Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 6 7 8 -->

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:37:36

pod biustem mam 70 a obwod mam 89, po okresie pol centymerta mniej ale chodzi o ot ze te staniki ktore maja maly obwod np 65 albo 70 to maja o wiele mniejsze miseczki , 65 E ma mniejsza miseczke niz 75 C i w tych malych obwodach zawsze jest miseczka za mala na mnie i nei zbeira mi calego biustu

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:39:37

Cytat
ilayla
żabko a ile masz cm w obwodzie jak się mierzysz?
ja mam 65 cm, czasem 64, czasem 66. no to siłą rzeczy nawet 70 będzie za luźne.

jak się wciskasz w taki mały stanik to musisz każdą fałdkę przekształcić w cyca, o to chodzi właśnie z takimi ciasnymi obwodami ;)

haha z tymi fałdkami (zwłaszcza w okolicach pach) racja :D
a czemu nie celujesz w 65B? Skoro 70 jest za luźne, a A za małe :)

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:46:19

Cytat
aramanda
Cytat
ilayla
żabko a ile masz cm w obwodzie jak się mierzysz?
ja mam 65 cm, czasem 64, czasem 66. no to siłą rzeczy nawet 70 będzie za luźne.

jak się wciskasz w taki mały stanik to musisz każdą fałdkę przekształcić w cyca, o to chodzi właśnie z takimi ciasnymi obwodami ;)

haha z tymi fałdkami (zwłaszcza w okolicach pach) racja :D
a czemu nie celujesz w 65B? Skoro 70 jest za luźne, a A za małe :)

Ja tu widzę 60C/D ;D

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:47:11

Cytat
puchuskubatek
źle dobrany stanik, bla bla bla... mam 70A i to jest bardzo dobrze dobrany stanik. Po prostu niektóre mają tak mały biust i tyle i nie ma co wymyślać o źle dobranym staniku. Na większy dekolt kupuje poduszeczki żelowe, a ogólnie mój biust mi odpowiada. Przyzwyczaiłam się. Nie będę kłamać, że nie chciałabym mieć B, ale nie większy.
a czy w ogole znasz swoje wymiary? Ze negujesz prawdę ?

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:47:50

Cytat
Carmesi
Cytat
puchuskubatek
źle dobrany stanik, bla bla bla... mam 70A i to jest bardzo dobrze dobrany stanik. Po prostu niektóre mają tak mały biust i tyle i nie ma co wymyślać o źle dobranym staniku. Na większy dekolt kupuje poduszeczki żelowe, a ogólnie mój biust mi odpowiada. Przyzwyczaiłam się. Nie będę kłamać, że nie chciałabym mieć B, ale nie większy.


jak poszłam kiedyś do sklepu i taki rozmiar poprosiłam to pani zrobiła wielkie oczy bo oczywiscie na sklepie same 75B :/ gdzie kupujesz najczesciej staniki?
w h&m, a ostatnio znalazłam sklep w bonarce - nie pamiętam jak się nazywał, ale tam były staniki, które okazały się na mnie za małe :))) byłam zaskoczona :)))
Z h&m mam 65 A lub 70 A. Nie wiem, dlaczego niektórzy piszą, że 70 A to 80 pod biustem. Na tabeli w H&M podano, że ma być 68-72. Raz odwaliłam 500 zł za 2 staniki w ekskluzywnym butiku z bielizną, panie pomagały mi dobierać i mówiły to samo. 70 to 68-72 pod biustem, przynajmniej w takich salonach

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:48:23

żabko no pod biustem to jak drut powinno być 65... w takim razie musiałabyś szukać większych miseczek. no ale zdać się na siebie i nosić tak, jak wygodnie ;)

aramanda po prostu nigdzie nie widziałam stanika 65b! no do jasssssnej ch... nie, przepraszam, widziałam w Etam (swoją drogą nazwa adekwatna do asortymentu;), ale tamte 65B w obwodzie były luźniejsze niż 70B z h&m. wiesz, tu nie tylko chodzi o dobry obwód, bo stanik musi jakoś ładnie podkreślać i tak nie duży biust :p w tu albo jakieś sterczące w stożek jak u Lady Gagi, albo tak powywijane, że większe wydają się łopatki na plecach niż te pimpki na klacie ;)

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:50:58

Cytat
Dziub
Cytat
puchuskubatek
źle dobrany stanik, bla bla bla... mam 70A i to jest bardzo dobrze dobrany stanik. Po prostu niektóre mają tak mały biust i tyle i nie ma co wymyślać o źle dobranym staniku. Na większy dekolt kupuje poduszeczki żelowe, a ogólnie mój biust mi odpowiada. Przyzwyczaiłam się. Nie będę kłamać, że nie chciałabym mieć B, ale nie większy.
a czy w ogole znasz swoje wymiary? Ze negujesz prawdę ?
jaką prawdę? chcesz mi wcisnąć, ze mam większy biust niż mi się wydaje? przykro mi, nie mam. Czy wydaje ci się, że rozmiar 70 A nie istnieje? bo nie rozumiem o co chodzi.

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:51:00

Cytat
aramanda
A ja mam 55F... a biust "na polskie" to ledwie B... :D
Są w ogóle takie biustonosze (26DD)?
Nie znajdziesz 55, szukaj ciasnych 60. Ja mam u siebie kilka z M&S z obwodem 60 i ledwo zapinam, a pod biustem mam 64 cm, wiec taka ciasna 60 na pewno bylaby dobra dla ciebie. Sama nosze tez 65 bo istnieja ciasne staniki tylko szukac ;-) Z tym, że jesli potrzebujesz 55F, to przy 60 szukaj 60GG. A w sklepach braffiterskich tych rzmiarow jest od groma ;-)
Cytat
zabka211
ilayla ja wlasnie nie mam za luznego w tym 65 cyz 70 ja sie ledwo dopinam i mnie strasznie cisnie, 75 D w sklepie esotiq jest idealny i nie jezt luzno ani za ciasno, nic mi z tylu nie podchodzi pod sama szyje , jets tak jak ma byc ebz zadnych push up ow, wedlug tych tabel powinnam 65 naprawde nie rozumiem tego bo po prostu sie nie dopne a w 70 jak sie juz dopne to cycki mi spłaszcza bo miseczka ejst za mala mimo ze to D-E
Tabelka i kalkulatory nie sa wyrocznia. Jak ci wygodnie w 70 i nic ci nie lata, nie przesuwa sie za dnia i nie przeszkadza to ok ;-) Kazdy ma tez inna tendence do sciskania. Sama na 64 nosze 60, 65, a w niektorych 60 sie dusze.Są staniki scisliwe mocniej i mniej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 20:53 przez Dziub.

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:54:30

puchuskubatek - żeby dobrać stanik wg brafitterów trze zaniżyć swój obwód o jakieś 1,5 rozm.
czyli tak jak w moim przypadku 65 cm pod biustem to nie jest 65... tylko 60.

jeśli kobita ma powiedzmy 72 cm, to najpierw zaokrągla się w dół, a potem jeszcze zaniża o jedną jednostkę.

tak swoją drogą- spotkałam swoje bratnie dusze w obwodem pod biustem jak u kurczaka! ale żeby 55? da się tak? ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 20:56 przez ilayla.

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:55:10

miałam ładne B przed ciążą a teraz mam brzydkie D... eh kremy i oliwka nie wiele pomagają no cóż zostanie mi tylko później poprawić operacyjnie, ciesz się, że masz mały biust wolałabym mieć swoje B :(

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:56:39

Cytat
puchuskubatek
Cytat
Dziub
Cytat
puchuskubatek
źle dobrany stanik, bla bla bla... mam 70A i to jest bardzo dobrze dobrany stanik. Po prostu niektóre mają tak mały biust i tyle i nie ma co wymyślać o źle dobranym staniku. Na większy dekolt kupuje poduszeczki żelowe, a ogólnie mój biust mi odpowiada. Przyzwyczaiłam się. Nie będę kłamać, że nie chciałabym mieć B, ale nie większy.
a czy w ogole znasz swoje wymiary? Ze negujesz prawdę ?
jaką prawdę? chcesz mi wcisnąć, ze mam większy biust niż mi się wydaje? przykro mi, nie mam. Czy wydaje ci się, że rozmiar 70 A nie istnieje? bo nie rozumiem o co chodzi.
Nie wciskam ci ze masz wiekszy biust, tylko ty nie wciskaj kobietom tutaj, że nie istnieje cos takiego jak dobrze dobrany stanik..

Przyklda kolezanki ktora wazy 50 kg a nosi obwody 80 cm. No soryy ale 80 w obwodzie maja duze Panie ;) 80 cm to jest duzo i nie uwieże , że krucha kobieta o wadze 50kg ma dobrze dobrany stanik jak wciska sie w obwod 80.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 20:57 przez Dziub.

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:57:56

no wiem wlasnie ze powinno 65 i dlatego nei rozumiem tych rozmiarow skoro sie nie dopne w nim a :( zawsze mi sie wydawalo ze takie staniki jak 65E - F sa stworzone dla drobnych dziewczyn z duzym biustem ale cos sie to nei sprawdza bo im mniejszy obwod tym mniejsze robia miseczki czego nie rozumiem ;(

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 20:58:39

Cytat
zabka211
pod biustem mam 70 a obwod mam 89, po okresie pol centymerta mniej ale chodzi o ot ze te staniki ktore maja maly obwod np 65 albo 70 to maja o wiele mniejsze miseczki , 65 E ma mniejsza miseczke niz 75 C i w tych malych obwodach zawsze jest miseczka za mala na mnie i nei zbeira mi calego biustu
A wygarniać próbowałaś ? Poczytaj o tym jak się prawidłowo zakłada stanik (to nie złośliwość.. mnie też dopiero bra fitterka nauczyła).

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:00:01

Cytat
ilayla
puchuskubatek - żeby dobrać stanik wg brafitterów trze zaniżyć swój obwód o jakieś 1,5 rozm.
czyli tak jak w moim przypadku 65 cm pod biustem to nie jest 65... tylko 60.

jeśli kobita ma powiedzmy 72 cm, to najpierw zaokrągla się w dół, a potem jeszcze zaniża o jedną jednostkę.

tak swoją drogą- spotkałam swoje bratnie dusze w obwodem pod biustem jak u kurczaka! ale żeby 55? da się tak? ;)

Ja tą odpowiedź uzupelnie o wytlumaczenie dlaczego obwody się zaniża.

A dlatego, że materiał się rozciąga. Przykladowo wezcie swoj stanik i zobaczcie jak taki z obwode 75 sie wyciaga, na pewno do 85 , jak nie wiecej.....

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:01:33

Cytat
ilayla
puchuskubatek - żeby dobrać stanik wg brafitterów trze zaniżyć swój obwód o jakieś 1,5 rozm.
czyli tak jak w moim przypadku 65 cm pod biustem to nie jest 65... tylko 60.

jeśli kobita ma powiedzmy 72 cm, to najpierw zaokrągla się w dół, a potem jeszcze zaniża o jedną jednostkę.

tak swoją drogą- spotkałam swoje bratnie dusze w obwodem pod biustem jak u kurczaka! ale żeby 55? da się tak? ;)
jakie 55? Pod biustem mam 67, dlatego jestem na granicy rozmiaru 65 i 70 i nie jest to mój wymysł, tylko słuchałam rad pań, które w tej dziedzinie pracują. W h&m rozmiarówka obejmuje po 2 cm w obydwie strony. nie mogę znaleźć tabeli, by pokazać, ale jak będę w H&m specjalnie dla niedowiarków zrobię zdjęcie. A poza tym sporo się nałaziłam po salonach z bielizną bo trudno mi cokolwiek znaleźć i wszędzie słyszałam to samo. Dziewczyny, z tego co tu czytam wy kupujecie staniki o jakieś 10 cm za ciasne... Nie przeszkadza wam to oddychać?
Cytat
Dziub
Cytat
ilayla
puchuskubatek - żeby dobrać stanik wg brafitterów trze zaniżyć swój obwód o jakieś 1,5 rozm.
czyli tak jak w moim przypadku 65 cm pod biustem to nie jest 65... tylko 60.

jeśli kobita ma powiedzmy 72 cm, to najpierw zaokrągla się w dół, a potem jeszcze zaniża o jedną jednostkę.

tak swoją drogą- spotkałam swoje bratnie dusze w obwodem pod biustem jak u kurczaka! ale żeby 55? da się tak? ;)

Ja tą odpowiedź uzupelnie o wytlumaczenie dlaczego obwody się zaniża.

A dlatego, że materiał się rozciąga. Przykladowo wezcie swoj stanik i zobaczcie jak taki z obwode 75 sie wyciaga, na pewno do 85 , jak nie wiecej.....
może jak kupuje się badziewie, to się rozciąga aż tak... Zgodnie z katalogiem nie powinno się rozciągać. Dlatego sa dobierane odpowiednie materiały. Z takim myśleniem dżinsy też trzeba kupować 2 rozmiary mniejsze, bo się rozciągną...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 21:07 przez puchuskubatek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

REGULAMIN !!!