Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 ... 6 7 8 -->

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:03:33

Cytat
zabka211
no wiem wlasnie ze powinno 65 i dlatego nei rozumiem tych rozmiarow skoro sie nie dopne w nim a :( zawsze mi sie wydawalo ze takie staniki jak 65E - F sa stworzone dla drobnych dziewczyn z duzym biustem ale cos sie to nei sprawdza bo im mniejszy obwod tym mniejsze robia miseczki czego nie rozumiem ;(
bo te kalkulatory dają za małą miskę często - czemu nie weźmiesz większej?

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:03:49

Cytat
sandraemka
Pewnie tez nosze zle ;-) najgorzej jest znalezc stroj kapielowy, gora wielka, dol najmniejszy i badz tu proporcjonalna :P
Kupuje się marki, które myślą i sprzedają oddzielnie góry w rozmiarówce takiej jak staniki, a oddzielnie doły w rozmiarówce ubraniowej (Freya, Panache, Ewa Michalak, Gaia, Pour Moi itp.).
A rozmiar policz tutaj:
http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html

Cytat
zabka211
ilayla ja wlasnie nie mam za luznego w tym 65 cyz 70 ja sie ledwo dopinam i mnie strasznie cisnie, 75 D w sklepie esotiq jest idealny i nie jezt luzno ani za ciasno, nic mi z tylu nie podchodzi pod sama szyje , jets tak jak ma byc ebz zadnych push up ow, wedlug tych tabel powinnam 65 naprawde nie rozumiem tego bo po prostu sie nie dopne a w 70 jak sie juz dopne to cycki mi spłaszcza bo miseczka ejst za mala mimo ze to D-E

Primo: kalkulator to wskazówka, na rozmiar stanika wpływa też szerokość pleców, ilość tłuszczyku, kształt piersi, "ściśliwość" naszego ciała, model biustonosza etc. Dlatego należy kupować w sklepach, gdzie mamy możliwość przymierzenia jak największej ilości rozmiarów i modeli :)

Jak w ścisłym staniku (Esotiq ma ponoć niektóre modele całkiem ścisłe) po jego poprawnym założeniu dobre jest na Ciebie 75D to w luźniejszym musisz wziąć miseczkę albo i dwie więcej (70E, 70F), miseczki przy zmianie obwodu należy przeliczyć. Sprawdź, czy w tych dotychczasowych stanikach nie robi Ci się jednak jak tej dziewczynie po pociągnięciu ramiączka (bo przy małym biuście stanik z tyłu podjeżdżał nie będzie, masakra będzie z przodu):

http://maheda.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=125%3Abyo-sobie-70b&catid=55%3Azdjecia-po-warsztatach&Itemid=85&lang=en

No i przypominam wszystkim, że staniki należy poprawnie zakładać, wygarniając biust spod pach,
opis:
http://smallcup.blox.pl/2010/02/Merytoryki-ciag-dalszy-zakladamy-biustonosz.html

i filmik: http://venusianglow.blogspot.com/2010/07/how-to-gather-breasts-into-bra-cups-get.html

i wyregulować ramiączka, bo dopiero wtedy można oceniać dopasowanie ( http://besame.blox.pl/2007/02/Stanikowo-poradnikowo.html ).

Jak nie wygarniemy to pół biustu może trafić pod obwód i fiszbiny, i w sporo za luźnym obwodzie może się zrobić za „ciasno” ;)

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:04:37

Ja mam swoje 70B, z którego jestem zadowolona :)
Mam to szczęście, że nie odziedziczyłam kolosalnego biustu po mamie, która rzadko kiedy kupuje w normalnych sklepach z bielizną, gdyż brakuje dla niej skali. Mama ma rozmiary między H i I. Zależy jak trafi ;)

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:05:15

Cytat
puchuskubatek
Cytat
ilayla
puchuskubatek - żeby dobrać stanik wg brafitterów trze zaniżyć swój obwód o jakieś 1,5 rozm.
czyli tak jak w moim przypadku 65 cm pod biustem to nie jest 65... tylko 60.

jeśli kobita ma powiedzmy 72 cm, to najpierw zaokrągla się w dół, a potem jeszcze zaniża o jedną jednostkę.

tak swoją drogą- spotkałam swoje bratnie dusze w obwodem pod biustem jak u kurczaka! ale żeby 55? da się tak? ;)
jakie 55? Pod biustem mam 67, dlatego jestem na granicy rozmiaru 65 i 70 i nie jest to mój wymysł, tylko słuchałam rad pań, które w tej dziedzinie pracują. W h&m rozmiarówka obejmuje po 2 cm w obydwie strony. nie mogę znaleźć tabeli, by pokazać, ale jak będę w H&m specjalnie dla niedowiarków zrobię zdjęcie. A poza tym sporo się nałaziłam po salonach z bielizną bo trudno mi cokolwiek znaleźć i wszędzie słyszałam to samo. Dziewczyny, z tego co tu czytam wy kupujecie staniki o jakieś 10 cm za ciasne... Nie przeszkadza wam to oddychać?
h&m to sieciowka a nie prawdziwi producenci biellizny. Robią masówke, zeby sprzedac. Te tabelko to bzdury. Chociaż przyznam, że kiedys mierzylam 65 i bylo bardzo ciasne, ale za to miski malutkie, najczesciej wypchane gabka ;/

Jednak tobie radzilabym nosic 65, 70 sie z czasem wyciagnie i bedzie szerokie, a 65 dluzej ci posłuzy nawet jak material po wielu praniach trohe zqwiotczeje i bedzie bardziej rozciagliwe.

Ale nie nosisz przy 65 miski A ? ;>
a czy w h&m robia 65B, albo 65 C ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 21:06 przez Dziub.

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:06:24

no jedna Pani wyżej pytała o rozmiar stanika 55... ;)
ja w 65... czuję się źle, mimo wszystko czuję, że jest to luźne i spokojnie można by to jeszcze zebrać. a pań w h&m w sprawie staników bym się nie słuchała,k bo to kiepska jest wyrocznia ;)

trzeba by gdzieś na zachód albo na wyspy się wybrać, żeby popytać babek jakie staniki się powinno nosić- w Polsce to cały czas jest mało znane.

i tu nie chodzi o nasze wymysły, żeby się dowartościować czy cuś, takie stanowisko obierają brafitterzy i jak pokazuję panie przed i po zmianie... no jest różnica i to widoczna

Dziub w h&m jest tylko 65A, w dodatku chyba tylko młodzieżowe ze Snoopy'm ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 21:08 przez ilayla.

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:07:59

Cytat
puchuskubatek
Cytat
ilayla
puchuskubatek - żeby dobrać stanik wg brafitterów trze zaniżyć swój obwód o jakieś 1,5 rozm.
czyli tak jak w moim przypadku 65 cm pod biustem to nie jest 65... tylko 60.

jeśli kobita ma powiedzmy 72 cm, to najpierw zaokrągla się w dół, a potem jeszcze zaniża o jedną jednostkę.

tak swoją drogą- spotkałam swoje bratnie dusze w obwodem pod biustem jak u kurczaka! ale żeby 55? da się tak? ;)
jakie 55? Pod biustem mam 67, dlatego jestem na granicy rozmiaru 65 i 70 i nie jest to mój wymysł, tylko słuchałam rad pań, które w tej dziedzinie pracują. W h&m rozmiarówka obejmuje po 2 cm w obydwie strony. nie mogę znaleźć tabeli, by pokazać, ale jak będę w H&m specjalnie dla niedowiarków zrobię zdjęcie. A poza tym sporo się nałaziłam po salonach z bielizną bo trudno mi cokolwiek znaleźć i wszędzie słyszałam to samo. Dziewczyny, z tego co tu czytam wy kupujecie staniki o jakieś 10 cm za ciasne... Nie przeszkadza wam to oddychać?

Te staniki nie są za ciasne, a h&m to NIE jest sklep na którego przykładzie powinnyśmy się uczyć dobierać stanik. Jeśli choć raz dziennie musisz poprawić biustonosz to jest on źle dobrany. Jeśli podjeżdża przy schylaniu czy czymkolwiek innym jest on źle dobrany.

I oddychać to ja w gorsecie nie mogę a nie w staniku ;D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 21:14 przez Carnivalka.

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:09:30

Deirdre jasne ze tak zawzse to robie gdy zakladam stanik ale zawsze doslownie na gołe oko widac ze jest mala miseczka w tych malych obwodach ze nie ma co wygarniac bo by mi sutek wyszedl na wierzch heheheh ;):P
Carnivalka no wlasnie jak biore jeszcze wieksza miseczke malego obwodu to ona i tak mimo ze wieksza ale i tak ejst jakas taka waska i szpiczasta zazwyczaj ze nie mieszcza mi sie piersi nawet jak wygarniam, moze to kwestia kształtu sama nie wiem ale ciezko mi dobrac stanik aby idealnie lezał,najabrdziej mi pasuja te z esotiq i jak jeszcze maja taki silikon jakby pod biustem ze w ogole nie rusza sie zapeicie pod biustem i nei slizga, nieraz jak sie wku**ie to chodze bez po prostu bo mimo ze nie ejst maly to mi jeszcze nie wisi hehehe:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 21:19 przez zabka211.

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:10:45

Cytat
oryginal
65F :3 wg mnie za małe :3

chyba według tego chińskiego przelicznika bo mi u nich wychodzi 65k :P

a tak to mam 75E i jest mi z tym dobrze

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:13:07

eh, ja jestem gruba wiec i biust mam spory:( a wolalabym nosic B/C a nie meczyc sie.....:(

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:16:17

Cytat
zabka211
no wiem wlasnie ze powinno 65 i dlatego nei rozumiem tych rozmiarow skoro sie nie dopne w nim a :( zawsze mi sie wydawalo ze takie staniki jak 65E - F sa stworzone dla drobnych dziewczyn z duzym biustem ale cos sie to nei sprawdza bo im mniejszy obwod tym mniejsze robia miseczki czego nie rozumiem ;(

Tak, takie staniki są dla drobnych dziewczyn z dużym biustem - wiem po sobie, mam 60FF :) - nie z jakiegoś kalkulatorka, czy coś, tylko taki stanik noszę i jest idealny :)
Mój pierwszy stanik, to było C, więc na mniejszych się nie znam, ale jest też coś takiego jak włoska rozmiarówka (Intimisi) i tam sa tylko rozmiary 65A 70B 75C i 80D... jak dlaa mnie tragedia, bo bielizna sliczna, ale może wam się przyda :)


Obwód stanika powinien się mieścić o 5 cm niżej niż obwód pod biustem
czyli:
dla pań między 55 a 60 - 55,
60 a 65 - 60
65 a 70 - 65 itd :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 21:19 przez Madame_eL.

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:18:06

Cytat
takaona
Cytat
sandraemka
Pewnie tez nosze zle ;-) najgorzej jest znalezc stroj kapielowy, gora wielka, dol najmniejszy i badz tu proporcjonalna :P
Kupuje się marki, które myślą i sprzedają oddzielnie góry w rozmiarówce takiej jak staniki, a oddzielnie doły w rozmiarówce ubraniowej (Freya, Panache, Ewa Michalak, Gaia, Pour Moi itp.).
A rozmiar policz tutaj:
http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html


Dzieki za rade :) Nie slyszalam oczywiscie o tych markach, ale z checia do nich zajrze. Mam nadzieje, ze ceny mnie nie odstrasza :)

Zmierzylam sie i wyszlo mi pod biustem okolo 67cm a w biuscie 86cm i to jest "rozmiar polski" 60G ( zazwyczaj kupuje 70d/70e)

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:19:06

Cytat
zabka211
ja wogole nie rozumiem jzu tych rozmiarowek stanikow, wedlug tych tabeli powinnam nosic 65E albo 70 D i pisza zazwyczaj ze to nie jest duzy biust bo jest maly obwod i miseczka tez jest od razu mniejsza ale ja mam spory biust kazdy mi to mowi koeldzy w gimanzjum zawsze sie smiali ze mnie ze jestem drobna i mam duzy biust a na forach pisza ze maja taki rozmiar i wber pozorom to jest maly biust ale ja mam niby taki rozmiar a mam spory biust, nie mega duzy ale spory. zreszta wedlug tych tabel niby powinnam nosic taki rozmiar jak napisala ale jak mierze je to one sa za małe biust mi sie wylewa i ledwo sie dopinam w 70 , na ostatni zatrzask juz nie wspominajac o 65

Napisz mi swoje wymiary :) Ja przykładowo mam 72cm/89cm i noszę 70D (chcę przerzucić się na 65E) :) Nie uważam żeby moje piersi były jakieś małe, zaliczam je do średnich, ale też bardziej rzucałyby się w oczy gdyby nie mój wzrost (166cm) + uda i du.ps.ko (r.42) :pp

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:21:06

Cytat
puchuskubatek
[...] W h&m rozmiarówka obejmuje po 2 cm w obydwie strony. nie mogę znaleźć tabeli, by pokazać, ale jak będę w H&m specjalnie dla niedowiarków zrobię zdjęcie. A poza tym sporo się nałaziłam po salonach z bielizną bo trudno mi cokolwiek znaleźć i wszędzie słyszałam to samo. Dziewczyny, z tego co tu czytam wy kupujecie staniki o jakieś 10 cm za ciasne... Nie przeszkadza wam to oddychać?
[...]
może jak kupuje się badziewie, to się rozciąga aż tak... Zgodnie z katalogiem nie powinno się rozciągać. Dlatego sa dobierane odpowiednie materiały. Z takim myśleniem dżinsy też trzeba kupować 2 rozmiary mniejsze, bo się rozciągną...
Sorry, ale w takim razie staniki z H&M to gówno jakich mało, bo kupione tam 85 rozciąga się do ponad 110cm. Sorry, ale tyle to ja nie mam nawet w biodrach. To są Twoje 2cm?

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:21:28

Cytat
Dziub
Cytat
puchuskubatek
Cytat
ilayla
puchuskubatek - żeby dobrać stanik wg brafitterów trze zaniżyć swój obwód o jakieś 1,5 rozm.
czyli tak jak w moim przypadku 65 cm pod biustem to nie jest 65... tylko 60.

jeśli kobita ma powiedzmy 72 cm, to najpierw zaokrągla się w dół, a potem jeszcze zaniża o jedną jednostkę.

tak swoją drogą- spotkałam swoje bratnie dusze w obwodem pod biustem jak u kurczaka! ale żeby 55? da się tak? ;)
jakie 55? Pod biustem mam 67, dlatego jestem na granicy rozmiaru 65 i 70 i nie jest to mój wymysł, tylko słuchałam rad pań, które w tej dziedzinie pracują. W h&m rozmiarówka obejmuje po 2 cm w obydwie strony. nie mogę znaleźć tabeli, by pokazać, ale jak będę w H&m specjalnie dla niedowiarków zrobię zdjęcie. A poza tym sporo się nałaziłam po salonach z bielizną bo trudno mi cokolwiek znaleźć i wszędzie słyszałam to samo. Dziewczyny, z tego co tu czytam wy kupujecie staniki o jakieś 10 cm za ciasne... Nie przeszkadza wam to oddychać?
h&m to sieciowka a nie prawdziwi producenci biellizny. Robią masówke, zeby sprzedac. Te tabelko to bzdury. Chociaż przyznam, że kiedys mierzylam 65 i bylo bardzo ciasne, ale za to miski malutkie, najczesciej wypchane gabka ;/

Jednak tobie radzilabym nosic 65, 70 sie z czasem wyciagnie i bedzie szerokie, a 65 dluzej ci posłuzy nawet jak material po wielu praniach trohe zqwiotczeje i bedzie bardziej rozciagliwe.

Ale nie nosisz przy 65 miski A ? ;>
a czy w h&m robia 65B, albo 65 C ?
mam staniki z h&m niektóre po 3 lata i nic się nie rozciąga - własnie 70 jest ok. Mam A, przecież pisałam, ze mam dwa rodzynki. Własnie pod względem zachowania się w praniu h&m bardzo sobie chwalę, mimo że to sieciówka. Kupowałam w intimissimi - też siecówka, specjalizują się w bieliźnie, ale po kilku praniach stanik do wywalenia - fiszbiny powyłaziły, koronka zaczęła się pruć... Dlatego wolę H&m - są tańsze i trwalsze.. 65 B widziałam chyba, co do C nie mam pewności. Ale mnie już 65 trochę ciśnie i źle się z tym czuję.

A jeśli chodzi o tabelki to w ekskluzywnych butikach w Krakowie mieli to samo. Chciałaqm kupić sobie parę kompletów na specjalne okazje i np do odkrytych pleców i było to samo. Ekspedientki mierzyły obwód pod biustem i dobierały rozmiar odbiegający najwyżej 2 cm od obwodu.
Cytat
Szczebora
Cytat
puchuskubatek
[...] W h&m rozmiarówka obejmuje po 2 cm w obydwie strony. nie mogę znaleźć tabeli, by pokazać, ale jak będę w H&m specjalnie dla niedowiarków zrobię zdjęcie. A poza tym sporo się nałaziłam po salonach z bielizną bo trudno mi cokolwiek znaleźć i wszędzie słyszałam to samo. Dziewczyny, z tego co tu czytam wy kupujecie staniki o jakieś 10 cm za ciasne... Nie przeszkadza wam to oddychać?
[...]
może jak kupuje się badziewie, to się rozciąga aż tak... Zgodnie z katalogiem nie powinno się rozciągać. Dlatego sa dobierane odpowiednie materiały. Z takim myśleniem dżinsy też trzeba kupować 2 rozmiary mniejsze, bo się rozciągną...
Sorry, ale w takim razie staniki z H&M to gówno jakich mało, bo kupione tam 85 rozciąga się do ponad 110cm. Sorry, ale tyle to ja nie mam nawet w biodrach. To są Twoje 2cm?
jak ktoś kupuje o 10 cm za małe to nie dziw, ze się rozciąga. I to nie moja wina, ze inne firmy mojego rozmiaru nie produkują, a jak gdzieś znajdę, to musze wydać 250 za komplet. Od lat kupuję w H&m i MI nic się nie rozciąga, mimo, że nie jest to super firma.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 21:25 przez puchuskubatek.

Małe rozmiary...

15 lut 2011 - 21:28:33

Cytat
puchuskubatek
Cytat
ilayla
puchuskubatek - żeby dobrać stanik wg brafitterów trze zaniżyć swój obwód o jakieś 1,5 rozm.
czyli tak jak w moim przypadku 65 cm pod biustem to nie jest 65... tylko 60.

jeśli kobita ma powiedzmy 72 cm, to najpierw zaokrągla się w dół, a potem jeszcze zaniża o jedną jednostkę.

tak swoją drogą- spotkałam swoje bratnie dusze w obwodem pod biustem jak u kurczaka! ale żeby 55? da się tak? ;)
jakie 55? Pod biustem mam 67, dlatego jestem na granicy rozmiaru 65 i 70 i nie jest to mój wymysł, tylko słuchałam rad pań, które w tej dziedzinie pracują. W h&m rozmiarówka obejmuje po 2 cm w obydwie strony. nie mogę znaleźć tabeli, by pokazać, ale jak będę w H&m specjalnie dla niedowiarków zrobię zdjęcie. A poza tym sporo się nałaziłam po salonach z bielizną bo trudno mi cokolwiek znaleźć i wszędzie słyszałam to samo. Dziewczyny, z tego co tu czytam wy kupujecie staniki o jakieś 10 cm za ciasne... Nie przeszkadza wam to oddychać?
Cytat
Dziub
Cytat
ilayla
puchuskubatek - żeby dobrać stanik wg brafitterów trze zaniżyć swój obwód o jakieś 1,5 rozm.
czyli tak jak w moim przypadku 65 cm pod biustem to nie jest 65... tylko 60.

jeśli kobita ma powiedzmy 72 cm, to najpierw zaokrągla się w dół, a potem jeszcze zaniża o jedną jednostkę.

tak swoją drogą- spotkałam swoje bratnie dusze w obwodem pod biustem jak u kurczaka! ale żeby 55? da się tak? ;)

Ja tą odpowiedź uzupelnie o wytlumaczenie dlaczego obwody się zaniża.

A dlatego, że materiał się rozciąga. Przykladowo wezcie swoj stanik i zobaczcie jak taki z obwode 75 sie wyciaga, na pewno do 85 , jak nie wiecej.....
może jak kupuje się badziewie, to się rozciąga aż tak... Zgodnie z katalogiem nie powinno się rozciągać. Dlatego sa dobierane odpowiednie materiały. Z takim myśleniem dżinsy też trzeba kupować 2 rozmiary mniejsze, bo się rozciągną...

Nie rozumiem jednego.... skoro pod biustem masz 67 cm to jak możesz nosić biustonosze 70? Przecież logicznie rzec biorąc taki stanik powinien Ci latać pod biustem. Biustonosze są po to, żeby podtrzymywać (nawet niewielkie) piersi, a nie tylko je zakrywać. Dlatego obwody powinny być ścisłe.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

REGULAMIN !!!