Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

gorący temat

Sklep internetowy

3 minuty temu

Biznes

7 minut temu

tabernakula sklep

26 minut temu

Budowa domu

55 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:07:19

Cytat
Ajjc
Cytat
ZablokowanaMalajka
Wiesz ja myślę, że TAKIE obawy mają kobiety w wieku 20 lat. Sama mam mieszane uczucia. A mam 21.
Myślę, że przed 30 to "widzi mi się" się zmienia. Chociaż nie mogę powiedzieć tego na żadnym przykładzie...

no nie zawsze, zalezy tu duzo od psychiki kobiety-pierwsze dziecko urodzilam w wieku 21 lat i nigdy nie przekladalam tego ze nie bede miec dzieci bo bede gruba..
owszem chodzac w ciazy mialam rozne mysli ze juz tak zostanie, ze nie uda mi sie zrzucic, ale zeby z tego powodu zrezygnowac z dziecka? Nigdy!
nawet teraz mysle ze gdybym wiedziala ze bede wazyc 120 kg po ciazy i mi to zostanie zdecydowalabym sie na dzieci..

to moje najwieksze szczescie w zyciu..

Uważam, że to "nie chcę dzieci bo będę gruba" to taka wymówka, a problem tkwi gdzieś indziej.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:07:36

Mnie tam takie obawy nie dziwią. Bardziej dziwi mnie piętnowanie takich dziewczyn, nazywanie ich egoistkami itp. W naszym spoleczenstwie istnieje jakis chory poglad, ze kazda kobieta i kazda para koniecznie musi miec dziecko. A kazdy ma prawo do zycia tak jak mu sie podoba i tak jak chce. Nie chce miec dzieci - jej sprawa. Powod mnie nie interesuje, bo to jej prywatna sprawa.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:07:37

Nie uważam, że to egoistyczne. Każdy żyje tak jak lubi, jesli ktoś nie chce mieć dziecka (nieważne z jakiego powodu) to już tylko i wyłącznie jego sprawa ;) Ani mnie to ziębi ani grzeje.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:08:24

sama ciągle słyszę że swoimi narodzinami zniszczyłam ojcu życie bo biedny nie mógł iść na studia

tak więc: za dziecko serdecznie podziękował.


jestem zua brzydka egoistka, nie chce ślubu ani dziecka

zweryfikowana
Posty: 377
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:08:41

mysle ze jestli ktos jest jeszcze nie dojrzaly i nie gotowy na to by zostac mama ma takie podejscie , po co takiej osobie dziecko skoro nie jest dla niego najwazniejsze , wazniejsze jakies rozstepy no ludzie ;/ brak słów na takie podejscie ...

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:09:12

A co jeśli ktoś czuje, że będzie np złą matką? To też powiecie, że to egoizm?

niezweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:10:49

dla mnie to chore myślenie. Nie ważne ile bym ważyła i wyglądała to nie byłoby to ważniejsze od dzidziusia.
P.S. właśnie staram się z mężem o dzidziusia

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:11:25

Cytat
Chauvin
wcale tak nie myślę, ciąża nie kojarzy mi się z brzydotą, nadwagą, a wręcz przeciwnie, z pięknem.

Zgadzam się !:)

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:11:31

Jesli ktos tak pisze poprostu jeszcze nie dorosl do bycia matka, wiec nie wiem dlaczego piszecie ze to egoizm? ... nie ma w tym egoizmu, nie kazdy ma powolanie by miec dziecko, dla niektorych kobiet wazniejsza jest kariera a innym uroda. Czemu dziewczyny ktore robia kariere -nie maja dziec badz ich nie chca nie mowicie ze to egoizm?.
Ps. Mam dziecko i moj rozmiarek to xs:))) ale niektore kobiety sie boja o figure...

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:12:08

ja wiem na pewno że nie będę rodzić swoich dzieci z powodu choroby, i tak samo jestem pewna że bardzo będę chciała je adoptować, żeby chociaż jednemu szkrabowi zapewnić ciepły dom i miłość.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 12:12 przez coco-moko.

zweryfikowana
Posty: 1.283
Ostrzeżenia: 2/5

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:12:51

ja tez nie chce przytyc, dopiero co schudlam. Nie zdecydowalabym sie teraz na dziecko wlasnie dlatego ze nie chce znowu byc gruba, mimo ze moj facet jest instruktorem na silowni :P i zapewne pomoglby mi wrocic do formy.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:12:55

też mam 20 lat i aż mnie dziw bierze,ale też mam takie podejście,może to kwestia psychiki,nastawienia,ale tak-też schudłam parę kilo i też na samą myśl o tym,że mam to wszystko przechodzić od początku mnie ściska...Nie każdy tak jak ty Ajc nie obrażając tutaj nikogo będzie miał idealną figurę po ciąży wszystko zależy od genów,u mnie niestety nie ma takich genów,że wszystko schodzi :(
jak mialam 18 lat chciałam dziecko strasznie,ale teraz? teraz mam inne priorytety w życiu,ale jeśli do 25 roku życia nie dojrzeję do tej decyzji to nie wiem znowu wyznaczę sobie górną granicę?Zresztą na mój wstręt do ciąży mają wpływ jeszcze inne czynniki min.pieniądze czy zdołam utrzymać tego małego czlowieczka,ale to już inna historia.

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:12:55

Cytat
ZablokowanaMalajka
A co jeśli ktoś czuje, że będzie np złą matką? To też powiecie, że to egoizm?

Tak! To egoizm nie chcieć użyczyć swojej macicy ;p jak jesteś płodna, to się mnóż :D

Ja ostatnio mamie zapowiedziałam, że kiedyś adoptuje sobie małą Chinkę ;p (znam prawo niestety). Mama powiedziała, że jak mogę mieć swoje, to nie ma sensu adoptować i że głupia jestem :D chociaż to drugie to żadna nowość ;p

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:13:05

Wg mnie to z jakich powodów ktoś nie chce dziecka, to jego sprawa. Czy to figura (która dla niektórych jest bardzo ważna) czy obawa przed klasycznym modelem matki-Polki babrającej się w pieluchach 24h/dobę czy zwyczajne nielubienie dzieci (jak w moim przypadku)...
Egoizmem za to jest niepoinformowanie o tym partnera przed ślubem, licząc na to, że jak będzie już "po ptakach", to facet nie będzie się buntował...

Ciąża NIE-bo moja figura!!!!!!!

07 kwi 2011 - 12:13:17

Cytat
niesiulka
dla mnie to chore myślenie. Nie ważne ile bym ważyła i wyglądała to nie byłoby to ważniejsze od dzidziusia.
P.S. właśnie staram się z mężem o dzidziusia

Widzisz ludzie maja rozne spojrzenie na zycie i rozne priorytety. Dla mnie chore jest myslenie, ze dziecko jest wazniejsze niz zapewnienie sobie odpowiedniego poziomu zycia. Nie mam na mysli luksusowych samochodow i domow w hiszpanii tylko wlasnego kąta i stabilnej pracy, zeby sie nie okazalo ze za 600 zl trzeba wyzywic 3 osobowa rodzine.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Róża z materiału KROK PO KROKU :)