Obecnie rozmawiamy o:

Meble do sypialni

gorący temat

maszyny przemysłowe

49 minut temu

Dom - remont i budowa

49 minut temu

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:18:01

Hej. Musze w koncu z kims na ten temat porozmawiac,bo mnie dreczy i dreczy od dluzszego czasu...
Jestem na 1. roku studiow -> turystyka i rekreacja. Wybor tego kierunku byl w sumie dosc przypadkowy, po prostu nie wiedzialam do konca,czego chce od zycia itd. Idac na ten kierunek ,pocieszalam sie,ze w przyszlosci,gdy juz sie okresle, pojde na 2. kierunek, ten "glowny,porządniejszy" ,a turystyke potraktuje jako moj ciut mniej wazny"dodatek". NIESTETY ,ogloszono oficjalna kwestie PLATNEGO studiowania 2. kierunku.Owszem,byla o tym mowa w mediach itd.,ale wszystkie wiemy,ze gadano o tym od daaawna,a na deklaracjach sie konczylo. Meczy mnie to mega,bowiem jestem w kropce,jak ,podejrzewam,niejedna z was:( .Marzy mi sie architektura,czuje,ze TYM chcialabym sie zajac na powaznie,a jak wiadomo-sa to czasochlonne studia. BARDZO slabo widze sytuacje : dwa kierunki + praca,aby oplacic 2.kierunek. Nie wiem co z tym robic..czy jakies glupie oplaty za 2.kierunek maja przesadzic o tym ,czym mam sie zajmowac w przyszlosci?:(

Czy i Wy macie podobne zmartwienie? Czy macie jakis na to pomysl? Co o tym sadzicie ?
Prosze o powazne odpowiedzi...z gory dziekuje..

zweryfikowana
Posty: 1.071
Ostrzeżenia: 2/5

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:21:19

zrezygnuj z turystyki i idz na architekture. Jeden semsetr to wcale az taka strata,

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:22:03

zrezygnuj z turystyki a zajmij się tym, co Cie naprawde interesuje..

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:22:47

ale teraz nie mam na to szans,bowiem aby pojsc na architekture - musze miec kurs rysunku jakis,by zdac egzamin przed podjeciem studiow. tak wiec TEN rok akademicki,mozna powiedziec, i tak nie wchodzi w gre...
aby naprawde dobrze sie przygotowac z rysunku ,trzeba : a) miec na to sporo kasy , b) miec sporo czasu ,nawet i do roku.Wczesniej myslalam,ze dorobie sobie na wakacjach na kurs ,i bedzie ok ,ale jak juz oficjalnie wiadomo,ze 2. kierunek bedzie platny, to i tak mnie nie ominie placenie.. Tak wiec musialabym zrezygnowac z turystyki idac na 3. rok ,troszke szkoda juz rezygnowac,a architekture i tak bym nie dala rady ogarnac na przyszly rok.. glownie przez te kase na kurs:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-09 20:26 przez elkyyy.

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:23:30

też bardzo chcę wziąć drugi kierunek, z tym, że ten wymarzony już teraz studiuję (na 1 roku również). O ile się orientuję, to ma działać na takiej zasadzie, że idziesz normalnie na ten drugi kierunek i jeśli na koniec okazuje się, że nie jesteś wystarczająco dobra,żeby mieć stypendium rektorskie, to dopiero wtedy płacisz. Nie napawa to optymizmem zwłaszcza,że już teraz studiuję bardzo czasochłonny i absorbujący kierunek. Ale jest nadzieja.

A tak z ciekawości, chodzisz na jakieś lekcje rysunku,co? bo o ile wiem, to na architekturę mega ciężko się dostać i jeżeli to jest taki świeży pomysł to może Ci być ciężko, skoro ludzie przygotowują się do wstępnych latami. Chociaż oczywiście życzę Ci powodzenia:)

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:23:57

Też bym zrezygnowała na twoim miejscu i poszła na to co cię interesuje. Ja teraz studiuję dwa kierunki - II rok archeologia i I rok historia sztuki, z tym że to są kierunki które przydadzą się w moim przyszłym zawodzie (mam nadzieję) i zrezygnowanie z któregokolwiek daje mi mniejsze szanse na pracę tam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-09 20:28 przez anemone_sollel.

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:27:44

na ktorym jestes roku?;) zrob licencjat z turystyki a pozniej idz na to co chcialas;)

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:29:51

Cytat
superpig
też bardzo chcę wziąć drugi kierunek, z tym, że ten wymarzony już teraz studiuję (na 1 roku również). O ile się orientuję, to ma działać na takiej zasadzie, że idziesz normalnie na ten drugi kierunek i jeśli na koniec okazuje się, że nie jesteś wystarczająco dobra,żeby mieć stypendium rektorskie, to dopiero wtedy płacisz. Nie napawa to optymizmem zwłaszcza,że już teraz studiuję bardzo czasochłonny i absorbujący kierunek. Ale jest nadzieja.

A tak z ciekawości, chodzisz na jakieś lekcje rysunku,co? bo o ile wiem, to na architekturę mega ciężko się dostać i jeżeli to jest taki świeży pomysł to może Ci być ciężko, skoro ludzie przygotowują się do wstępnych latami. Chociaż oczywiście życzę Ci powodzenia:)

tak jak juz wspomnialam w poprzedniej odpowiedzi - chcialam zarobic w te wakacje nase na kurs, i pojsc na niego po wakacjach,co zajeloby mi + - rok akademicki.. to,ze chcialam podjac 2. kierunek, taki "powazniejszy", mialam na uwadze jeszcze przed tymi glupimi,nowymi zasadami... a idac teoretycznie na 1.rok architektury - bylabym na 3. turystyki..
Cytat
aaeemm
na ktorym jestes roku?;) zrob licencjat z turystyki a pozniej idz na to co chcialas;)

tez taka opcje rozwazalam,ale z 2. str. rozmyslalam,czy po licencjacie (mialabym 23lata) - pojscie na architekture nie byloby krokiem zbyt poznym.Tzn.chodzi mi o to,ze nie moge byc cale zycie na garnuszku rodzicow,A praca + dzienna architektura( zaoczne nie wchodza w gre ze wzgledu na to,ze to ciezkie studia,sama nie dalabym rady) - no nie wiem,czy to jest wykonalne. MOZE SA TUTAJ OSOBY,CO STUDIUJA ARCHITEKTURE? co powiedza o swoim czasie..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-09 20:32 przez elkyyy.

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:45:08

Ja też mam podobny problem, z tym że sama nie do końca wiem, co chcę w życiu robić. Na razie studiuję zarządzanie i inżynierię produkcji i tak sobie myślę o np. automatyce i robotyce. Myślałam też o ekonomii, inżynierii bądź ochronie środowiska i mechanice i sama nie wiem na co się zdecydować. A jestem pewna, że ten kierunek, który teraz studiuję mi nie wystarczy, nie odpowiada moim aspiracjom. Nie wiem też, czy najpierw zrobić tu inżyniera i potem drugi kierunek, czy może jednocześnie od następnego semestru robić.
A co do Ciebie, to myślę, że tego drugiego płatnego kierunku szybko nie wprowadzą. I nie rezygnuj ze swoich marzeń. Skoro wiesz, co chcesz w życiu robić to dąż do tego. Ja Ci zazdroszczę tego zdecydowania, mam nadzieję, że mnie w końcu też oświeci na jakiś jeden kierunek.

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:52:48

Cytat
elkyyy
tez taka opcje rozwazalam,ale z 2. str. rozmyslalam,czy po licencjacie (mialabym 23lata) - pojscie na architekture nie byloby krokiem zbyt poznym.Tzn.chodzi mi o to,ze nie moge byc cale zycie na garnuszku rodzicow,A praca + dzienna architektura( zaoczne nie wchodza w gre ze wzgledu na to,ze to ciezkie studia,sama nie dalabym rady) - no nie wiem,czy to jest wykonalne. MOZE SA TUTAJ OSOBY,CO STUDIUJA ARCHITEKTURE? co powiedza o swoim czasie..

Mam znajomą na architekturze, na Politechnice. Lekko nie jest. To jest wymagający kierunek i jak już go studiować to tylko na nim się skupić, i nie brać kolejnego.

Cytat
jamajka1991
A co do Ciebie, to myślę, że tego drugiego płatnego kierunku szybko nie wprowadzą.

Ustawa już jest podpisana i od października tego roku wchodzi w życie.

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:54:55

ile sie placi za drugi kieurnek? bo tez o tym mysle ;/

zweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:55:22

Też uważam ze to przesada... Dla każdego powinno być łatwo a nie TYLKO POLITYKOM!!!!! Musi panować równość!!

Pomóżcie: http://forum.szafa.pl/8/3295695/_subject_.html

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 20:56:45

Cytat
jamajka1991
Ja też mam podobny problem, z tym że sama nie do końca wiem, co chcę w życiu robić. Na razie studiuję zarządzanie i inżynierię produkcji i tak sobie myślę o np. automatyce i robotyce. Myślałam też o ekonomii, inżynierii bądź ochronie środowiska i mechanice i sama nie wiem na co się zdecydować. A jestem pewna, że ten kierunek, który teraz studiuję mi nie wystarczy, nie odpowiada moim aspiracjom. Nie wiem też, czy najpierw zrobić tu inżyniera i potem drugi kierunek, czy może jednocześnie od następnego semestru robić.
A co do Ciebie, to myślę, że tego drugiego płatnego kierunku szybko nie wprowadzą. I nie rezygnuj ze swoich marzeń. Skoro wiesz, co chcesz w życiu robić to dąż do tego. Ja Ci zazdroszczę tego zdecydowania, mam nadzieję, że mnie w końcu też oświeci na jakiś jeden kierunek.

z 1.str. bardzo bym chciala, bo czuje,ze na turystyce moje ambicje nie sa w pelni zaspokojone (choc orlem nie jestem) ,ale z 2.str.denerwuje mnie to,ze zamiast dzialac - siedze na tylku i nic nie czynie.
CO JA BYM dala,zeby to byla prawda,aby platny kierunek nie obowiazywal od razu, choc sporo na ten temat czytalam, i chyba jednak bedzie to szybciej obowiazywac,niz nam sie wydaje..
co do Ciebie to mysle,ze rowniez sie okreslisz. Ja nie bylam jakas goraca fanka architektury od samego poczatku,ale jakos dociera do mnie powoli,ze mzoe warto w tym kierunku pojsc; ) u Ciebie tez w koncu nastapi ta chwila,kiedy bedziesz wiedziala ,czego chcesz. BTW. widze,ze bierzesz pod uwage bardzo konkretne kierunki. NP.automatyka i robotyka - mysle,ze po takim kierunku latwiej o prace, to chyba niezbyt popularny kierunek ze wzgledu na swoja trudnosc?;) ( dla mnie to CZARNA MAGIA)
Cytat
biedronka1991
ile sie placi za drugi kieurnek? bo tez o tym mysle ;/


Z TEGO,co sie doczytalam , oplata jak za studia niestacjonarne :| chyba ze jestes mega ambitna i zaliczasz sie do 10% najlepszych studentow na roku ,to masz zza free kierunek ,co osobiscie dla mnie jest czyms nie do osiagniecia ,zwlaszcza, jesli ma sie na karku teoretycznie ten 1. kierunek.... ;/
Cytat
anemone_sollel
Cytat
elkyyy
tez taka opcje rozwazalam,ale z 2. str. rozmyslalam,czy po licencjacie (mialabym 23lata) - pojscie na architekture nie byloby krokiem zbyt poznym.Tzn.chodzi mi o to,ze nie moge byc cale zycie na garnuszku rodzicow,A praca + dzienna architektura( zaoczne nie wchodza w gre ze wzgledu na to,ze to ciezkie studia,sama nie dalabym rady) - no nie wiem,czy to jest wykonalne. MOZE SA TUTAJ OSOBY,CO STUDIUJA ARCHITEKTURE? co powiedza o swoim czasie..

Mam znajomą na architekturze, na Politechnice. Lekko nie jest. To jest wymagający kierunek i jak już go studiować to tylko na nim się skupić, i nie brać kolejnego.

Cytat
jamajka1991
A co do Ciebie, to myślę, że tego drugiego płatnego kierunku szybko nie wprowadzą.

Ustawa już jest podpisana i od października tego roku wchodzi w życie.




Ze wzgledu na to,ze moj kierunek jakos mega ambitny ,wbrew pozorom nie jest, nie ma na nim za wiele nauki ,przynajmniej jak narazie, mysle,ze dalabym rade.Tylko ze wzgledu wlasnie na fakt,ze mam duzo wolnego czasu..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-09 21:01 przez elkyyy.

DRUGI kierunek na studiach

09 kwi 2011 - 21:06:15

Kochane, moja przyjaciółka studiuje dwa kierunki- pedagogikę II rok i psychologię I rok. Też się martwiła o płacenie za drugi kierunek, to jest tak, że ona nie będzie płaciła.
Bo to jest tak, że ustawa wchodzi od PAŹDZIERNIKA a rekrutacja i przyjęcia są we WRZEŚNIU, więc jeśli dostaniesz się we wrześniu to ta ustawa Cię nie obejmie i nie będziesz płaciła :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fryzjer - Łódź ;)