Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej dziewczyny, może miałyście kiedyś taki problem? Proszę o rady :)

Sprzedawałam pewien przedmiot na allegro, ktoś go kupił (przez Kup Teraz) wraz z przesyłką kurierską, wybrał opcję za pobraniem. Paczka poszła, ale wróciła - kupujący odmówił przyjęcia twierdząc, że kupił przedmiot "przez pomyłkę" :P
Musiałam sporo zapłacić za przesyłkę, bo przedmiot miał niestandardowe wymiary i nie był zapakowany w karton, a w taśmę strech. Po drugim telefonie do kupującego, który odmówił przyjęcia towaru, okazało się, że jest to osoba częściowo upośledzona - za drugim razem odebrała jego matka, z którą umówiłam się na zwrot kosztów przesyłki, uznałyśmy obie, że to sprawiedliwe i rozsądne wyjście z sytuacji. Wpłaty jednak ciągle nie ma, do faceta nie mogę się dodzwonić. Boję się, że kasa przepadnie, a nie mogę sobie na to pozwolić.

Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Nie sądzę, żeby administracja coś na to poradziła, zresztą już to zgłosiłam i wystąpiłam o zwrot prowizji - zgodzili się, ale przecież nie ściągną z niego kasy.. Tak się zastanawiam, może pismo z informacją o zgłoszeniu do KRD na niego podziała? Macie jakiś pomysł?

Z góry dzięki :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.811

Ojj z tymi przesyłkami pobraniowymi to jest duże ryzyko, mi zdarzyła się taka sytuacja z 4 razy na każdej wysyłce wtopiłam po 30zł czyli razem około 120zł :/
Już staram się nie wysyłać w ten sposób ponieważ niesmak pozostaje a nie mam zamiaru wykładać kasy za paczkę.
Dużo czytałam na ten temat i niestety nie znalazłam żadnego konkretnego paragrafu który reguluje te oszustwo, bo spokojnie mogę nazwać taki manewr oszustwem. Może wyślij do nich pismo wzywające do uiszczenia zapłaty za przesyłkę w przeciwnym wypadku złożysz sprawę na drogę sądową i koszta jakie poniosą będą o wiele wyższe.

zweryfikowana
Posty: 5.698
Ostrzeżenia: 3/5

Dlatego ja nie wysyłam za pobraniem, a jak juz to najpierw mu ktoś musi wysłac przynajmniej koszty wysyłki w dwie strony.


Dzwoń dalej i postrasz sądem.

ja nigdy nie wysyłałam za pobraniem i nigdy się na to nie zdecyduje ..
może faktycznie napisz list polecony, postrasz ..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.811

No tak nie wysyłanie za pobraniem jest najlepszym rozwiązaniem na takich delikwentów, ale sprzedając na all.... udostępnienie takiej formy zapłaty czyni aukcję atrakcyjniejszą.
Teraz wysyłam za pobraniem tylko osobą które mają min 10 komentarzy pozytywnych, a prócz tego dzwonię żeby potwierdzić ich chęć zakupu jeśli wyczuwam przez telefon że ktoś jest niepewny wtedy odmawiam takiej wysyłki.
A jednocześnie wydaje mi się że po takim telefonie osoba czuje się bardziej zobowiązana do wywiązania się z transakcji ponieważ był już jakiś bezpośredni kontakt. Ale i tak nie ma 100% sposobu żeby zabezpieczyć takie transakcje.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Klamie???