Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

operacja oczu

9 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:15:17

Hej, mam pytanie czy macie na poczcie problemy z babami, które np. nie chcą robić wysyłek poleconym bo twierdzą, że powinno się to wysłać paczką?u mnie to jest notoryczne i czasami aż się boję iść nadawać przesyłkę, bo niewiem co mnie czeka:)MASAKRA!

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:18:21

Przeczytaj sobie na stronie poczty polskiej wymiary konkretnych przesylek. Wydrukuj, podkresl co trzeba i nastepnym razem bez slow <moderacja> tę kartkę babie przed nos jak tylko powie slowo, o tym ze cos tam "nie mozna".
Ja raz mialam taki problem, wyrecytowalam babie dopuszczalne wymiary przesylki poleconej i bez slowa wyslala to tak jak chcialm



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-11 12:52 przez moderator.

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:19:08

U mnie jest to samo.
Ale nie korzystam już z usług Poczty Polskiej..

zweryfikowana
Posty: 2.521
Ostrzeżenia: 1/5

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:19:26

Postaw na swoim!

One mają tyle do gadania co nic:P
Jeśli coś będzie im nie pasować powiedz stanowczo żeby poprosili kierownika to od razu paczkę Ci przyjmą;)

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:21:01

mi się zdarzyło jeden raz to jej kazałam pokazać gdzie jest to napisane :P teraz nie mam problemów :)

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:21:19

u mnie też tak jest, kiedyś nawet kobieta pokazała mi rozporządzenie od "Szefów" że nie wolno ciuchów wysyłać poleconym i faktycznie tak jest. ale ja ich obeszłam i wysyłam "przesyłką listową z zadeklarowaną wartością" i takim już ci wolno a płacisz tylko 1 zł więcej o ile wysyłasz tylko o wartości 50 zł. za każde kolejne 50 zł wartości jest 1 zł drożej .

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:22:13

ja juz raz tak mialam, chcialam wyslac polecony, a gosciowa mi powiedziala ze ona mi nie wysle tego, i musze wziac wartosciowy, oczywiscie nie wzielam, poszlam do innej pani w okienku i nie bylo problemu, a potem okazalo sie ze oni maja prowizje od wyslania np.wartosciowym lub priorytetem, dlatego jak ja wysylam zwykle przesylki to maja z tego fige z makiem;)

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:22:45

a u mnie nie raz tak bylo , ze zle zapakowane ,ze to tamto , a wszystko bylo tak jak powinno , glupie baby ,

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:23:09

hehe tez tak mam - tylko że ja sprzedaje mnóstwo paczek bo wysyłam tez duże paczki bo są to kołdry , poduszki itp :) jak mnie widza to co jedna to lepsza mine ma- łaske robia , że paczke maja odebrać , wpisują mi złe gabarety, zła wage - robią to albo specjlanie albo po prostu nie wiedzą do ilu jest gab A a do ilu gab B . ale ja znalazłam na nie metode - waze i mierze paczki :) ale znalazła sie jedna co pomyliła szerokość z długością - a zamiast 0,4kg wpisała 4kg:D jednym słowem cyrk na kółkach:D

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:25:29

Cytat
twins_mother
u mnie też tak jest, kiedyś nawet kobieta pokazała mi rozporządzenie od "Szefów" że nie wolno ciuchów wysyłać poleconym i faktycznie tak jest. ale ja ich obeszłam i wysyłam "przesyłką listową z zadeklarowaną wartością" i takim już ci wolno a płacisz tylko 1 zł więcej o ile wysyłasz tylko o wartości 50 zł. za każde kolejne 50 zł wartości jest 1 zł drożej .

Hahaha chcialabym widziec to rozporzadzenie:D Jesli naprawde takie cos Ci pokazala to ja bym natychmiast zglosila to do organu wyzszego (nie wiem jak to jest w twoim miescie, wiem gdzie w krakowie sei zglasza takie samowolki konkretnych urzedow) a poza tym skad baba wiedziala ze w srodku jest ciuch? Nie ma prawa Cie o to pytac nawet.

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:25:35

U mnie pocztowe "torby" nie chcą wysyłać listów ,które ważą ok 1 kg i więcej,od razu mówią,że to tylko paczką można nadać.A jak wiadomo wszystkim wysyłającym LIST JEST DO 2-óch KILOGRAMÓW.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-11 10:27 przez Moni_78.

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:28:49

Ojj tak;)
Zwlaszcza jak sie robi duzo wysylek hehe.

Raz poszlam na inna poczte(inna niz moja ulubiona na ktora chcetnie chodze zawsze;) nadac kilka torebek, podaje Pani te kwitki do podstemplowania a ta mi mowi ze Ona tego listem nie nada i ze mam wypelnic kwit na paczke.
Ja Jej na to, ze jakos nigdy nikt nie robil z tego powodu halo a przesylek wysylam kilkanascie tygodniowo. Ta dalej swoje (takim tonem ze szkoda gadac, pewnie byla zla ze jeszcze mam czelnosc sprzeciwiac sie Jej).
Ja dalej uprzejma i mila tlumacze wiec, ze klient zaplacil za nadanie listem i nie mam zamiaru doplacac na paczke i ze bardzo prosze o oddanie tych przesylek pojde na inna poczte tam na pewno chetnie mi je wysla:)
Po tych slowach babka odpuscila choc nadal byla niemila a wsciekla ze hoho:)
Jak stemplowala to myslalam ze dziure zrobi w papierze tak walila, mruczac cos pod nosem.
Pieniadze przyjmowala z taka pogarda ze az w szoku bylam, reszte oddala mi rzucajac na blat nie podajac czy przesuwajac.
Na sam koniec jak juz odchodzilam podziekowalam jej slicznie i rownie milo powiedzialam ze mam nadzieje ze nigdy wiecej nie trafie na taka zolze jak Ona:)

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:32:09

dokładnie 2 kg, a u mnie na poczcie na dodatek babki wkładaja paczki do takiej szparki i patrza czy się zmieści a ta szparka ma może z 2 cm i jak nie mieści sie to paczką a na stronie pisze że suma szerokości długości i grubości to 900 mm więc mogę sobie wysyłac grube ciuchy nawet do 6 cm.... porażka na tej poczcie

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:37:42

ja nadaje listem wszytsko co nie przekracza 2 kg czy to buty kurtki torby czy zabawki o ciuchcach nie wspomne bo to dla mnie logiczne,czasem wielkie paczki nawet kartony wysylam listem i u mnie nie ma problemu.dostalam od mamy mala wage kuchenna do 2 kg waze na niej wszystko pakuje i oklejam znaczkami przy okienku tylko podaje i nie ma problemu.ceny listow wg wagi sa podane na stonie poczty polskiej i nie ma problemu.nie dajcie sie poczcie okradac !!!!

Problemy na poczcie

11 kwi 2011 - 10:39:48

Widze ze nie jestem sama, te babska sa okropne, robilam wlasnie dzis wyslke 2 kosmetyków, zapakowane elegancko w koperte bąbelkową i uslyszalam,"a to to niewiem co to jest"myslalam że jej przywale, ale tez znalazlam nie nie sposob, mowię że to nie ja jestem nadawcą, tylko zostałam poproszona o wysłanie i ma być poleconym:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sukienka na wesele???