Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co sądzicie o samobójcach?

11 lut 2011 - 21:40:35

Nie myślę o nich bo nie jestem fascynatką chorób psychicznych.
Są to ludzie chorzy, w ich życiu wydarzyło się coś poważnego, co dla innych mogło nie mieć żadnego znaczenia.
Dla mnie... temat rzeka...

Cytat
ulamiel
Cytat
szarax
Mój kolega probowal sie wielokrotnie zabic. Przyznam szczerze - odchodzilam wtedy od zmyslow. Gdy dostawalam smsy typu " To juz jest koniec. Przepros wszystkich ode mnie. " nie wiedzialam co robic. Bylam pewna ze siegnie po te pieprzone tabletki i tak wlasnie robil. Nie pomagaly mu nic - rozmowy ze mna, rodzicami, policja, psychologiem,pobyt w szpitalu... co jakis czas znow oswiadczal mi ze znow sproboje. Probowalam mu pomoc jak tylko sie da - sama przesiadywalam u psychologw z lzami w oczach by tylko nie bylo "za pozno", wydzwanialam po jakichs zielonych liniach... Naprawde, to cos strasznego. Pewna rozmowa z psychologiem dala mi duzo do myslenia.. podobno gdy czlowiek wlasnie pisze takie "to juz jest koniec, wybacz mi" i tym podobne, to jest jego ostatnie blaganie o pomoc. Pragnie zwrocic na siebie uwage. NA CALE SZCZESCIE Dariusz z moja mala pomoca stanal na nogi. Potrzebowal milosxi, kogos kto go wyslucha. Po dlugich rozmowach znow zaczal cieszyc sie zyciem, i jak narazie calkiem dobrze mu idzie ;)
to nie był potencjalny samobójca.to był szantaż emocjonalny

zgadza się. Ktoś kto naprawde chce ze soba skonczyc-poprostu to robi.
Grożąc, że popełni samobójstwo wzbudza w ludziach strach, p[rzerażenie i litość... Oczywiscie warto zareagować ale trzeba umiec to zrobić, bo litowanie sie nad takim człowiekiem uświadomi go w fakcie że to co robi jest dobre, bo zwraca tym na siebie uwage-cel osiagniety.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-11 21:44 przez Atmosphere86.

Co sądzicie o samobójcach?

11 lut 2011 - 21:44:36

Są różne sytuacje, nie mnie oceniać takich ludzi i ich decyzję...

Co sądzicie o samobójcach?

11 lut 2011 - 21:44:38

Samobójców można podzielić na co najmniej kilka grup według mnie... Ciężko wypowiedzieć się ogólnie.
Mogę tylko napisać, że rozumiem osoby zaburzone, chore psychicznie popełniające ten czyn.

Co sądzicie o samobójcach?

11 lut 2011 - 21:50:38

Cytat
Nasia_1989
Cytat
dodowata
Cytat
7medeis
strasznie Cię przepraszam, zapewne brutalnie się czepiam, ale jak mi ktoś umiera to wyłączam tv, komputer, i siedzę w ciszy...

dopiero teraz po upływie prawie tygodnia się pozbierałam, nie jest tak że od razu siedzę i nie wiadomo co.

prawie tydzień i dopiero pogrzeb ej coś tu kręcisz dziewczyno:>

Robili mu sekcje zwłok.

Co sądzicie o samobójcach?

11 lut 2011 - 21:50:49

Cytat
puchuskubatek
Cytat
la_brunette
Cytat
puchuskubatek
Cytat
hrabina_san
samobojstwo samobojstwem. nie ma jednak nic bardziej zenujacego niz ciagle proby 'zabicia sie'. moze brzmi to brutalnie, ale zdania nie zmienie. znam pare takich przypadkow- ciecia sie na pokaz, lykania tabletek na pokaz, itd. zenada, zenada. wolaj sobie o pomoc, ja postoje. do widzenia. i zaznaczam- nie jestem podla. jestem BARDZO empatyczna osoba.
właśnie. Człowiek, który woli umrzeć nosi w sobie wielki ból i woli umrzeć po cichu. A wysyłanie smsów i ciągłe gadanie o tym jest żałosne. Chociaż głupie nastolatki też się czasem zabijają z byle powodu typu "on mnie rzucił, nie mogę żyć. umrę i wszyscy będą za mną płakać. ach, to będzie piękne". W tym wypadku to już jest dobór naturalny - natura eliminuje idiotów...

Wypadki, kiedy człowiek całkiem świadomie postanawia odejść są nieliczne. Niestety są i trudno coś na to poradzić. Nawet najbliższy może nie zauważyć ciężkiej depresji. Tacy ludzie zazwyczaj nie krzyczą o tym... Mój kolega z klasy się zabił po tym jak go posądzono o kradzież i mord. Był niewinny - sprawcę później znaleziono, ale chłopak nie wytrzymał presji społeczeństwa... Chociaż niektórzy mówią, że go powiesili w celi... Nie wierzę, by mógł sam się na to zdecydować

Jak chcecie rozpoznać rzekomych "idiotów"?? Nie przeczę są tacy, którzy chcą zaimponować i tną się, rozsyłają sms-y z byle powodu, ale umówmy się, to takie osoby nie popełnią samobójstwa, tylko chcą narobić szumu wokół siebie. Potem osoby z prawdziwymi problemami są traktowane tak samo i kończy sie tragedią.
osoby z prawdziwymi problemami nie dają powodu, by tak je traktować. Poza tym, jeśli jesteś blisko, to wiesz, że człowiek ma problem, widzisz, że jest przygnębiony... mój kolega zastał sam na sam ze swoimi myślami w celi. Nie było komu potrzymać go za rękę i nie miał nadziei, że wyjdzie... w moim kraju rację ma ten, kto ma pieniądze.

A co do rozpoznania idioty to myślę, że trudno nie zauważyć...

Te osoby z większymi problemami nie dają tego poznać (oczywiście wiekszość). Jednak wczesniej wydają sie oni silniejsi i nie spodziewamy sie tego po nich.
Nie znaczy to też, że człowiek ma problem i jest przygnębiony to nie myśli o samobójstwie. Czasem osoba z mniejszymi problemami jest skłonna ku temu, a dla innych jest to chęć zwrócenia na siebie uwagi. Niestety jest to temat rzeka - jak tu jedna z Szafowiczek wspomniała.

Co sądzicie o samobójcach?

11 lut 2011 - 21:53:30

Cytat
szasa
Cytat
komiczka
A ja myślę, że najczęściej są to osoby, które nigdy o pomoc nie wołały....

Albo tak cicho żeby wołania nikt nie usłyszał.
O samobójcach myślę, że są samobójcami, po prostu.

Po co ci taki ponury wątek ?

Mój kolega popełnił samobójstwo i zastanawiam się co myślicie o takich czynach...

Co sądzicie o samobójcach?

11 lut 2011 - 21:56:43

jeju ile ty wątków robisz jeden o duchach drugi o strasznych historiach teraz ten...

Co sądzicie o samobójcach?

11 lut 2011 - 21:59:47

Cytat
dodowata
Cytat
szasa
Cytat
komiczka
A ja myślę, że najczęściej są to osoby, które nigdy o pomoc nie wołały....

Albo tak cicho żeby wołania nikt nie usłyszał.
O samobójcach myślę, że są samobójcami, po prostu.

Po co ci taki ponury wątek ?

Mój kolega popełnił samobójstwo i zastanawiam się co myślicie o takich czynach...
nie nam osądzać to co zrobił.
myślę że chłopak miał problemy z którymi nie umiał sobie poradzić.nie umiał też wołać o pomoc...niestety.i tak nieszczęśliwie się złożyło że nikt nie zauważył że coś go drąży....

Co sądzicie o samobójcach?

11 lut 2011 - 22:02:49

Cytat
ulamiel
Cytat
dodowata
Cytat
szasa
Cytat
komiczka
A ja myślę, że najczęściej są to osoby, które nigdy o pomoc nie wołały....

Albo tak cicho żeby wołania nikt nie usłyszał.
O samobójcach myślę, że są samobójcami, po prostu.

Po co ci taki ponury wątek ?

Mój kolega popełnił samobójstwo i zastanawiam się co myślicie o takich czynach...
nie nam osądzać to co zrobił.
myślę że chłopak miał problemy z którymi nie umiał sobie poradzić.nie umiał też wołać o pomoc...niestety.i tak nieszczęśliwie się złożyło że nikt nie zauważył że coś go drąży....

nic na to nie wskazywało, śmiał się i wg... w sumie dawno go nie widziałam wiem tylko że wyszedł rano [ jeszcze wcześniej był na komputerze ] i się powiesił na przystanku. Nie wiadomo co się stało najgorsze jest to że był jedynakiem...

Co sądzicie o samobójcach?

11 lut 2011 - 22:04:22

Myśle że każdy chociaz raz w życiu mial mysli , samobójcze(bylo to rowniez w gazecie kiedys), ludzie nie maja juz sily, nie daja sobie rady z problemami..i tak to jest..Ale jak ma się taką mysl to lepiej iść na cmantarz popatrzeć na groby i pomyslec ile osob odeszlo, a nie chialo..

Co sądzicie o samobójcach?

11 lut 2011 - 22:11:06

Polecam film most samobójców :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DOMOWY ODSWIEŻACZ