz na caly sklep na nią, jakby to byla jjej wina. Skargi, jesli coś komuś nie pasuje zgłasza sie tam wyżej.... do kierownikow/naczelnikow itp... Po co krzyczec i wylewac swoje zale na Pania kasjerke, czy Pania w okienku? Dzieki Bogu nigdy w takich miejscach nie pracowalam...i mam nadzieje, ze nie bedzie mi dane przekonac sie na wlasnej skorze jak to jest, ale jak widze jak ktos OBRAZA czy Wyzywa np. kasjerke w kasie, ze cukier miał kosztowac 2,10 a kosztuje 2,50.... to już szczyt... ale tak niestety jest, taka nasza mentalnosc... taki jest ten kraj... chociaz dzisiajsze zdazrenie pokazalo troche, ze jednak wiekszosc z nas potrafi wspolczuc i zrozumieć innych.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-10 16:49 przez 19aga87.

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 16:57:09

Cytat
19aga87
Cytat
ardhara
19aga87 to widac jakas rozgoryczona osobka ktora pewnie zle trafila na prace albo myslala ze praca na poczcie to sama laba i tyle wiec wylewa swoja flustracje na innych bo WAZA sie nadawac przesylki ;)
Moja praca jest wspaniała i nie mam żadnych problemów, wręcz przeciwnie. Szanuje ludzi i ich rozumiem, dlatego, tak bronie listonoszy, ale nie tylko. Wiem ile maja pracy, owszem nie kazdy z nich wywiazuje sie ze swoich obowiazkow, ale wiekszosc tak. Listy polecone sadowe musza byc dostarczone osobiscie i z tym nie ma watpliwosci. Awizo może być zostawiane, jesli list jest grubszy od "normalnego". Tak jest i tyle. Paczki musza byc dostarczone, zreszta sa o innych godzinnach i przez kurierów zatrudnionych dla PP.

zdefiniuj pojecie "normalny" bo dla mnie przyjecie przesylki poleconej podczas nadawania jednoznacznie okresla ja jako "normalna" - mieszczaca sie w normach ( w innym przypadku jest ona odrzucona i skazana na nadanie paczka pocztowa )


no i inna sprawa - jesli PP przestala by przyjmowac rzeczy inne niz papier w poleconych - zwyczajnie kopala by sobie przyslowiowy "grob" - ludzie przestali by kozystac z ich uslog i przeszli na operatora, ktory takowe swiadczy w normalnej cenie a nie min 8 zl za wyslanie lekkiego przedmiotu tylko dlatego ze jest spory ( np lekka kurteczka, ktora ma swoja obietosc bo zbiera sie powietrze )



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-10 17:06 przez ardhara.

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 17:16:39

Mam na myśli listy grubsze, które nie mieszczą sie w torbie. Listem mozna wysłac wszytko co wazy do 2 kg.... i co ma zrobić taki listonosz, jak ktoś wysyła np. buty (sama nie raz wysyłałam buty listem - w kartoniku), albo np. wielki obraz. Nie wyobrazam sobie jak taki listonosz, ktory zasuwa na nogach moglby np. wziac tylko 5 paczek z butami,a co z reszta listow? Dla mnie jest glupota jedynie to, ze... listonosze nie maja zapewnionych samochodow, czy innych pojazdów, ktore ułatwilyby prace listonoszom, ale i nam, ludziom, ktorzy płaca i czekaja na przesyłke... Mogliby to zmienić, ze te grubsze listy byly rowniez dostarczane osobiscie do domów, ale do tego potrzeba wlasnie tych samochodow itp. Ja nie bronie tych listonoszy leniwych, ktorzy np. nie roznosza kartek swiatecznych tyko wyrzucaja do kosza bo im sie nie chce... Człowiek jest człowiekiem i każdy jest inny... i jeden wykonuje swe obowiazki jak nalezy, a inny nie... i nie ma co winic wszystkich listonoszy, przez kilku. Ale czemu tez miec pretensje do nich, skoro nie maja obowiazku roznosic wlasnie tych cieższych listów?

Cytat
ardhara

no i inna sprawa - jesli PP przestala by przyjmowac rzeczy inne niz papier w poleconych - zwyczajnie kopala by sobie przyslowiowy "grob" - ludzie przestali by kozystac z ich uslog i przeszli na operatora, ktory takowe swiadczy w normalnej cenie a nie min 8 zl za wyslanie lekkiego przedmiotu tylko dlatego ze jest spory ( np lekka kurteczka, ktora ma swoja obietosc bo zbiera sie powietrze )
Oczywiscie, ze nie ma sensu wysylac czegos lekkiego np. paczka za 7,50 tylko np. listem za 5,10. Ale wlasnie dlatego, ze placimy mniej, usługa tez jest gorsza, dostarcza nam tylko dany przedmiot z jednego miejsca do 2...i informuja nas o tym, bez dostarczenia pod drzwi.
Sama kiedys bylam oburzona takim zachowaniem, bo mialam wolne... i bylam w domu... schodze a w skrzynce awizo! Przezyłam szok:P poszlam na poczte, chcialam rozmawiac z naczelnikiem.... i teraz wiem, ze listonosz nie ma prawa takich listow roznosic i ja to szanuje i przyjelam do wiadomosci, nie mam pretensji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-10 17:20 przez 19aga87.

POCZTA POLSKA - wątek zbiorczy

10 kwi 2010 - 17:40:27

Uważam, iż powinnaś to wyjaśnić na swojej poczcie. Listonosz powinien dostarczać wszystko do domu do rąk wlasnych za pokwitowaniem odbioru. Niestety często wymówką dla nich jest to, że ciężko itd. rozumię, sama dostaję nieraz kilka paczek jednego dnia i niech dojdą jeszcze inne dla pozostalych mieszkańców to i Pudzian nie podola :)) Jednak niech się poczta martwi, skoro biorą kasę za wysylki to niech dbają o swych pracowników, są torby duże na kólkach i można umilić pracę listonosza, ale wiemy jaką mamy PP.
Pozatym dużo zależy od listonosza, ja tylko raz zlożylam skargę, że nie donosi bądz zostawia awizo nawet nie sprawdzając czy ktoś jest w domu i okazalo się, że nie ja jedna bo inni również się skarżyli i efekt taki, że ów wygodny Pan od kilku lat już nie pracuje, a od tego czasu mam takiego listonosza, który śmiga na czwarte piętro ( bez windy ) i targa te paki, nieraz po kilka dziennie, nigdy nie kazal mi zasuwać na pocztę.
Pamiętam, że kiedyś mialam awizo, a bylam w domu, ale listonosz przyszedl tuż przed zamknięciem poczty i przeprosil, poprostu przyznal, że mial dla mnie 3 paczki nie takie malutkie w bąbelkowych kopertach i nie chcial z nimi biegać po calym osiedlu, więc dal awizo, ale po skończeniu swej pracy przyniósl i po sprawie ... to się nazywa wzorowy pracownik co nie ? szkoda tylko, że takich jest niestety bardzo malo :(((

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wasze doświadczenia z ebay