Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 11:59:58

Złapałam sie za głowe po przeczytanie wpisów dziewczyn na pewnym forumzły/color]

"Nie chcę dziecka bo nie chcę być gruba..

Wiem.... to egoistyczne takie W tamtym roku ważyłam 80kg i schudłam do 57, czuję się bosko Oddałam wszystkie wielkie ciuchy.
I tak czas leci.... zaraz 2 lata po ślubie, zaczęły się rozmowy o dzidziusiu ale ja jestem przerażona nie tyle co porodem ale ciałem, mam tą cholerną tendencję i wiem że jakbym nie wiadomo jak się starała to przytyję dużo. Nie będę przecież na diecie w ciąży!! Adopcja w grę nie wchodzi - mąż nawet nie chce o tym słyszeć bo po co skoro możemy mieć swoje??
I co ja mam zrobić?? "



"Ludzie nie decydują się na potomstwo wydawałoby się z czysto egoistycznych pobudek. Nie po to uczymy się, pracujemy i inwestujemy w siebie, żeby potem ograniczać się do gotowania zupek i prania pieluch. Jednak przyczyna leży gdzie indziej. To tradycyjny model polskiej rodziny, wyniesiony z domu i wpajany nam od dzieciństwa, jest najskuteczniejszym środkiem antykoncepcyjnym "


jakie jest wasze podejscie czy takze nie zdecydujecie sie nigdy na dziecko, rodzine tylko dlatego zeby nie byc grubym? dla mnie to chore, bo przeciez ciaza nie oznacza bycia grubym.Urodzilam dwojke dzieci i z figury jestem swojej dumna.. nie mam rozstepow, celulitu itd... karmialm prawie rok piersia a biust mam takze ladny zadbany...

dziewczyny czesto myla macierzynstwo z brakiem ladnego wygladu, mysla ze stanal sie brzydkie, grube itd.. owszem to sie zdarza ale jesli sie o siebie dba w ciazy po..to nie ma problemu.

czy ktoras z was tez tak mysli ze dziecko wam zniszczy zycie?

PYTANIE BRZMI:
NIE O OBAWY !!! TYLKO CZY: ZREZYGNUJECIE Z POSIADANIA DZIECKA DLA LADNEJ FIGURY;)?


;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 12:09 przez Ajjc.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:02:34

Wiesz ja myślę, że TAKIE obawy mają kobiety w wieku 20 lat. Sama mam mieszane uczucia. A mam 21.
Myślę, że przed 30 to "widzi mi się" się zmienia. Chociaż nie mogę powiedzieć tego na żadnym przykładzie...
Co do dopisku na końcu. Nie sądzę, żeby dziecko zniszczyłoby mi życie. Ja czasem bardzo chciałabym je mieć, ale najpierw chcę zapewnić sobie i rodzinie jakiś lepszy poziom życia. Obronić się - wybudować dom. A potem oddać się już tylko temu dziecku. Teraz tak myślę, że to raczej lęk przed ciążą - bo to jednak jest takie - inne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 12:06 przez ZablokowanaMalajka.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:03:31

hmm... podejscie moze i dziwne, ale sama teraz sporo schudlam i z wlasnej nie przymuszonej woli tez nie chcialabym byc w ciazy teraz i to pewnie bylby jeden z powodow oczywiscie gdybym jednak byla to napewno bym sie cieszyla i nie powiedziala ,ze dziecko niszczy mi zycie.:P

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:04:12

Ja też tak myślę póki co (bo pamiętam, jak wyglądałam +15 kg temu) ;p ale nie jest to jedyny powód, dla którego nie chciałabym być w ciąży. Jednak młoda jestem (22) i może mi się odmieni kiedyś :)

Pocieszam się jednak tym, że moja mama przytyła tylko 7kg w ciąży ;p z 42 do 49 i może przekazała mi kawałek dobrych genów. Niestety na razie same gorsze się pokazują.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 12:06 przez rikarika.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:04:26

ja narazie nie mysle o dzieciach bo mam dopiero 20 lat, ale mysle ze do tego trzeba dojrzec, ta dziewczyna ktora pisala ze nie chce miec dzieci bo bedzie gruba tez pewnie jeszcze dojrzeje i chec posiadania dziecka bedzie wieksza niz chec posiadania figury, potem po ciazy przeciez mozna schudnac, tylko trzeba tez chciec

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:04:34

Ehhhh kobiety ;] IM chyba tez ktos zycie musial dac ?! BEZ KOMENTARZA!

zweryfikowana
Posty: 1.304
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:04:46

Ja nie chcę dziecka nie dlatego ,że boję się o figurę ,ale dlatego ,że to przewraca życie o 180 stopni...;/ Bałabym się tego najbardziej...

Prośba...Wypowiedzcie się:
http://forum.szafa.pl/8/3281919/problemkupno.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 12:05 przez nick6.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:05:07

dlaczego dziwi Cie to?:) mam takie same obawy, chyba jak kazda kobieta... Bo my po prostu lubimy ladnie wygladac, a dziecko wyciaga z Ciebie wszystko w czasie ciazy, poza tym po ma sie spora nadwage...To normalne obawy

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:05:20

Hm... Jeśli chodzi o przytycie to nie rozumiem tego wcale... Przecież zawsze można poćwiczyć, przejść na dietkę. Dodatkowo przy dziecko to zawsze dużo ruchu jest... Jeśli chodzi natomiast o ciążę to również nie wiem, czy chcę mieć dziecko. Oczywiście kocham dzieci, ubóstwiam. Uwielbiam się nimi zajmować. Ale boję się ciąży przerażająco. Gdy czytam, że kobieta nie dostała znieczulenia, albo że ją porozrywało - nie wyobrażam sobie tego. Boję się tego bólu. Boję się również tego, że mogłabym nie zapomnieć tego bólu (jestem strasznie wrażliwa na ból) i nie pokochać dziecka całą sobą. I nie wydaje mi się to głupie, co napisałam i co czuję.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:05:30

Cytat
ZablokowanaMalajka
Wiesz ja myślę, że TAKIE obawy mają kobiety w wieku 20 lat. Sama mam mieszane uczucia. A mam 21.
Myślę, że przed 30 to "widzi mi się" się zmienia. Chociaż nie mogę powiedzieć tego na żadnym przykładzie...

no nie zawsze, zalezy tu duzo od psychiki kobiety-pierwsze dziecko urodzilam w wieku 21 lat i nigdy nie przekladalam tego ze nie bede miec dzieci bo bede gruba..
owszem chodzac w ciazy mialam rozne mysli ze juz tak zostanie, ze nie uda mi sie zrzucic, ale zeby z tego powodu zrezygnowac z dziecka? Nigdy!
nawet teraz mysle ze gdybym wiedziala ze bede wazyc 120 kg po ciazy i mi to zostanie zdecydowalabym sie na dzieci..

to moje najwieksze szczescie w zyciu..

Cytat
Must-Have
dlaczego dziwi Cie to?:) mam takie same obawy, chyba jak kazda kobieta... Bo my po prostu lubimy ladnie wygladac, a dziecko wyciaga z Ciebie wszystko w czasie ciazy, poza tym po ma sie spora nadwage...To normalne obawy

dlaczego mnie to dziwi? bo dla mnie to chore.. przelozyc figure nad posiadaniem dziecka;) soryy

owszem obawy sa ale mi chodzi konkretnie o rezygnacje z dziecka dla figury;)

bo to ze sa obawy to norma, sama je mialam, ale zupelnie niepotrzebnie;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 12:07 przez Ajjc.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:06:33

ludzi są na prawde Śmieszni!!!!co te laski w głowach mają???

Ja mam 25 lat i mam dwójke wspaniałych chłopców,jestem przeszcześliwą mamą.Faktycznie ciało kobiety się zmienia,ale jak sie odpowiednio zadba o nie to i po ciąży można wyglądać sexi

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:06:38

wcale tak nie myślę, ciąża nie kojarzy mi się z brzydotą, nadwagą, a wręcz przeciwnie, z pięknem.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:06:46

dziecko to szczęście :)

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:07:08

Cytat
ZablokowanaMalajka
Wiesz ja myślę, że TAKIE obawy mają kobiety w wieku 20 lat. Sama mam mieszane uczucia. A mam 21.
Myślę, że przed 30 to "widzi mi się" się zmienia. Chociaż nie mogę powiedzieć tego na żadnym przykładzie...

Ja na przykład urodziłam mając 19 lat i nawet coś takiego nie przeszło mi przez myśl.
Wiadomo,że moje ciało już nigdy nie będzie wyglądać tak jak przed porodem,ale jakoś nie ubolewam nad tym,jestem najszczęśliwsza gdy widzę jak moja córcia się śmieje,cieszę się z tego,ze jest zdrowa. A to czy mam kilka rozstępów czy cellulit nie jest dla mnie ważne...

Poza tym to też kwestia zadbania o swoje ciało podczas ciąży,po porodzie...

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:07:12

Ja mam 20 lat i też takie objekcje. Nie tyle dziecko zrujnuje mi życie ale nei wyobrażam sobie swojego ciała po porodzie,nie mogłabym na siebie patrzyć. To głupie podejście i mysle ze do świadczy ze nei dorosłam jeszcze wystarczająco do tego zeby mieć dzieci . I wcale nie mówie ze tak nie jest. Jestem młoda dl amnie nr 1 jest dobrze wyglądać ( oczywiście nie tylko ale w tym przypadku ;))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Róża z materiału KROK PO KROKU :)