Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:19:05

ale tak mysle ze przeciez bedac w ciazy nie zawsze trzeba przytyc :) zalezy jaki prowadzi sie tryb zycia. Moja amma po trzech ciazach nie przytyła nic. oczywiscie nie liczac wagi dziecka i wód płodowych wiec od razu wzystko z niej "wyleciało". Tym bardziej ze przez wsztskie ciaze była aktywna. Prosze sobie wyobrazic ze w wieku lat 37 bedac w 8 miesiacu pracowała w polu ( dodam ze nie jakos ciezko bo wsyscy jej odradzali) ae chciała cokolwiek robic. Sa tez kobiety które bedac w ciazy zasiadą na aurach i jedyne co mowia- musze jesc za dwoje :) wiec duzo zalezy od nas samych :)

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:19:11

Cytat
Must-Have
dlaczego dziwi Cie to?:) mam takie same obawy, chyba jak kazda kobieta... Bo my po prostu lubimy ladnie wygladac, a dziecko wyciaga z Ciebie wszystko w czasie ciazy, poza tym po ma sie spora nadwage...To normalne obawy


ooo! z tym to się nie zgodzę,że po ciąży ma się sporą nadwagę... nigdy nie byłam szczupla a w dniu porodu ważyłam 88 kg przy wzroście 167, ale w pół roku po ciązy zgubiłam wszystko i jestem chudsza niż byłam przed ciążą mimo,ze się nie odchudzałam i żadnych rozstępów nie mam. Po prostu wydaje mi się,że ciąża wpłynęła pozytywnie na moją przemianę materii :)



TO ŻE PO CIĄŻY SIĘ TYJE TO MIT!

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:19:16

Cytat
uroczyen20
hej wypelnilabys mi ankietke na temat ciazy?
potrzebuje ja do pracy lic bardzo bys mi pomogla :)

http://www.ankietka.pl/ankieta/58101/pielegnacja-ciala-i-zabiegi-kosmetyczne-dla-kobiety-w-ciazy.html

proszę bardzo :)

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:19:38

I bardzo dobrze , ze kobiety które maja tak powierzchowny tok myslenia nie decyduja się na dzieci !

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:19:45

Cytat
Nasia_1989
Cytat
ZablokowanaMalajka
A co jeśli ktoś czuje, że będzie np złą matką? To też powiecie, że to egoizm?

No właśnie???

Ale tu chodzi o sytuację " bardzo chcę mieć dziecko ale nie zajdę w ciążę bo stracę figurę ..."

Nie mówimy tu o kobiecie,która zdecydowała,ze nie chce mieć dzieci (z różnych powodów) .

Chyba ,ze źle zrozumiałam przekaz wątku ;)

zweryfikowana
Posty: 1.071
Ostrzeżenia: 2/5

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:20:57

Cytat
ZablokowanaMalajka
Wiesz ja myślę, że TAKIE obawy mają kobiety w wieku 20 lat. Sama mam mieszane uczucia. A mam 21.
Myślę, że przed 30 to "widzi mi się" się zmienia. Chociaż nie mogę powiedzieć tego na żadnym przykładzie...
Co do dopisku na końcu. Nie sądzę, żeby dziecko zniszczyłoby mi życie. Ja czasem bardzo chciałabym je mieć, ale najpierw chcę zapewnić sobie i rodzinie jakiś lepszy poziom życia. Obronić się - wybudować dom. A potem oddać się już tylko temu dziecku. Teraz tak myślę, że to raczej lęk przed ciążą - bo to jednak jest takie - inne.


Tak samo myślę. Co do figury.. no coś w tym jest.
Hmm chociaż ja w wieku 11-12-13 lat odchudziłam się drastycznie z otyłości w anoreksję przez co totalnie wyniszczyłam organizm i narządy.
Lekarka stwierdziła, że możliwe, że nie będę mogła mieć dzieci w przyszłości, jak nie ze względu na to że nie będę umiała zajść to ze względów zdrowotnych, bo wiadomo, że dziecko z matki ciągnie, jak nie nerki to zęby się sypią to włosy wypadają, stawy się sypią, a ja stawy wykończyłam odchudzaniem, narządy wewnętrzne z resztą też.

Także tym bardziej mam obawy co do ciąży.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:21:10

boze a czy to jakas regula ze kazda rodzina musi byc podrecznikowa??;/ zal.... mama tata i pelno bachorow a jak ktos nie chce to juz jest beeeee i najlepiej go spalic na stosie ... sa ludzie ktorzy chca siedziec w pieluchach i dla nich to szczescie a s atacy co maja inne plany na zycie... wszytsko

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:21:31

Ja w tym roku skończe 22 lata i świadomie z moim narzeczonym zdecydowałam sie na dziecko. Po prostu stanęłam oko w oko z sytuacją "teraz albo nigdy" gdyż prawdopodobnie miałam już nie doznać macierzyństwa. Jestem w czwartym miesiącu, mam ogromne tendencje do tycia, jak na razie przytyłam 3 kilo, ale mam nadzieję, że młody organizm szybko wróci do formy. I uważam, że jak maluch wyjdzie z okresu niemowlęcego to nie ma nic nieprzyzwoitego w podrzuceniu go na wieczór dziadkom. A w tym czasie mżna rozerwać się z mężem i czerpać jeszcze z życia. Przecież to dziadkowie brzdąca wychowali jego rodziców, więc nie powinni mieć problemów z zajęciem się dzieckiem. Przy okazji zagłuszą odrobinę przeżywany "syndrom pustego gniazda". A w wieku 30 lat będe mieć dzieciątko tzw "odchowane" :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:21:52

Cytat
madziunia209
ja tez tak mysle i nie lubie dzieiakow naraze mam 20 lat i wspolczje mlodymmatkom. w koncu moge to gdzies napisac... nie po to jestem na stomatolgii i teraz sie mecze aby potem byc kura domowa

Boze co za bzdury;) kto powiedzial, ze majac dziecko trzeba byc kura domowa?;
pierwsze urodzilam majac 21 lat skonczylam studia, zalozylam wlasna firme, ktora swietne prosperuje, teraz urodzilam drugie dziecko- jestem spelniona jako Matka, zona kobieta pracujaca..
nie omijaja mnie bankiety, spotkania, imprezy, dyskoteki tylko dlatego ze mam 2 dzieci;)

nie tak myslicie moje drogie..

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:22:02

wszystko zmienia sie w trakcie :)
ja mysle ze majac dziecko (dzieci) dziewczyna staje sie w koncu kobieta - pelnowartosciowa i pewna siebie :)
ale trzeba przezyc zeby zrozumiec) - teraz mam wieksza motywacje zeby dbac o siebie nie tylko fizycznie ale i duchowo hihihi
dziwnym trafem mam tez wiecej energii i zapalu niz kiedys

zweryfikowana
Posty: 1.190
Ostrzeżenia: 2/5

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:22:21

nie

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:22:35

ja nie wiem...mi po ciazy figura NIC A NIC się nie zmieniła, powaznie! wystarczy o sioebie dbac w czasie ciazy i nie ZREC za dwoch ale dla dwojga- ja przytyłam tylko 9 kg, teraz waze 4 kg mniej niz przed ciaza! ani dnia nie cwiczyłam!

a dziecko to najwieksze szczescie! teraz moje zycie nabrało sensu, wczesniej było nijakie!

co do kury domowej itp. u mnie ciaza była planowana jak najbardziej ( staralismy sie pol roku!!!), urodziłam majac 25 lat, mam juz spore doswiadczenie w pracy oraz skonczone studia ( licencjat, ale za to jaki! ;-) dodatkowo umocniło to nasze malzenswto w 100%% gdybym miała cofnac czas zrobiłabym dokładnie to samo!

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:22:52

nie mozna komus narzucac swojego zdania..kazdy ma prawo wyboru , i trzeba to zaakceptowac .

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:22:56

Miałabym poświęcić macierzyństwo dla ładnej figury? A w życiu... przeciez zawsze mozną schudnać- jednak to kosztuje duzo wysiłku.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:23:25

Cytat
mc85
wszystko zmienia sie w trakcie :)
ja mysle ze majac dziecko (dzieci) dziewczyna staje sie w koncu kobieta - pelnowartosciowa i pewna siebie :)
ale trzeba przezyc zeby zrozumiec) - teraz mam wieksza motywacje zeby dbac o siebie nie tylko fizycznie ale i duchowo hihihi
dziwnym trafem mam tez wiecej energii i zapalu niz kiedys

;-))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Róża z materiału KROK PO KROKU :)