Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

transportery taśmowe

13 minut temu

sprawdzony stomatolog

17 minut temu

sklep detailingowy

41 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 22:58:35

Cytat
nbbo
Jeźdżę na kolonie od wielu lat, kiedyś jeździłam jako wychowawca i nigdy się z czymś podobnym nie spotkałam: owszem, odbierałam grupy z różnych miejsc polski ale jechaliśmy autokarem zawsze, ostatecznie pkp- wszystko było załatwione, opłacałam tylko bilety, brałam faktury itp.
Wejdź na stronki biur podróży polskich i powysyłaj zgłoszenia na wychowawców

Cytat
7medeis
ja miałam kurs za free ale to "z okazji" profilu studiów, ogólnie koszt koło 80 zł, u mnie trwało to 2 weekendy od 8 rano do 20, wykłady non stop, nuda niesamowita, zero przydatnych informacji

Współczuję, niebawem będę prowadzić kurs dla wychowawców- wydaje mi się, że mniej nudny bo zaczynam od wstępu: z biórki i omawiam każdy szczegół jak wygląda kolonia+ ewentualne przypadki możliwe, problemy i sposoby reagowania. oczywiwscie trochę nudy musi być: kwestie prawne, 1 pomoc itp.

heh, my kleiliśmy ludki z plasteliny (no bo współczesna młodzież na kolonii padnie martwym trupem z zachwytu jak zobaczy takie zajęcia)
oraz uczyliśmy się o filcogramach. Co to filcogram? rzucasz kawał szmaty na tablicę i przypinasz do niej ruchome elementy, dzięki czemu niesamowicie urozmaicasz młodzieży czas i pobudzasz ich rozwój:)
Poza tym tępe odczyty zasad prawnych, zero podejścia psychologicznego, w ogóle mnie to nie przygotowało do roli opiekuna.
Cytat
hannahxunicorn
350 zl za turnus? O_O to sie w ogole nie oplaca... to ja stalam dwa tygodnie(bez weekendow)na pol etatu jako hostessa i zarobilam prawie 500 zl a tutaj z dwa tygodnie(bo chyba zazwyczaj tyle trwa turnus prawda?) pracy praktycznie całodobowej, bo od ranca do wieczora cos robisz a i w nocy tez pewnie trzeba pilnowac i daja za to 350 zl, nie no śmiech na sali...

kochana...ja dostałam 120 zł bez zwrotu kosztów dojazdu, czyli jakieś 100 zł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-26 22:59 przez 7medeis.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 22:59:39

dziekuje za wszystkie wypowiedzi. Mnie interesuja tylko kolonie tego typu, zeby juz wszystko bylo ustalone itp., byl autokar, byly dzieci z mojego miejsca zamieszkania lub okolic i zebysmy mogli jechac. Myslalam, ze kolonie bylyby ciekawym pomyslem, jakims doswiadczeniem w zyciu itp., ale skoro to ma tak wygladac, to niestety... nie widze siebie w takiej roli. I dlatego stwierdzilam, ze pojade jedynie z grupa z mojego miasta albo w autokarze wraz z innymi opiekunami itp, kiedy wszystko juz bedzie ustalone i wiem, ze nikt nie rzuci mnie samej na gleboką wode.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:00:25

Cytat
hannahxunicorn
350 zl za turnus? O_O to sie w ogole nie oplaca... to ja stalam dwa tygodnie(bez weekendow)na pol etatu jako hostessa i zarobilam prawie 500 zl a tutaj z dwa tygodnie(bo chyba zazwyczaj tyle trwa turnus prawda?) pracy praktycznie całodobowej, bo od ranca do wieczora cos robisz a i w nocy tez pewnie trzeba pilnowac i daja za to 350 zl, nie no śmiech na sali...

Niestety takie życie wychowawcy, a jak cos się stanie - odpukać - to przes.... do końca życia

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:02:29

medeis, a moglabym wiedziec jak u ciebie na koloniach z organizacja bylo? jak jechaliscie, czy dzieci byly zebrane w jednym miejscu, czy tez ktos musial jezdzic itp., takiego typu kwestie mnie interesuja.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:03:38

Cytat
Alexa_89
medeis, a moglabym wiedziec jak u ciebie na koloniach z organizacja bylo? jak jechaliscie, czy dzieci byly zebrane w jednym miejscu, czy tez ktos musial jezdzic itp., takiego typu kwestie mnie interesuja.

zbiórka jak Bozia przykazała, z jednego miejsca, każdy dojeżdżał we własnym zakresie i stamtąd dopiero w góry.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:06:48

Cytat
7medeis
Cytat
Alexa_89
medeis, a moglabym wiedziec jak u ciebie na koloniach z organizacja bylo? jak jechaliscie, czy dzieci byly zebrane w jednym miejscu, czy tez ktos musial jezdzic itp., takiego typu kwestie mnie interesuja.

zbiórka jak Bozia przykazała, z jednego miejsca, każdy dojeżdżał we własnym zakresie i stamtąd dopiero w góry.

wiem, ze narzekasz na swoje kolonie, ale powiem ci jedno- chociaz tyle dobrego, ze jedna zbiorka, wszystkie dzieci na raz wsiadly do autokaru razem z opiekunami i byl swiety spokoj, a nie jeszcze jakies jezdzenie. Moj brat juz jezdzi kilka lat i np. on mieszka w chelmie, jechal na kolonie z lublina i w lublinie byla glowna zbiorka i juz do tego lublina musial sobie sam dojechac, tato go zawiozl. i dlatego myslalam, ze wszystkie kolonie i zbiorki wlasnie tak wygladaja...

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:13:57

Cytat
7medeis
Cytat
nbbo
Jeźdżę na kolonie od wielu lat, kiedyś jeździłam jako wychowawca i nigdy się z czymś podobnym nie spotkałam: owszem, odbierałam grupy z różnych miejsc polski ale jechaliśmy autokarem zawsze, ostatecznie pkp- wszystko było załatwione, opłacałam tylko bilety, brałam faktury itp.
Wejdź na stronki biur podróży polskich i powysyłaj zgłoszenia na wychowawców

Cytat
7medeis
ja miałam kurs za free ale to "z okazji" profilu studiów, ogólnie koszt koło 80 zł, u mnie trwało to 2 weekendy od 8 rano do 20, wykłady non stop, nuda niesamowita, zero przydatnych informacji

Współczuję, niebawem będę prowadzić kurs dla wychowawców- wydaje mi się, że mniej nudny bo zaczynam od wstępu: z biórki i omawiam każdy szczegół jak wygląda kolonia+ ewentualne przypadki możliwe, problemy i sposoby reagowania. oczywiwscie trochę nudy musi być: kwestie prawne, 1 pomoc itp.

heh, my kleiliśmy ludki z plasteliny (no bo współczesna młodzież na kolonii padnie martwym trupem z zachwytu jak zobaczy takie zajęcia)
oraz uczyliśmy się o filcogramach. Co to filcogram? rzucasz kawał szmaty na tablicę i przypinasz do niej ruchome elementy, dzięki czemu niesamowicie urozmaicasz młodzieży czas i pobudzasz ich rozwój:)
Poza tym tępe odczyty zasad prawnych, zero podejścia psychologicznego, w ogóle mnie to nie przygotowało do roli opiekuna.
Cytat
hannahxunicorn
350 zl za turnus? O_O to sie w ogole nie oplaca... to ja stalam dwa tygodnie(bez weekendow)na pol etatu jako hostessa i zarobilam prawie 500 zl a tutaj z dwa tygodnie(bo chyba zazwyczaj tyle trwa turnus prawda?) pracy praktycznie całodobowej, bo od ranca do wieczora cos robisz a i w nocy tez pewnie trzeba pilnowac i daja za to 350 zl, nie no śmiech na sali...

kochana...ja dostałam 120 zł bez zwrotu kosztów dojazdu, czyli jakieś 100 zł.
O kurcze :| Nie no... to w takim razie to jest raczej praca tylko dla ludzi co chcą sobie wyjechac gdzies nie płacac za to, bardzo lubia sie opiekowac dziecmi, maja taka pasje czy cos i nie odbierają tego jako sposób na zarobienie sobie yh... a ja myslalam z kolezanka ze to mogłaby być całkiem fajna, miła praca ale otworzyłyście mi oczy i widze, że nie warto chyba sie za to łapać.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:22:19

haniu, ja rowniez tak myslalam jeszcze nawet 2 tygodnie temu. myslalam, ze sobie wyjade z dziecmi w wakacje, troche dorobie, zwiedze, a tutaj widze, ze to jedna wielka sciema i tylko mozna zdrowie zmarnowac. ale papier zawsze bedzie- moze sie kiedys przyda.

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:27:59

paranoja jakas ,widac wybitnie,ze szukaja jeleni,nie laduj sie w takie g...

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:34:02

może raczej chodzi, ze zbiera się dzieci w trasie? ja tak jeździłam na kolonie, czasem droga się na maxa wydłużała, żeby tylko po 1 dziecko pojechać

Kolonie- POMOCY

26 lut 2011 - 23:47:36

Cytat
Emme
może raczej chodzi, ze zbiera się dzieci w trasie? ja tak jeździłam na kolonie, czasem droga się na maxa wydłużała, żeby tylko po 1 dziecko pojechać

nie, na pewno o to nie chodzi. pytalam dokladnie kilka razy.Ja jestem z lublina i zalozmy, ze mam jechac do gdanska sama po 10 dzieciakow, ktore beda czekaly gdzies na jakiejs stacji pkp, zebrac je, policzyc, zajac sie bagazami itp. i sama mam je dowiezc na miejsce kolonii np do zakopanego. nie usmiecha mi sie samotna podroz pociągiem z kilkunastoma obcymi dzieciakami. Uwazam, ze to jest wyreczanie sie wychowawcami. organizator powinien zapewnic dogodny dojazd autokarem wraz z innymi opiekunami po dzieci lub zabieranie dzieciakow po drodze na kolonie, jak piszesz.

Kolonie- POMOCY

29 kwi 2022 - 18:03:20

Akurat ja nigdy nie miałam żadnych problemów z wysłaniem moich dzieci na kolonię i muszę dodać, że właśnie dlatego jestem zdania, ze jest to fajne rozwiązanie dla naszych maluchów. Polecam także bardzo ciekawy konkurs https://voguetravel.pl/blog/2022/03/29/konkurs-vogue-travel gdyż to właśnie w nim możemy wygrać ciekawe zniżki na kolonie dla dzieci.

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

Kolonie- POMOCY

27 cze 2022 - 09:58:10

Myślę że zdecydowanie możesz znaleźć lepszą ofertę!!

__________________
https://www.stonoga.edu.pl/wszystko-co-nalezy-wiedziec-o-kontenerach-transportowych/

Kolonie- POMOCY

29 kwi 2023 - 09:04:14

Przede wszystkim gdy jeszcze chodzi o takie kwestie to ja chcę powiedzieć, że także bardzo ważną opcją jest to aby mieć wiedzę jakie obozy młodzieżowe w 2023 roku są godne uwagi. Zdecydowanie dobrze o tym napisano w https://www.gadzetomama.pl/obozy-mlodziezowe-2023-najciekawsze-oferty-tego-roku/ i wiem,, że taka wiedza jest bardzo cenna.

Kolonie- POMOCY

08 mar 2024 - 20:05:57

Cześć wszystkim! Chcę podzielić się moimi doświadczeniami związanymi z Biurem Podróży Neptun, które organizuje niesamowite obozy sportowe dla dzieci. Moje dziecko miało możliwość uczestniczyć w koloniach zorganizowanych przez https://kolonieneptun.com/ i muszę przyznać, że był to totalny strzał w dziesiątkę. Biuro podjęło wszelkie kroki, by zapewnić bezpieczeństwo i dobrą zabawę dla każdego. Plan kolonii był doskonale unormowany pomiędzy aktywnościami edukacyjnymi, sportowymi a także rekreacyjnymi. Jeżeli zatem planujesz wakacyjną przygodę dla swego dziecka, niewątpliwie polecam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak mam go odzyskać