Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

odpowiedni wiek na ciążę

12 kwi 2011 - 00:23:33

16 lat to takie modne:P joke:) ja mialam 22 jak się decydowaliśmy:) i nie żałuję:D

odpowiedni wiek na ciążę

12 kwi 2011 - 00:24:21

Cytat
Deirdre
Cytat
monka29
Moja znajoma też była zdania że dzidziuś po 30 bo musi się dorobić kupić super samochód mieszkanie itd. i się okazało że nie może zajść w ciążę leczenie trwało jakieś 4-5lat a gdy już zaszła to w 10tyg poroniła z niewiadomych przyczyn w koncu drugi raz zaszła w ciąże i dzidziuś urodził się chory na serce,teraz bardzo żałuje że nie chciała wcześniej dziecka bo niestety fizjologia ma swoje prawa!
Mój ginekolog twierdzi że do 35 roku życia to jest norma nie patologia. To co się przydarzyło twojej znajomej nie świadczy o tym, że po 30 jest trudniej. Dla kontrastu dodam że w ostatnio 2 znajome poroniły, a trzecia miała martwą ciążę - wszystkie przed 24 rokiem życia. Czwarta urodziła dziecko bez oka w wieku lat 19, a piąta dzidzię z wadą serca i zaburzeniami wzrostu - 25 lat. Nie znaczy to jednak że wiek 18-25 jest złym wiekiem na dziecko, bo znam 3 razy tyle osób cieszących się zdrowymi pociechami i jeszcze więcej szcześliwych mamuś zdrowych dzieci które to mamusiami zostały w okolicach 30..

Osobiście zgadzam się z dziewczynami - dobry wiek na dziecko jest wtedy gdy się ma warunki i gdy się dziecka chce.


dokładnie dokładnie;))))...

odpowiedni wiek na ciążę

12 kwi 2011 - 00:24:26

Ja uważam, że odpowiedni wiek jest wtedy gdy kobieta jest na to gotowa i tego chce.

zweryfikowana
Posty: 419
Ostrzeżenia: 1/5

odpowiedni wiek na ciążę

12 kwi 2011 - 00:28:14

jak na moje nie ma odpowiedniego wieku...
jak jesteś dojrzała, masz partnera, za co wychować to dziecko i zapewnić mu dogodne życie to znaczy że to jest właśnie ten czas :)

odpowiedni wiek na ciążę

12 kwi 2011 - 00:33:08

wiek odpowiedni jest wtedy kiedy kobieta czuje wewnątrz że pragnie miec dziecko właśnie teraz.no i jak partner jest odpowiedni oczywiście..z biologicznego punktu widzenia najlepszy wiek to chyba 22-26.wiadomo że im później tym cięższy poród,wieksze prawdopodobieństwo powikłań itd...

odpowiedni wiek na ciążę

12 kwi 2011 - 14:17:41

bardzo dziękuję za wasze opinie, wszystkie wniosły cos do mojego zycia, chciałabym mieć dziecko ale jeszcze nie teraz, sytuacje materialna mam utabilizowana, w czerwcu slub, własne M też posiadamy, ale... nie czuję się psychicznie gotowa by brać odpowiedzialność za życie maluszka, którego miałabym nosić pod sercem... i to nie jest tak ze jestem wygodna, poprostu tak czuję i natury sie nie zmieni... mam nadzieję że w wieku 30 lat niczego nie będę żałować tylko cieszyć się macierzyństwem:-))

odpowiedni wiek na ciążę

12 kwi 2011 - 14:23:50

wg biologicznego punktu widzenia najlepszy "okres na dziecko" to 19-24 lat. osobiscie najpierw chcialabym sobie zycie ulozyc. mezczyzna, dom, praca. dobrze by bylo tak 26-30 lat

odpowiedni wiek na ciążę

12 kwi 2011 - 14:24:19

Ja mam 20 lat.
I chciałabym albo w wieku 23 lat albo 25 :)

odpowiedni wiek na ciążę

01 lis 2018 - 18:18:03

20-30 lat.

odpowiedni wiek na ciążę

05 lis 2018 - 13:59:55

Ależ moje drogie, każdy wiek jest dobry! Nawet mając w wieku 50 lat noworodka, to jest to wspaniałe błogosławieństwo dla rodziny. :) Dlatego uważam że każdy wiek jest dobry, jeżeli ktoś się o to stara i bardzo chce mieć dzieci. Oczywiście w takim wieku jest trudniej i trzeba być ostrożnym, np. robić badania prenatalne. Ale wystarczy dobry lekarz, jak ja chodziłam do <moderacja> na takie badania. Dziecko jest zdrowe, a lepszej pani doktor chyba nie ma. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-06 16:42 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

UWAGA PRZESTROGA!!!