Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:12:28

Z góry sorry, jeśli wątek jest w złym dziale ale nie znalazłam odpowiedniego, więc wrzucam tutaj - liczę, że moderator w razie potrzeby przeniesie go do odpowiedniego działu.

Postanowiłam założyć wątek i dowiedzieć się jakie jest wasze zdanie, na temat zjawiska, które ostatnio tu zauważyłam. Zapewne nie jestem pierwsza.
Chodzi mianowicie o bezczelne zawyżanie cen rzeczy, nawet o 100 % w porównaniu do regularnych cen sklepowych! Nie uważacie, że jest to co najmniej nieuczciwe? Niektórzy nie mają możliwości pójścia do H&M, kupienia czegoś w sklepie, dlatego często nacinają się na takie "okazje". Tak, niektórzy powiedzą, że 'jak chcą mieć to niech płacą', ale nie jestem pewna, czy gdyby wiedzieli, że kupują daną rzecz 100% drożej, nadal byliby chętni. Ja na pewno nie.
Pomijając już nawet tę kwestię, napisać jakiejś użytkowniczce komentarz pod danym przedmiotem, o jego prawdziwej cenie, to jest wielka obraza, bulwers i tłumaczenia, że "to jest jej sprawa za ile wystawia". Zgadzacie się z tym?

Nie chodzi mi o kłótnie na temat, co komu tutaj wolno a czego nie, tylko o zwykłą refleksję 'moralną' w tej kwestii...
Napiszecie - to nie jest fundacja charytatywna, jasne, że nie! Ale bądźmy chociaż uczciwe.

niezweryfikowana
Posty: 364
Ostrzeżenia: 1/5

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:17:22

Według mnie to ile kto jest skłonny dać za daną rzecz jest kwestią indywidualną. Ja nie kupię czegoś jeśli jest droższe niż w sklepie, bo po rpostu nie stać mnie na taki szastanie kasą, by wygodnie sobie siedzieć w domku i zwyczajnie przepłacać zamiast iść do sklepu. Inna sytuacja jest kiedy coś jest już niedostępne w sklepie, ale czy warto przepłacać zamiast kupić coś innego? :)
Na Szafie, faktycznie da się zauważyć to o czym mówisz, ale myślę, że bulwersowanie się ku sprzedającemu nie ma żadnych podstaw. Bo co? Bo sprzedaje drogo? A niech sprzedaje, kwestia teraz tego czy ktoś to kupi czy nie :)

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:18:18

no masz racje :P
mi sie raz smiac chcialo bo mialam boxerki (majtki) z rynku za 5 zł, a dziewczyna na szafie sprzedawała je za 15 zł+ przesyłka :D napisalam koment, ze ja mam takie za 5 sł to usunela , i wstawila jeszcz raz zeby nie bylo mojego komenta...:P

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:21:17

Electrophile - Popieram Cię w 100%. ..Masz słuszną rację... Ja np. nie mam dojść do H&M , Inglota, Stradevariusa itp (wymieniałam tylko kilka a jest ich masa) w dodatku jestem chora , nie poruszam się samodzielnie , to jest dodatkowe utrudnienie jak dla mnie. , a poza tym mieszkam w małej mieścince...szkoda ze są aż tak nieuczciwi ludzie ..przykro mi z tego powodu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-21 01:29 przez motylek76.

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:22:38

Tak, tylko nikt się nie uczy cenników regularnych na pamięć a i ktoś kto nie ma dostępu do salonów firmowych nie ma możliwości porównania ceny. Ja się nie bulwersuję do sprzedawców, po prostu piszę prawdę, to oni się bulwersują, że ktoś ośmiela się zwrócić uwagę na ten 'drobny szczegól'. ;)

Po prostu szkoda mi ludzi, czasami ktoś zbiera długi czas pieniądze, żeby kupić sobie coś ładnego, tym bardziej na Szafie. Jakoś mi się to nie godzi po prostu ;)

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:23:22

ja mam wszystko po 9 zł wiec nie zawyżam :)

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:26:25

paranoja, ja tez nie rozumiem zdania "przy wymianie wartość rośnie" :|

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:32:24

Cytat
dulcisaspis00
paranoja, ja tez nie rozumiem zdania "przy wymianie wartość rośnie" :|

o tez sie spotkałam z tym zwrotem. Kurde albo cos ma swoją cene albo nieh jej nie ustala. Bo co mysli ze np wystawiła sukienkie za 30 zł, i chcialaby sie wymienic z inna dziewczyna ktora ma sukienke za 60 zł, i co jej powie ze wartosc rosnie?

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:36:42

oj zgadzam się ;)
no ale "każde grabie grabią do siebie"
Każdy chce zarobić, niektórzy zwracają uwage na takie ceny a inni nie, bo po prostu sie nie znaja na tym
http://forum.szafa.pl/53/2619919/2620089/_subject_.html#msg-2620089



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-21 01:36 przez olusia_1994.

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:37:02

ja staram się utrzymać dobre ceny a zwykle mam nowe rzeczy
dziś widziałam torebkę z NY za 110 zł plus przesyłka w sklepie jest za 89 ;)

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:40:58

Cytat
pluszowamalpka
ja staram się utrzymać dobre ceny a zwykle mam nowe rzeczy
dziś widziałam torebkę z NY za 110 zł plus przesyłka w sklepie jest za 89 ;)

no i powiedzcie że taki człowiek jest uczciwy. zarabia na nieświadomości innych.
już nie mowie żeby sprzedawać prawie za darmo ale jakieś granice rozsądku przecież trzeba mieć

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:50:04

Dziewczyny przesadzaja poprostu, robia sobie z szafy swoj biznes. ;/ to jest masakra przeciez ludzie nie sa głupi. Dzisiaj np. chcialam sie wymienic za golf ktory byl rowniez na sprzedaz ...golf krotki rekaw z marszczeniem 20 zł ;/ na targu jest taniej i bylby nowy. Naprawde dziwne i nie sprawiedliwe tak samo to co kol wyzej wspomniala "przy wymianie cena wzrasta" rzeczy dziwne sie tu dzieja...

zweryfikowana
Posty: 604
Ostrzeżenia: 1/5

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 01:59:48

u mnie niskie (czyt. zanizone) ceny , wiec zapraszam:)

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 02:17:28

hahah i teraz dostałaś upomnienie o nie reklamowaniu swojej szafy


a wg mine biznes is biznes niczego nie zmienicie a rada taka: róbcie interesy między sobą, żeby wiedzieć, iż robi sie interesy z osobami uczciwymi
grunt to zaradność

zweryfikowana
Posty: 910
Ostrzeżenia: 1/5

CENY NA SZAFIE

21 lis 2010 - 02:19:09

Moim zdaniem, jeśli ktoś coś udostępnia komuś, kto nie ma możliwości kupowania dajmy na to w H&Mie czy innym tego typu sklepie to czemu ma na tym nie zarobić ? To korzyść dla obydwu stron, ktoś nie musi po to jeździć często nawet i stu kilometrów kupuje w necie 15, 20 zł drożej i ma.

Oczywiście nie rozumiem czegoś takiego, jak 15 zł za wysyłkę jednej rzeczy, ale to sprawa do innej debaty ;)

Owszem zdarza się hamówa, jak np. natknęłam się na kolczyki Channel laska ma ich pełno. Ja osobiście kupiłam takie kolczyki za 15 zł na bakalarskiej na stadionie. Laska ma je po 45 zł + wysyłka. Niektóre dziewczyny pisały, tam pod fotkami tych kolczyków, że kupiły po 5 zł w centrum chińskim...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziwne, iPhone 4, obniżki cen?