Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

odpowiedni wiek na ciążę

11 kwi 2011 - 18:54:50

Miałam 18-19 myślałam że chce urodzić gdy będę miała 23. Teraz mam skończone 22 i wrażenie ,że to zdecydowanie za szybko , mimo iż wynajmuję od prawie roku mieszkanie z chłopakiem , mam pracę on też.

odpowiedni wiek na ciążę

11 kwi 2011 - 18:57:49

chcialabym do 25 roku zycia zajsc w ciaze. pozniej juz coraz ciezej. ale to wszytsko zalezy od zaplecza finansowego, miloscia dziecka sie nie nakarmi

odpowiedni wiek na ciążę

11 kwi 2011 - 18:58:16

kazda babka podchodzi do tego indywidualnie i to całkiem normalne. Jedne rodzą wcześnie inne później. Ja mam prawie 25 lat i dwójkę maluchów i nie wyobrażam sobie i nigdy nie chciałam mieć po trzydziestce. Ale też rozumiem takie, które decydują się na dziecko właśnie w tym wieku. Nikomu nic do tego i nikt nie ma prawa wypominać czy nie daj Boże wyśmiewać kogoś za jego decyzje.

odpowiedni wiek na ciążę

11 kwi 2011 - 18:59:30

Moja znajoma też była zdania że dzidziuś po 30 bo musi się dorobić kupić super samochód mieszkanie itd. i się okazało że nie może zajść w ciążę leczenie trwało jakieś 4-5lat a gdy już zaszła to w 10tyg poroniła z niewiadomych przyczyn w koncu drugi raz zaszła w ciąże i dzidziuś urodził się chory na serce,teraz bardzo żałuje że nie chciała wcześniej dziecka bo niestety fizjologia ma swoje prawa!

zweryfikowana
Posty: 768
Ostrzeżenia: 1/5

odpowiedni wiek na ciążę

11 kwi 2011 - 19:00:11

Hehe ja mam plan do 30 ogarnąć dom, męża, pracę i kota :P Potem dziecko...

odpowiedni wiek na ciążę

11 kwi 2011 - 19:00:39

26-28 myślę najlepiej :) na spokojnie :) :P po 30 to trochę chyba za późno

odpowiedni wiek na ciążę

11 kwi 2011 - 19:02:17

biologicznie najlepszym wiek na zajście w ciążę to 20-25 lat. No, ale biologia to nie wszystko. Musisz po prostu chcieć :) Ja mam 24 lata i właśnie z mężem się staramy :)

odpowiedni wiek na ciążę

11 kwi 2011 - 19:05:12

z narzeczonym "ustaliliśmy" że zaczniemy się starać jak skończe 23 lata:) ale kiedy się uda to już inna bajka...

odpowiedni wiek na ciążę

11 kwi 2011 - 19:10:36

Cytat
monka29
Moja znajoma też była zdania że dzidziuś po 30 bo musi się dorobić kupić super samochód mieszkanie itd. i się okazało że nie może zajść w ciążę leczenie trwało jakieś 4-5lat a gdy już zaszła to w 10tyg poroniła z niewiadomych przyczyn w koncu drugi raz zaszła w ciąże i dzidziuś urodził się chory na serce,teraz bardzo żałuje że nie chciała wcześniej dziecka bo niestety fizjologia ma swoje prawa!
Mój ginekolog twierdzi że do 35 roku życia to jest norma nie patologia. To co się przydarzyło twojej znajomej nie świadczy o tym, że po 30 jest trudniej. Dla kontrastu dodam że w ostatnio 2 znajome poroniły, a trzecia miała martwą ciążę - wszystkie przed 24 rokiem życia. Czwarta urodziła dziecko bez oka w wieku lat 19, a piąta dzidzię z wadą serca i zaburzeniami wzrostu - 25 lat. Nie znaczy to jednak że wiek 18-25 jest złym wiekiem na dziecko, bo znam 3 razy tyle osób cieszących się zdrowymi pociechami i jeszcze więcej szcześliwych mamuś zdrowych dzieci które to mamusiami zostały w okolicach 30..

Osobiście zgadzam się z dziewczynami - dobry wiek na dziecko jest wtedy gdy się ma warunki i gdy się dziecka chce.

odpowiedni wiek na ciążę

11 kwi 2011 - 19:18:35

ja uważam, że nawet po 30 można zajść w ciażę, przynajmniej głupoty się głowy już nie trzmają:D

odpowiedni wiek na ciążę

11 kwi 2011 - 19:41:42

nie ma reguły jeśli jest ktoś gotowy to w każdym wieku można zajść nie mówię tu o tych poniżej 18 lat ;p oczywiście hehe ja mam 25 i jestem w ciąży,więc na każdego przyjdzie czas

odpowiedni wiek na ciążę

12 kwi 2011 - 00:17:18

ja mam 23 lata :) i czuje ze bardzo chce dziecko... oj nawet bardziej niz bardzo :). Mam narzeczonego ale moj narzeczony dopiero wlasnie rozpoczyna prace po krotkiej przerwie a ja szukam ciagle tej pracy i nie mamy swojego mieszkanka wiec musze poczekac cierpliwie.. Mam nadzieje ze najpozniej w wieku 25 lat zajde w ciąze bo naprawde bardzo tego pragne:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-12 00:17 przez dominisia883.

odpowiedni wiek na ciążę

12 kwi 2011 - 00:21:06

nie ma takiego zależy od:
sytłacji
dojżałości
możliwości

odpowiedni wiek na ciążę

12 kwi 2011 - 00:22:56

Hmm chyba coś takiego jak "odpowiedni wiek na ciążę" nie istnieje. Jest to indywidualna kwestia, zależna od dojrzałości psychicznej- nie fizycznej. Ja mam 20 lat i partnera od ponad dwóch. Raz bym chciała już mieć małego bobaska, ale po chwili przychodzi chwila refleksji i już go nie chcę. Bo szkoda młodości, kariery itp. Jest to najlepszy dowód, że nie jestem jeszcze gotowa:) Nie kieruj się opinią innych i albo zdaj się na los, albo czekaj do swojej 30tki:) Tylko nie zdziw się jak wtedy stwierdzisz, że nadal nie czujesz się gotowa na dziecko, lub co gorsza zaczniesz żałować, że nie zdecydowałaś się wcześniej. Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

materialne przyjaciółki