Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 17:48:27

Cytat
carrie92
niedlugo swieta wiec bede robic cekinowe bombki na choinke..ale jak narazie cczekam na cekiny bo zamowilam na all ;p


śliczna bombka!

zweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 1/5

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 17:52:22

ja choinki szyszkowe na prezent jak i na sprzedaż;)

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 17:53:21

ja robilam swieczki z cynamonu, aniolki z masy solnej w ramkach, pierniki, kolczyki i inna bizuterie, a w tym roku pisze bajki ktore oczywiscie zrobie sama ;)

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 17:56:08

Ssunflower86 przepiekne robisz rzeczy!Zazdroszcze wam dziewczyny ja to nawet guzika nie mam cierpliwosci przyszyć ciskam nim w kąt:)Obiecywałam sobie że jak urodzę to zrobie synkowi piękny album ...maly ma 4 lata i albumu nie ma :(Uwielbiam takie bibeloty!

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 18:02:33

Cytat
wercik
wszystko na drutach i szydełku. :)

ja też

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 18:02:44

Cytat
leluma
Ja proponuję na prezent coś takiego- chętnych zapraszam, mogę zrobić z profilem każdej z was!

masz ploter?

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 18:09:17

Cytat
ssunflower86
a ja polecam decoupage:) jestem w trakcie robienia świątecznych prezentów. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę pisać:)

boskie, obklejasz zwykłe bombki? jaki klej?

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 18:13:39

Oj jak ja bym chciała umieć robić na drutach lub szydełku różne piękności :) echhh..

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 18:16:54

kurcze..podobają mi sie drobiazgi ozdobione metodą decoupage ;)) chciałabym zacząć ;) trude jest zrobienie czegokolwiek?:p i jak kosztowne?

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 18:21:30

Właśnie... mógłby ktoś opisać dokładniej tę metodę? :)

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 18:23:59

Cytat
carrie92
kurcze..podobają mi sie drobiazgi ozdobione metodą decoupage ;)) chciałabym zacząć ;) trude jest zrobienie czegokolwiek?:p i jak kosztowne?

na początku jest trochę kosztownę, na same podstawowe farby lakier klej serwetki, i drewno trzeba liczyć ok 100zł , lakiery do spękań i innych bajerów kolejne ok 50zł. ale można zacząć od ozdabiania jakichś starych rzeczy ale trzeba liczyc podstawa:
farba biala akrylowa ok 10-15zł
lakier akrylowy ok 10-15zł
klej do decoupage - ok 10zł
serwetka
i te 4 podstawowe rzeczy juz wystarczą;)
czy trudne? napewno najpier trzeba zacząc ozdobic bele co by tego nie zniszczyć:) ja nie robię tego długo i jakoś sobię radzę jest masa instrukcji na necie:)
Cytat
raffa
Cytat
ssunflower86
a ja polecam decoupage:) jestem w trakcie robienia świątecznych prezentów. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę pisać:)

boskie, obklejasz zwykłe bombki? jaki klej?

bombki styropianowe:) zwykły klej do decu.
do szklanych bombek trzeba podkład bo farba nie trzymie i potem też klej zwykły do decu wodorozcieńczalny ( cena ok 8-10zł)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-10 18:29 przez ssunflower86.

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 18:27:40

Cytat
ssunflower86
Cytat
carrie92
kurcze..podobają mi sie drobiazgi ozdobione metodą decoupage ;)) chciałabym zacząć ;) trude jest zrobienie czegokolwiek?:p i jak kosztowne?

na początku jest trochę kosztownę, na same podstawowe farby lakier klej serwetki, i drewno trzeba liczyć ok 100zł , lakiery do spękań i innych bajerów kolejne ok 50zł. ale można zacząć od ozdabiania jakichś starych rzeczy ale trzeba liczyc podstawa:
farba biala akrylowa ok 10-15zł
lakier akrylowy ok 10-15zł
klej do decoupage - ok 10zł
serwetka
i te 4 podstawowe rzeczy juz wystarczą;)
czy trudne? napewno najpier trzeba zacząc ozdobic bele co by tego nie zniszczyć:) ja nie robię tego długo i jakoś sobię radzę jest masa instrukcji na necie:)

dzięki ;) mam nadzieję ze cos wykombinuje jeszcze przed świętami

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 18:34:16

Cytat
Klaamka
Właśnie... mógłby ktoś opisać dokładniej tę metodę? :)

metoda ta polega na ozdabianiu, drewna szkła i w zasadzie czego kolwiek papierowymi serwetkami, bierzemy np drewniane pudeleczko malujemy je białą farbą akrylową, pudełko schnie , po wyschnięciu naklejamy serwetke, motyw wydzieramy lub wycinamy ze zwykłej papierowej serwetki ( tylko ta czesc ze wzorem) gorna warstwa. i nakladamy na posmarowane klejem pudelko, pudełko schnie, po wyschnieciu lakierujemy lakierem akrylowym badz innym , lakierowac trzeba ok 10 razy conajmniej by serwetka się wtopiła. także jest to czasochlonne, na 1 pudełko trzeba liczyć parę dni. za każdym razem trzeba czekac aż 1 warstwa wyschnie i nakładać kolejną.
to tak w skrócie;)

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 18:34:29

Dzięki za odpowiedź :) chyba poczytam o tym coś więcej, bo dawno już chciałam to zrobić :D lubię takie rzeczy :)

prezenty handmade-pomysły

10 lis 2010 - 18:39:41

Decoupage :) dopiero zaczelam sie bawic ale babciom pod choinke zrobie moze ramki albo pudełeczka :)

Cytat
carrie92
Cytat
ssunflower86
Cytat
carrie92
kurcze..podobają mi sie drobiazgi ozdobione metodą decoupage ;)) chciałabym zacząć ;) trude jest zrobienie czegokolwiek?:p i jak kosztowne?

na początku jest trochę kosztownę, na same podstawowe farby lakier klej serwetki, i drewno trzeba liczyć ok 100zł , lakiery do spękań i innych bajerów kolejne ok 50zł. ale można zacząć od ozdabiania jakichś starych rzeczy ale trzeba liczyc podstawa:
farba biala akrylowa ok 10-15zł
lakier akrylowy ok 10-15zł
klej do decoupage - ok 10zł
serwetka
i te 4 podstawowe rzeczy juz wystarczą;)
czy trudne? napewno najpier trzeba zacząc ozdobic bele co by tego nie zniszczyć:) ja nie robię tego długo i jakoś sobię radzę jest masa instrukcji na necie:)

ja mam farbe za 5zl, klej wikol rozrobiony z odrobina wody, i lakier do drewna pol matowy nie pamietam ceny ale tez tanio :) serwetki mozna kupic albo paczke w sklepie albo na sztuki w necie a co do drewna to mozna np kupic ramki z ikei albo lusterka za 5zl i w roznych sklepikach mozna tanio dostac podobe rzeczy :) czasem w sklepie typu "wszystko za 5zl" mozna kupic cos i zetrzec farbe czy lakier papierem sciernym :) POlecam!
dzięki ;) mam nadzieję ze cos wykombinuje jeszcze przed świętami



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-10 18:43 przez Doma9916.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

święta !