Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 22:58:35

Cytat
nbbo
Jeźdżę na kolonie od wielu lat, kiedyś jeździłam jako wychowawca i nigdy się z czymś podobnym nie spotkałam: owszem, odbierałam grupy z różnych miejsc polski ale jechaliśmy autokarem zawsze, ostatecznie pkp- wszystko było załatwione, opłacałam tylko bilety, brałam faktury itp.
Wejdź na stronki biur podróży polskich i powysyłaj zgłoszenia na wychowawców

Cytat
7medeis
ja miałam kurs za free ale to "z okazji" profilu studiów, ogólnie koszt koło 80 zł, u mnie trwało to 2 weekendy od 8 rano do 20, wykłady non stop, nuda niesamowita, zero przydatnych informacji

Współczuję, niebawem będę prowadzić kurs dla wychowawców- wydaje mi się, że mniej nudny bo zaczynam od wstępu: z biórki i omawiam każdy szczegół jak wygląda kolonia+ ewentualne przypadki możliwe, problemy i sposoby reagowania. oczywiwscie trochę nudy musi być: kwestie prawne, 1 pomoc itp.

heh, my kleiliśmy ludki z plasteliny (no bo współczesna młodzież na kolonii padnie martwym trupem z zachwytu jak zobaczy takie zajęcia)
oraz uczyliśmy się o filcogramach. Co to filcogram? rzucasz kawał szmaty na tablicę i przypinasz do niej ruchome elementy, dzięki czemu niesamowicie urozmaicasz młodzieży czas i pobudzasz ich rozwój:)
Poza tym tępe odczyty zasad prawnych, zero podejścia psychologicznego, w ogóle mnie to nie przygotowało do roli opiekuna.
Cytat
hannahxunicorn
350 zl za turnus? O_O to sie w ogole nie oplaca... to ja stalam dwa tygodnie(bez weekendow)na pol etatu jako hostessa i zarobilam prawie 500 zl a tutaj z dwa tygodnie(bo chyba zazwyczaj tyle trwa turnus prawda?) pracy praktycznie całodobowej, bo od ranca do wieczora cos robisz a i w nocy tez pewnie trzeba pilnowac i daja za to 350 zl, nie no śmiech na sali...

kochana...ja dostałam 120 zł bez zwrotu kosztów dojazdu, czyli jakieś 100 zł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-26 22:59 przez 7medeis.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 22:59:39

dziekuje za wszystkie wypowiedzi. Mnie interesuja tylko kolonie tego typu, zeby juz wszystko bylo ustalone itp., byl autokar, byly dzieci z mojego miejsca zamieszkania lub okolic i zebysmy mogli jechac. Myslalam, ze kolonie bylyby ciekawym pomyslem, jakims doswiadczeniem w zyciu itp., ale skoro to ma tak wygladac, to niestety... nie widze siebie w takiej roli. I dlatego stwierdzilam, ze pojade jedynie z grupa z mojego miasta albo w autokarze wraz z innymi opiekunami itp, kiedy wszystko juz bedzie ustalone i wiem, ze nikt nie rzuci mnie samej na gleboką wode.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:00:25

Cytat
hannahxunicorn
350 zl za turnus? O_O to sie w ogole nie oplaca... to ja stalam dwa tygodnie(bez weekendow)na pol etatu jako hostessa i zarobilam prawie 500 zl a tutaj z dwa tygodnie(bo chyba zazwyczaj tyle trwa turnus prawda?) pracy praktycznie całodobowej, bo od ranca do wieczora cos robisz a i w nocy tez pewnie trzeba pilnowac i daja za to 350 zl, nie no śmiech na sali...

Niestety takie życie wychowawcy, a jak cos się stanie - odpukać - to przes.... do końca życia

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:02:29

medeis, a moglabym wiedziec jak u ciebie na koloniach z organizacja bylo? jak jechaliscie, czy dzieci byly zebrane w jednym miejscu, czy tez ktos musial jezdzic itp., takiego typu kwestie mnie interesuja.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:03:38

Cytat
Alexa_89
medeis, a moglabym wiedziec jak u ciebie na koloniach z organizacja bylo? jak jechaliscie, czy dzieci byly zebrane w jednym miejscu, czy tez ktos musial jezdzic itp., takiego typu kwestie mnie interesuja.

zbiórka jak Bozia przykazała, z jednego miejsca, każdy dojeżdżał we własnym zakresie i stamtąd dopiero w góry.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:06:48

Cytat
7medeis
Cytat
Alexa_89
medeis, a moglabym wiedziec jak u ciebie na koloniach z organizacja bylo? jak jechaliscie, czy dzieci byly zebrane w jednym miejscu, czy tez ktos musial jezdzic itp., takiego typu kwestie mnie interesuja.

zbiórka jak Bozia przykazała, z jednego miejsca, każdy dojeżdżał we własnym zakresie i stamtąd dopiero w góry.

wiem, ze narzekasz na swoje kolonie, ale powiem ci jedno- chociaz tyle dobrego, ze jedna zbiorka, wszystkie dzieci na raz wsiadly do autokaru razem z opiekunami i byl swiety spokoj, a nie jeszcze jakies jezdzenie. Moj brat juz jezdzi kilka lat i np. on mieszka w chelmie, jechal na kolonie z lublina i w lublinie byla glowna zbiorka i juz do tego lublina musial sobie sam dojechac, tato go zawiozl. i dlatego myslalam, ze wszystkie kolonie i zbiorki wlasnie tak wygladaja...

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:13:57

Cytat
7medeis
Cytat
nbbo
Jeźdżę na kolonie od wielu lat, kiedyś jeździłam jako wychowawca i nigdy się z czymś podobnym nie spotkałam: owszem, odbierałam grupy z różnych miejsc polski ale jechaliśmy autokarem zawsze, ostatecznie pkp- wszystko było załatwione, opłacałam tylko bilety, brałam faktury itp.
Wejdź na stronki biur podróży polskich i powysyłaj zgłoszenia na wychowawców

Cytat
7medeis
ja miałam kurs za free ale to "z okazji" profilu studiów, ogólnie koszt koło 80 zł, u mnie trwało to 2 weekendy od 8 rano do 20, wykłady non stop, nuda niesamowita, zero przydatnych informacji

Współczuję, niebawem będę prowadzić kurs dla wychowawców- wydaje mi się, że mniej nudny bo zaczynam od wstępu: z biórki i omawiam każdy szczegół jak wygląda kolonia+ ewentualne przypadki możliwe, problemy i sposoby reagowania. oczywiwscie trochę nudy musi być: kwestie prawne, 1 pomoc itp.

heh, my kleiliśmy ludki z plasteliny (no bo współczesna młodzież na kolonii padnie martwym trupem z zachwytu jak zobaczy takie zajęcia)
oraz uczyliśmy się o filcogramach. Co to filcogram? rzucasz kawał szmaty na tablicę i przypinasz do niej ruchome elementy, dzięki czemu niesamowicie urozmaicasz młodzieży czas i pobudzasz ich rozwój:)
Poza tym tępe odczyty zasad prawnych, zero podejścia psychologicznego, w ogóle mnie to nie przygotowało do roli opiekuna.
Cytat
hannahxunicorn
350 zl za turnus? O_O to sie w ogole nie oplaca... to ja stalam dwa tygodnie(bez weekendow)na pol etatu jako hostessa i zarobilam prawie 500 zl a tutaj z dwa tygodnie(bo chyba zazwyczaj tyle trwa turnus prawda?) pracy praktycznie całodobowej, bo od ranca do wieczora cos robisz a i w nocy tez pewnie trzeba pilnowac i daja za to 350 zl, nie no śmiech na sali...

kochana...ja dostałam 120 zł bez zwrotu kosztów dojazdu, czyli jakieś 100 zł.
O kurcze :| Nie no... to w takim razie to jest raczej praca tylko dla ludzi co chcą sobie wyjechac gdzies nie płacac za to, bardzo lubia sie opiekowac dziecmi, maja taka pasje czy cos i nie odbierają tego jako sposób na zarobienie sobie yh... a ja myslalam z kolezanka ze to mogłaby być całkiem fajna, miła praca ale otworzyłyście mi oczy i widze, że nie warto chyba sie za to łapać.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:22:19

haniu, ja rowniez tak myslalam jeszcze nawet 2 tygodnie temu. myslalam, ze sobie wyjade z dziecmi w wakacje, troche dorobie, zwiedze, a tutaj widze, ze to jedna wielka sciema i tylko mozna zdrowie zmarnowac. ale papier zawsze bedzie- moze sie kiedys przyda.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:27:59

paranoja jakas ,widac wybitnie,ze szukaja jeleni,nie laduj sie w takie g...

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:34:02

może raczej chodzi, ze zbiera się dzieci w trasie? ja tak jeździłam na kolonie, czasem droga się na maxa wydłużała, żeby tylko po 1 dziecko pojechać

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:47:36

Cytat
Emme
może raczej chodzi, ze zbiera się dzieci w trasie? ja tak jeździłam na kolonie, czasem droga się na maxa wydłużała, żeby tylko po 1 dziecko pojechać

nie, na pewno o to nie chodzi. pytalam dokladnie kilka razy.Ja jestem z lublina i zalozmy, ze mam jechac do gdanska sama po 10 dzieciakow, ktore beda czekaly gdzies na jakiejs stacji pkp, zebrac je, policzyc, zajac sie bagazami itp. i sama mam je dowiezc na miejsce kolonii np do zakopanego. nie usmiecha mi sie samotna podroz pociągiem z kilkunastoma obcymi dzieciakami. Uwazam, ze to jest wyreczanie sie wychowawcami. organizator powinien zapewnic dogodny dojazd autokarem wraz z innymi opiekunami po dzieci lub zabieranie dzieciakow po drodze na kolonie, jak piszesz.

Kolonie- POMOCY

29 kwi 2022 - 18:03:20

Akurat ja nigdy nie miałam żadnych problemów z wysłaniem moich dzieci na kolonię i muszę dodać, że właśnie dlatego jestem zdania, ze jest to fajne rozwiązanie dla naszych maluchów. Polecam także bardzo ciekawy konkurs https://voguetravel.pl/blog/2022/03/29/konkurs-vogue-travel gdyż to właśnie w nim możemy wygrać ciekawe zniżki na kolonie dla dzieci.

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

Kolonie- POMOCY

27 cze 2022 - 09:58:10

Myślę że zdecydowanie możesz znaleźć lepszą ofertę!!

__________________
https://www.stonoga.edu.pl/wszystko-co-nalezy-wiedziec-o-kontenerach-transportowych/

Kolonie- POMOCY

29 kwi 2023 - 09:04:14

Przede wszystkim gdy jeszcze chodzi o takie kwestie to ja chcę powiedzieć, że także bardzo ważną opcją jest to aby mieć wiedzę jakie obozy młodzieżowe w 2023 roku są godne uwagi. Zdecydowanie dobrze o tym napisano w https://www.gadzetomama.pl/obozy-mlodziezowe-2023-najciekawsze-oferty-tego-roku/ i wiem,, że taka wiedza jest bardzo cenna.

Kolonie- POMOCY

08 mar 2024 - 20:05:57

Cześć wszystkim! Chcę podzielić się moimi doświadczeniami związanymi z Biurem Podróży Neptun, które organizuje niesamowite obozy sportowe dla dzieci. Moje dziecko miało możliwość uczestniczyć w koloniach zorganizowanych przez https://kolonieneptun.com/ i muszę przyznać, że był to totalny strzał w dziesiątkę. Biuro podjęło wszelkie kroki, by zapewnić bezpieczeństwo i dobrą zabawę dla każdego. Plan kolonii był doskonale unormowany pomiędzy aktywnościami edukacyjnymi, sportowymi a także rekreacyjnymi. Jeżeli zatem planujesz wakacyjną przygodę dla swego dziecka, niewątpliwie polecam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak mam go odzyskać